Glavni meni

zveckanje u motoru (zvecno mami)

Započeo evilinside, 01 Mart, 2015, 16:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

VR 46

a sad jedno mozda glupo pitanje,jel si probao da stisnes kvacilo dok je upaljen i da li se menja zvuk?
Twist of wrist!

evilinside

Citat: VR 46 poslato 01 Mart, 2015, 18:16
a sad jedno mozda glupo pitanje,jel si probao da stisnes kvacilo dok je upaljen i da li se menja zvuk?
probao zvuk ostaje isti kako sam rekao kako dodajem gas lupkanje se ubrzava...

Hurricane

po zvuku se pored lupanja (zveckanja) èuje da ni ne radi bar jedan klip a da jo¹ jedan ma¹a u paljenju...

..a ¹ta ti misli¹ da se èuje, napisao si u prvom postu da pretpostavlja¹?


evilinside

Citat: hurricane poslato 01 Mart, 2015, 18:26
po zvuku se pored lupanja (zveckanja) èuje da ni ne radi bar jedan klip a da jo¹ jedan ma¹a u paljenju...

..a ¹ta ti misli¹ da se èuje, napisao si u prvom postu da pretpostavlja¹?


pa rekao sam radilica...tj andjelo je prvi napisao mali japanci kuju po radilici..a na to sam i ja pomislio kad sam ga vratio kuci
neko rece sto ga nisi odma kod majstora oterao,bi ja al na pecanju je (nedelja mrtva)
drugom majstoru poslao snimak kaze i on misli da je to samo momak trazi 300e za ruke ja reko hvala lepo

Kostić

okrenuo si le¾aj. ovo je poèetak. ako ga bude¹ vozio, jebo si mu kevu. ako ti se na zagrejan motor upali lampica, onda vi¹e nema le¾aj i sjebo je radilicu. ne pali motor dok se ne vidi ¹ta je. ja sam moj tako vozio, kolko be¹e, ima tu na forumu,  pa sam mu ispustio klipnjaèu napolje

evilinside


evilinside

Citat: kosta66 poslato 01 Mart, 2015, 18:36
okrenuo si le¾aj. ovo je poèetak. ako ga bude¹ vozio, jebo si mu kevu. ako ti se na zagrejan motor upali lampica, onda vi¹e nema le¾aj i sjebo je radilicu. ne pali motor dok se ne vidi ¹ta je. ja sam moj tako vozio, kolko be¹e, ima tu na forumu,  pa sam mu ispustio klipnjaèu napolje
ma ne pada mi na pamet da ga palim,nego kazem ti nisam ja nista ni znao,obukao se sve u fulu stavio kacigu motor kao i uvek radio 5 min dok se nisam spremio,seo krenuo i tek onda cujem kako sam dodavao gas nesto lupka ja brze ono se malo utisalo ja jos brze ono i dalje lupa i vidim nisu cista posla vratim se kuci

Hurricane

..pa nije to stojadin roðaèe, ko¹taæe te puno ako si mislio taj agregat da otvara¹ i popravlja¹..

ruke nisu problem tek æe¹ da vidi¹ koliko su delovi...

uvek je jeftinije da uzme¹ ceo agregat sa nekog stranca i prebaci¹, za to i ne treba neka nauka da se zna, malo mora jbga..




p.s. u oglasima ima neka razbijena R6 tvoje godi¹te model, ali mislim da joj je agregat ispravan..

Gvozden

Pusti ulje...ako ima "zvezdane prashine" obrio si lezaj.. Shop lezaj , trnuj i oglasi..
Ili pazari agregat il nek izvadi samo radilicu sa setom lezaja

Kostić

ako si ga zavrtao kao na ulsku na moto skup, to mu je presudilo. verovatno je otpustio ¹raf klipnjaèe i okrenuo le¾aj. nije to ba¹ tako stra¹no. klipnjaèa i radilica ne moraju da budu o¹teæene. lako mo¾e da se desi da ima¹ sreæe pa da su samo le¾ajevi. nemoj da ti neko ortak to rastura i da menja samo jedan klip. menjaj sve. ako je uop¹te to u pitanju, jer po zvuku jeste, ali ne mora da znaèi. i teraj to u neki ozbiljan servis, nije to retro istorija koju svi mi pomalo znamo da prèkamo.

eto, ovo ti je drugarski savet. ako nema¹ pare, parkiraj i èekaj lovu. jebiga.

evilinside

Citat: hurricane poslato 01 Mart, 2015, 18:45
..pa nije to stojadin roðaèe, ko¹taæe te puno ako si mislio taj agregat da otvara¹ i popravlja¹..

ruke nisu problem tek æe¹ da vidi¹ koliko su delovi...

uvek je jeftinije da uzme¹ ceo agregat sa nekog stranca i prebaci¹, za to i ne treba neka nauka da se zna, malo mora jbga..




p.s. u oglasima ima neka razbijena R6 tvoje godi¹te model, ali mislim da joj je agregat ispravan..
pa znam nije stojadinko al brate nije ni bugati v...300 e je puno za ruke da se ne lazemo,a sto se tice delova za to se ne brinem momci iz Sapca imaju sta ti dusa iste (bukvalno) evo drugaru crkao komp na k7 trazio svugde i oko 500e a u Sapcu za 300e pa ti vidi

Hurricane

...ok, ti misli¹ da je mnogo, ja ne mislim, ako je majstor pravi..

sreðivanje obiènih karburatora je od 50 eur pa navi¹e da se uradi kako valja...

mo¾e i za 20 da se uradi ali kako...

ovde prièamo o otvaranju i popravci agregata koji izvlaèi 120+ konja iz 600 ccm...

...mada, prvo treba taèna dijagnoza da se uspostavi, a majstor koji na osnovu snimka ka¾e cifru tek tako nije ozbiljan svakako

ali zbog nastupa a ne zbog cene ruku..

evilinside

Citat: Gvozden poslato 01 Mart, 2015, 18:49
Pusti ulje...ako ima "zvezdane prashine" obrio si lezaj.. Shop lezaj , trnuj i oglasi..
Ili pazari agregat il nek izvadi samo radilicu sa setom lezaja
trenutno nemam volje nizasta sutra cu proveriti.nema sanse da uzmem nov agregat sa ovim sam isao 286 verovao ili ne
Citat: kosta66 poslato 01 Mart, 2015, 18:52
ako si ga zavrtao kao na ulsku na moto skup, to mu je presudilo. verovatno je otpustio ¹raf klipnjaèe i okrenuo le¾aj. nije to ba¹ tako stra¹no. klipnjaèa i radilica ne moraju da budu o¹teæene. lako mo¾e da se desi da ima¹ sreæe pa da su samo le¾ajevi. nemoj da ti neko ortak to rastura i da menja samo jedan klip. menjaj sve. ako je uop¹te to u pitanju, jer po zvuku jeste, ali ne mora da znaèi. i teraj to u neki ozbiljan servis, nije to retro istorija koju svi mi pomalo znamo da prèkamo.

eto, ovo ti je drugarski savet. ako nema¹ pare, parkiraj i èekaj lovu. jebiga.
radice jedan vrhuski majstor samo nije kuci danas...srece u zivotu nisam imao tako da necu ni sa ovim znam da ce biti papreno al sta da se radi...pazi jeo nebi al bi ga opravio nema njemu odmaranja sutra je on kod majstora nego reko aj da stavim da cujem misljenja i da podelim ovu moju tugu sa vama  :'( :'( :'(

Gvozden

Verujem i meni je zakucao ZZR1100 na pun gas.. uvrnuo radilicu i obrijao lezaj 1mm. Radio posle ko sat, samo sto je zvonio kao crkva u podne na to koleno.
A to sto ti je radio ko sat, zaboravi. To je bio ustelovan gore, dole je problem...
Srecno!

Kostić

ja sad mogu sa sve laziæem u tihe odaje i na pecanje. imamo novog manijaka ;D

Hohštapler

"neæe mu ni¹ta biti od blokadisanja, pa pravljen je za to" je ovde sluèaj èini mi se.
To "dr¾o ga u sobi" je gola kurèina kad ga neko dr¾i u blokadi pred pièkama.

Èini mi se da je ovaj agregat zavr¹io prièu. Ako je radilica (a deluje) to se ne isplati raditi, em skupo em kratko traje i em nema garancije.
Juri ti agregat sine i deri ko¾u na ¹iljak.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

evilinside

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 01 Mart, 2015, 19:30
"neæe mu ni¹ta biti od blokadisanja, pa pravljen je za to" je ovde sluèaj èini mi se.
To "dr¾o ga u sobi" je gola kurèina kad ga neko dr¾i u blokadi pred pièkama.

Èini mi se da je ovaj agregat zavr¹io prièu. Ako je radilica (a deluje) to se ne isplati raditi, em skupo em kratko traje i em nema garancije.
Juri ti agregat sine i deri ko¾u na ¹iljak.
brate to ti je sve od motora do motora kao i kod ljudi neko je bolesljiv a neko nije itd... nego ako sam rekao drzi motor u sobi onda znaci da ga toliko voli i da takve stvari ne radi,nemam ja sta njega da branim al nikad ga nisam cuo da je to radio ama nikad,on je opsta suprotnost od mene a i kad ga opravim opet cu to da radim jer sto ga imam ako ga necu prziti

dzudi

sa ovim sam isao 286...
Dzabe sto ga on cuvao i pazio kad je dospeo u tvoje ruke...Koga si jurio pa si ga terao 286,ne razumem...
ewo ti jedan na oglasima u delovima,"kaze" agregat u odlicnom stanju,2003 godiste...
http://www.polovniautomobili.com/motori/4420166/yamaha-r6


VR 46

a svako od nas pocepa motor,e sad ima velike razlike ako ga stisnes i dodjes do 280kmh i drzis ga tako pola minuta ili ga drzis tako 10min,to je sve od vozaca do vozaca i od stanja agregata,ako je ovaj agregat bio cuvan i odrzavan onda mu tih 286kmh ne bih trebalo biti problem,oslim ako nisi u onoj drugoj kategoriji vozaca koja drzi gas 10min u crvenom i u maximalnoj brzini.
Twist of wrist!

Hohštapler

..ili na moto skupu u blokadi.... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.