Glavni meni

K75RT

Započeo Dzambo, 20 Oktobar, 2010, 16:42

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Dzambo

Jedini pravi putni motor koji sam imao prilike da vozim, je moj stari motor, BMW K75RT. To RT je jako bitno, jer oznacava opremu tj oklope koje motor ima u toj verziji tzv "reise touren". Dobar odziv na gas i vrlo predvidljivo linearno ubrzanje je osnovna stvar za touring motor. Dobru autonomiju postize i niskom potrosnjom (4,7-7), a moze i da se napakuje prilicno prtljaga. Za put, meni je ova klasa motora idealna. Jedino sto ja nisam stigao ove sezone nigde ljudski da otputujem.... :(
Motor me je odusevio svojom sposobnoscu da zastiti vozaca od svih vremenskih uslova. Kada je hladno, nije potrebno uopste oblaciti slojeve odece, kada pada kisa opet samo mali deo stigne do vozaca, nije potrebno nositi rukavice po hladnom vremenu, vetrobran perfektno razbija sav vetar usmeren direktno na kacigu.
Medjutim, to je i razlog zbog kojeg mi je motor iskreno i dosadio posle godinu dana. Nekako sam previse zasticen na njemu bio i hteo sam da me siba i da malo osetim "vreme napolju". Hteo sam nesto malo sportskije. Verujem da cu se vratiti na takvu klasu motora, ali kad budem imao mnogo vise god.




UFF

Neki se zale da su na njemu dobili morsku bolest koliko ljulja ali meni se svideo :)

Najvise me odusevio menjac - meksi i bolji od svih motora koje sam do sad vozio

Oprema je prakticno nepotrebna jer ste na njemu potpuno zasticeni - prosto neverovatno, ko da imate sofersajbnu ispred vas

DebeliZmaj

a jel ti treba za njega kategorija
ko za autobus ? ... jel ima preko 3.5tone ? treba i C ? na koliko
je reg ? 8 ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

lencuga

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Decembar, 2010, 23:22
8 ?


posto je motor sada moj ja cu ti i odgovoriti.

na kurcu te nosam

;D ;D ;D ;D ;D
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

DebeliZmaj

bravo .. klap klap ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

MIKA ARHANGEL

BMW je extra naprava za onog ko se srodi sa njime,pogotovo ove jace opcije od 100 i vise konja.

Panta Zemunac

Jeste ali da dr¾e cenu, vala mislim toliku, da je to neobjektivno...zato ih i nema puno!
Inaèe to je motor za sva vremena, za onoga ko voli da putuje!

MIKA ARHANGEL

Sad Panto dali je objektivno ili ne to je za diskusiju ali je cinjenica da je tako.Meni je objektivno ,skupo je kada se kupuje i to je to a posle mi nije potreban majstor za motore niti neki koji su izmislili mlaku vodu pa kada pricaju o popravci motocikla to je po njima neka visa nauka.Moje iskustvo je tako za ovih 20 i neku godinu sa BMW -om

mali_zmaj

Ja imam planove da pazarim LT-a,ako uspijem da prodam kle-a,motor ima èak i  abs i esp èini mi se,a pravljen 92-ge,ebiga luxus torer! Nemam pojma dali ce mi odgovarati,ali sam znatizeljan kao vjeverica! Ali ako mi manitu bude naklonjen,otvorit cu temu,na tu temu!  ;)   8)
jin-jang