Glavni meni

Tomos Tori TX50F

Započeo zemunboy, 06 April, 2015, 22:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zemunboy

Ideja je ukrstiti ovo ( naravno ne u ovako lepom stanju) :

http://mmc.bolha.com/1/image/187504/188545/Prodam-Tomos-Tori-Cross_54ec9ac9adf38.jpg

i ovo ( HVALA TARABA) :

http://www.lifan.com/UploadFile/2014/6/01e32863-9029-460f-83e6-ed42148bd7aa.jpg


Za sad se radi ciscenje i peskiranje delova... I pronalazenje sjebanih delova kao npr. zadnja felnica i jedna opruga u prednjoj vili... kojih nigde nema u prodaji  [panic]

Slike za koji dan... Ideja: Prvi motoric za njega:

http://s3.postimg.org/pbrhruo2r/P1010002.jpg


Naravno ako ima ko nesto pametno od delova nek javi... Za sad:

1. opruga u amortizeru ( ista kao od npr automatika)
2. zadnji imam ali je malo nakrivo
3. zadnji tocak ovakav alu
4. rucke kocnica i gasa,
5. volan mi je cini mi se od BT-a, suzicu ga ali mi treba preckica...

dr32

Samo napred sa projektom. Ovo cu u slast da ispratim...

P.S. Prvi motor na kome su me vozili, prvi motor na kome su me uhvatili panduri i na kraju prvi motor koji sam vozio, moj 3 u 1 :D
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Havarisan

Imam ja neke felne od skutera ako ti odgovara. Za ovakav projekat naravno gratis!

zemunboy

Citat: Havarisan poslato 06 April, 2015, 23:22
Imam ja neke felne od skutera ako ti odgovara. Za ovakav projekat naravno gratis!
Od kog su skutera? precnik?

TNX u svakom slucaju...

Gašpar

Imam prednju vilu od APNa, ako ti odgovara opruga, tvoja je.

Ostoja

Ma bravo za temu.  [clapp]  [clapp]  [klanjam_se] Kupio sam proshle godine to malo chudo svom sinu i jednostavno nije bilo vremena da ga preradim, a imam isto tako neke ideje... Jebi ga, ubi me pechalba a sinak me redovno podseca : "A kad cesh srediti moj motor". Hteo bih staviti bolju prednju viljushku (BT ili slichno, obraditi sve da bi pasala po visini), malo preraditi plastiku oklopa, naapraviti zadnju kochnicu sa komandom  za nogu ( kasnije da dobije agregat sa menjachem, APN, T14, T15), suziti upravljach, preraditi instalaciju na 12V (sad je 6V) i josh par nekih nebitnih sitnica. Najludje od svega je shto sam ga kupio kad klinac josh ni bicikl nije umeo da vozi...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Havarisan

Citat: zemunboy poslato 08 April, 2015, 22:31
Citat: Havarisan poslato 06 April, 2015, 23:22
Imam ja neke felne od skutera ako ti odgovara. Za ovakav projekat naravno gratis!
Od kog su skutera? precnik?

TNX u svakom slucaju...
imam nekoliko 12-ki
speedfight, kinez, tgb...

zemunboy

Hvala ti na ponudi, ali preveliko mi je to... Trebaju mi 10-ke... od Zip-a npr... 12 mu je preveliko... ima 4 godine...

ЯЭВОЛУТИОН

mozda ja imam neku desetku od zipa ili kymca...ako nisam dao misi-pei da pretvori u nesto....sad cu vidim....prednja ili zadnja...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zemunboy

Pa meni je ostecen zadnji od torija... znadi bio bi zgodan zadnji od istog... ima slika

zemunboy

Da ne bude da se nista ne radi... Svi delovi sem felni ispeskirani i sve sem rama ofarbano u primer boju... Ram prepravljen za novu masinu, bolje nije moglo... ugradjen novi zadnji amortizer...
Problemi:
1. pravac lancanika
2. zadnji tocak jos nemam
3. prednja vila bi mogla druga jer je iovako pukla jedna opruga


image hosting sites


uploading images

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andjelo

nnista mi se to ne svidja  , kacenje viljuske za ram  mora biti u ravni sa prednjim lancanikom tj . da se gadja sa osovinom lancanika   ,a i zadnji amortizer mora biti malo ukosen  zbog bolje amortizacije   to je za sada sto se moze videti ................................

Andjelo

prvo moras postaviti zadnju viljusku i namontirati  felnu sa gumom ,pa tek onda da odradis kacenje  masine da bi stavio u pravac lancanike  .......................zadnju viljusku bi probaj da upasujes od automatika 

zemunboy

Zadnji amortizer je na fabrickom mestu... i mi smo negodovali... zadnja viljuska ce morati malo da se preradjuje... zeznuo me anlaser najvise jer udara u ram... nesto cu smisliti, ima vremena, tako da ce se neki bas najesti kokica :D

Andreja

Pratim od poèetka, jedva èekam da vidim krajnji ishod :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mali_zmaj

ajd ne zajebavaj se odre¹i kesu,sinak da se vozi,evo ljeta!!!  ;) 
jin-jang

zemunboy

Ima 4 godine... a i nije zanimljivo samo odresiti kesu kako kazes... to svaka ume...


zemunboy

Citat: kovac85 poslato 15 Maj, 2015, 13:43
http://www.polovniautomobili.com/motori/6428822/pocket-mini-110-ccm-ram
Kupujes novog R-a?
Ako niste zapazili, pravi se cross motor... A i ovaj kinez je tako kvalitetan da je vec pukao ram...