Glavni meni

Honda CBR 1000 RR SP

Započeo Gligoric, 24 Maj, 2015, 19:53

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Gligoric

Citat: nuadal85 poslato 09 Decembar, 2015, 12:06
Citat: Gligoric poslato 09 Novembar, 2015, 00:59
Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2015, 00:31
sklanjaj gsxr iz potpisa



ne provoza ja bmw...

Ma nista nisi propustio :)


Mo¾e¹ li da obrazlo¾i¹ ovo brate? :-) ja bi bmw tako rado posedovao :-)


Meni se BMW nikako nije svideo,bez asistencije motora (kontrole prokliyavanja,kontrole podizanja motora) jako je tesko vozit motor zbog jako mnogo snage.
A kada se sve to popali motor je ne predvidiv i tezak za razumeti.
ISporuka snage je divlja i ne kontrolisana. Cim je prednja guma malo losija motor se mnogo kliza preko prednjeg tocka,pokusavao i da stelujem i da menjam geometriju motora i nikada mi nije legao i nikad nisam imao poverenja u njega.
Motor je jako krut i tvrd i za mene nikakav. Crkava Quickshifter,menjac i elektronika brljavi.

Imao sam dva motora i toliko mi se nije BMW svideo da kad sam isao da se vozim sa drugom koji vise nema motor uvek mu "uvalim" bmw.
Motor ima ludacku snagu,do 250kmh moras da se trudis da ga drzis na zemlji ukoliko su vragovi elektricni pogaseni.
Proklizavanje kad god ti ne treba :)
Kocnice takodje vrhunske. Komplet brembo(Pumpa,diskovi,klesta,plocice neke zajebane trkacke od skoro 300e )



Eto,ali ti razmisli,motor kupujes za sebe,ne za mene :)

Mik

Citat: Gligoric poslato 14 Decembar, 2015, 20:15
Citat: nuadal85 poslato 09 Decembar, 2015, 12:06
Citat: Gligoric poslato 09 Novembar, 2015, 00:59
Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2015, 00:31
sklanjaj gsxr iz potpisa



ne provoza ja bmw...

Ma nista nisi propustio :)


Mo¾e¹ li da obrazlo¾i¹ ovo brate? :-) ja bi bmw tako rado posedovao :-)


Meni se BMW nikako nije svideo,bez asistencije motora (kontrole prokliyavanja,kontrole podizanja motora) jako je tesko vozit motor zbog jako mnogo snage.
A kada se sve to popali motor je ne predvidiv i tezak za razumeti.
ISporuka snage je divlja i ne kontrolisana. Cim je prednja guma malo losija motor se mnogo kliza preko prednjeg tocka,pokusavao i da stelujem i da menjam geometriju motora i nikada mi nije legao i nikad nisam imao poverenja u njega.
Motor je jako krut i tvrd i za mene nikakav. Crkava Quickshifter,menjac i elektronika brljavi.

Imao sam dva motora i toliko mi se nije BMW svideo da kad sam isao da se vozim sa drugom koji vise nema motor uvek mu "uvalim" bmw.
Motor ima ludacku snagu,do 250kmh moras da se trudis da ga drzis na zemlji ukoliko su vragovi elektricni pogaseni.
Proklizavanje kad god ti ne treba :)
Kocnice takodje vrhunske. Komplet brembo(Pumpa,diskovi,klesta,plocice neke zajebane trkacke od skoro 300e )



Eto,ali ti razmisli,motor kupujes za sebe,ne za mene :)


Osim Bremba i Quickshiftera to je taman "raspolozenje" njegovog ZX10R 2004 ?


Gligoric

Evo prodje tacno 6 meseci (3025km )od kako sam kupio Hondu.
Bio sam nezadovoljan snagom i Nissin-ovom pumpom za prednju kocnicu tako da sam malo poradio na tome.
Stavio komplet akrapovic,K&N filter,brembo pumpu i plocice.
Motor je postao agresivniji i mnogo direktniji,kocnice mnogo uverljivije i moj osecaj sigurnosti mnogo bolji.
Zamenio sam i prenos,ali samo na zadnjem lancaniku..Sa 42 zuba na 44.
Presao sam i sa Pirellia na Dunlop D211 koji se mnogo manje trosi,a opet ima za mene dobre performanse.Profil gume sa 190/50 na 190/55.
Vesanje sam prilagodjavao par puta od kako sam motor kupio i mislim da sam ubo sta mi odgovara.

Za sada sam prezadovoljan motorm i kad god vidim da je ulica suva jedva cekam da upalim motor,kao malo dete,samo nema vise glasa u glavi..E nemoj,kasno je,napolju je minus,sta ce reci roditelji...ovo-ono... Nego lepo kad god srce zaigra kljuc u bravu i teraj .

Potrosnju ne znam,ne vodim racuna o tome..
Motor jeste ono cime se Honda i ponosi,lak za upravljanje,lak za savladati i odlican za ucenje.
Nisam se pokajao sto sam je kupio sto je takodje dobro :)



















VR 46

Reci mi sta si sve dobio a sta izgubio stavljanjem 190-55-R17 umesto fabrickih dimenzija profila gume?
Twist of wrist!

Gligoric

Prosto objasnjeno,sa visinom 55 visina gume je veca,odnosno mnogo je veca povrsina gume koja prijanja na podlogu u krivini.
Na prvoj slici je to ocigledno:
Levo je profil 55 a desno 50.




VR 46

Twist of wrist!

Gligoric

Malo upalio motor da mi srce proradi :)



dr32

Citat: Gligoric poslato 02 Januar, 2016, 17:29
Nisam se pokajao sto sam je kupio sto je takodje dobro :)
Ovo je najvaznija recenica + kad ti srce zaigra i kraj neceg sto si vec kupio, e to je prava kupovina. U zdravlju je vozio ;)
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Gligoric

Citat: dr32 poslato 20 Januar, 2016, 20:38
Citat: Gligoric poslato 02 Januar, 2016, 17:29
Nisam se pokajao sto sam je kupio sto je takodje dobro :)
Ovo je najvaznija recenica + kad ti srce zaigra i kraj neceg sto si vec kupio, e to je prava kupovina. U zdravlju je vozio ;)

Tako je, hvala :)

Gligoric

Bio sam danas malo vredan :)
Montirao sam "hand-made by me" nosac cantrice za kociono ulje, novi vizir, koju nalepnicu :) i "znojanicu" za cantrucu za ulje :)

Postavicu slike kada postimg.org proradi :(


Gligoric

Bio sam vredan ovih dana pa malo cackao po Hondi,zapravo izvadio ABS i oduzeo motoru punih 9 kila.
Stavio obicna pancirna creva i stavio nove plocice :)
















Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gligoric

Citat: Andreja poslato 08 April, 2016, 21:24
Jeb'o si mu kevu, 9kg :)

Bas,sve sam povadio,svaku zicu koja vidse ne treba sam izvadio.. Motor je imao 2 servo motora,2 pumpe.. Servo za prednji tocak je tezak 3,5kg.
2 racunara,sve cevi,sve sam izbacio,stavio u dzak pa na vagu i izmerio preko 9 kila :)
Sa Akrapovicem sam skinuo 4,5 tako da je to sad vec ozbiljna kilaza :)
Izmericu jedan dan i sam motor da vidim koliko je sad tezak :)

Andreja

Ba¹ me zanima krajnji rezultat :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

freepartyman

Citat: Gligoric poslato 08 April, 2016, 21:22
Pala i voznja do Sarajeva :)


Reci sto je dobar put za voznju kroz Bosnu ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Mik

Citat: Gligoric poslato 08 April, 2016, 21:14
izvadio ABS


Nije ovo za salu! (Bolje ti to sve vrati.)

Nisam imao pojma koliko ta stvar moze da bude korisna dok nisam "leg'o" u gradu (Inace sam ABS smatrao nekorisnom stvarcicom s obzirom da se ne vozim po vlazi.). I uopste se ne radi o nekakvom trenutku nepaznje, nego paznje usmerene na pogresnu stranu u pogresnom trenutku. Onda iskrsne neka "senka" u polju periferalnog vida, pa reakcija (nedozirana i nepotrebna) i blokiram prednji tocak ... tuc ... muc. (Klizanje manje od metra, a steta pogolema.)

VR 46

Колико си плаћао панцир црева?
Twist of wrist!

Hohštapler

..doplata za ABS je hiljadu i po evra, a ti to iseèe¹? ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.