Glavni meni

Koji auto vozite?

Započeo Stevan, 20 Oktobar, 2010, 15:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MIGE


sremac

S Francuskog glamura na ovo, kuku lele jo¹ nije TDI cccc :D :P :)
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Boban_m

Prije 6-7 god nisam smio napisati na forumu da vozim Golf, sad ispade najpozeljniji auto ;D

Cestitam Mige [cheers]

MIGE

Citat: Boban_m poslato 09 Maj, 2019, 20:24
Prije 6-7 god nisam smio napisati na forumu da vozim Golf, sad ispade najpozeljniji auto ;D

Cestitam Mige [cheers]
fala ali nije to moj vw...razmisljam da se menjam za gti-a  ;)

Boban_m

Sve je to ok ali TDI rulz. 

MIGE

Citat: Boban_m poslato 09 Maj, 2019, 20:31
Sve je to ok ali TDI rulz. 
samo zbog potosnje,sve ostalo nula

Boban_m

Nece biti. A najjasnije zasto je kad npr podjes natovaren na more, uzbrdo, kratak pravac a ispred sleper. Obrtni moment TDI-ja te samo ispuca ispred kamiona. Potrosnja i dalje 5.5. Benzinac kakav god da je mora u manju.

stilgar

Citat: Boban_m poslato 09 Maj, 2019, 20:37
Nece biti. A najjasnije zasto je kad npr podjes natovaren na more, uzbrdo, kratak pravac a ispred sleper. Obrtni moment TDI-ja te samo ispuca ispred kamiona. Potrosnja i dalje 5.5. Benzinac kakav god da je mora u manju.
osim benzinca koji je TBI :) Turbo-Benzin-Injection :)

Mil@n


Hurricane

Citat: Boban_m poslato 09 Maj, 2019, 20:37
Nece biti. A najjasnije zasto je kad npr podjes natovaren na more, uzbrdo, kratak pravac a ispred sleper. Obrtni moment TDI-ja te samo ispuca ispred kamiona. Potrosnja i dalje 5.5. Benzinac kakav god da je mora u manju.

Ide ovaj benzinac samo tako

UFF

Citat: Boban_m poslato 09 Maj, 2019, 20:37
Nece biti. A najjasnije zasto je kad npr podjes natovaren na more, uzbrdo, kratak pravac a ispred sleper. Obrtni moment TDI-ja te samo ispuca ispred kamiona. Potrosnja i dalje 5.5. Benzinac kakav god da je mora u manju.

ne mora u manju, tj ako hoce nek ide sta tebe zabole, ti samo stisnes gas :D
amerikancu ovo da objasnjavam ccc

Boban_m

Balkan=rucno saltanje.

Aleks Cross

Bobane, moj stari auto (benzinac) 200 do 208 ks obrtni momenat 275 do 300 Nm izmedju 1700 i 4500 obrtaja i sve to iz 1.598 cm³. Trazi tdi sa tim specifikacijama.

Boban_m

TDI od 150KS ima veci obrtni moment, 325 NM ako se ne varam.

Aleks Cross

  Audi A6 - Avant 2.0 TDI (2014)190 ks ima 400 Nm i sta onda ? Od 0- 100 8,5 sec prema 6.5 sec. Koliko kubika treba lopovima i lazovima iz VAG da te 2 sec skinu?

Boban_m

To je drugi par opanaka. Poenta je da je zbog karakteristika goriva dizel motori isporucuju vise NM pri istoj konjazi u odnosu na benzince, dok benzinici razvijaju vise KS. Moderni turbo motori idu dobro bez obzira koje gorivo je u pitanju, ali ranije receno i dalje vazi. Svako ima licne preference, za mene je TDI bolji izbor sto se brdovitog Balkana tice, uljucujuci brdoviti Rakovac ;D. Jedini stvarni minus je sto vrlo brzo neces moci u pola Evropskih gradova da udjes s njim.

Aleks Cross

Pusti karakteristike goriva. Ti si pisao o obilazenju u saobracaju i tvrdis
Citat: Boban_m poslato 09 Maj, 2019, 20:37
Nece biti. A najjasnije zasto je kad npr podjes natovaren na more, uzbrdo, kratak pravac a ispred sleper. Obrtni moment TDI-ja te samo ispuca ispred kamiona. Potrosnja i dalje 5.5. Benzinac kakav god da je mora u manju.
Nemas pojma kako su tuzno gledali ti sto voze dizele od 50k + kad ih odere (da citiram odprilike Uff-a) usrani francuz i to bez DSG-a. Volis TDI, Dizel, kupi brate i neka ti je sa srecom gde god da ga teras.

Boban_m

Opusteno Aleks, vozim benzin 3.0

Aleks Cross

Bobane naravno da je opusteno. Imamo razlicita misljenja i iskustva i to smo lepo izmenjali. Znam da vozis BMW-a. Bar se virtueln druzimo i diskutujemo kad nemamo prilike u pravom zivotu.

Boban_m

Bice prilike, svijet je mali [cheers]