Glavni meni

I pre nas su se vozili motori, vozice se i posle

Započeo Charuga, 05 Jun, 2015, 09:13

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

navajo

Ja cu se drzati naked-a, pa makar se raspala od vetra [kralj]



Probala sam Suzanka pre neki dan, toliko mi je nedostajao vetar da sam se dizala u toku voznje, iznad ovog ogromnog skuteraskog vizira, da me vetar makar malo opauci [rofl]

Ja sam prosle godine razmisljala da odem Djolencetom na more...sama...pa dokle stignemo...privlacila me je avanturala koja je vristala iz te ideje...ako su mogli tomosima i vespama, zasto ja ne bih mogla Djolencetom....ali priznajem da otkako sam sela na Debelu, i navikla se momentalno na bolje, takvih ideja vise nemam...Djole ostaje gradski baja, a u avanture cu ipak sa Debelicom:)





Andreja

Samo da mi je dooooooooosta vremena, novaca, jedna 125-ica i èitaæete prejebeno zajeban putopis :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

misa-pei

Citat: mali_zmaj poslato 06 Oktobar, 2017, 20:33
Kole sve si u pravu ¹to se tièe uspomena itd...  Ali recimo ja obo¾avam klasiène nakede..,ali prodah Zephyra, a za¹to..,pa kad smo veæ potro¹aèko dru¹tvo i mo¾emo da biramo,za¹to da si ne uzmem udobniji motor od tvrdog nakeda,motor na koji koferi idu,na mom Zephyru je kofer svetogrðe... A sad da li æu ja stvoriti uspomene,to je samo do mene,i dru¹tva koji je sa mnom. A pritom da udobno putujem,da me ne bole ramena,dupe,zglobovi...  Znam sad æe¹ ti reæi da smo razma¾ena pice, ali  nek sam capi,al je meni dobro...

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble

Pravo da ti ka¾em, sad imam motor koji je za dve klase bolji od Suzi Q, po svakom merilu, osim po u¾ivanju. Br¾i, stabilniji, udobniji, koèi (!!!!)... ali nema slast koju mi je Suzi pru¾ala. S njom sam i¹ao po makadamu, putevima, auto-putevima, dru¾io se s njom, a ova Bedevija je samo za asfalt, klinièki sterilna, sve savr¹eno radi... Dosadno, bre. Suzi me nikad nije izdala, imala je svoje bubice, ali je imala ne¹to ¹to ova (odlièna) konfekcija nema. Du¹u ili kako veæ nazvati ono kad uzme¹ pivo, sedne¹ pored nje i slatko se isprièate. (Da, da ¹izofrenija :D :D :D)
Država je najveći neprijatelj naroda

Hohštapler

...meni je npr. kineski motor bio "kapija" kojom sam u¹ao u svet motora. Bio je sve ono o èemu sam kao klinac sanjao a moji nisu imali razumevanja da mi pru¾e.. Nije bio ni brz, ni okretan, ni¹ta za kurèenje, ali je meni bio sve ¹to sam tad mogao da priu¹tim (u svakom smislu te reèi jer je kupljen za SVE pare koje sam imao i nisam imao,) zaraðen je radom u ¹anku sklanjanjem po 10e. I nauèio me je mnogo o ¾elji, strpljenju, odricanju, i da u ¾ivotu treba ¾eleti i raditi a postiæi se mo¾e sve.

I za sve postoji pravo vreme. Tomosima (danas je pandan tome kineski motor) na more je poduhvat koji pristaje mladoj du¹i, tinejd¾erima, koji ¾ele i hoæe i beskrajno su hrabri.
Sada sa 30 godina mi to ne bi pristajalo. ®elim da verujem da kad radim po ceo dan, rmpam i crnèim, da stvaram sebi ne¹to u ¾ivotu. Ako i¹ta VFRa sam i kupio kao "priznanje" samom sebi da vredim i uspevam.
I ta progresija kroz "klase" preko raznih motora je u neku ruku merilo da ipak ne¹to radi¹ u ¾ivotu kako treba.  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kostić

ovaj na¹ milomir æe jo¹ malo da postane moj idol :)

meni je MZETZ250LUX najbolji motor koji sam imo. na sivom sam dva puta radio generalnu u sobi za male pare, a navozo se snjim vi¹e nego isaèim ¹to sam imo. putovo ja sa mnom na brodu, pao sam sa njega u levoj krivini ¹to je jedinstven sluèaj, vozio sina od tri meseca u kenguru. to vreme ni¹ta ne mo¾e da zameni.  sad pod starije dane, vi¹e volim da se kurèim sa kravom po selu.

inaèe, najlep¹i do¾ivljaj za mene je kad odem motorem na pijac i u prodavnicu svaki dan. a najbolji motor je onaj koji radi i ne ostavlja na putu iako se ne¹to pokvari, pa putem ¹tapa i kanapa doðe¹ kuæi bez, makar ga guro. istina je da motor nije ¾ivot, kao ¹to je zeleni zub reko. to je pomalo budalistièno da se ljubi sa motorem, da mu se klanja ko na pomodarske slike, a najveæa istina je da je to prevoz ko i sve ostalo. ja ljude delim na one koji idu po leba motorem i one koji izigravaju bajkeraj. ogromna je razlika.

i naravno, svakome je njegovo najbolje. tu nema dileme.

Kostić

Citat: navajo poslato 06 Oktobar, 2017, 23:46
Ja cu se drzati naked-a, pa makar se raspala od vetra [kralj]



Probala sam Suzanka pre neki dan, toliko mi je nedostajao vetar da sam se dizala u toku voznje, iznad ovog ogromnog skuteraskog vizira, da me vetar makar malo opauci [rofl]

Ja sam prosle godine razmisljala da odem Djolencetom na more...sama...pa dokle stignemo...privlacila me je avanturala koja je vristala iz te ideje...ako su mogli tomosima i vespama, zasto ja ne bih mogla Djolencetom....ali priznajem da otkako sam sela na Debelu, i navikla se momentalno na bolje, takvih ideja vise nemam...Djole ostaje gradski baja, a u avanture cu ipak sa Debelicom:)






au jebote, zaljubiæu se u tebe :) aj sa smnom na ibarsku da cepamo 240 bez kacige da vi¹ ¹ta je vetar :)


navajo

Kole, mozda jesam malo mazo, ali nisam bez mozga...hahahaha

stilgar

Citat: Ho¹tapler poslato 07 Oktobar, 2017, 08:34
I za sve postoji pravo vreme. Tomosima (danas je pandan tome kineski motor)
nemo se vredjamo, Tomos je po svim stavkama svemirski brod za kineze, pouzdan, kvalitetni materijali, dugotrajan, ma neuporedivo bre :)

Hohštapler

Citat: stilgar poslato 07 Oktobar, 2017, 13:05
Citat: Ho¹tapler poslato 07 Oktobar, 2017, 08:34
I za sve postoji pravo vreme. Tomosima (danas je pandan tome kineski motor)
nemo se vredjamo, Tomos je po svim stavkama svemirski brod za kineze, pouzdan, kvalitetni materijali, dugotrajan, ma neuporedivo bre :)

Ne znam, moj Quingqi je bio dobar i kvalitetan, ne mogu reci da je lo¹,
Kad se izmenja ono lo¹e (gume, po koji ¹raf, le¾ajevi) poprilièno je izdr¾ljiv.
Ozbiljne kilometraze prelazi sa redovnim odrzavanjem.

A pod pandan tadasnjim tomosima mislim na to da je ono sto se kupuje detetu kao prvi motor, danas novih tomosa nema.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

#310
Da, ja od speeda zato ne mogu da se odvojim a ne vozi se jos od 2015-e :) Jedini motor na kojem nisam morao nesto da cackam, prepakovao samo viljuske sa drugog jer sam ga kupio blago havarisanog(polomljena viljuska, kriva guvernala, sve sam stavio drugo u kompletu sa drugog) i nakon toga samo palio i terao sa potrosnjom od cak ispod 3l, pa gde to ima sem kod kineza? Karb nikad diran, svecica nikad odvrnuta, i dalje je ona koju sam dobio sa njim, samo prestelovao ventile(sto je kod njega prosto, kao na jugicu, kljuc i spijun a ne ko kod ovog, treba da se razubi i rasturi pola motora da bi se prestelovali ventili, jebale ih plocice :) )

A verujem da ni apenac ne trosi tako malo, a sigurno se ne cuje bolje od cetvorotaktnog kineza, nema duze brzine od njega i sigurno ne ide bolje :)

Samo ima svojih mana, gume su najveca, planirao sam da kupim druge otkad ga imam i nikako, i dalje je na fabrickim plasticnim koje se po kisi ponasaju kao po ledu(jednom sam overio sa 15 na sat bukvalno a ni kocnicu pipao cak nisam, samo pokusao sto bezbolnije da predjem blagu krivinu i pretece me zadnji kraj) :) Tad mu pukla samo sarkica na koferu i nista vise :) Pre toga uspesno preziveo kolut preko tocka kad me "drugarica" prozvala da ga vozim kao baba pa je ona onda ljubila mene otpozadi u kombinaciji sa asfaltom, ja prosao ovako(UPOZORENJE: GADLJIVI STOP):
https://postimg.org/image/8wmljz2t3f/
Njemu upao tocak u jarak, napravio kolut preko fara, parkirao se uspravno i prosao samo sa ogrebotinom na hromu fara i ubacenim staklom koje sam namestio odmah dok se krv slivala sa kolena niz papucu i ne fali mu nista i dalje sem te oderotine :)

Znaci samo bez ludiranja, bolje gume pod obavezno i sluzice odlicno uz mizernu potrosnju i minimum kvarova(koji i ako nastupe nisu skupi, primera radi kupio rezervni CDI za 1000din koji sam samo probao, bocnuo i video da radi savrseno i vise ne znam ni gde je... dok mi za japanca 125 iz 1993-e trazili 120e za polovan pa sam ja sam napravio drugi za 1000din i prepravio i prebudzio RC ventil :) )

Letos ga i palio nakon mirovanja jos od 2015-e, ispustio samo staro gorivo iz rezervoara i lonceta, ulio litar novog i upalio je ovako posle toliko mirovanja:
! No longer available

EDIT: ahhh daa, a i prvi je bio kineski skuter koji me je nervirao jer nije hteo da se kvari pa sam morao da uzmem nakon njega i jednog automatika za zajebanciju i cackanje :)


Kostić

tomos radi i dan danas al je skup. matik je oko iljadu evra, a kineza kupi¹ za manje para

Glava Dole

Ovaj crveni nov placen 52.000din sto je bilo oko 650e kad sam imao 10god :) Nov, garancija, lep zvuk, mala potrosnja, pali na dugme, pa gde to ima sem kod kineza? :) U salonu se do duse ispraznio aku od stajanja, onaj mi je upalio na kurblu jer ja bio suvise lak, skakao, ceo se vesao po njoj a ona nije htela da mrdne [rofl] Brzo se napunio tako da sam mogao na miru da ga izvrcem dva puta dok ga nisam od salona doterao do kuce, a mojoj sreci nije bilo kraja, nijedan posle njega nikad nije uspeo da izazove toliku srecu i zadovoljstvo :) Pre njega imao trotica, a zivim na brdu uz koje taj nije mogao da me istera uopste... secam se kao da je juce bilo kako sav srecan sa kezom oko glave prepricavam kako sam izleteo 30 [rofl] Ovaj moze koliko god ti treba, i 150 ako treba sto je neizvodljivo(ogranicenje 30) al ipak nije to taj osmeh ni priblizno kao nekad sa tih 30 punim gasom :)

navajo

Moj Djolence (suzuki gn 125) pali kao munja i u sred zime, trosi 2,5l, ulja stane kao kapi za oci, filter manje od 300 dindzi, registracija malo preko 5 hiljada, i ljubi ga majka do sad nikad izdao nije....dok me Debela (gsx 750) izuva redovno, i za benzin, i za registraciju, i za sminku i ostale bakrace...tipicno zensko:)

Rade ga je vozikao par dana i umro covek od smeha...kaze sipao za 600 dinara i navozao se, zaboravio kad je sipao...Djolence legenda, zato i ne planiram da ga prodam...mada, realno, posle Debele smara za medalju kad sednem na njega:)

Lazic

Citat: K0le poslato 06 Oktobar, 2017, 20:49
Citat: milomir22 poslato 06 Oktobar, 2017, 20:41
Svako vozi ono sto ima, onaj koji ima bolje ne treba da kenja onom koji nema, ali i ovaj sto nema bolje ne treba da sere da je njegovo najbolje.

Alal vera, ovo meæem u potpis  [klanjam_se]
Dobro si vi¹e sklonio sliku onog èupavog magarca... ;D


Citat: mali_zmaj poslato 06 Oktobar, 2017, 20:33
motor na koji koferi idu,na mom Zephyru je kofer svetogrðe...
Meni kofer ide na svaki tip motora... Kad zamislim Zefira, zami¹ljam ga sa vizirom i koferom... Kad sam video kofer na nekom R-u ja se odu¹evio... Magarac, al volim karavane pa to ti je... ;D




Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2017, 09:36
pao sam sa njega u levoj krivini ¹to je jedinstven sluèaj.
Èudno, do sada 7:5 vode desne krivine... Prilièno tesno... ;D



Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2017, 09:36
inaèe, najlep¹i do¾ivljaj za mene je kad odem motorem na pijac i u prodavnicu svaki dan. a najbolji motor je onaj koji radi i ne ostavlja na putu iako se ne¹to pokvari, pa putem ¹tapa i kanapa doðe¹ kuæi bez, makar ga guro. istina je da motor nije ¾ivot, kao ¹to je zeleni zub reko. to je pomalo budalistièno da se ljubi sa motorem, da mu se klanja ko na pomodarske slike, a najveæa istina je da je to prevoz ko i sve ostalo. ja ljude delim na one koji idu po leba motorem i one koji izigravaju bajkeraj. ogromna je razlika.

i naravno, svakome je njegovo najbolje. tu nema dileme
Ponekad me iznenadi¹ lucidno¹æu... :D
Osim mesec dana zimi, skoro cele godine na posao, èesto do prodavnice, od rezernih delova najvi¹e volim plastiène vezice... :D

Kostić

¹ta je tu lucidno laziæu, ja sam godinama i¹o na posao motorem.  u bbp-e sam i¹o na smene i dr¾o mza na brodu, pa gde se iskrcamo idem po bakaluk za kujnu i potrep¹tine za brod, pa ako se sa smene iskrcam u ns-u smederevu il negde po na¹oj volji, iznesemo ga sa broda i onda peglam æiku ko pravi bajker :) sa njim sam do¾iveo jedini pad u levoj krivini. i dan danas imam rupu od fudastera u levoj nozi :) nema tu ni¹ta lucidno, auto ne mo¾e da stane na brod :)

Lazic


mali_zmaj

Lazicu vidjeo Zephyra sa koferom na motoskupu u Trebinju..,ma jok,ni na sta nije licio..  Djaba,vizir mu i stoji al kofer jok!!  

jin-jang

mali_zmaj

Ah da,i ja sam planirao sa svojim kinezom na more..,al prodadoh ga i odoh sa KLEom...  Iskreno mislim da me ne bi ostavio nigdje,imam kolegu koji svake godine sa Keeway Cruiserom ide na onaj austrijski skup Fah nesto...  Znaci on,zena,stvari..  Ma moze se sa rosulama ako imas volju...,e sad da li se i mora....!? E to je drugi par opanaka...
jin-jang

Bori¹a