Glavni meni

Koji auto vozite?

Započeo Stevan, 20 Oktobar, 2010, 15:52

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Plazma Keks


Nadalina

@ Uff

Ma, pazi.. Moze i trka na ulici - al` samo u Fast and Furious! :D :D :D


Dzukela u podznaku

bokilic

ko nije vozio automatski menjac nezna sta su njegove cari,ja vidim da moja 7mica  e 32 prodje 320.000km nijednom nije crko menjac,jos radi kao sat...
vidim amerikanci svi glupi,,,i u trkaca kola stavljaju automatske menjace,vidim vece kubikaze sa automatskim menjacima uglavnom,valjda sto je luksuz,,,,

ili grese ljudi....

automatski menjac je dobra stvar, da je on rasprostranjeniji i jeftiniji svi bi ga vozili,pa bi rekli ah manuelno govno...
sve je to stvar navike,ja razmisljam kad vec dam silne pare za auto nek salta brzine mesto mene..sto bi ja to radio..a tek kad je gradska guzva,,heeee
nista sladje..bmw u ms modu na automatskom menjacu nema sanse da zaglavi u snegu, prednost nad manuelnim,u s ide mozda i bolje nego sa manuelnim,u e modu trosi kao i manuelni kad ga kilavo vozis,
ah da,,,auti sa manuelnim menjacem mnogo vecu kilometrazu prolaze,menjac cuva motor, kardan diferencijal, nema secanaj udobnija je voznja,i samo saltanje u nizu zna da bude brze nego sa manuelnim..
brmmmm

Kengur

Ne, ne... Oupste ne bih vozio recimo nekog audija matika... tj tip tronik ako moze... :)

Ustvari, razmisljam da uzmem neko malo govance za automatckim menjacem... Recimo hondu jazz...

Prekljuce sam imao 70 km u gradu... Neracunajuci jos 20km do grada i nazad... Znaci odlepio sam od saltanja...!
Od ranog jutra do 4 popodne... Ravno samoubistvu...!

smilodon

Citat: Kengur poslato 17 Novembar, 2011, 21:15
... Znaci odlepio sam od saltanja...!

A motorin, i on automatic ?

Kengur

Za grad? O da, rado bih vozio skuter...

Tj pre neki dan sam i kupio jednog... Doduse burazeru, ali cu ga preuzeti na leto za zavrsavanje poslova po gradu vrlo rado.

EDIT:

Auto i motor nisu za poredjenje. Ja auto koristim samo za prevoz od tacke A do tacke B... Skoro nista vise... Osim za poneki put nocni obilazak Avale...

A na motoru uopste ne moram da konstanto stiskam kvacilo kao na kolima... Od trece ga ne koristim... Cak i od druge ponekad...

A i motorom ulazim u grad samo kasno nocu... Preko dana nisam dva puta usao... To maltretiranje na Ru ne mogu da podnesem iz mnogo razloga....

K_A_W_A

Auto koji trenutno vozim je sa automatskim menjacem. A od kad sam polozio, promenio sam bar 15 kola i to uglavnom od 1-4 god. starosti. Ima 7 brzina + ima saltanje i na volanu kao u formuli ;D JEDINA MANA AUTOMATSKOG MENJACA JE STO JE VECA POTROSNJA GORIVA OD MANUELNOG. Redovno odrzavanje i nama glava da te boli. A, ko sumnja u performanse automatskog menjaca, samo nek kaze, ja doteram mojih 250 konja, stavim ga u kola, krenemo i odmah ga zalepim za sediste ;D Auto od preko 2 tone ide 245 km/h. Sto mi je sasvim zadovoljavajuce.

Gašpar

Presao sam nekih 50.000 km za ovih mojih 3 godine "iskustva" i mogu da kazem da mi je dosta kvacila i rado bih vozio nekog matica, koji sto kaze KAWA, trosi oko litru vise u proseku, ali Boze moj...


Sto se tice ovih koji kazu da matici crkavaju - imao sam Golfa keca 85 godiste, uvezen iz Nemacke, sa maticom. Kako njemu nije nista crklo?

sibin

automatik je zakon za velike kilometraze, ja svaki dan predjem oko 200-300km od cega je 95% iskljucivo gradska voznja. sa manuelnim mislim da bih lagano umro od stiskanja kvacila. sto se tice izdrzljivosti istih uz pravilno odrzavanje ne crkava to tako lako. ali sam imao problem kod nas da mi crkne automatski menjac, rodio sam mecku jureci nase majstore. generalno u srbiji postoji jedno 3-4majstora koji to znaju da poprave ljudski. meni za licnu upotrebu vise odgovara manuelni, jednostavno osecaj u voznji, ali ne bih bio gadljiv na neku lepu veliku limunzinu sa nekom velikom litrazom uparenu sa automatskim menjacem.

hagor

sto se tice pravopisa, ebiga :) ko radi taj i gresi :D a sto se tice menjaca, jednostavno meni vise odgovara manuelni(cak sta automatik je ostao kod prethodnog vlasnika, i u bilo koje doba moze da mi ubaci nazad taj menjac, ali jednostavno nikada to nebi uradio), jesam ja relativno mlad, i ne prelazim velike kilometraze, za ove nepune 5 godine koliko imam dozvolu oko 50.000 sam presao, mozda nesto malo vise, zivim u krusevcu, grad koji je znatno manji od beograda, gde god krenes stignesh za 15-20 minuta pa cak i po najvecoj guzvi . . . meni, za moje potrebe voznje (sto grad sto otvoreno) vise odgovara manuelni, vozio sam automatika vise puta (ne svoj auto) ali jednostavno ne volim to, nije mi isti osecaj/draz voznje, mozda jednog dana kad omatorim i predjem na automatik, ali za sada nemam nameru...

Edit: kako se daju ovi plusici :)
RIde or Die

Gašpar

Citat: hagor poslato 18 Novembar, 2011, 01:38
Edit: kako se daju ovi plusici :)

Kad porastes, samo ce ti se kasti ;)

Vule

....a zar nije bolje uzeti auto sa sekvencijanim menjaèem,tako da kad si u ¹picu...CAP...D mod i teraj a kad oæe¹ da se vozi¹ malo ¾ustije...lepo ima¹ plus i minus i teraj...
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

djavo

Taj automatski menjac u Hondi je govno, ovo govorim zato sto imam u firmi novu Akord 2,5 sa automatskim menjacem, taj auto kilav..
Vozim A8 W12 i u garanciji mi je zamenjen menjac i diferencijal na 10000 km jbg, oce da crkne, kazu fabricka greska je bila.. inace svaki noviji automatski menjac ima rucni mod saltanja brzina, tako da ne razumem zasto nekome fali kvacilo ili filing ili sta vec kad je ovako BRZE!
Ja imam na volanu papucice za menjac i to sam upotrebio 2 puta u zivotu ali to je verovatno za ove sa iskustvom kojima fali filing i nebi nikad bla, bla..

djavo

Inace odrao me drug sa golfom 2,0 tdi dsg menjac.. msm tad sam uzeo da probam kako ide Honda.. kupio bih je al" zeni!

Kengur

Citat: djavo poslato 18 Novembar, 2011, 11:28
Taj automatski menjac u Hondi je govno, ovo govorim zato sto imam u firmi novu Akord 2,5 sa automatskim menjacem, taj auto kilav..
Vozim A8 W12 i u garanciji mi je zamenjen menjac i diferencijal na 10000 km jbg, oce da crkne, kazu fabricka greska je bila.. inace svaki noviji automatski menjac ima rucni mod saltanja brzina, tako da ne razumem zasto nekome fali kvacilo ili filing ili sta vec kad je ovako BRZE!
Ja imam na volanu papucice za menjac i to sam upotrebio 2 puta u zivotu ali to je verovatno za ove sa iskustvom kojima fali filing i nebi nikad bla, bla..

Kazu da je firmin auto najbolji... :D Salim se...Taj audi je izdrkavanje... Kod drugara u servisu se odrzava jedan... Auto bolest...

Citat: djavo poslato 18 Novembar, 2011, 11:30
Inace odrao me drug sa golfom 2,0 tdi dsg menjac.. msm tad sam uzeo da probam kako ide Honda.. kupio bih je al" zeni!

Mojne akorda  da mi diras... :D ;)

Iskreno, meni brz auto ne treba... Zasto? Zato sto mi je posle Ra sve smesno... Tj sve u sta mogu da sipam i da se vozim... Neke normalne kubikaze i konjaze... jbg pravim nekih 20/25 000km godisnje sa kolima, i to sve grada... Retko kad idem nesto dalje... Najduze relacije su mi more i Prokuplje.  A ne vozim ga leti nesto preterano puno... Tj do ovog leta kad nemam motor... :D Znaci nesto preterano startan mi ne treba... Ali ne mora bas ni da je slina.. :D
1.9/2.0 tdi mi je nekako prava merka... Da mogu jednom u dva meseca da ga zaglavim na 170 do Prokuplja a da se ne muci. Mada mozda bih za sebe kupio i nekog 1.4tdi...

Plazma Keks

ja bih voleo neki od bar 4L diesel, da ima snage u najmanjem broju obrtaja bez mnogo dodavanja gasa, a ne kao na recimo gti, da ga drzim na turazi pa da poleti.

YOman

Citat: Kengur poslato 18 Novembar, 2011, 13:23

Iskreno, meni brz auto ne treba... Zasto? Zato sto mi je posle Ra sve smesno...

Ne tvrdim ja za dzabe da....Najbolji i najpazljiviji vozaci automobila, su ustvari, vozaci motocikala!

Sta ja sve vidim u kolima, garantujem da 90% vozaca kola, to ne vidi...i logicno je, nema osecaj ni da vidi..  [neampojma]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

Kengur

Totalno si u pravu...

99% posto ljudi kad sedne sa mnom u auto ne veruje kako vozim... Tj da uopste ne vozim brzo i ne divljam... Jednostavno auto mi ne sluzi za to... A i kad mi je neko u kolima tek tad pazljivo vozim... Da se razumemo ne vozim 40, vozim konstantnom brzinom koja je recimo na avalskom uvek od 60do 80 u zavisnosti od guzve... Ubacim u 5 i zaglavim ga do Banjice... Nema saltanja i drkanja bespotrebnog... Zato bih rado uzeo matika...Autoput uvek oko 140/150 kad putujem negde. A po gradu jedino sto volim da secem ljude po slaviji, ali drugacije ni ne moze da se prodje...

I koji ce mi kurac onda neka benzinjara da drkam i vozim sve preko 3000obrtaja? Ne treba mi jednostavno... Ne kazem da ne bih voleo, nego mi jednostavno ne treba...!

HRC Boza

Citat: Plazma Keks poslato 18 Novembar, 2011, 13:51
ja bih voleo neki od bar 4L diesel, da ima snage u najmanjem broju obrtaja bez mnogo dodavanja gasa, a ne kao na recimo gti, da ga drzim na turazi pa da poleti.

Nema to veze sa kubika¾om.Volvo 2.5d redni motori imaju kamionski obrtni momenat, vuku i na malim i na velikim obrtajima.
Sportom protiv droge, biciklom u Amsterdam.

UFF

i tako smo konacno dosli do cuvenog:

there's no replacement for displacement

pa ce sad neko da kaze:

ma qrac ti ameri samo rokaju kubikazu, japanci izvuku vise snage iz male kubikaze, zamisli samo kad bi oni napravili nesto veliko...   :D

heard it all before