Glavni meni

Potreban transport za kontejnere

Započeo UFF, 23 Maj, 2015, 01:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kiboa

jeste ali bi imao gajbu u kojoj bi mogao da ebes.
neznam koliko kojstaju kontejneri i prevoz, racunaj da za otprilike 1500 e mozes sigurno da kupis svu gradju koja ti treba za kucicu, poluopblice i izolacija iznutra,treba ti i za temelj jos soma sa sve prasetom i pivom  [cheers]  [yahoo]

Hattrick

Kad god sam za bilo sta zvao, dosao si.
Bilo kakav vid pomoci da je potreban u vezi ovih kontejnera, samo pusti poruku kada i gde.  [thumb_up]

dzimika

U pravu je kiboa delimicno, kontejneri su resenje da imas nesto sto je jace od supe da drzis alat i eventualno prespavas kad si umoran od rada da odes do stana ali nikako nisu dugotrajno resenje (osim ako se ne napravi nesto kao sa slika sa neta ali i to kosta dosta)
I samo da znas da i za njih moras da uradis temelj obavezno

Tatica

Моја фирма у Земуну има објекат од таквих контејнера (укупно 28 повезаних, на спрат, својевремено донација ОЕБСа). Ако ти треба нека конструкциона идеја, можемо да одемо да погледаш.



UFF

Citat: kiboa poslato 24 Maj, 2015, 04:05
treba ti i za temelj jos soma sa sve prasetom i pivom  [cheers]  [yahoo]

temelj znaci gradnja a gradnja je zabranjena na poljoprivrednom zemljistu

Citat: dzimika poslato 24 Maj, 2015, 11:43
U pravu je kiboa delimicno, kontejneri su resenje da imas nesto sto je jace od supe da drzis alat i eventualno prespavas kad si umoran od rada da odes do stana ali nikako nisu dugotrajno resenje (osim ako se ne napravi nesto kao sa slika sa neta ali i to kosta dosta)
I samo da znas da i za njih moras da uradis temelj obavezno

Ne moram temelj dovoljne su stope

A sta me sprecava da iznutra roknem knauf a spolja fasadu? i iznad njih konstrukciju krova od gredi pa osb ploce pa tegola i zasto ce onda to biti losije od kuce?
I vizuelno i izolaciono, a verovatno ce i trajati duze od brvnare i ne moze zizak da mi izjede kucu :D
Volim ja drvo super izgleda a i zdravije je od ostalih materijala ali nisam bas siguran koliko je dugotrajno plus ako hocu dobru izolaciju a ne da se smrznem unutra kao kod profe na uvcu onda mora od ozbiljnog precnika da se gradi a to ozbiljno i kosta

Citat: Hattrick poslato 24 Maj, 2015, 04:20
Kad god sam za bilo sta zvao, dosao si.
Bilo kakav vid pomoci da je potreban u vezi ovih kontejnera, samo pusti poruku kada i gde.  [thumb_up]

[cheers]

Citat: Tatica poslato 24 Maj, 2015, 11:43
Моја фирма у Земуну има објекат од таквих контејнера (укупно 28 повезаних, на спрат, својевремено донација ОЕБСа). Ако ти треба нека конструкциона идеја, можемо да одемо да погледаш.

hvala, ne bi bilo lose videti mada ja sa 5 kom ne mogu ne znam sta sad tu da izmisljam

neskez

E, sad malo gradjevinac amater da vam kaze nesto o gradnji na crno belo sivo

@kiboa za 2500 evropskih ne mozes ni gradju da kupis (camovina 190-240 po m3), a za kucu npr 7x6m treba ti bar 20m3

@uff da li postavis stope ili izbetoniras plocu sto se inspekcije tice isto je: ako te neko prijavi kriv si, u suprotnom ne izlaze.

Sto se struje tice imas dva resenja:

1. Trazis u opstini dozvolu za pomocni objekat (inace za sve treba dozvola) i sa tom dozvolom trazis struju. NIKAKO nemoj traziti struju za navodnjavanje jer ti onda treba projekat za bunar,a to kosta... I za supu treba projekat!

2. Kad postavis kontejnere nadjes nekoga ko radi  u ED (sef montera) i njemu platis da ti uvede i razvede struju (on ti to uradi na crno, a kasnije ti provuce dozvolu za pomocni objekat), a dok ne zavrsi tebe zbog njega niko ne dira iako si vezan na divlje

Andjelo

ja bi to odradio sa drvetom ,ne znam koliki ti je prostor potreban , ako treba nesto  imam u Smederevu  decko koji vuce gradju  na veliko iz Bosne i dosta je jeftiniji nego na stovaristu  ,a i iz Rumunije mozemo doneti  stiropor, OSB ploce  ,regips  ploce i ostalo sto ti  je potrebno  i dosta jeftinije nego kod nas  evo ti link  stiropor  5cm  izadje 180 din po m2 vrata 30 evra  http://www.cago.ro/catalog-praktiker/praktiker-cumparaturile-la-praktiker-iti-aduc-vouchere-de-combustibil-11-mai-31-mai-4489/1

dzimika

Citat: UFF poslato 24 Maj, 2015, 12:08
A sta me sprecava da iznutra roknem knauf a spolja fasadu? i iznad njih konstrukciju krova od gredi pa osb ploce pa tegola i zasto ce onda to biti losije od kuce?
I vizuelno i izolaciono, a verovatno ce i trajati duze od brvnare i ne moze zizak da mi izjede kucu :D
Volim ja drvo super izgleda a i zdravije je od ostalih materijala ali nisam bas siguran koliko je dugotrajno plus ako hocu dobru izolaciju a ne da se smrznem unutra kao kod profe na uvcu onda mora od ozbiljnog precnika da se gradi a to ozbiljno i kosta

ne sprecava te nista, samo da su ti kontejneri predvidjeni za zivot sigurno bi ih mnogo vise ljudi koristilo, oni koji ih koriste preradili su ih tako da nemaju veze sa kontejnerom

ne treba da pravis od oblica kucu, dovoljno je da napravis rostilj preko koga stavis sa spoljne strane OSB a sa unutrasnje gipsane ploce, izmedju ide mineralna vuna i eventulano ona paropropusna folija a spolja ide stiropor ili stirodur (po meni bolje stirodur) i onda fasada i dobijes kucu koja kao da je zidana
materijal nije toliko ni skup a moze brzo da se napravi

inace, gradnja je oduvek bila zabranjena cak i kad su moji zidali, bas su tada pricali da ce nas sve rusiti jer je obilaznica trebala da prodje ovuda i nista se nije desilo, obilaznica nas  je obisla, tamo kod tebe nema ko ne gradi, otidji do ostruznickog mosta i pogledaj koliko njih usput gradi i sa leve i sa desne strane nasipa
samo je pitanje sta ti zelis, ako hoces da imas plac na kome nemas nista ok, ako hoces da mozes da tamo boravis onda ti treba nesto konkretno a onda skupis muda i pravis nesto konkretno jer sve ostalo je samo privremeno resenje na koje ces dati skoro isto para a nikada nece biti isto

kao sto rekoh kontejner ili kontejneri, sigurnije resenje od supe da imas gde da ostavis nesto i eventulano prespavas ali nisu trajno resenje
ja nikada ne bih stavljao kontejnere pored svih vidova suve gradnje koje imam kao izbor, a ovo je nesto o cemu razmisljam neko vreme

https://www.youtube.com/watch?v=KVACTuLa0bY

pogotovo sto slamu mogu da dobijem dzabe kolko god da mi treba

bigbad86

Fasada nikako od Stirudora. Ne zato sto stirodur ne valja nego mu jednostavno nije namena fasada. Stirodur je namenjen da bude mehanicki cvrsci od stiropora a po debljini je duplo skuplji od stiropora. Termoizolaciona svojstva su ISTA po debljini. Znaci stirodur se stavlja tamo gde ce da trpi velike pritiske. Ispod mosta (da ne ledi) , ispod puteva, podovi u industrijskim halama (zbog viljuskara, kamiona)
Znaci sa pravilnom ugradnjom stirpor zadovoljava sve mehanicke i termoizolacione norme za fasadu. Jedina prednost stirodura je sto relano mozes fasadu jace da sutnes nogom a da ne pukne. A sve se nesto plasim da ce Uff da ide okolo kuce da sutira fasadu :P
Evo neceg slicnog, bio je SAMO 5CM stiropor i opet je vrlo cvrsto, stoji vec 5 godina. Kuca od blata i pruca. Nas rad naravno.
http://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/554486_4639034486327_1809681128_n.jpg?oh=a01cdaa8815eb1ded3d2de639f2afaaa&oe=56024426&__gda__=1438995183_ec9b178d0db2b66fd0f8c1cf1aec5585
http://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/208357_4639034886337_303261923_n.jpg?oh=2d4e844f9d349230e00cbc54a8c8143f&oe=5606C8E7
http://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/554276_4639035286347_2124943249_n.jpg?oh=96851e7c5a5f4ec056a40e885e7b2579&oe=55C3DFEF
http://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/309738_4639035206345_1243003312_n.jpg?oh=9ff1eeca6ad6584bcfbb4a23ea416bfc&oe=55C02123

UFF

Citat: dzimika poslato 24 Maj, 2015, 13:58
kao sto rekoh kontejner ili kontejneri, sigurnije resenje od supe da imas gde da ostavis nesto i eventulano prespavas ali nisu trajno resenje
ja nikada ne bih stavljao kontejnere pored svih vidova suve gradnje koje imam kao izbor, a ovo je nesto o cemu razmisljam neko vreme

https://www.youtube.com/watch?v=KVACTuLa0bY

pogotovo sto slamu mogu da dobijem dzabe kolko god da mi treba

Jedna varnica i izgore kuca ocas posla :D ako je pre toga ne izjedu insekti i glodari

Ali da ne offujemo ovde evo otvorih temu za gradnju
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,19742.new.html#new

dzimika

Slama obradjena tako da se koristi za izgradnju kuce ima bolju zastitu od vatre nego osb ploca
inace po evropi postoje fabrike za blokove/cigle od slame takozvani eko blokovi/cigle cak imaju i sve propise o izgradnji kuca od slame, trske i slicnih materijala

evo kako je to covek kod nas uradio
https://www.youtube.com/watch?v=-LDtfvaGHJU

metarex

#31
ajd da se i ja umesam.... imao sam priliku da jedan takav kontejner preradim u boks za sibirskog tigra. ne, nije zajebancija, stvarno je tako. ti kontejneri su idealni za prepravku u stambeni objekat. prvo, zidovi su od izolacionog materijala debljine od 80 do 100mm tako da je naknadna izolacija nepotrebna.
drugo: zidovi su sa obe strane oblozeni aluminijumom sto opet poboljsava termo efekat a i naknadna fasada, osim u estetsku svhu, takodje odpada
trece: sve radove oko ugradnje prozora, vrata i ostalih otvora zavrsavas sa ubodnom testerom.

sto se postavljanja tice ne moras cak ni temelje da betoniras. kupis stare tegove za gradjevinske kranove. oni se obicno bacaju i ne kostaju skoro nista... barem ovde u ch...
postavis ih iznivelises i posle samo pakujes kontejnere.

kao sto sam vec rekao najoptimalnije ti je dA nadjes kamion sa prikolicom i kranom i sve to odradis za jedan dan sa 2 coveka. nema kopanja, nema budzenja

ovde u ch je tura oko 300 fr plus 50fr po kacenju za kran. mislim da te kompletna akcija transporta nebi smela vise od 1000 evrica kostati sa sve postavljanjem


et. toliko

edit:  http://www.container-lion.com/en/container-raumcontainer-buerocontainer.php
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Boban_m

Meni su ovi kontejneri super. Svojevremeno sam razmisljao da kupim par za vikendicu na Drini. Kao sto metarex kaze, obicno je tu termoizolacija dobra. Jos sam razmisljao da ih oblozim fino obradjenim okoricama od cetinara da ima izgled brvnare, a konstrukcionu cvrstocu i termoizolaciju kontejnera.

CBRR1

a sta ces da radis sa garaganima iz kontejnera,gde ces njih..hahah

kiboa

ako moze da se angazuje kran sa kamionom za kontejnere onda sigurno moze da se angazuje neko da ti preveze drvo koje kupis od nekog seljaka po povoljnijoj ceni i teras sam u pilanu i posle ga susis na placu, ustedeo bi mnogo para, taman da nam kupis prase i pivo  [cheers]  [yahoo]

UFF

brate

ili nadji telefon nekog ko ovo moze povoljno da preveze ili nadji tu jeftinu gradju od seljaka i kupim ti i pivo i prase i gandzu :D

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Ostoja

Citat: bigbad86 poslato 24 Maj, 2015, 14:24
Fasada nikako od Stirudora. Ne zato sto stirodur ne valja nego mu jednostavno nije namena fasada. Stirodur je namenjen da bude mehanicki cvrsci od stiropora a po debljini je duplo skuplji od stiropora. Termoizolaciona svojstva su ISTA po debljini. Znaci stirodur se stavlja tamo gde ce da trpi velike pritiske. Ispod mosta (da ne ledi) , ispod puteva, podovi u industrijskim halama (zbog viljuskara, kamiona)
Znaci sa pravilnom ugradnjom stirpor zadovoljava sve meh

Stirodur ima zatvorenu  celijsku strukturu pa ne prima vodu ni kad je potopljen, za razliku od stiropora, to je jedina i vrlo bitna razlika, oba su ekspandirani polistiren. Stirodur stavljash da bude termoizolacija temelja, stiropor ne moze, pije vodu kad je potopljen. Na 11. Aprilu su ploche stiropora na krovu iznad zatvorenog bazena (lezala voda godinama) bile pune vode tako da plocu debelu 10 cm nisu mogli da podignu dvojica ljudi, pola ploche je bilo teshko preko 30 kg, da ne poverujesh. Znachi stirodur narodski recheno 'ne dishe' i zato ne ide na fasadu, sva vodena para koja prodje kroz zid ka napolju, ostaje na prelazu zid/stirodur....
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

mareskin

Citat: kiboa poslato 25 Maj, 2015, 01:17
ako moze da se angazuje kran sa kamionom za kontejnere onda sigurno moze da se angazuje neko da ti preveze drvo koje kupis od nekog seljaka po povoljnijoj ceni i teras sam u pilanu i posle ga susis na placu, ustedeo bi mnogo para, taman da nam kupis prase i pivo  [cheers]  [yahoo]

Naæi dobro drvo, naæi pilanu, dobro osu¹iti drvo, a onda ga opet obraditi ako malo povuèe... mislim da neæe skoro ni¹ta izgraditi :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

kovac85

0641128686 Goran ima kamion sa kranom moze lako da ti prenese :)