Glavni meni

Navak Track Day

Započeo Gligoric, 17 Maj, 2015, 23:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gligoric

Cao, zelim da prenesem svoje vise nego pozitivne utiske sa track day-a organizovanog na NAVAK-u.
Organizacija odlicna,staza takodje svi uslovi na jako visokom nivou :)
Svako ko vozi R motor bi trebao da poseti stazu!

Vozio sam tri puta po 20 min,tj po 8 do 9 krugova.
Nakon prve voznje najbrze vreme mi je bilo 1:44
Nakon druge voznje najbrze vreme 1:40
Nakon trece voznje 1:39.953





















































freepartyman

Arcis suzu na stazi, a i realno delova za k7 ima i na trafici a za bmw... ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Gligoric

Suza nema snage kao BMW ali zato svako moze da je vozi kao biciklo :)
BMW nisam upalio mesec dana..

Hohštapler

I ceo navak suzu tera¹ prva - druga, treæa na pravcu i nju èim napuni¹ koèi...
navak je za cvaju 125cc.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gligoric

Pa sta ima veze,koliko ljubi bi se snaslo na brzoj stazi gde se krivine voze od 150 do 250... Da imamo stazu kao sto je Mugello nas pametnih srba ne bi bilo za 2 godine ni za kotlic,a ne za track day..
Kome ne odgovara da se po krivinama vozi 80-100 i na pravcu 230 bez ikakvih problema nek ostane da se vozi po nasim kraterima medju ne osvetljenim traktorima i slepim vozacima.
Ne moras odmah da hejtujes stazu,otidji  i ostavi koji put tamo neki dinar pa mozda i naprave nesto bolje !

UFF

Slazem se sa obojicom
na stazi sam bio dva puta i oba puta se nalozio
ali im ipak ne bi dao 50e za voznju
da je njihov motor ili bar gorivo pa da i razmislim jer trkackih ambicija nemam a ni kesa za bacanje..

Gligoric

Podji UFF-e od sebe koliko bi ti naplacivao da si vlasnik?
Kome bi ti dao svoj motor?
Ja u opste ne mislim da je skupo,jer zapravo i nije,jednom mesecno ko ne moze da izdvoji 4000 dinara da bude sat vremena na stazi i da nauci nesto korisno da upozna svoj motor i svoje granice,nek uci u saobracaju pa nek malo razmisli sta je skuplje!

UFF

 [rofl] jednom mesecn moze da se izdvoji 4k?

reci to nekom ko radi za 20k :D


svoj motor bi dao nekom za koga znam da ima da ga kupi ako padne a ne da ga popravlja ili da mi kaze izvini
sto se tice staze iznajmljivao bih je za manju kintu samo da se vozi, ja nju ne mogu motorom da ostetim nit vlasnik ima vece troskove ako nas vise vozi a sto vise motora na stazi to veca popularnost kao i zarada

mkt

jedna obicna enduro voznja po Fruskoj me kostala oko 30e-40e dnevno
svaki vikend :)  al mi nije zao, zao mi je bilo posle kad sam trebao da pljunem soma jura za generalnu koja me je svakako cekala  [doh]

Hohštapler

#9
Gligoriæu, izgleda ti mene nisi razumeo...

Citat: Gligoric poslato 18 Maj, 2015, 00:57
Suza nema snage kao BMW ali zato svako moze da je vozi kao biciklo :)

Ja sam se bio nadovezao na ovu tvoju reèenicu - da suza nema snage ko BMW, zato ¹to realno za tu stazu to uopte nije bitno, na to sam ciljao.

Niukom smislu nisam aludirao da je ta staza za mene prespora - nit imam motor za stazu nit se lo¾im na to.
©to se tièe track day-a ,ja æu npr. sledeæi vikend da se provozam do Banja Luke, pa tamo za koji vikend Sarajevo - HN, pa onda gde mi padne napamet... a za iste novce ko sat vremena na stazi. Meni je zanimljivije da odem da se vozam. vidim ne¹to, dru¾im se (sa manijacima) i onda kuæi.
Ne lo¾im se da sam Rossi. Ja sam ¹valer gas. Lala. ;)
Ali po¹tujem ko to voli. Svako ima svoj ring¹pil.   [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

clutch&brake

vozio bi hostapler stazu ali bi bio u zabuni kada naleti na krivinu... sta sad  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Hohštapler

Mi Vojvoðani smo bre racionalan svet. Mi kad pravimo put izmeðu dva mesta mi uzmemo lenjir i povuèemo crtu. A vi tamo sve okolo naokolo...  Na ovu skupoæu.... stra¹no! ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Silvana

Samo ¹to nas ponekad mrzi da tra¾imo onaj dugaèki lenjir pa moramo pravouglim trouglom da prespajamo... pa imamo skretanje usred njive  :violina:
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

joka

Ili pored njive.   [neampojma]

mareskin

Citat: njanja poslato 18 Maj, 2015, 09:14
vozio bi hostapler stazu ali bi bio u zabuni kada naleti na krivinu... sta sad  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Stane pa pregura :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gligoric

Citat: Ho¹tapler poslato 18 Maj, 2015, 08:52
Gligoriæu, izgleda ti mene nisi razumeo...

Citat: Gligoric poslato 18 Maj, 2015, 00:57
Suza nema snage kao BMW ali zato svako moze da je vozi kao biciklo :)

Ja sam se bio nadovezao na ovu tvoju reèenicu - da suza nema snage ko BMW, zato ¹to realno za tu stazu to uopte nije bitno, na to sam ciljao.

Niukom smislu nisam aludirao da je ta staza za mene prespora - nit imam motor za stazu nit se lo¾im na to.
©to se tièe track day-a ,ja æu npr. sledeæi vikend da se provozam do Banja Luke, pa tamo za koji vikend Sarajevo - HN, pa onda gde mi padne napamet... a za iste novce ko sat vremena na stazi. Meni je zanimljivije da odem da se vozam. vidim ne¹to, dru¾im se (sa manijacima) i onda kuæi.
Ne lo¾im se da sam Rossi. Ja sam ¹valer gas. Lala. ;)
Ali po¹tujem ko to voli. Svako ima svoj ring¹pil.   [cheers]

Nisamo se razumeli,izvinjavam se sto sam odmah napao.
Ja smatram da je R motor samo za stazu jer je za sve ostalo previse brz i nema ga smisla voziti po ulicama,a lepih puteva za velike brzine nemamo !


freepartyman

Lepo ti to leras [thumb_up]  Bas se lepo cuje suzuki,koji izduv imas?
Dobra ti jakna ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man