Glavni meni

Koji auto vozite?

Započeo Stevan, 20 Oktobar, 2010, 15:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

robbief

Citat: cone poslato 17 Novembar, 2011, 12:48
Citat: Plazma Keks poslato 17 Novembar, 2011, 12:08
zato sto je automatski menjac za amerikance. sportskiji je sa menuelnim
upravo.. ne vidim car voznje automatika..

smooth

YOman

Pa kako moze tuning-styling da to razume....?  [nono]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

hagor

automatik nije riknuo, koga interesuje automatik je na prodaju :) a ubacen je manuelni iz razloga sto prethodni vlasnik ne voli automacke menjace . . .  i konverzija na manuelni je kostala 800e . . .
RIde or Die

Plazma Keks


Plazma Keks

Citat: UFF poslato 17 Novembar, 2011, 13:02
Jedini razlog zasto bi neko menjao automatski za manuelni je sto mu je automatski umreo :D pa mu je jeftinije da ubaci manuelni nego da ga popravlja

A vi sto ne volite automatski ili ne vidite car (i ja sam nekad razmisljao kao vi sad) predjite bar 100.000km sa manuelnim u spicu po Beogradskim mostovima i centru grada pa cete uvideti
sad cu ti opet reci. koliko ljudi imas u BG i po evropi koji su presli bar 100000 hiljada sa manuelnim menjacem pa se ne zale? a ti kukas tu ko baba neka.

Nadalina

Citat: cone poslato 17 Novembar, 2011, 12:48
Citat: Plazma Keks poslato 17 Novembar, 2011, 12:08
zato sto je automatski menjac za amerikance. sportskiji je sa menuelnim
upravo.. ne vidim car voznje automatika..

Ne vidim samo sta ce ti nesto sportskije u centru grada, u spicu - ali, nesto na otvorenom putu....

A, ti sto su presli te hiljade i hiljade km bez automatika, pa naravno da se ne zale kad nemaju automatik, stvar navike.... A, pitaj svakog od njih da l` bi to isto sad radili sa ili bez automatika? :D :D :D
Dzukela u podznaku

hagor

manuelni je keva ! automatik je za matorce :P
RIde or Die

Plazma Keks

prva osoba: moj cale, reci ce "NE", druga osoba: moj pokojni deda, reci ce "NEIN", treca osoba: moj ujak, reci ce "ne".
to su sve osobe koje su presle bar duplo vise KM od Uff-a u zivotu.

djavo

Presao sam sa automatika na manuelni i smorio se..
Inace novi automatski menjaci brze menjaju nego rucno a to se vidi po tome sto je startniji u svim rezimima i veca mu je krajnja brzina.
Inace vozim automobile gde nema opcije da bude manuelni, toliko o penzionerskim automobilima.

sibin

ljudi se kod nas plase automatskih menjaca zbog kvarova i odrzavanja, rekao bih mozda i sa razlogom. ali ako mnogo prelazis automatik je zakon, ja licno volim manuelne ali za posao i kilometrazu koju prelazim na poslu samo automatik :)

CADILLAC

 ;)...mo¾e i ovo ....ponovo....ali ...ovako.... ;D
BMW BoxerClub Pancevo 666

Kanarinac

Citat: hagor poslato 17 Novembar, 2011, 15:04
automatik nije riknuo, koga interesuje automatik je na prodaju :) a ubacen je manuelni iz razloga sto prethodni vlasnik ne voli automacke menjace . . .  i konverzija na manuelni je kostala 800e . . .
Pise se automatske, jbg morao sam, jer se najezim kad procitam ovako nesto.

Automatik ako koristis kako treba i odrzavas na vreme trajace koliko hoces. Koliko sam puta video da covek ubaci rikverc u automatiku i ne saceka da auto stane, nego u brzini rkne u drive, ili obrnuto. Drugo redovna zamena ulja im dosta produzava zivot...


Plazma Keks

automatik ne mozes da upalis na gurku. jedino ako nadjes neku uzbrdicu pa da uspes da predjes 60kmh ;D  

svaka redovna zamena ulja u bilo kom mehanickom sklopu produzava zivot ;D ali ne valja drkati automatski menjac ako pocne malo da zeza kada se zagreje jer ces spaliti lamele u njemu. za ubacivanje u rikverc znam, tako cesto koce sa viljuskarima ;D

Kanarinac

Mislis nizbrdica? :)

Odmah do moje zgrade ide nizbrdica nekih 400m, tako da nije frka. A uvek mozes na kablove...

Plazma Keks

da, nizbrdica ;D
pa ne mozes bas uvek na kablove ;D ne mora da znaci da bas pored tvoje zgrade nece da upali ;D

Nadalina

#255
Citat: Plazma Keks poslato 17 Novembar, 2011, 15:51
moj pokojni deda, reci ce "NEIN"

Aha, onda mozemo i mog dedu da pitamo sta misli o kompjuterima... Coveka koji jedva ume i fiksni telefon da koristi. ;)

Pricamo o napretku tehnologije u cilju poboljsanja zivotnog standarda i olaksavanja zivota coveku koliko god je moguce.

Ali, vidim da ti, kao i obicno, neces da kazes da si pogresio ili : Ok, mozda nisam bio u pravu. Ja i dalje smatram da je za mene manuelni menjac zakon, ali prakticniji je automatik i to je to....
Tako da, ja mislim da je onda ipak konjska zaprega najbolja - em ne trosi gorivo em nema problema sa lamelama. [cheers]
Dzukela u podznaku

Plazma Keks

ne mozes da kazes da je prakticniji jer ima svoje prednosti i mane, kao i manuelni, a sa manuelnim mozes da izbegnes mane automatika i plus nije veliki gubitak sa manom manuelnog menjaca ;D za mog dedu znam jer je bio trkac i onaj klasicni nemac kojem siba benzin u krvi.

UFF

Citat: hagor poslato 17 Novembar, 2011, 15:04
automatik nije riknuo, koga interesuje automatik je na prodaju :) a ubacen je manuelni iz razloga sto prethodni vlasnik ne voli automacke menjace . . .  i konverzija na manuelni je kostala 800e . . .

Citat: Plazma Keks poslato 17 Novembar, 2011, 15:17
pametan covek

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

kad vec ima pare za bacanje bolje da je dodao jos 800 i konvertovao tog acorda u ovog

http://images.drive.com.au/drive_images/Editorial/2007/11/28/HondaEuro_241_L_700.jpg

http://images.drive.com.au/drive_images/Editorial/2007/11/28/HondaEuro_240_L_700.jpg


bambi jel si ti  [dunce] pa nemozes da shvatis?

KAKVA BRE CAR VOZNJE KOJI KURAC KRENI STANI PRVA DRUGA DO BESKONACNOSTI?

gde ces po beogradu i gazeli da se trkas kolima jel si prso sa mozgom?

Postoji auto za trke i auto za svakodnevnu upotrebu i ako zelis da se drkas sa saltanjem brzina po ceo dan u guzvi onda si ili pocetnik ili mazohista i tacka!

a i ja sam jos veca budala kad se sa decom raspravljam : "meni je moj TATA rekao"   [doh]  [facepalm]  [doh]  [facepalm]   [samoubistvo]


Kanarinac

Hahahahahahha e evo ti plus :D

dzimika

automatik za voznju po gradu zakon definitivno
van grada ako se putuje uglavnom auto putem onda je isti kurac
novi automatici su dobri jer imaju isto brzina kao i manuelni pa je potrosnja skoro ista (zavisi od stila voznje u oba slucaja) ali oni stari su uvek imali brzinu manje od manuelnog sto mi jako ide na zivce