Glavni meni

zveckanje u motoru (zvecno mami)

Započeo evilinside, 01 Mart, 2015, 16:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

kad sam pratio mx treninge bio je branko radanov i rekao mi jednu stvar koja je u 95% stvari tacna - nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
sto je u sustini i sa ovim... das sa 100e manje al ces dati jos 200 kad se to sve pojebe ;D

Balsa Wrx

Citat: UFF poslato 19 Mart, 2015, 02:41
nije stvar sto malo prelazi vec sto vozi sestra a ne on
da je brala voce na milion stepeni sa njim imala bi za nov spaner, ovako ko je jebe :D

Prcaj,prcaj :D ti kad dodjes na ljeto spavaces na terasu :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

UFF

Citat: Balsa Wrx poslato 19 Mart, 2015, 23:54
Citat: UFF poslato 19 Mart, 2015, 02:41
nije stvar sto malo prelazi vec sto vozi sestra a ne on
da je brala voce na milion stepeni sa njim imala bi za nov spaner, ovako ko je jebe :D

Prcaj,prcaj :D ti kad dodjes na ljeto spavaces na terasu :D

ja odavno rekao u cg vise nikad (znaci dolazim samo ako mi ponudis smestaj za dz i 4 ladna piva svako vece pred spavanje / ktm990smt se podrazumeva inace ne bi ni razmisljao o dolasku)

Citat: evilinside poslato 19 Mart, 2015, 18:02
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Mart, 2015, 16:28
NEMOJ DID...TO JE KINESKI...
ma ja hteo sto pre da uzmem bilo koji  lanac kako bi motor sto pre bio gotov ( u pondeljak 20 c) al u subotu moji doleze iz austrije pa ce doneti,toliko mogu cekati.i da ne razmisljam oce li opet riknuti ili nece...jbt izace me ko svetog petra kajgana

propusti ponedeljak, propusti jos 10-20 nedelja, nece zivot da ti prodje, igraj pametno i pusti neko drugi umesto tebe da padne zbog hladnih guma i nepaznje vozaca automobila a ti do tad da spakujes sve kako trerba, ostanes citav i ti i motor pa se vozis u sred sezone kako dolikuje ;)

evilinside

Citat: Ostoja poslato 19 Mart, 2015, 19:21
Takva igranka OBAVEZNO izadje k'o svetog petra kajgana...
Ma haos,nadam se da me ovakvo sranje u zivotu nece zadesiti jopet,ocu reci sad sam nesto i naucio tako da kad budem radio servis (a to radim sam) spaner i lanac cu da proveravam za svaki slucaj....(koga zmija ujede i gustera se plasi )  [rofl] [rofl]

UFF-ako ce da mi se desi nesto moze i na +50 na to negledam,nego jbg kad volim sta da radim...ja bi pre istocio 2L krvi (al da mogu preko noci da se oporavim) i motor da me ceka spreman,al znam ja nemere to bez kabla  [rofl]

UFF

Takvi ko ti nam trebaju, i u policiji i u vojsci, sprecijalno ako je ratno stanje :D

malo da vas naloze pa juuuuuriiiis da ginete za tudje ideale

razmisli malo

evilinside

Citat: UFF poslato 20 Mart, 2015, 02:29
Takvi ko ti nam trebaju, i u policiji i u vojsci, sprecijalno ako je ratno stanje :D

malo da vas naloze pa juuuuuriiiis da ginete za tudje ideale

razmisli malo
pazi svi smo mi razlicitih ukusa,razmisljanja,ponasanja...(ne kopiram nikog ja sam kako kazu ovi moji fan-atik u mnogo cemu) i to sto bi ja pre vozio motor i po hladnom vrem  nego bio ( u IO) sa nekom ribom jbg...bolest,ne verujem da me treba streljati sad
"iz publike se cuju ribe"  [gej] [gej] [gej] [ban]                  a ja nonsalantno pokazujem  [srednjiprst] [srednjiprst] [srednjiprst]----------------- [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Gvozden


ЯЭВОЛУТИОН

Motorciklizam je skup sport.....jako skup....pa i rekreativno vozikanje kosta jako mnogo.....brzo padaju cene motora, skupi delovi,skupo odrzavanje.....
neki momak dolazi kod mene i kaze "nesto mi se cuje u motoru"...ja gledam motor....plocice na limu, gume  na platnu, semerinzi pisaju, lanac se otegao ko ciganske gace.....kako da mu kazem da taj lanac brgatste koji zvecka treba najmanje da ga brine.....ima vise da sabije u motor da bi se uopste vozio nego da kupi drugi agregat...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

evilinside

 ja sad kao da sam generalnu uradio,cak sam promenio i komplet radilicu sa klipnjacama posto iz ovog agregata sto sam kupio sve novo i mnogo cistije nego na mom,a ovu moju radilicu cu da prodam...sad bash bio kod majstora eno peru se delovi i sklapa masina,jos dihtung kartera da odnesem i lanac bregaste stize veceras i konacno da oladim glavu :)   i kad sam stavio sve na papir ovo zadovoljstvo me izaslo 830 jevreja [doh] [ljutko]

mika moto

necu da te obeshrabrujem,ali je velika doya riyika kad se polovna radilica sa leyajevima pakuje u drugi blok, ista je stvar sa polovnim klipovima i karikama kad se stavljaju u druge hilyne ma koliko na oko sve iygledalo perfektno. Izvinjavam se zbog slova z, sad videh. Sto se lanca tice, svaki service-manual ima objasnjenje kako se proverava. Ukratko, optereti se tegom od 20 kg i meri se istegnutost... Sto se spanera tice R6 ima konstrukciono najbolje resen spaner, fleksiona opruga i skakavac od legiranog celika. To se ne kvari ! A sto se dijagnoze kvara tice mislim da je kolega revolution u pravu, ako je lanac istegnut, ne moze biti samo za treci klip. Sto se tice razlicite boje ventila na trecem klipu tice uzrok mozes traziti recimo u sagorevanju tj trecem karbu. Ovo govorim zato sto je prava dijagnoza i uzrok kvara vise od pola popravke. U svakom slucaju zelim puno srece i ocekujem pozitivan ishod cele operacije. Pozz
[/u

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mika moto poslato 20 Mart, 2015, 22:24
necu da te obeshrabrujem,ali je velika doya riyika kad se polovna radilica sa leyajevima pakuje u drugi blok, ista je stvar sa polovnim klipovima i karikama kad se stavljaju u druge hilyne ma koliko na oko sve iygledalo perfektno. Izvinjavam se zbog slova z, sad videh. Sto se lanca tice, svaki service-manual ima objasnjenje kako se proverava. Ukratko, optereti se tegom od 20 kg i meri se istegnutost... Sto se spanera tice R6 ima konstrukciono najbolje resen spaner, fleksiona opruga i skakavac od legiranog celika. To se ne kvari ! A sto se dijagnoze kvara tice mislim da je kolega revolution u pravu, ako je lanac istegnut, ne moze biti samo za treci klip. Sto se tice razlicite boje ventila na trecem klipu tice uzrok mozes traziti recimo u sagorevanju tj trecem karbu. Ovo govorim zato sto je prava dijagnoza i uzrok kvara vise od pola popravke. U svakom slucaju zelim puno srece i ocekujem pozitivan ishod cele operacije. Pozz

postoji rizik sa svakim pustanjem srpskog vazduha u japanski motor.....ali to nam je sto nam je....kad u ovoj jebenoj drzavi agregat nije rezervni deo , pa da mozes da utpas ceo agregat sa nekog slupanog motora preko a da nemas problem sa papirologijom....zapravo dovoljan je racun sa otpada...u slucaju da je motor kraden otpad nejeba a tebi motor ne diraju....pre par godina sam uvezao neki yzf 600...preko brojeva na ramu izudarani XXXXXXXXXXX i ispod toga otkucan originalan broj rama iz saobracajne.....proslo carinu i sve ostalo....ja sam mislio da ce piti problema ali sve glatko....kazu da je ram sa otpada ali da su brojevi kucani zbog narucivanja delova.....VIN sa sajije mora da odgovara ostatku motora....german style
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

evilinside



jod malo i gotovo...a sad cemo da ga palimo pa cu postaviti i snimak

evilinside

gotovo



UFF : evo novog odzaka kad ti se ne svidja stari




Balsa Wrx

Daj snimak da ga cujemo nemoj da si stipsa :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

UFF

wtf? taj crni protocni bojler sa slike je nov?

evilinside

Citat: Balsa Wrx poslato 24 Mart, 2015, 01:34
Daj snimak da ga cujemo nemoj da si stipsa :D
sutra sad odo spavati  ;D

Citat: UFF poslato 24 Mart, 2015, 02:26
wtf? taj crni protocni bojler sa slike je nov?
ja nisam rekao da je glanjer nov,al naspram ovoga trenutnog izgleda fenomenomenalno.i cuje se bas extra.....jbg kad sam odradio servis i taman kontao da kupim nesto novo masina prolupa,a kako mi tata nije flukcioner reko i ovaj je dobar za sad

Ostoja

Sklapaj to pa probavaj i teraj, bash je bitno kakav ti je lonac.... Kad bude para, kupicesh, teraj tochak na cestu...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...