Glavni meni

Koji auto vozite?

Započeo Stevan, 20 Oktobar, 2010, 15:52

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

smilodon

Yugo 45A , umalo 22God, jo¹ uvek vi¹e benzina nego ulja....e da mu¹ki model, onaj sa manuelnim menjaèem .

aco.paun

Citat: Plazma Keks poslato 18 Novembar, 2011, 13:51
ja bih voleo neki od bar 4L diesel, da ima snage u najmanjem broju obrtaja bez mnogo dodavanja gasa, a ne kao na recimo gti, da ga drzim na turazi pa da poleti.

To mo¾e¹ i sa motorima 1.9tdi i 2.0tdi, samo ¹to se tako mnogo zeza zamajac pa ti brzo rikne. Evo ja sam prekjuèe zamenio komplet zamajac, set kvaèila i ko¹talo me 400e.

Plazma Keks

e, sa takvim motorom ne moras da se brines, traje 100 godina i ne moras da ga vrtis na 2000-3000 obrtaja, sve to uradi na nekih 1000-1500 obrtaja, bez ikakve muke ;D
ne znam sto mi to govoris kad si sad samog sebe sasekao

redoran


aco.paun

Citat: Plazma Keks poslato 20 Novembar, 2011, 22:32
e, sa takvim motorom ne moras da se brines, traje 100 godina i ne moras da ga vrtis na 2000-3000 obrtaja, sve to uradi na nekih 1000-1500 obrtaja, bez ikakve muke ;D
ne znam sto mi to govoris kad si sad samog sebe sasekao

Pa ¹ta ti misli¹, da ti 4L dizeli nemaju zamajac? Svi manuelni turbo dizeli imaju i skoro svima je taj zamajac mana, ako ga vozi¹ na malom broju obrtaja riknuæe npr na 100 000km umesto na 200 000 ali kad tad mora da rikne, samo automatici nemaju zamajac ali ko¹ta menjaè u pm kad se pokvari. Ja sam zamajac zamenio zato ¹to je pre¹ao 200 000km+ a da sam vozio o¹trije promenio bih ga mnogo ranije.

Plazma Keks

nemaju zamajac? pa kako anlaser okrece motor? dosta automatskih menjaca imaju pretvarac obrtnog momenta-turbinu-vangler koji je spojen sa motorom preko zamajca. nije mi jasno zasto bi se kvario zamajac, ni jednom jos nisam cuo da se zamajac pokvari, sem ako ne stegnes kako treba zamajac za radilicu, a to je vec ljudski faktor. na zamajcu ti se nalazi zupcanik-venac zamajca preko kojeg anlaser okrece motor i to samo prilikom paljenja, kasnije ima svrhu ako je na manuelnom da se lamela naslanja na zamajac. ustvari, sta je po tebi zamajac?

bokilic

mislio je na plivajuci zamajac...ah da on hoce da crkne,taj ublazivac udara u njemu,ali i to se da popraviti a i zameniti...
brmmmm

Plazma Keks

ne znam sta mi prica sve to?! motor kakav bih ja zeleo je neka robusna masina koja bez problema prelazi 500000km, a ne nekih 100000km, na takve motore ide uglavnom suvo kvacilo, sve treba da traje. ne znam ni koji ce mi takav zamajac. imam kola turbo dizel koja su presla 300000km i sa zamajcem je sve u redu, i naravno, ima suvo kvacilo...

Kanarinac

Svaki noviji dizel ima plivajuci zamajac. Crkava kao sto je neko rekao na oko 200000. I taj od 4L ako je nesto novije ima plivajuci zamajac.
Kao sto bokilic rece, moze da se remontuje, ali do sad nisam cuo da je resenje dugotrajno tj da traje bar upola od originalnog.

CADILLAC

 ;)....ovako ne¹to....za @Plazma Keks.... ;) [hello] [cheers]
BMW BoxerClub Pancevo 666

CADILLAC

...manji off ,ali ne zamerite mi  ;)....u znak seæanja na ZLATNE 70-te...eh ,to je bio auto...W116 450 SEL 6.9....motor V8 ,6900 sm3 ,naravno automatic ,obrtni momenat xxx [djavo] ;D ,i jedan tehnièki biser: dva(2) akumulatora :o ,jedan napred ,jedan pozadi....inaèe bio je omiljen u Americi , i u Emiratima...jo¹ uvek ih ima ,ali u manjem broju,...na ceni su medju kolekcionarima... [clapp] [klanjam_se] [balavi]....inaèe, pojavio se i u filmu "Ronin"...
BMW BoxerClub Pancevo 666

Plazma Keks

pa ko kaze da ja hocu moderan auto? komplikovan za odrzavanje... ne treba meni plivajuci zamajac, to je stvar za otimanje para. sto da bude prosto kad moze i komplikovano
http://www.2carpros.com/images/articles/engine/flywheel/fly_wheel.jpg
http://image.fourwheeler.com/f/9345743/129_0803_03_z+2002_ford_ranger_fx4+factory_clutch_assembly.jpg
@cady
suvise je moderan i veliki taj motor ;D
nesto ovako
http://carphotos.cardomain.com/ride_images/1/2772/1261/6928130002_large.jpg

UFF

ja cu zamajac uskoro menjati
300e
kad sam mogao toliko da dam za registraciju i tablice mogu valjda i za odrzavanje jbg?

sta da kazu oni sto vose 3000ccm pa im registracija 750e

zmiya

A ¹to da ga menja¹,preventino ili trza veæ?

UFF

trza
ne znam da li je vec ili tek
nova korpa lamela ali plivajuci zamajac je na redu
presao 250.000
ko zna mozda je i 750.000
mada s'obzirom da sam u kolima samo 4 meseca godisnje i predjem samo 5.000km verovatno mogu da ga vozim tako jos par godina :D

robbief

Vidi prvo da nije neki od nosaca motora.
smooth

UFF

Pa on bi se valjda cuo "osecao" i u radu a ne samo pri gasenju ili pokretanju

zmiya

kakvom bre ga¹enju? koji su ti simptomi?

UFF

Pa u servisu su ga slusali tako sto dignu haubu pa ugase motor i ako lupa pri gasenju onda je pri kraju tj ima previse lufta
Sto se tice simptoma oni su ko da je korpa losa trese ponekad kad pustam kvacilo u prvoj i drugoj ali lik od koga sam uzeo kaze da je skoro menjao komplet korpu i lamelu
mozda i laze ali sumnjam jer je sve ostalo sto mi je rekao bilo tacno... mada ja ne cujem nikakve posebne zvuke prilikom gasenja, to cuju samo mehanicari sa sestim culom
htedoh da promenim zamajac pa procitah ovo http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=16706 i onda sam rekao ko ga jebe vozim ja ovako i dalje dok ne pocne nesto da otkazuje-e onda cu sigurno znati sta je u pitanju :D

zmiya

Prvo i osnovno pravilo:
dok radi iole normalno,ne diraj ni¹ta,napraviæe¹ gore.