Glavni meni

Yamaha XT660Z Tenere 2008

Započeo mkt, 09 April, 2015, 19:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mkt

Yamaha XT660Z Tenere 2008
Ima li neko iskustva sa ovim motorom i za koliko para moze da se nadje u Srbiji
Prednosti i mane  ;D sve me zanima iz prve ruke  [thumb_up]
http://oboia.org/data/media/217/Yamaha_XT660Z_Tenere_2008_37_1920x1200.jpg

bigbad86

Znam da neki klican iz Hrvatske sa 18 goina obisao svet sa njom.
http://okosvijeta.com.hr/vozila/yamaha-xt660z-tenere/
Al jbg nije prva ruka :)

mkt

citao sam knjigu, svaka mu cast

bigbad86

Ako ti nesto znaci izgleda kao da ga je neko klepio lopatom spreda :p

Andreja

Bigbad, a da da¹ nekad neki konstruktivan i konkretan odgovor na pitanje? :P

Meni se "nova" mala Tenera ba¹ sviða, samo mi se èini da je suvi¹e slaba¹na za tu kila¾u (èini mi se da ima oko 200kg prazna i ima 48ks), ba¹ je kilava... Samim tim je i preskupa za ono ¹to nudi. Ali svakako je lep izbor za kojekakvo soft endura¹enje i ne izla¾enje na asfalt po 10 dana :)

I da, potpuno nebitno za ovu temu al' da dodam, u poèetku mi je bila ru¾na, posle sam je zgotivio jer ba¹ podseæa na Dakar motore :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bigbad86

Moram priznati da stvarno podseca na Dakar motore. Takodje moram priznati da svaki Dakar motor izgleda kad da ga je neko lupio lopatom spreda :P


mkt

video ga danas i probao i deluje mi da bi ga terao ko ktm-a po offu
nije eksplozivan kao ktm ali kapiram da ne bi bilo lose

srbac



Balsa Wrx

Xtx je relativno trom,ako mozes da nazoves jednocilindrasa spor ali jako lijepo ubrzava,do 150,moj licno ide 187 niz grahovo pun gas kolko je zivota imao ali vjetar I sl su mi jebali sve zivo..Ali sve u svemu taj agregat je kako stranci kazu bulletproof bukvalno nepojeviv,to je jedan od razloga sto sam ga uzeo.. :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

mkt

sasvim dovoljna brzina sto se mene tice

Boban_m

Mkt, mislim da je to neki ekonomican izbor za stvarni dual sport. Ima dobar klirens pa moze na meksi off-ovo meksi prvenstveno zbog tezine, moze po gradu, moze do mora. Jeftin za koristenje, jeftin za odrzavanje, ne treba ocekivati previse narocito ako su dvoje na njemu. Izgleda zanmiljivo i ko nije pretjerano zahjtevan a treba mu motor za sve, misim da je nasao pravu stvar.

mkt

tacno tako
Ako bih vozio vozio bih uglavnom solo, svidja mi se sto moze i neki off a da nije hard enduro, za grad mi deluje super zato sto nije sirok i  visok je
a sto se tice odrzavanja sto manje to bolje

con3

Moze to da se nasvira da ide jos bolje ali onda ce i vise da trosi , ovako imas finu potrosnju oko 4 litra ma kako ga terao .

mkt

izmenile su se neke stvari sto se tice mene i nekih ljudi pa je cvaja za sad ostavljena po strani
zato sam se okrenuo na ovaj tip motora
bezao sam od ulice i saobracaja ali sta je tu je

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

juga

Odlièan, vozio malo, i uop¹te nije te¾ak!

dusankobgd

Meni se bas svidja, ovo bih sigurn vozio.

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!