Glavni meni

zveckanje u motoru (zvecno mami)

Započeo evilinside, 01 Mart, 2015, 16:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

evilinside

ima le neko iz Nisa ovde trebala bi mi pomoc, nasao sam agregat (stranac) i zanima me kako da znam da je taj agregat i moj isti pricali su mi da u saobracajnoj ima taj broj koji pocinje ( ovo je moj jyarj051 ostatak netreba kazu to je za muriju) al taj lik ima 2 agregata oba su skinuta   nisu na motoru....nemam pojma sta da radim i kako to proveriti...a neko iz Nisa mi treba ako bi bio dobre volje samo da ode do tog lika i da pogleda ta 2 agregata i ako je sve kako treba sutra idem odmah.....

*zeka*

a sta to moze agregatu na oko da fali, dok se ne upali nemos nista znati. Jebena je to rabota. 
Agregat trazi preko majstora u kog imas poverenje.

VR 46

Sasa Nis je iz Nisa,vidi sa njim....
Twist of wrist!

evilinside

Citat: *zeka* poslato 15 Mart, 2015, 22:41
a sta to moze agregatu na oko da fali, dok se ne upali nemos nista znati. Jebena je to rabota.  
Agregat trazi preko majstora u kog imas poverenje.
ma nisam mislio ako ga vidi da mi kaze da je dobar.....nego neko ko je iz nisa da ode tamo ili se cuje sa tim likom mozda ga poznaje pa da vidi jel posten i to....al kako kazu nasi (kasno Marko na KOSOVO stize)...vec sam mu rekao da ga posalje vamo.tako da cu ga u utorak raskupusati uzeti sta treba ostale delove prodam i to je to,i da isplatim agregat od ostatka delova udaracu se petom u dupe :)

evilinside

sto se tice kvara ovako:lanac bregaste popustio tj previse se otegao tako da je 3 klip (racunajuci da je od leve dekle prvi) udarao po ventilima imao sam srece pa ventilima nije nista bilo-glavu nosio na obradu izaslo me 40e(al tu prodajem posto sam uzeo ovu sa drugog agregata) jos dihtung glave mi treba i to je to.A evo i agregata sto sma kupio,jebo sam mu mamu...rastavio sam ga na param parcad  [rofl] [rofl] [rofl]
tako da ako nekom bude trebalo delova za R6 2003 znate gde ima [thumb_up]































Balsa Wrx

Imas li lanac i spaner? kolko je preso taj agregat, cuje li se lanac kad je ladan motor,mn je r6 preso 43k pa bi ga trebao zamjenit 2005god ?   :)
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

evilinside

lanac sa ovog sto sam razalatio je dobar i spaner takodje al to ide na moj jbg...inace agregat je 2003 (al znam da delovi mogu i na 2005) ne znam koliko je presao al po radilici klipovima glavi lancu spaneru majstor rece ispod 30 k e sad ko zna...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: evilinside poslato 18 Mart, 2015, 18:34
sto se tice kvara ovako:lanac bregaste popustio tj previse se otegao tako da je 3 klip (racunajuci da je od leve dekle prvi) udarao po ventilima imao sam srece pa ventilima nije nista bilo-glavu nosio na obradu izaslo me 40e(al tu prodajem posto sam uzeo ovu sa drugog agregata) jos dihtung glave mi treba i to je to.A evo i agregata sto sma kupio,jebo sam mu mamu...rastavio sam ga na param parcad  [rofl] [rofl] [rofl]
tako da ako nekom bude trebalo delova za R6 2003 znate gde ima [thumb_up]































ne znam kako da ti ovo saopstim na bezbolan nacin....ako je prezupcio ne moze da kaci samo na trecem.. ...broji se tako sto sednes na motor i sa leva na desno....ili sve ili nista.....jedno ako je dobio luft u lezaju moze da kaci samo par ventila na jednom cilindru....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

stilgar

Citat: Balsa Wrx poslato 18 Mart, 2015, 19:46
Imas li lanac i spaner? kolko je preso taj agregat, cuje li se lanac kad je ladan motor,mn je r6 preso 43k pa bi ga trebao zamjenit 2005god ?   :)
i zamenices ga polovnim? Polovan vec imas u motoru...

evilinside

ta moja glava sto sam je nosio na proveru svi ventili onako zagoreli samo gornja ili donja dva vidi se da su cista tj nisu prljavi....i nisam rekao da je lanac preskocio nego da je bio labav...a da su tukli svi snda bi svi ventili bili cisti a ne onako zaprljani a i taj majstor sto mi je proveravao glavu rekao bi da je sve rastelovano a ne samo ta 2 ventila od jednog cilindra...ja ti smao prenosim sta sam radio i sta su majstori rekli,kad sam im vec dao pare da rade nebi me zajebavali ai poznajem ih.....

evilinside

Citat: stilgar poslato 18 Mart, 2015, 21:14
Citat: Balsa Wrx poslato 18 Mart, 2015, 19:46
Imas li lanac i spaner? kolko je preso taj agregat, cuje li se lanac kad je ladan motor,mn je r6 preso 43k pa bi ga trebao zamjenit 2005god ?   :)
i zamenices ga polovnim? Polovan vec imas u motoru...
pa ja sam uzeo ovaj polovan i kakve veze to ima...kad spaner nije ni pola presao...nije lanac cunga lunga jbg

Balsa Wrx

Pa iskreno ako je motor preso 30k da ga kupim za 40 50e lakse mi ih je odvojit nego 150e za novi kad ja taj motor ne vozim no sestra koja prelazi 2 3k godisnje :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

perlx

Nema veze ako zakuca, mozda i u voznji, jer malo prelazi. [facepalm]

UFF

nije stvar sto malo prelazi vec sto vozi sestra a ne on
da je brala voce na milion stepeni sa njim imala bi za nov spaner, ovako ko je jebe :D

Ostoja

Onako prijateljski, jesi li bar razmishljao da lanac i shpaner kupish nov, kad si vec raskupusao ceo motor. Ovako si ponovo stavio polovne (vitalne) delove o kojima ne znash bash nishta (prihvatash varijantu da ti na osnovu izgleda delova procene mogucu kilometrazu). Po meni je sve to prevelik trud i mnogo para da bih sebi dopustio mogucnost da se posle izvesnog (kratkog) vremena ispostavi da je ipak lanac/shpaner trebao nov. Ne pljujem te, samo razmishljam...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

MIGE

samo da ne bude novi post...kupujem agregat...opet ...

evilinside

Citat: Ostoja poslato 19 Mart, 2015, 11:05
Onako prijateljski, jesi li bar razmishljao da lanac i shpaner kupish nov, kad si vec raskupusao ceo motor. Ovako si ponovo stavio polovne (vitalne) delove o kojima ne znash bash nishta (prihvatash varijantu da ti na osnovu izgleda delova procene mogucu kilometrazu). Po meni je sve to prevelik trud i mnogo para da bih sebi dopustio mogucnost da se posle izvesnog (kratkog) vremena ispostavi da je ipak lanac/shpaner trebao nov. Ne pljujem te, samo razmishljam...
e ma nem pojma vec je bila rasprava oko toga par njih vicu ma stavi taj lanac je dobar dok drugi uzmi nov....veruj mi svega mi je preko glave al bash razmisljam imam varijantu da uzmem nov lanac DiD marke pa ako neko zna jel taj dobar nek javi,posto majstor jos nije krenuo da sklapa

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

evilinside

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Mart, 2015, 16:28
NEMOJ DID...TO JE KINESKI...
ma ja hteo sto pre da uzmem bilo koji  lanac kako bi motor sto pre bio gotov ( u pondeljak 20 c) al u subotu moji doleze iz austrije pa ce doneti,toliko mogu cekati.i da ne razmisljam oce li opet riknuti ili nece...jbt izace me ko svetog petra kajgana

Ostoja

Takva igranka OBAVEZNO izadje k'o svetog petra kajgana...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...