Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 [2] 3
Štampaj
Autor Tema: Bmw k1200s 2005  (Pročitano 6523 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
YOman
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Race bike in a toxido
motorradfucker

Kvalitet: +125 (25%)
Zahvalnice: 16

Odgovor #20 - 27 Februar, 2011, 17:32 Ocena: 0
Ignoriši

Eeh da...karadan!  Grin

Pa vidi, trebalo mi je vremena da se malko naviknem na saltanje, i taj udarac. Sad sam se malko privikao, i naucio sam da ga saltam mnoooogo mekse...ti ces sigurno razumeti o cemu pricam.
To je saltanje u odredjenom trenutku, na odredjen nacin i na odredjenom broju obrtaja... (naravno ne gledam u obrtomer  Grin ). Ja drzim da je to specificnost kardana i trudim se da se na naviknem, nista drugo.  nemam pojma

Imas pored toga  i jedan test na moto-pulsu http://www.motopuls.hr/images/stories/TESTOVI/T053/053TM_BMW_K1200S.pdf.

Aaaa...evo ga moj motor!  Shocked Grin

Nego Jokso, koje gume imas i jel imas neku preporuku za iste? Blizi mi se zamena...
« Poslednja izmena: 27 Februar, 2011, 17:47 YOman »

Ja znam da život na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znači pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom jaše smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...
-Joksa-
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
bmw k1200s
Kvalitet: +44 (63%)
Zahvalnice: 4

Odgovor #21 - 27 Februar, 2011, 18:28 Ocena: 0
Ignoriši

Miselin pilot power 2ct. Ovo je drugi set. I zadovoljan sam. Nabavljam ih preko Marka iz visnjicke, a on od nekog Madjara. Ako me secanje ne vara, oko 260e je set.
Mada Spale prica hvalospeve o Conti-ju.
YOman
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Race bike in a toxido
motorradfucker

Odgovor #22 - 27 Februar, 2011, 19:55 Ocena: 0
Ignoriši

I koliko ti traju? Ja sam mislio pre neki sport-turizam...

vec ceka...
Cale
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 1100 XX
Kvalitet: +154 (20%)
Zahvalnice: 5

Odgovor #23 - 27 Februar, 2011, 20:51 Ocena: 0
Ignoriši

Mnogi hvale Conti a cena je slicna kao i za Michelin.Trenutno sam u fazi kupovine guma. Bas pre neki dan sam bio u Motobox-u i gledao Conti road atack  II pa se sad dvoumim sta da kupim.Conti mi se jako svidja i voleo bih da ga probam a u Michelin verujem.Ne volim da menjam ono sto je dobro i provereno ali treba probati i nesto novo po nekad.  Uglavnom mislim da su obe gume odlican izbor.Joksa daj mi broj od tog Marka.                       
YOman
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Race bike in a toxido
motorradfucker

Odgovor #24 - 27 Februar, 2011, 20:54 Ocena: 0
Ignoriši

Cale, ako gledas Michelin uzmi Pilot Road II. To je ekvivalent Road Attack II....
Ovo sto vozi Joksa je sport.

I ja sam je gledao, i meni se mnogo svidja! Smiley

vec ceka...
-Joksa-
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
bmw k1200s

Odgovor #25 - 27 Februar, 2011, 21:25 Ocena: 0
Ignoriši

I koliko ti traju? Ja sam mislio pre neki sport-turizam...
Prvo sam promenio zadnju na 4 000. Nabilo se parce armature u nju. Potom na 13 000 komplet predjnu i zadnju. Dakle, zadnja bez problema 9 000. Prednja je imala neki deformitet na jednom mestu, inace nije bila losa. Predpostavljam od pada proletos.
Nisam probao sport-tourer gume na njemu, zadnji put sam ih vozio na Z750. Po meni postoji razlika. E sad, dal je do motora, al to je moje subjektivno opazanje. Opet, subjektivno, mislim da je 9 000 zadovoljavajuce i nisam zeleo da probam. Sto se tice Conti sport atack(mislim da sam pogodio model), Spale tvrdi da su "baba-roga", ali da ne mogu da izvuku vise od oko 4 000.
-Joksa-
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
bmw k1200s

Odgovor #26 - 27 Februar, 2011, 21:27 Ocena: 0
Ignoriši

Evo Cale:
Marko 064 129 40 07
Cale
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 1100 XX

Odgovor #27 - 27 Februar, 2011, 21:29 Ocena: 0
Ignoriši

Da vratimo temu iz off-a.Drago mi je sto ste objektivni i otvoreno pricate o manama svojih motora.I ja tako pricam o svom.Kad sam prvi put video k1200 s zaljubio sam se na prvi pogled.Bio je jedan na Batajnici pre nekoliko godina i cini mi se da je bio bas Spaletov-nije ni bitno.I rekao sam - "kad-tad".Moram ga imati.Drugar ima nesto slicno i vozio sam njegov.To ogibljenje radi posao jer znam kako ga on vozi-meni bi trebalo vremena da se naviknem ali ova "rupa" u obrtajima i to lupanje pri saltanju-Kako na to da se naviknem ? Da dodamo i probleme sa strujom ( elektronikom ) koje BMW zna da priredi...Takve stvari zaista ne ocekujes od motora koji platis posteno.Mislim vise nego slicnog Japanca.Trenutno sam prezadovoljan mojim motorom i sasvim mi odgovara ali za recimo 5 godina kada ga budem menjao u obzir bi dosla ova nova Busa ili taj 1200 s -nista drugo.Nemojte sta zameriti zbog ovog posta - volim kad je rasprava konstruktivna i nemam obicaj da pljujem po motorima vec da objektivno iznosimo svoja zapazanja.Zaboravio sam da pohvalim kocnice a i na onom motoru sto sam vozio su mislim iste kao i na vasima  5+.
YOman
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Race bike in a toxido
motorradfucker

Odgovor #28 - 27 Februar, 2011, 21:55 Ocena: -1
Ignoriši

Nisi dobro razumeo...  Grin
Nisu to mane-to su pravilnosti!  namigujem

I sta znaci "Takve stvari zaista ne ocekujes od motora koji platis posteno". Pa i BMW je mehanicki sklop...ne vidim razlog zasto se ne bi kvario. Druga je prica sto je to ekskluzivan proizvod, i kao takav nije uporediv ni sa jednim japancem. Ko je probao, vozio, posedovao....zna o cemu govorim.

A apropo struje...sve sto ima struju, moze da ima potencijalni problem sa strujom. Ako nema struje-nema ni problema!  nemam pojma

vec ceka...
-Joksa-
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
bmw k1200s

Odgovor #29 - 27 Februar, 2011, 21:57 Ocena: 0
Ignoriši

Cale, pre svega treba odbaciti predrasude i biti posten, a ne navijac stvari koja je moja. I u tom smislu si potpuno u pravu. Ali, vezano za predrasude...
1 Dal je bas Bmw skuplji pri nabavci od Japanca, a u istoj klasi? Ako jeste, koliko i sa kakvom opremom?
2 Dal su servisi i delovi skuplji nego kod Japanaca?
3 Koliko su tacne price o crkavanju elektronike?

Pogresno si razumeo pisanje oko buke menjaca i "rupe" u obrtajima. Kao sto rece Yo kada se uvezbas prebacivanje ide glatko i bez tog udarca. A i cimanje do 3000 nije tako strasno(recimo drzis konstantan gas u 2. na 2500 o, osetices blago cimanje). Pa ne postoji sprava kojoj se ne moze naci mana.
-Joksa-
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
bmw k1200s

Odgovor #30 - 27 Februar, 2011, 21:59 Ocena: 0
Ignoriši

Evo, napisasmo ja i Yoman istovremeno post sa istom sustinom. Nismo prepisivali, majke mi. Cheesy
YOman
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Race bike in a toxido
motorradfucker

Odgovor #31 - 27 Februar, 2011, 22:00 Ocena: 0
Ignoriši

uzdravlje

vec ceka...
Cale
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 1100 XX

Odgovor #32 - 27 Februar, 2011, 23:53 Ocena: 0
Ignoriši

[thumb_up
Evo, napisasmo ja i Yoman istovremeno post sa istom sustinom. Nismo prepisivali, majke mi. Cheesy
Ha,ha i to tri komada za 4 min ! Bas ste brzi. [thumb_up]Ne zelim u raspravu jer nisam ovde zbog toga.Samo sam iznenadjen jer me stvarno interesuje ovaj model.I sto ti kazes "pa ne postoji sprava kojoj se ne moze naci mana"-apsolutno si u pravu.Kao sto nema idealne zene nema ni idealnog motora.Vozimo ono sto volimo a na one sitne mane malko zazmurimo. ;)Jeli tako ? uzdravlje
Cale
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 1100 XX

Odgovor #33 - 28 Februar, 2011, 00:05 Ocena: 0
Ignoriši

Cale, ako gledas Michelin uzmi Pilot Road II. To je ekvivalent Road Attack II....
Ovo sto vozi Joksa je sport.

I ja sam je gledao, i meni se mnogo svidja! Smiley
Ma,da.Znam.Ja samo i vozim na ST gumama.Probao sam sa sport gumama ali mi se nisu pokazale bas najboljima.Za moje potrebe,kako ja to koristim,koliko i gde- jedino sport touring.
-Joksa-
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
bmw k1200s

Odgovor #34 - 28 Februar, 2011, 12:59 Ocena: 0
Ignoriši

Vozimo ono sto volimo a na one sitne mane malko zazmurimo. ;)Jeli tako ? uzdravlje
Upravo tako.
pit
Nafuwana mawa
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Tdm900,Xt 600 e
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +846 (14%)
Zahvalnice: 82

Odgovor #35 - 28 Februar, 2011, 13:03 Ocena: 0
Ignoriši

Cale, pre svega treba odbaciti predrasude i biti posten, a ne navijac stvari koja je moja. I u tom smislu si potpuno u pravu. Ali, vezano za predrasude...
1 Dal je bas Bmw skuplji pri nabavci od Japanca, a u istoj klasi? Ako jeste, koliko i sa kakvom opremom?
2 Dal su servisi i delovi skuplji nego kod Japanaca?
3 Koliko su tacne price o crkavanju elektronike?

Pogresno si razumeo pisanje oko buke menjaca i "rupe" u obrtajima. Kao sto rece Yo kada se uvezbas prebacivanje ide glatko i bez tog udarca. A i cimanje do 3000 nije tako strasno(recimo drzis konstantan gas u 2. na 2500 o, osetices blago cimanje). Pa ne postoji sprava kojoj se ne moze naci mana.

Samo te gledam sta radis.
Zeljkamp
Vikend bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
BMW R1200GS '10.
Life 2 Live!

Kvalitet: +733 (26%)
Zahvalnice: 48

Odgovor #36 - 28 Februar, 2011, 13:47 Ocena: +1
Ignoriši

Nego Jokso, koje gume imas i jel imas neku preporuku za iste? Blizi mi se zamena...

Bridgestone BT-023 namigujem
YOman
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Race bike in a toxido
motorradfucker

Odgovor #37 - 28 Februar, 2011, 16:44 Ocena: 0
Ignoriši

Bridgestone BT-023 namigujem
Znam za nju!  palac gore
Koliko KM imas iskustva sa njom? I koliko traju otp. jer taj podatak ce se razlikovati na tvomi na mom motoru, sto zbog konjica, sto zbog kilaze...?

vec ceka...
Zeljkamp
Vikend bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
BMW R1200GS '10.
Life 2 Live!

Kvalitet: +733 (26%)
Zahvalnice: 48

Odgovor #38 - 01 Mart, 2011, 04:49 Ocena: +1
Ignoriši

Imam oko 4000 kilometara na njoj i ne znam koliko ce trajati, ali nema znakova istrosenosti. Jos uvek izgleda i ponasa se kao i prvog dana. Ako je verovati ljudima iz Bridgestona, trebalo bi da traje duze od guma koje je nasledila (BT-020 i BT-021). Prednja guma za tvoj motor nije ista kao moja, mada nosi istu oznaku. Bridgestone je napravio istu, ali ipak malo drugaciju gumu za teze i vece motore, sve zbog poboljsanja voznih karakteristika i dugovecnosti.

Moja preporuka za BT-023. Mozes je uvek probati na mom motoru. namigujem

P.S. Videh da je izasla nova Michelin Pilot Road 3 CT2, pa bi trebao razmisliti i o njoj. 
YOman
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Race bike in a toxido
motorradfucker

Odgovor #39 - 01 Mart, 2011, 09:54 Ocena: 0
Ignoriši

Fala Zeljo.  namigujem