Glavni meni

Low budget adventure motor

Započeo Andreja, 22 April, 2015, 22:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andreja

#40
Fala za plusiÈ UFF-e :D Ma jedan cilindar je meni sasvim dovoljan, vozio, probao 3 godine... Do jaja. Svet se upravo obilazi na takvim motorima :) ©to je neko rekao, postojali su motori i pre nas :)

Freepartyman, hvala, nijedan mi ne odgovara.

Bobane, razumemo se :)

Lorde_oblivione, ipak bih ne¹to malo mlaðe ovaj put, ne patim od godi¹ta ali zamor materijala, èuda muda...

ProjectLorde (kol'ko Lordova na forumu :D :D ), lepa je tetka ali mi se ne uklapa u koncept, hteo bih ne¹to do 500ccm...

Dragane, pravi motor je onaj koji tebi najvi¹e odgovara :) Jebe¹ motor koji je brz kad je brz samo na jednoj vrsti podloge, probao, voleo bih da imam takav motor ali samo kao drugi ili treæi, i to pod uslovom da imamo neku stazu u krugu od stotinak km. Motore ne vozim zbog devojèica, nek èekaju autobus...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

kepo

Ne znam , al  mislim da mnogo vise gubis nego sto ces da ustedis sa tom razlikom u registraciji.
Kupi dobrog DR 650 96. pa na gore , vremenom ga pakuj dok ne didjes na nivo Kawazokijevog DR-a. Rezervoar, prednje vile od DRZ-a, pvc rezervoar, dupli prenji lancanik menjas za 10 min i drasticno skracujem prenos za zajebane terene, zadnji amortizer malo bolji, 18" zadnji, malo cevcica za nosace i barove, i imas ODLICAN motor za sve. Ovo pakujes polako, kad naleti nesto povoljno.
Rentabilnija, pouzdanija i dugotrajnija solucija ne postoji.
Ako ne platis na mostu platices na cupriji. Zajebi do 500 ccm.

lord_oblivion

Ja mu lepo ka¾em d'uzme DR Big 800, s njim mo¾e i drva da izvlaèi iz ¹ume pa da zaradi za registraciju i taj put oko sveta  ;D

Andreja, i ja sam ti lupio + na prvi post samo zato ¹to si manje-vi¹e opisao motor kakav i ja jurim za sebe.
Meðutim, od jednog cilindra ja bih se zadovoljio i sa DR650 a zna¹ od ranije da KLE500 ispunjava 90% mojih zahteva  [thumb_up]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

doktor

DR 650 SE (od 96. pa nadalje) je najbolje sto moze u tom segmentu. Jedino sto se teze nalazi jer nije prodavan u Evropi (modela do 96 ima koliko hoces, ali nisu se proslavili). Jedan od najomiljenijih adventure bike-ova.
Bikers work is never done!

Boban_m

Ako smo vec preko 500ccm i Honda XR 600-650ccm je nista manje dobra ako ne i bolja. Jos je i vazdusara.

Hurricane

 [thumb_up]
Honda i taèka!!

+- 500 nije bitno...

idanijel


Bori¹a

Citat: kepo poslato 23 April, 2015, 13:53
Kawazokijevog DR-a


presao mu je motor 80 000 i sad ga sredjuje celokupnog i ide u juznu ameriku... skidam kapu coveku [cheers]

Andreja

Kepo, zvuèi interesantno sve to ali brateeee ne mogu da ¾ivim sa saznanjem da moram celu platu godi¹nje da dam jebenom Vuèiæu :D Mada, to je to, tako sam ne¹to zami¹ljao i sa svojim XT-om al' eto...

Peða, znam, sve znam :)

Doktore i idanijele, DR650SE mi deluje jako interesantno, znam za motor odavno ali nikad me nije zanimao, proguglaæu malo... :)

Boban_m, Honda XR600 je ludilo, ide mnogo bolje od do sada navedenih motora a XR650 je jo¹ luða prangija, samo ¹to je vodenjara i izuzetno su retke kod nas, kad se pojave, ko¹taju 3500+...

Hurricane, sekta¹u stari! :P

Borko, Jugin XT600 je pre¹ao skoro 100000 bez otvaranja agregata kako on ka¾e, ne dimi, ne tro¹i ulje, ide na zadnji na gas u prvoj... :D

________________________________

Kako stvari stoje, ili æu uzeti ¹ta god ispod 500ccm, samo da je ¹to jednostavnije pa polako pakovanje kao ¹to je Kepo predlo¾io (to bi me svakako èekalo) ili æu neku 600/650, Suzuki mi deluje primamljivo trenutno :) Generalno, izbegao bih motore tipa Dominator, Pegaso, KLE i ostale sa "oklopima".

Primera radi, evo kako izgleda DR650SE, tako ne¹to me zanima:

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

Imas XR650L vazdusaru-ovde u USA pojam izdrzljivog motora i imas 650R vodenjak o kome ti iz prve ruke moze reci Nik Gold Janko.

UFF

Citat: lord_oblivion poslato 23 April, 2015, 18:45
Ja mu lepo ka¾em d'uzme DR Big 800, s njim mo¾e i drva da izvlaèi iz ¹ume pa da zaradi za registraciju i taj put oko sveta  ;D

u celoj temi gori motor spomenut nije
a ako i dalje verujes da je dobar skupi neku malu kuntu her znam ko ce da ti ga proda pa ti pokusaj da vuces drva iz sume sa tim  [govance]

Andreja

Bobane, samo R, samo ludo i brzo :D

UFFe, ¹ali se Peða, slo¾ismo se svi da je VEEEELIKI DR potpuno neupotrebljiv jer ima pogolem jedan cilindar, niti je braaaap da mo¾e¹ da se zabavlja¹ sa njim niti je pravi putni enduro kao Stenera ili Trafika.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF

veceras mi neki lik koga sam upoznao isprica pricu kako je za svoj prvi motor kupio skoro nov gsr i trebalo mu mesec dana da predje 70kmh a 3-4 meseca da predje 200kmh i kad je to uradio odmah ga menjao za novog copera shadow ili tako neki qrac i kaze zajebi to 200+ opasno je to eto nije da nisam, ima sam R motor a sad vec godinama samo copere vozim i polako...

ja rekoh mora da si se zajebo kupio si gsxr jel?
kaze ne, gsr
ja rekoh sa oklopima ili dva izduva i dva stop svetla pozadi a naked sa kormanom a ne heblovima?
kaze taj drugi
ja rekoh pa kako mislis to onda imao si R motor?
kaze pa ima R u nazivu  [rofl]

znaci farbachov ttr je RR ai novi xt650r od 47hp je RR takodje  [samoubistvo]

BOKYBOY

Citat: UFF poslato 24 April, 2015, 02:35
veceras mi neki lik koga sam upoznao isprica pricu kako je za svoj prvi motor kupio skoro nov gsr i trebalo mu mesec dana da predje 70kmh a 3-4 meseca da predje 200kmh i kad je to uradio odmah ga menjao za novog copera shadow ili tako neki qrac i kaze zajebi to 200+ opasno je to eto nije da nisam, ima sam R motor a sad vec godinama samo copere vozim i polako...

ja rekoh mora da si se zajebo kupio si gsxr jel?
kaze ne, gsr
ja rekoh sa oklopima ili dva izduva i dva stop svetla pozadi a naked sa kormanom a ne heblovima?
kaze taj drugi
ja rekoh pa kako mislis to onda imao si R motor?
kaze pa ima R u nazivu  [rofl]

znaci farbachov ttr je RR ai novi xt650r od 47hp je RR takodje  [samoubistvo]

...cekaj,GSR ide 200+ [neampojma]

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

crnisin

Ala si se navozao sa VFR-om, kao i ja sa Raptorom... enduro je boles'

Po kriterijumima koje si zadao, moj izbor bi se sveo na XR 400 ili DRZ 400, ovaj drugi prodaje neko u Adi, izgleda dobar primerak.

mali_zmaj

nemam pojma,ali tesko ces da nadjes to sto trazis. ja sam cuo da su drz-ovi bas pouzdani,i ovdje kod nas i nisu bas jeftini jer su cjenjeni medju bajkerima koji vole da pice po sumama i gorama!! a i ogibljenje mu je ok,moj kolega strpao viljuske na nekakvu yamahu teneru i prezadovoljan je..
jin-jang

Andreja

Crnisin, eto vidi¹ :D
Mali_zmaj, odlièan je DRZ ali van mog finansijskog opsega a i ipak ne bih vodenjaru, hoæu ¹to jednostavniji motor :)


Mislim da æe to biti XR400R ili XR600R, samo da prodam VFRa i strpim se jo¹ malo :)

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Taraba

Sa sreæom da nadje¹ neku koja valja kod nas... ma da naæe¹ neku uop¹te.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

stilgar

Citat: Andreja poslato 24 April, 2015, 02:08
Kepo, zvuèi interesantno sve to ali brateeee ne mogu da ¾ivim sa saznanjem da moram celu platu godi¹nje da dam jebenom Vuèiæu :D Mada, to je to, tako sam ne¹to zami¹ljao i sa svojim XT-om al' eto...

Peða, znam, sve znam :)

Doktore i idanijele, DR650SE mi deluje jako interesantno, znam za motor odavno ali nikad me nije zanimao, proguglaæu malo... :)

Boban_m, Honda XR600 je ludilo, ide mnogo bolje od do sada navedenih motora a XR650 je jo¹ luða prangija, samo ¹to je vodenjara i izuzetno su retke kod nas, kad se pojave, ko¹taju 3500+...

Hurricane, sekta¹u stari! :P

Borko, Jugin XT600 je pre¹ao skoro 100000 bez otvaranja agregata kako on ka¾e, ne dimi, ne tro¹i ulje, ide na zadnji na gas u prvoj... :D

________________________________

Kako stvari stoje, ili æu uzeti ¹ta god ispod 500ccm, samo da je ¹to jednostavnije pa polako pakovanje kao ¹to je Kepo predlo¾io (to bi me svakako èekalo) ili æu neku 600/650, Suzuki mi deluje primamljivo trenutno :) Generalno, izbegao bih motore tipa Dominator, Pegaso, KLE i ostale sa "oklopima".

Primera radi, evo kako izgleda DR650SE, tako ne¹to me zanima:


to sto te zanima samo neki nas Manijak iz USA da ti donese, tamo se prave jos. Samo onda ide drk*** za vozilom iz uvoza pa jos iz amerike. Cjena prava sitnica, kad odbijes njihov porez i prebacis u evre smejurija.
http://www.suzukicycles.com/Product%20Lines/Cycles/Products/DR650SE/2014/DR650SE.aspx