Glavni meni

kupujem bobinu za srad 600 1997

Započeo Kostić, 22 Maj, 2015, 08:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigsheki

e,kad neko napisa da se obmota bobina alu folijom,imaju neke lepljive trake aluminijumske sto koriste varioci .jel to pije vode?mogu da nabavim cisto da imam ako moze da posluzi za ne daj boze

Kostić

ovo i da obmota¹ èimegod, neæe moæi da uðe u rupu. elem, ovo je bobina za srad 600 97, nema ¾ice, kablovi, pantljike i razvodne kape. e sad, kako neko reèe, bobina se meri na primaru i sekundaru be¹e, jel. e pa na sekundaru daje 5,6 k oma, a po servis manualu ide od èetri ne¹to do ¹es ne¹to. znaèi ok, jel, ispravna. na primaru od nula sedam do nula jedanes jel, ok, daje jedan zarez jedan. ma ok, to je ok, me¾utim, bobina ne valja, a radi. da zanemarimo èinjenicu koja govori da na koj god cilindar da je stavim, taj cilindar ima mokru sveæicu, èime bi valjalo iskljuèiti moguænost da je drkno cdi ili signal generator ili sveæica ili tps, ili nosaè tablice.

za¹to bobina ne firca?

http://s14.postimg.org/y96ok7m35/image.jpg
http://s14.postimg.org/aw8n1p5zl/image.jpg
http://s14.postimg.org/jfs0zgec1/image.jpg
http://s14.postimg.org/qyfrltv2p/image.jpg
http://s14.postimg.org/6pnsmd6dt/image.jpg

Hurricane

..pa jesi li kupio drugu?

¹ta je tu ok ako je, ako sam dobro razumeo, treba 0.7-0.11(?) daje 1.1 ?

Kostić

nisam. juèe ¾ena uplatila post netom èoveku pare, al on nije digo i nije je poslao pa danas nije stigla. pa ¾ena povukla pare i sad èekam da mi havi po¹alje jednu, pa ako ta bude fircala ok, ako ne, pera rep ka¾e da ima i on.

Kostić

primar,

vic je u tome da bobina baca varnicu, sitnu, slabu, lo¹u i radi na leru, al èim da¹ gas, sveæa zamokri. uistinu, na ovoj je crko minus kontakt, tj verovatno ima ladan lem il je nagorela. èim stigne neka ispravna, ima je razvalim da vidimo kako to bobina ispravna po merenju a ne radi. :)

Hurricane

da, ali vidi¹ da je van opsega?

Kostić

mo¾da je instrument nepouzdan. mali je to otpor za jeftin instrument

Hurricane

..jeste ali ako je izmerio otpor veæi nego ¹to treba jako je bitno i to malo ¹to je veæi ba¹ zato ¹to se radi o sitnim jedinicama

i takva razlika æe se manifestovati ba¹ tako kao ¹to tebe prcka, radi a ne radi...

Kostić

jes vala. jebo me suzuki da me jebo, jebala ih gumena 'zavesica' koja ne ¹titi od da uðe voda, jebala ih cela suzuki fabrika, al, pièka mi materina u dupe, ¹to bi reko na¹ taliban andreja, ima da ga vozim dokle god ih ima. srad je najgori motor koji su napravili i najlep¹i :)

¹to je tale suzuki jednom reko, kad je bio kod mene, propas i jad je sve posle uljare. i onda ode  i kupi nov suzuki :)

Glava Dole

Sto se otpora tice kosta je u pravu, vrlo mali i vrlo veliki otpori idu drugim metodama, a kineski unimer tek nece da ga izmeri kako treba(retko koji je uopste na nula ohma i kad kratko spojis provodnike), ali recimo UI metoda(vezuje se voltmetar pre ili posle ampermetra u zavisnosti od toga da li se meri veliki ili mali otpor) bi mogla da posluzi (to sam radio u drugoj godini i teorijski i prakticno na vezbama), ima sig i jos metoda i ozbiljnijih instrumenta ali o tome bih vec morao da istrazujem, ovako da ne pricam napamet :)

Hurricane

neam pojma, ja skoro proveravao kineskim isto bobine i bilo sve u granicama...  [neampojma]

UFF

auu brate kosta naporan si sa ovim temama, prvo sam namerno izazoves kvar a onda drkas ceo forum sa spanskim serijama, aj nemoj pises nista leba ti dok ne stigne bobina kuracpalac i dok ne sredis motor pa nam onda u JEDNOM POSTU reci sta je problem bio i kako si ga resio

hvala

Glava Dole



Ako je i kostin takav eto greske...
A kako je mogao namerno da sjebe bombinu?Ja iskreno ne bih umeo i da hocu, sem da je skinem i razlupam il vozim dok ne crkne sama od sebe :D

Hattrick

Citat: Milos96 poslato 24 Maj, 2015, 04:02
A kako je mogao namerno da sjebe bombinu?Ja iskreno ne bih umeo i da hocu, sem da je skinem i razlupam il vozim dok ne crkne sama od sebe :D

;)

Kostić

postaje¹ dosadan sa tim tvojim ukukavanjem o drkanju foruma, a kaèi¹ mi dildo na temu kupujem. idi popravi ljudima ono ¹to ne mogu da se uloguju (ako ne ume¹ ti, de nek neko drugi popravi i ostalima) i ne smaraj po tuðe teme. ako ti se ne èita, ti nemoj da èita¹.

milo¹e sine, takoe!

po¹tovani auditorijume, aj svi æa sa teme, nije ovo tema za moto forum!

: )

UFF

Citat: kosta66 poslato 24 Maj, 2015, 09:43
ne smaraj po tuðe teme.

kosta ti si nesto ozbiljno pobrkao
ne smaram ja u tvojoj temi vec ti na mom forumu  [rofl]
to sto si je ti pokrenuo ne znaci da je tema tvoja

Kostić


Kostić

ako je tvoj uzmi ga. il je na¹ il je tvoj. i ne smaraj me vi¹e, dosadan si. nisam ti ja kriv, ¹to sam popularniji od tebe :)

UFF


Hurricane

#39
Citat: UFF poslato 24 Maj, 2015, 12:15
Citat: kosta66 poslato 24 Maj, 2015, 09:43
ne smaraj po tuðe teme.

kosta ti si nesto ozbiljno pobrkao
ne smaram ja u tvojoj temi vec ti na mom forumu  [rofl]
to sto si je ti pokrenuo ne znaci da je tema tvoja


JA sam ti dao minus na ovaj post a za¹to to æu ti objasniti kad se naðemo negde na pivu ovih dana...

edit: hteo dati, ukinuo, nije moj stil...

odjava