Glavni meni

Bmw k1200s 2005

Započeo YOman, 13 Februar, 2011, 03:11

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

YOman

#20
Eeh da...karadan!  ;D

Pa vidi, trebalo mi je vremena da se malko naviknem na saltanje, i taj udarac. Sad sam se malko privikao, i naucio sam da ga saltam mnoooogo mekse...ti ces sigurno razumeti o cemu pricam.
To je saltanje u odredjenom trenutku, na odredjen nacin i na odredjenom broju obrtaja... (naravno ne gledam u obrtomer  ;D ). Ja drzim da je to specificnost kardana i trudim se da se na naviknem, nista drugo.  [neampojma]

Citat: -Joksa- poslato 27 Februar, 2011, 14:58

Imas pored toga  i jedan test na moto-pulsu http://www.motopuls.hr/images/stories/TESTOVI/T053/053TM_BMW_K1200S.pdf.


Aaaa...evo ga moj motor!  :o ;D

Nego Jokso, koje gume imas i jel imas neku preporuku za iste? Blizi mi se zamena...
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

-Joksa-

Miselin pilot power 2ct. Ovo je drugi set. I zadovoljan sam. Nabavljam ih preko Marka iz visnjicke, a on od nekog Madjara. Ako me secanje ne vara, oko 260e je set.
Mada Spale prica hvalospeve o Conti-ju.

YOman

I koliko ti traju? Ja sam mislio pre neki sport-turizam...
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

Cale

Mnogi hvale Conti a cena je slicna kao i za Michelin.Trenutno sam u fazi kupovine guma. Bas pre neki dan sam bio u Motobox-u i gledao Conti road atack  II pa se sad dvoumim sta da kupim.Conti mi se jako svidja i voleo bih da ga probam a u Michelin verujem.Ne volim da menjam ono sto je dobro i provereno ali treba probati i nesto novo po nekad.  Uglavnom mislim da su obe gume odlican izbor.Joksa daj mi broj od tog Marka.                       

YOman

Cale, ako gledas Michelin uzmi Pilot Road II. To je ekvivalent Road Attack II....
Ovo sto vozi Joksa je sport.

I ja sam je gledao, i meni se mnogo svidja! :)
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

-Joksa-

Citat: YOman poslato 27 Februar, 2011, 19:55
I koliko ti traju? Ja sam mislio pre neki sport-turizam...
Prvo sam promenio zadnju na 4 000. Nabilo se parce armature u nju. Potom na 13 000 komplet predjnu i zadnju. Dakle, zadnja bez problema 9 000. Prednja je imala neki deformitet na jednom mestu, inace nije bila losa. Predpostavljam od pada proletos.
Nisam probao sport-tourer gume na njemu, zadnji put sam ih vozio na Z750. Po meni postoji razlika. E sad, dal je do motora, al to je moje subjektivno opazanje. Opet, subjektivno, mislim da je 9 000 zadovoljavajuce i nisam zeleo da probam. Sto se tice Conti sport atack(mislim da sam pogodio model), Spale tvrdi da su "baba-roga", ali da ne mogu da izvuku vise od oko 4 000.

-Joksa-

Evo Cale:
Marko 064 129 40 07

Cale

Da vratimo temu iz off-a.Drago mi je sto ste objektivni i otvoreno pricate o manama svojih motora.I ja tako pricam o svom.Kad sam prvi put video k1200 s zaljubio sam se na prvi pogled.Bio je jedan na Batajnici pre nekoliko godina i cini mi se da je bio bas Spaletov-nije ni bitno.I rekao sam - "kad-tad".Moram ga imati.Drugar ima nesto slicno i vozio sam njegov.To ogibljenje radi posao jer znam kako ga on vozi-meni bi trebalo vremena da se naviknem ali ova "rupa" u obrtajima i to lupanje pri saltanju-Kako na to da se naviknem ? Da dodamo i probleme sa strujom ( elektronikom ) koje BMW zna da priredi...Takve stvari zaista ne ocekujes od motora koji platis posteno.Mislim vise nego slicnog Japanca.Trenutno sam prezadovoljan mojim motorom i sasvim mi odgovara ali za recimo 5 godina kada ga budem menjao u obzir bi dosla ova nova Busa ili taj 1200 s -nista drugo.Nemojte sta zameriti zbog ovog posta - volim kad je rasprava konstruktivna i nemam obicaj da pljujem po motorima vec da objektivno iznosimo svoja zapazanja.Zaboravio sam da pohvalim kocnice a i na onom motoru sto sam vozio su mislim iste kao i na vasima  5+.

YOman

Nisi dobro razumeo...  ;D
Nisu to mane-to su pravilnosti!  ;)

I sta znaci "Takve stvari zaista ne ocekujes od motora koji platis posteno". Pa i BMW je mehanicki sklop...ne vidim razlog zasto se ne bi kvario. Druga je prica sto je to ekskluzivan proizvod, i kao takav nije uporediv ni sa jednim japancem. Ko je probao, vozio, posedovao....zna o cemu govorim.

A apropo struje...sve sto ima struju, moze da ima potencijalni problem sa strujom. Ako nema struje-nema ni problema!  [neampojma]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

-Joksa-

Cale, pre svega treba odbaciti predrasude i biti posten, a ne navijac stvari koja je moja. I u tom smislu si potpuno u pravu. Ali, vezano za predrasude...
1 Dal je bas Bmw skuplji pri nabavci od Japanca, a u istoj klasi? Ako jeste, koliko i sa kakvom opremom?
2 Dal su servisi i delovi skuplji nego kod Japanaca?
3 Koliko su tacne price o crkavanju elektronike?

Pogresno si razumeo pisanje oko buke menjaca i "rupe" u obrtajima. Kao sto rece Yo kada se uvezbas prebacivanje ide glatko i bez tog udarca. A i cimanje do 3000 nije tako strasno(recimo drzis konstantan gas u 2. na 2500 o, osetices blago cimanje). Pa ne postoji sprava kojoj se ne moze naci mana.

-Joksa-

Evo, napisasmo ja i Yoman istovremeno post sa istom sustinom. Nismo prepisivali, majke mi. :D

YOman

Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

Cale

 [thumb_up
Citat: -Joksa- poslato 27 Februar, 2011, 21:59
Evo, napisasmo ja i Yoman istovremeno post sa istom sustinom. Nismo prepisivali, majke mi. :D
Ha,ha i to tri komada za 4 min ! Bas ste brzi. [thumb_up]Ne zelim u raspravu jer nisam ovde zbog toga.Samo sam iznenadjen jer me stvarno interesuje ovaj model.I sto ti kazes "pa ne postoji sprava kojoj se ne moze naci mana"-apsolutno si u pravu.Kao sto nema idealne zene nema ni idealnog motora.Vozimo ono sto volimo a na one sitne mane malko zazmurimo. ;)Jeli tako ? [cheers]

Cale

Citat: YOman poslato 27 Februar, 2011, 20:54
Cale, ako gledas Michelin uzmi Pilot Road II. To je ekvivalent Road Attack II....
Ovo sto vozi Joksa je sport.

I ja sam je gledao, i meni se mnogo svidja! :)
Ma,da.Znam.Ja samo i vozim na ST gumama.Probao sam sa sport gumama ali mi se nisu pokazale bas najboljima.Za moje potrebe,kako ja to koristim,koliko i gde- jedino sport touring.

-Joksa-

Citat: Cale poslato 27 Februar, 2011, 23:53
Vozimo ono sto volimo a na one sitne mane malko zazmurimo. ;)Jeli tako ? [cheers]
Upravo tako.

pit

Citat: -Joksa- poslato 27 Februar, 2011, 21:57
Cale, pre svega treba odbaciti predrasude i biti posten, a ne navijac stvari koja je moja. I u tom smislu si potpuno u pravu. Ali, vezano za predrasude...
1 Dal je bas Bmw skuplji pri nabavci od Japanca, a u istoj klasi? Ako jeste, koliko i sa kakvom opremom?
2 Dal su servisi i delovi skuplji nego kod Japanaca?
3 Koliko su tacne price o crkavanju elektronike?

Pogresno si razumeo pisanje oko buke menjaca i "rupe" u obrtajima. Kao sto rece Yo kada se uvezbas prebacivanje ide glatko i bez tog udarca. A i cimanje do 3000 nije tako strasno(recimo drzis konstantan gas u 2. na 2500 o, osetices blago cimanje). Pa ne postoji sprava kojoj se ne moze naci mana.


                 Samo te gledam sta radis.

Zeljkamp

Citat: YOman poslato 27 Februar, 2011, 17:32


Nego Jokso, koje gume imas i jel imas neku preporuku za iste? Blizi mi se zamena...

Bridgestone BT-023 ;)
TwinZ Auto & Moto

YOman

Citat: Zeljkamp poslato 28 Februar, 2011, 13:47
Citat: YOman poslato 27 Februar, 2011, 17:32


Nego Jokso, koje gume imas i jel imas neku preporuku za iste? Blizi mi se zamena...

Bridgestone BT-023 ;)
Znam za nju!  [thumb_up]
Koliko KM imas iskustva sa njom? I koliko traju otp. jer taj podatak ce se razlikovati na tvomi na mom motoru, sto zbog konjica, sto zbog kilaze...?
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

Zeljkamp

Imam oko 4000 kilometara na njoj i ne znam koliko ce trajati, ali nema znakova istrosenosti. Jos uvek izgleda i ponasa se kao i prvog dana. Ako je verovati ljudima iz Bridgestona, trebalo bi da traje duze od guma koje je nasledila (BT-020 i BT-021). Prednja guma za tvoj motor nije ista kao moja, mada nosi istu oznaku. Bridgestone je napravio istu, ali ipak malo drugaciju gumu za teze i vece motore, sve zbog poboljsanja voznih karakteristika i dugovecnosti.

Moja preporuka za BT-023. Mozes je uvek probati na mom motoru. ;)

P.S. Videh da je izasla nova Michelin Pilot Road 3 CT2, pa bi trebao razmisliti i o njoj. 
TwinZ Auto & Moto

YOman

Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...