Glavni meni

Koji auto vozite?

Započeo Stevan, 20 Oktobar, 2010, 15:52

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

bucko

 Ceo dan stani kreni po gradu,prosecna brzina 18 a potrosnja 9.7








image hosting site

castor

Citat: MIGE poslato 17 Decembar, 2019, 21:49
odrzavanje automatskih menjaca?preporuka
Ima¹ u Novom Beèeju Zedi Lajo¹a...
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

E da, za tog madjara sam cuo

FANTOM

    Bucko pa ti li si , nisam znao da je vlasnik picerije nas clan [watching] [cheers]

Kanarinac


bucko

Fabrika navodi da kola sa novom generacijom dsg menjaca manje trose nego manuelci

milomir22

Citat: bucko poslato 20 Decembar, 2019, 22:00
Fabrika navodi da kola sa novom generacijom dsg menjaca manje trose nego manuelci


https://www.youtube.com/watch?v=V0pN1PpfIag#
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Citat: FANTOM poslato 20 Decembar, 2019, 15:48
    Bucko pa ti li si , nisam znao da je vlasnik picerije nas clan [watching] [cheers]
[rofl] [rofl] [rofl]

Samo od poèetka foruma... ;D



@Bucko:
Batali komp, znaæe¹ kad napuni¹ do èepa... Mislim da pokazuje bar litar manje... Svakako nije mnogo za 18kmh...

Hohštapler

Citat: bucko poslato 20 Decembar, 2019, 22:00
Fabrika navodi da kola sa novom generacijom dsg menjaca manje trose nego manuelci

A za¹to misli¹ da nije tako? Nije to hidro spojnica, to je klasièan menjaè ali dva kvaèila, niko ni u ludilu ne mo¾e tako brzo i tako precizno da pre¹alta kao taj dsg
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

milomir22

Zbog tezine je dsg veci potrosac, dva kvacila, automatika, senzori, pm,... Inace, za nekog ko zivi u gradu kao sto je Beograd, dsg je u mnogome bolja varijanta, narocito sto je razlika u potrosnji na 100 km nevelika.

Ali fabrika nadje nacin da izvrne cinjenice i poentira u svoju korist.


Ja ne volim automatske menjace (ovde mislim i na dsg, iako nije bas isto sto i automatik) iz 2 razloga, prvi je zahtevnije i skuplje odrzavanje (kad bolje razmislim, na 99% manuelnih sem lamele/plivajuceg i nema nekog odrzavanja prenosa), a drugi je strah da ako neko vreme budem posedovao automatik, manuelni menjac vise nikada necu uzeti u obzir pri kupovini.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic


bigsheki

ima robert u temerinu,javi se ako budes treba br. nabavicu

Hurricane

Citat: milomir22 poslato 21 Decembar, 2019, 15:04
Zbog tezine je dsg veci potrosac, dva kvacila, automatika, senzori, pm,... Inace, za nekog ko zivi u gradu kao sto je Beograd, dsg je u mnogome bolja varijanta, narocito sto je razlika u potrosnji na 100 km nevelika.

Ali fabrika nadje nacin da izvrne cinjenice i poentira u svoju korist.


Ja ne volim automatske menjace (ovde mislim i na dsg, iako nije bas isto sto i automatik) iz 2 razloga, prvi je zahtevnije i skuplje odrzavanje (kad bolje razmislim, na 99% manuelnih sem lamele/plivajuceg i nema nekog odrzavanja prenosa), a drugi je strah da ako neko vreme budem posedovao automatik, manuelni menjac vise nikada necu uzeti u obzir pri kupovini.

automatik klasièni je najbolji za odr¾avanje, 60-100 eur na 100.000 km i to je sve

sve ostalo na 100.000 nema trika da bude ispod 500-1000 eura

mrle

Citat: bucko poslato 20 Decembar, 2019, 12:09
Ceo dan stani kreni po gradu,prosecna brzina 18 a potrosnja 9.7


ja ba¹ juèe gledao, proseèna brzina 24km/h, poto¹nja 7,5.

SSZGO

heyya, ja pokusao da stavim sliku kad ono medjutim, izvalim da nisam nijednom slikao auto od avgusta kad sam ga uzeo

tako da cu zakaciti sliku identicnog, stari model porsche cayenne turbo



koji za sada odlicno zavrsava posao



Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hurricane

..pih, stari model



sszgo propo

milomir22

Sto bi rekao uff, to da platis da oteraju pod presu!
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

TEEfqd

pa jedini problem koji taj auto ima je potrosnja. duduse, kad je litar corbe pola evra jebe ti se. skuplje je voziti opel korsu u evropi

FANTOM

    Meni se svidja ovaj stari Cayen islikaj ga nali detaljno pa ubaci slike .... [watching]