Glavni meni

I pre nas su se vozili motori, vozice se i posle

Započeo Charuga, 05 Jun, 2015, 09:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

Citat: Laziæ poslato 16 Decembar, 2016, 13:31
Samo je stvar koliko traje apstinencija... Po ovakvom vremenu sam kupio klea, svaki dan sam vozio, makar 10-20km... :D
temperatura +6 i vise ako ima sunca prihvatljivo, minus i mozda neka bara zaledjena hvala. Kolko godina imas toliko ti zarastaju koske a ja sam blizu 2 meseca zarastanja :)

Lazic


UFF

I pre nas su se vozili motori, vozice se i posle

hoce kurac !
rece lazic i aktivira nuklearku  [rofl]

Lazic


DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 17 Decembar, 2016, 17:47
[thumb_up]

mislish pokusha da aktivira nukelarsku ... i onda mu pukne vezika
koja sve to drzi na okupu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

motoklasik

Citat: Poljak poslato 12 Decembar, 2016, 02:22
@Motoklasik: kolega, jesi li ti dolazio 91-e na Usce sa devojkom na tom 3Z 250?
Hvalila su mi se 3 budale pandura - pocetnika kako su zviznuli "onog pozadi" na zutom trotockasu pendrekom po ledjima jer nisu hteli da stanu. Dok mi to pricaju, ja se prisecam da se na jedinom zutom trotockasu koga sam u to vreme vidjao na Uscu pozadi vozila neka devojka..............

Dolazio sam na Usce, par puta, tricikla nije bila registrovana, registrovao sam je tek par godina posle kupovine, pred prodaju. Bilo je pokusaja zaustavljanja, ali ne secam se da je bilo pendrecenja po ledjima, mozda je to bio neko drugi.
U to vreme su panduri svako odbijanje da stanes kad oni zaustavljaju shvatali kao licnu uvredu, kao direktno potkopavanje njihovog autoriteta....i neretko je bilo pokusaja hvatanja za ruku ili zamahivanja pendrekom.
Iskustvo uci da i ne moze pendrekom da te udari po ledjima (bar ne iole jako) ako prolazis pored njega sa bar 50 km na sat, ili vise. Prakticno mu se izmices, tvoja brzina potire brzinu palice kojom on zamahne. Ali, ako krene od napred, onda se brzine sabiraju...to ne valja...

....................................................................

Slican je primer  jedan tragikomican dogadjaj koji se dogodio sradinom sedamdesetih...
Vozim na petnaestici svog skolskog druga Mocu kroz 22.blok od VMC-a prema nasem 21. bloku. Novih zgrada nije ni bilo sa leve strane samo sumarak, nije bilo ni trotoara, retko ko je i prolazio tuda. Vidimo da ispred nas desnom stranom uz ivicu ulice ide devojka, u istom smeru. Malo starija od nas ali, onako, bas zgodna...

Moca mi kaze da prodjem tik uz nju, nesto je dobio zelju da joj onako u prolazu sa motora udari prstenac... Ok, primaknem motor udesno, Moca nanisani, i u trenutku kad smo bili uz nju cujem jedno glasno: jaaaoooo! Odmah mi bi zao, bez veze, Moca bas preterao...
Okrenem se, vidim devojka ne zna sta je snaslo, cak se vise okrece nazad da vidi sta je (iako smo mi vec bili ispred nje) valjda nije ni sumnjala na nas. Skrenem dva-tri skretanja kroz blok  levo-desno za svaki slucaj da zametnem trag.

Stanem, sidjemo sa motora, vidi odmah da nesto nije u redu...uglavnom epilog je bio: Moca slomio prst. Onaj sa kojim je udario prstenac... Vratim malo film u nazad, u stvari on je jauknuo, a ne ona... A nisam isao ni nesto mnogo brzo... ;D


UFF


Lazic


El Jefe

Јаооо. Срећа па није сломио нешто друго.
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

DebeliZmaj

danas bi ih za to maltene obesili ...
seksualni napad ... ovooo :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zozon


Lazic

©ta dajte jo¹, isprièaj neke svoje dogodov¹tine sa cr500... ;D I ljubi ¾enu...  ;D

zozon

Citat: Laziæ poslato 21 Decembar, 2016, 09:45
©ta dajte jo¹, isprièaj neke svoje dogodov¹tine sa cr500... ;D I ljubi ¾enu...  ;D
Moram da potrazim slike ... nece mi verovati  :D

Lazic


motoklasik


HONDA CB 900 F2


Da napisem koju rec i  o tzv. Boldorkama...

Pojavile su se kod nas u par retkih primeraka 1980. godine.
Jedino je CB 900F bila Bol d'or, CB750 nije, iako je bila skoro potpuno istog dizajna. Imali su ih medju prvima Rade Kocka, Brana Pelikan i jos neki.
Za CB 900 tada nisam imao para, a 750 me i nije nesto narocito fascinirala kad je vec postojala 900, tako da sam ja 1981. ipak kupio Kawasaki Z750.

I sve se to odvijalo uobicajeno dok se 1983.g. nije pojavila poslednja serija Bol d'or-a, tzv. SC09 sa promerom stapova viljuske povecanim za 2mm (na 39mm), gasnim zadnjim amortizerima i novim dizajnom felni koje su zamenile one prve plehane koje mi se nikada nisu svidjale.
I kao slag na tortu varijanta F2 sa oklopom u, za ono vreme, neverovatnoj kombinaciji crvene i bela boje... Ali, F2 bila je za blizu 50% skuplja od obicne verzije, koja ni inace nije bila bas jeftina u odnosu na druge motore.

Ali ipak, posle vise od 30 godina, jedna bas takva nasla je mesto u mojoj garazi...
Kupio je tu Hondu negde u Surcinu moj drug Zoki iz Sremcice. Sredio je neke sitnice na njoj i posle nekog vremena resio da je proda...i naravno, ponudi je meni. Meni se taj motor nije uklapao u pojam starovremenskog motora. Prvo po livenim tockovima, onda po dizajnu rezervoara i ostalih plastika, cetvoro-ventilskoj tehnici itd...itd... Kazem mu da nisam zainteresovan i neka cuva taj motor, bar on ima mesta u garazi, ali Zoki ne odustaje od prodaje. Cak za mene ima i specijalno povoljnu cenu. Vidim da je djavo odneo salu, vec slutim da ce motor zavrsiti kod nekoga u nekakvoj nakaradnoj preradi u copera, odem do njega i dovezem motor, zavrsim papirologiju i Bol d'or F2 tako ostane kod mene... Izvadim i sertifikat kod Ruze u Srpskom savezu za istorijska vozila da je motor u originalnom stanju i da predstavlja vozilo od istorijskog znacaja, sto opet povlaci neke beneficije kod registracije...
















U fabrickom stanju, prvoj boji itd...
Od bitnijih radova, stavljen je originalni regler, remontovana korpa kvacila da ne zvecka i stavljena baterija karburatora sa drugog motora (isto SC09) jer su postojeci bili dosta problematicni.

Kao kuriozitet, motor ima i originalne nosace kofera kao i kofer iz onog vremena, takodje u crveno beloj kombinaciji boja.
I originalno uputstvo za upotrebu, naravno...







Lazic

Lutka, dok ne vidi¹ masku spreda... :o ;D '80-ih se nije znalo ko pravi ru¾nije maske i farove... ;D

mali_zmaj

Svejedno bi ja to vozio...,ba¹ zato ¹to je ru¾na za sve pare!!!
jin-jang

Lazic