Glavni meni

Moto GP - Mugello, Italy ... 29.-31.05.

Započeo Radanovic, 28 Maj, 2015, 05:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

srbac

Yamaha a narocito Ducati su puno napredovali i sada kada nema onolike nadmoci Honde on ne moze nista. Da je talentovan, jeste ali ima i drugih !!!

Hohštapler

Ta Honda nije toliko dobra koliko je ON dobar.
Pogledajte Pedrosu, pogledajte Cal-a.
Cal je proletos rekao da je taj motor BIK koji se rita, i da je divlji, i da ih je Mark sve zavarao zato ¹to su oni gledali njega kako ga vozi i delovalo je lako.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

srbac

U sustini skoro svi su vozili na kvalifikacijama pola sekunde brze nego prosle godine. Cak je i Suzuki imao odlicno vreme . To znaci da su svi napredovali osim Honde. !!

Mik

Citat: srbac poslato 01 Jun, 2015, 11:27
U sustini skoro svi su vozili na kvalifikacijama pola sekunde brze nego prosle godine. Cak je i Suzuki imao odlicno vreme . To znaci da su svi napredovali osim Honde. !!

E kad sam iz tih kvalifikacija "naucio" da je Suzuki bolji od fabricke Honde, da je Piro bolji vocac od Markeza ... pa resio da to ne gledam. U Italiji se, na neki "fantomski" nacin, uvek desavaju stvari bez rezona, i za to nisam spreman da otvorim ni kesicu stapica od 25rsd. Ne bi me cudilo da je pobedio eros ramazzotti .

eclipse4

Honda je honda svi su ostali samo obicni motori!

srbac

 [rofl]
Citat: Mik poslato 02 Jun, 2015, 00:24
Citat: srbac poslato 01 Jun, 2015, 11:27
U sustini skoro svi su vozili na kvalifikacijama pola sekunde brze nego prosle godine. Cak je i Suzuki imao odlicno vreme . To znaci da su svi napredovali osim Honde. !!

E kad sam iz tih kvalifikacija "naucio" da je Suzuki bolji od fabricke Honde, da je Piro bolji vocac od Markeza ... pa resio da to ne gledam. U Italiji se, na neki "fantomski" nacin, uvek desavaju stvari bez rezona, i za to nisam spreman da otvorim ni kesicu stapica od 25rsd. Ne bi me cudilo da je pobedio eros ramazzotti .



[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [kralj] [kralj] [kralj]

srbac


Radanovic

Repsol Honda - pro¹lo svr¹eno vreme

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Radanovic poslato 02 Jun, 2015, 09:39
Repsol Honda - pro¹lo svr¹eno vreme
proslo konacno svrseno vreme
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Jefta

Kakonje bilo dobro zezanje prosle godine... Hocu ponovoooooo

x3mer89

Dorna dozvolila Yamahi ove godine prljav motor da ima :D
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

Mik

Ma cekaj bre malo !!!

Od najboljeg motora sada imaju (skoro pa) najgori - ko god ozbiljno vozi tu Hondu taj je pao (na prosloj trci Pedrosa, Crutchlow, Redding i zamalo Marquez, na poslednjog Crutchlow i Marquez.). Nemoguce!

Od najboljeg vozaca sada imaju nekog ko ne moze da zavrsi dve trke za redom! Opet nemoguce!

Da ih nesto ne sabotira Bridgestone  [neampojma]?  Ili kladionicari nesto laziraju  [neampojma]?

ЯЭВОЛУТИОН

Dorna=Honda....odlucili da svi imaju isti ECU....Honda je mislila da nije sve u stroki, vec kako imaju vrhunskog vozaca koji ce i sa cistim motorom da ih pocisti...ispostavilo se da nije tako....
Secate se Stonerove titule u GP-u.....obicno menjaju pravila kada ih neko pocepa...ocekujte za sledecu godinu svasta ako Honda popusi do kraja .....

Najveca razlika izmedju proslogodisnjeg motora i ovogodisnjeg je ECU ....da imali su najbolji motor prosle godine....i da sa tim motorom i je i Pedrosa bio konkurentan....i da sa novim ECU-om nemaju kontrolu isporuke snage kao sa njihovim, jer je motor konstruisan oko elektronike.....nesto kao nevidljivi f117....aerodinamika nula ali ga elektronika odrzava u vazduhu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

Pa kako Ducati i Yamaha imaju isporuku snage !!!  Tajna !!!

Mik

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Jun, 2015, 23:15
Dorna=Honda....odlucili da svi imaju isti ECU....Honda je mislila da nije sve u stroki, vec kako imaju vrhunskog vozaca koji ce i sa cistim motorom da ih pocisti...ispostavilo se da nije tako....

Ma bre ovde imas neku nesuglasicu!  :)

Ako je Honda=Dorna, i ako Honda misli da nije sve u "stroki", zasto onda Honda/Dorna prihvata da svi imaju isti ECU? (Ako je tako, ili ako sam to kao tako dobro shvatio!  [neampojma])

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Jun, 2015, 23:15

Najveca razlika izmedju proslogodisnjeg motora i ovogodisnjeg je ECU ....da imali su najbolji motor prosle godine....i da sa tim motorom i je i Pedrosa bio konkurentan....i da sa novim ECU-om nemaju kontrolu isporuke snage kao sa njihovim, jer je motor konstruisan oko elektronike.....

E ovde mozda grdno gresim, ali "pustao" je prednji tocak (kad su padali) a to nema veze sa isporukom snage.  [neampojma]

Mik

Citat: srbac poslato 02 Jun, 2015, 23:31
Pa kako Ducati i Yamaha imaju isporuku snage !!!  Tajna !!!

Za Ducati nije  [nono]! Oduvek su propisi ugadjani specijalno za njih (bar u zadnjih 30 godina), sve sto su napravili u SBK je zahvaljujuci propisima. (Ali je najlepsi motorcikl  :) koji je najbolje samo gledati  :).)

(Za Yamahu ne znam, ali ako im je Honda maznula 40 inzenjera pre par godina a oni ostali tu gde su, onda se ne treba ni pitati - sve znaju. Pa ipak  [neampojma].)

ЯЭВОЛУТИОН

Prednji tocak pusta u krivini kad vozis preko limita...dakle kocis kasno i duboko u krivini da bi nadomestio isporuku snage..onda korigujes to nagibom u krivini....ECU koji je Honda projektovala i koristila je kontrolisao skoro sve aspekte motorcikla u zavisnosti od staze i pozicije gde se nalazi motor na stazi....Drugi su se bolje adaptirali i nista vise...Ducati usled tradicionalnog smodromskog razvoda ima manje otpore a motoru i definitvno ima vise konja i nm od bilo kod japanskog gp agregata...sto ni predhodnih godina nije bilo sporo ali ih je jebala sasija....tvrdoglavo su ostajali pri L rasporedu, koji je loseuticao na raspored masa....Stoner je uspevao da se bori sa losim rasporedom masa oslatili vozaci ne....kad je rossi presao u dukca pokusali su da pomeranjem agregata i promenom rama (sa trelis cevastog na karbonski pa na aluminijumski) medjutim nije to bilo dovoljno.....ove godine dukac vozi V raspored,  i benefit su osetili dovi i ianonne....uostalom videli ste sta se desilo sa pedrosom kad mu je marquez otkinuo senzor zadnjeg tocka....momentalni high-side na izlasku iz krivine..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

prpa_zr

jedno mudrija¹ko pitanje: da li je yamaha imala pro¹le godine "seamless" menjaè ? honda znam da jeste, i skup je u pièku materinu. Ove godine znam da  ima a ima i dukac ali samo do 5. brzine

uostalom proèitajte tekst

http://www.motorcyclenews.com/sport/motogp/2015/march/yamaha-confirm-full-seamless-shift-gearbox/




Gligoric

PRPA_ZR Yamaha tek od ove godine koristi "seamless" menjac..Suzuki jos uvek ima samo quickshifter it samo kao uppershifter.

srbac

Imala je Yamaha zadnjih 5-6 trka prosle godine taj menjac za saltanje bez smanjivanja gasa !!!