Glavni meni

zveckanje u motoru (zvecno mami)

Započeo evilinside, 01 Mart, 2015, 16:52

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

ma otvori bre, ¹tate briga. nema unutra ni¹ta nepoznato. samo zapi¹i gde je ¹ta stajalo, uzmi srpski kljuè (¹temajz) i pritegni navrtke, da se opet ne otpuste na iber turi sosam piva u krvi na nekom skupu.

onda nam prenesi dogaðaje u vo¾nji i tonove raznih zvukova. mene jako zanima, ima li nekih meni nepoznatih ;D

evilinside


Balsa Wrx

- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

evilinside


Kostić

ja se ne zezam. imam temu o raznim specifiènim zvukovima agregata, al je obajatila, a ti nov, pa reko, saæemo da imamo sve¾e dugodov¹tine moto manijaka, pa ja i kokice spremio. tako da, èekamo razvoj radnje i epilog, samo nemoj da ¾uri¹, kratke prièe nisu interesantne. daleko je poèetak sezone ;D

Balsa Wrx

Ne zvecka za sad,zvecka ujutro dok se ne zagrije   [rofl]
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

evilinside

 e kosta pa meni sezona onda pocinje ranije neg tebi  jbg...sva sreca pa imamo jos 2 trkalice tj od brace pa se mogu ogrebati za voznjua,danas bilo sunca MilinA  [yahoo]

Balsa Wrx

Citat: evilinside poslato 03 Mart, 2015, 00:06
e kosta pa meni sezona onda pocinje ranije neg tebi  jbg...sva sreca pa imamo jos 2 trkalice tj od brace pa se mogu ogrebati za voznjua,danas bilo sunca MilinA  [yahoo]
Ovo mi je poznato samo sto se ja grebem sestri  [rofl]
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

evilinside

Citat: Balsa Wrx poslato 03 Mart, 2015, 00:09
Citat: evilinside poslato 03 Mart, 2015, 00:06
e kosta pa meni sezona onda pocinje ranije neg tebi  jbg...sva sreca pa imamo jos 2 trkalice tj od brace pa se mogu ogrebati za voznjua,danas bilo sunca MilinA  [yahoo]
Ovo mi je poznato samo sto se ja grebem sestri  [rofl]
[thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

Djerma

Ma to hoce klipnjaca da izadje napolje da vidi ko vozi :) Da se upoznate..

Kostić

simpatièan momak :) meni je sezona poèela ima skoro pet banke, a nadam se kraju negde posle osam banke :)

Balsa Wrx

E nas evil naso si kome ces rec da ti je sezona pocela ranije,vidi se da si relativno nov na forumu :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

evilinside

Citat: kosta66 poslato 03 Mart, 2015, 01:38
simpatièan momak :) meni je sezona poèela ima skoro pet banke, a nadam se kraju negde posle osam banke :)
[panic] [panic] [panic] [rofl] [rofl] [rofl] cuj osme i vise bre,ta vasa generacija ce da nadzivi ovu nasu tuzno al istinito...

Citat: Balsa Wrx poslato 03 Mart, 2015, 01:50
E nas evil naso si kome ces rec da ti je sezona pocela ranije,vidi se da si relativno nov na forumu :D
aha na forumu sam noobcina VELLKA  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

mika moto

Po frekvenciji lupnjave ja sumnjam na defekt sa bregastom(zaglavljen ventil,odvijena konzola,deformisana solja...) spaner kao kvar iskljucujem. Na R6 je spaner koji je konstrukciono dobro resen i retko se kvari. Zvuk prolupale radilice je mnogo jaci i ucestaliji za ovaj broj obrtaja( R6 na leru radi na 1100 rpm) dok se bregasta okrece  mnogoo sporije i sve podseca na to. slicna stvar je i kod primarnog prenosa ( radilica-korpa kvacila) mozda se korpa raznitovala od celicnog dela, pukla, otiso ublazivac trzaja. Sve to daje takve zvukove. Nisi nam rekao kako ti se ponasao u poslednjoj voznji i da li se primecivalo nesto. Ako nemas iskustva, savetujem da to poveris iskusnom majstoru. Pozz
[/u

evilinside

Citat: mika moto poslato 04 Mart, 2015, 22:16
Po frekvenciji lupnjave ja sumnjam na defekt sa bregastom(zaglavljen ventil,odvijena konzola,deformisana solja...) spaner kao kvar iskljucujem. Na R6 je spaner koji je konstrukciono dobro resen i retko se kvari. Zvuk prolupale radilice je mnogo jaci i ucestaliji za ovaj broj obrtaja( R6 na leru radi na 1100 rpm) dok se bregasta okrece  mnogoo sporije i sve podseca na to. slicna stvar je i kod primarnog prenosa ( radilica-korpa kvacila) mozda se korpa raznitovala od celicnog dela, pukla, otiso ublazivac trzaja. Sve to daje takve zvukove. Nisi nam rekao kako ti se ponasao u poslednjoj voznji i da li se primecivalo nesto. Ako nemas iskustva, savetujem da to poveris iskusnom majstoru. Pozz
u zadnjoj voznji sve ok,nije nista trzao ili isao slabije bukvalno sve kao i uvek...sa otvaranjem r-agregata nemam blage veze tj znam teoretski al prakse nemam,ma cekam majstora da ozdravi pa teram da oma to resava.

evilinside

izgleda nista od opravke majstor ima zapaljenje pluca ko zna kad ce krenuti da radi a necu da teram kod svakog...tako da sad vijam kompletan agregat

Glava Dole

Kupi onda bolje drugi motor dok majstor ne izleci pluca :D

Moguce da i nije radilica, mislim da bi lupanje bilo ucestalije da jeste, popravka se mozda mnogo vise isplati a mozda i ne, znaces kad otvoris, tako da ja pre toga ne bih razmisljao o drugom...a i u svakom slucaju, ako nadjes dobrog majstora naravno, je po meni sigurnije da sredis svoj nego stavljas drugi za koji opet ne znas dokle ce da radi, ovako bar znas sta si spakovao :)

Moje misljenje, a ti kako hoces :)

evilinside

Citat: Milos96 poslato 10 Mart, 2015, 01:33
Kupi onda bolje drugi motor dok majstor ne izleci pluca :D

Moguce da i nije radilica, mislim da bi lupanje bilo ucestalije da jeste, popravka se mozda mnogo vise isplati a mozda i ne, znaces kad otvoris, tako da ja pre toga ne bih razmisljao o drugom...a i u svakom slucaju, ako nadjes dobrog majstora naravno, je po meni sigurnije da sredis svoj nego stavljas drugi za koji opet ne znas dokle ce da radi, ovako bar znas sta si spakovao :)

Moje misljenje, a ti kako hoces :)


par dana trazim agregat nasao jedno 10 komada kazu kompletan agregat e sad niko neda papire (otisli sa ramom) a i kod svih skinut menjac(a agregat nije otvaran kazu :)...
al igrom slucajeva nadjem nekog lika kaze imam sve i jedan deo agregata samo mi reci sta ti treba...tako da je motor vec kod majstora na otvaranju,sad samo molim boga da nije radilica

ЯЭВОЛУТИОН

japanski motori ne vole kad u njih udje srpski vazduh.....30 godina otvaram i zatvaram japanske motore....zadnjih 10 godina intezivno.....
jeftinije resenje je dobar polovan koji mozes da upalis pre kupovine ili da kupis od pouzdanog prodavca.....sa nekog stranca....i pouzdanije resenje.....otvaranje tvog agregata moze da izadje jako skupo....
Otvorio sam milomirov R1 da zamenim karike....ispostavilo se da ne valjaju ni lezajevi radilice....a znali smo da je mrtav menjac...ali je mrtva i viljuska drugog uklopnika....zato je i ubio 4tu.....dodaj na cifru diht glave i lamele koje su pred kraj....ulje filter....mogla bi i glava da se radi.....
Stoji vec godinu ipo kod mene....tesko je skupiti pare na gomilu samo za delove....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Mart, 2015, 19:07
japanski motori ne vole kad u njih udje srpski vazduh.....30 godina otvaram i zatvaram japanske motore....zadnjih 10 godina intezivno.....
jeftinije resenje je dobar polovan koji mozes da upalis pre kupovine ili da kupis od pouzdanog prodavca.....sa nekog stranca....i pouzdanije resenje.....otvaranje tvog agregata moze da izadje jako skupo....
Otvorio sam milomirov R1 da zamenim karike....ispostavilo se da ne valjaju ni lezajevi radilice....a znali smo da je mrtav menjac...ali je mrtva i viljuska drugog uklopnika....zato je i ubio 4tu.....dodaj na cifru diht glave i lamele koje su pred kraj....ulje filter....mogla bi i glava da se radi.....
Stoji vec godinu ipo kod mene....tesko je skupiti pare na gomilu samo za delove....

Nisam ja ni rekao da promeni sve zivo nego da vidi prvo sta mu se vise isplati, da ga ipak otvori i vidi kakvo je stanje i da se ne zalice odma sa drugim, i da bi ga promenio svakako mora da ga skine a onda je vec ostalo lako...Eto, i da je radilica a sve ostalo dobro, covek ima od te polovine agregata pretpostavljam i sigurno je povoljnija od cele masine, plus odmah proveri i ostatak agregata i zna sta vozi, a i ne jebava se sa brojem motora posle itd...ali kazem, sve ovo vazi kad se otvori, mozda je jeftina a mozda i skupa popravka, ja licno ne bih mogao da izdrzim a da ne vidim sta se desava unutra pa i da znam da cu da kupujem drugi, kod mene bi verovatno vec bio raskupusan :D