Glavni meni

Honda VFR750F RC36

Započeo Andreja, 26 Februar, 2015, 21:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nash


Andreja

Hvala svima :)

Mo¾da nije poseban ali je 1990. godine kad je iza¹ao svakako bio ispred ostalih motora u klasi, zahvaljujuæi tehnièkim re¹enjima, dizajnu i istoriji, postao je kultni motor. A ja i dalje ¾ivim u pro¹losti, tako da, to je to :D Ma i da je skroz obièan, ¹to Bokyboy ka¾e, bitno da mene ispunjava, pa nek' je i kineski skuter :D

Nisam vam ja dao minuse, svako ima svoje mi¹ljenje :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kostić

neko sanja pa dosanja, neko kupi pa polupa pa opet kupi pa tako. nekome je sreæa da ima istorijsku stvar, neko voli novo u radnji. ali svakome je to ¹to ¾eli da ima posebno. ovih dana, te¹ko da ima sreænijeg èoveka na forumu od klempavog talibana ;D isto kao kad sam ja dosanjao moj kr¹, pa ga kudili mangupi. meni neko da donese nov gikser za roðendan, ja bi ga ladno utopio i kupio prvi iz 85te. kusur bi propio sa dru¹tvom i bio sreæan ko kuèe.


nego, ajde da obiðemo krug po ko¹u sa sve ¾ute felge i snimimo pa se iskurèimo ovde ;D

BOKYBOY

Citat: kosta66 poslato 01 Mart, 2015, 09:46
neko sanja pa dosanja, neko kupi pa polupa pa opet kupi pa tako. nekome je sreæa da ima istorijsku stvar, neko voli novo u radnji. ali svakome je to ¹to ¾eli da ima posebno. ovih dana, te¹ko da ima sreænijeg èoveka na forumu od klempavog talibana ;D isto kao kad sam ja dosanjao moj kr¹, pa ga kudili mangupi. meni neko da donese nov gikser za roðendan, ja bi ga ladno utopio i kupio prvi iz 85te. kusur bi propio sa dru¹tvom i bio sreæan ko kuèe.


nego, ajde da obiðemo krug po ko¹u sa sve ¾ute felge i snimimo pa se iskurèimo ovde ;D

...tako je Kole...ja bar razumem Andreju jer imamo jako slicno razmisljanje,vozimo ono sto volimo i boli nas uvo kako to drugima izgleda...ja npr sanjam ZZR-a 1100 od 91-ve kada sam ga video prvi put,od tada sam promenio 50 motora ali nikada nisam naleteo na neki primerak koji ce da me zainteresuje i vrati u to vreme...do pre dve god,dok nisam naleteo na identicnog,dve godine mladjeg...i odmah ga kupio...21 godinu star ali meni najsavrseniji na svetu...mojoj sreci nigde kraja...isto kao Andreja sada...i ja zivim u proslosti,volim old school motore,ne volim ove nove plastikandze...ali zivot ide dalje,sanjamo neke druge snove i trudimo se da ih ostvarimo.... [cheers] ...al smorih...sorry ;D

p.s.A za Kos se pridruzujem ako se dogovorite... ;)

Kostić

ja¹ta brate bata boki. i mene zabole za godi¹te,performanse i slièno. dao bi rðu za fabrièki primerak iz 85te bez blama i boleo bi me kurac za performanse i muda. Ja bi u¾ivao na njemu za sve pare. ;D

andreja reèe da æe danas mo¾da da proðe ovuda, pa raèunam tu sam jo¹ danas eventualno sutra, a imam goriva taman za krug, pa da ga uvatim da malo snimamo ko¹. eto, ako se iznaðe neki dogovor, mo¾emo danas malo da snimamo zezanje po ko¹u. ja sam uvek ZA ;D

Bishke

Ako danas ne opeglate, cumnjam da ce biti voznje narednih nedelju dana :(

Kole zato sto je bez goriva a vi zato sto ne vozite po kisi i vejavici :D
You should do one thing every day that scares you

CBRR1

Citat: BOKYBOY poslato 01 Mart, 2015, 09:59
Citat: kosta66 poslato 01 Mart, 2015, 09:46
neko sanja pa dosanja, neko kupi pa polupa pa opet kupi pa tako. nekome je sreæa da ima istorijsku stvar, neko voli novo u radnji. ali svakome je to ¹to ¾eli da ima posebno. ovih dana, te¹ko da ima sreænijeg èoveka na forumu od klempavog talibana ;D isto kao kad sam ja dosanjao moj kr¹, pa ga kudili mangupi. meni neko da donese nov gikser za roðendan, ja bi ga ladno utopio i kupio prvi iz 85te. kusur bi propio sa dru¹tvom i bio sreæan ko kuèe.


nego, ajde da obiðemo krug po ko¹u sa sve ¾ute felge i snimimo pa se iskurèimo ovde ;D

...tako je Kole...ja bar razumem Andreju jer imamo jako slicno razmisljanje,vozimo ono sto volimo i boli nas uvo kako to drugima izgleda...ja npr sanjam ZZR-a 1100 od 91-ve kada sam ga video prvi put,od tada sam promenio 50 motora ali nikada nisam naleteo na neki primerak koji ce da me zainteresuje i vrati u to vreme...do pre dve god,dok nisam naleteo na identicnog,dve godine mladjeg...i odmah ga kupio...21 godinu star ali meni najsavrseniji na svetu...mojoj sreci nigde kraja...isto kao Andreja sada...i ja zivim u proslosti,volim old school motore,ne volim ove nove plastikandze...ali zivot ide dalje,sanjamo neke druge snove i trudimo se da ih ostvarimo.... [cheers] ...al smorih...sorry ;D

p.s.A za Kos se pridruzujem ako se dogovorite... ;)





ovo kada procitam ili cujem,prosto ne razumem,ovi motori novi sve sve ali su od laksih legura..a sto se tice plastike oko motora,cek bre boki od cega je tvoj motor tj oklopi od gusa.??? Samo neko se lozi na milfare sa svojih koliko god godina racunajuci danasnje vreme a neko na ribe od 20-25 godina prosto...e sad te milfare znaju opako ruzno da izgledaju,staro trombavo,a ribe isto ruzno kako koja ali opet to je mlado...OPET...

Ne mozes voleti nesto a isto tako podcenjivati neciji rad izum,ne bih se slozio oko toga...A Andreja uzima ono shodno svojim mogucnostima,sve se plasim da ne bi uzeo kao majorovu hondu... ;)

BOKYBOY

@ cbrr brate,ja govorim o ukusima,sto se ti osecas prozvanim? [neampojma] ...Majorova Honda je do jaja ali je nikada ne bih uzeo,previse para,imam precih stvari u zivotu...

CBRR1

ma nisam ni malo prozvan...ako bih ti rekao da sam odrastao uz zzr kao klinac sve bi ti bilo jasno...

BOKYBOY

Citat: CBRR1 poslato 01 Mart, 2015, 10:40
ma nisam ni malo prozvan...ako bih ti rekao da sam odrastao uz zzr kao klinac sve bi ti bilo jasno...

...pa onda bar ti znas o cemu govorim... [cheers]

Kostić

meni gvozdene milfare bolje izgledaju od insekt 20 - 25. kakva ti je ovo uporedba bre? ¾ene u godinana uglavnom imaju ne¹to od mozga za raliku od 20 - 25. notocikl nema mozak, ne jebe¹ ga, nego ga vozi¹, vozi¹ gvo¾ðe svojim mozgom i ako ga uporeðuje¹ sa ¾enama, pa, mislim, ne kapiram al ajd. ¹izlenija pa izlapela ;D

a ¹to se tièe novih lakih 20 25 legura i performansi, pa ja mislim da milf ima bolje performanse od lakih 20 25 legura. bar ¹to se tièe mesa i mesnih preraðevina. al one nisu tema :)

Biker-Boy

VFR-ova masina je DEFINITIVNO nesto posebno, pogotovo zbog tog specificnog resenja pogona bregastih preko zubcanika, jer je to resenje kao sto se pokazalo u praksi daleko bolje od klasicnog resenja sa lancima, daleko je dugotrajnije i intervali za servis su mnogo duzi
I feel the need..... the need for speed !!!

CBRR1

Citat: kosta66 poslato 01 Mart, 2015, 10:51
meni gvozdene milfare bolje izgledaju od insekt 20 - 25. kakva ti je ovo uporedba bre? ¾ene u godinana uglavnom imaju ne¹to od mozga za raliku od 20 - 25. notocikl nema mozak, ne jebe¹ ga, nego ga vozi¹, vozi¹ gvo¾ðe svojim mozgom i ako ga uporeðuje¹ sa ¾enama, pa, mislim, ne kapiram al ajd. ¹izlenija pa izlapela ;D

a ¹to se tièe novih lakih 20 25 legura i performansi, pa ja mislim da milf ima bolje performanse od lakih 20 25 legura. bar ¹to se tièe mesa i mesnih preraðevina. al one nisu tema :)





Vidi ga ovaj,Kosta zvani mirodjija.... ;D

Bishke

ZZR generalno kao model, do 500 kuba pocetkom devedesetih  pa do 1100 poslednjeg modela deluje mocno i stabilno.

Ali...neko kaze ko sta hoce...

Jebe ih ta radilica ubija ih !

Tek kad sam uzeo onogo ZZR-a 600 u delovima i kad sam krenuo da ga sklapam video sam koji je to problem.
Ispravna radilica vredi kao tozla.

Opet sa druge strane, drugar vozi ZZR 1100, poslednji model, 1999god...Motor je brutal, cim ga je kupio spucao soma eur u njega, na potrosni materijal...Kupljen je u odlicnom stanju da ne bude zabune, ali on je perfekcionista.

Peglao ga, odrzavao i tako u krug....kad prekosci mu radilica na leru...krene da cangrlja...nadje radilicu preko nekako...tipa oko 200eur samo radilica...ajde to manje vise...zameni sve i sada radi...ponovo kao i pre
Ali od tog motora sam najmanje ocekivao da ce da se otvara i menja radilica...
to bi bilo kao da sad svako ko odrzava u fulu motor kaze, moj motor nema sanse da zakuca...kad ono medjutim

Motorcina bre taj ZZR 1100...al jbg
You should do one thing every day that scares you

Bishke

Citat: Biker-Boy poslato 01 Mart, 2015, 10:54
VFR-ova masina je DEFINITIVNO nesto posebno, pogotovo zbog tog specificnog resenja pogona bregastih preko zubcanika, jer je to resenje kao sto se pokazalo u praksi daleko bolje od klasicnog resenja sa lancima, daleko je dugotrajnije i intervali za servis su mnogo duzi

Sta uzimas kad prodas Hondu ? ;)
Mozda imam za tebe nesto,ako zelis :D
(perveznjaci stop) :P
You should do one thing every day that scares you

Quickie

Za soma si kupio ovo ?!  :o

...svaka èast ! Da se navoza¹ dok te ne smori !  [cheers]

Tako æu i ja jednog dana, kao ti, kupiti rc46 (crven)  :P
Happiness real only when shared.

Kostić

;D


kupi¹ lepo bmw R25 i nema odr¾avanja, nema ulaganja. vozi¹ ga ceo ¾ivot sa naopako stavvljenim delom, a on æuti i trpi. prost i jednostavno nepokvarljiv motor. sve ¹to se vrti br¾e od 500 obrtaja, ne mo¾e da traje dugo. razlike su skoro pa minimalne na dana¹nje vreme u dugotrajnosti svih savremenih vrte¹ki. konstrukcijska re¹enja su negde dobra gore, negde dole, negde je bregasta veèna a radilica nije, negde suprotno, ali sumsuma, skoro pa isto. ustvari, bajs je najbolje re¹enje, ko neæe ili nema da ula¾e.

Ostoja

Ajd' onda da svi kupimo brodske motore, oni se vrte do 800 o/min i traju trista godina... Svako od nas ima taj momenat, to neko svoje ludilo i odredjenu mashinu koja mu se svidja. Zashto je tako, to ni ne pokushavam shvatiti, jednostavno prihvatim da je tako, imash neki motor koji je tebi prirastao srcu iz nekih tvojih razloga (a ja ga ne bih uzeo ni drogiran po otpushtanju iz Laze), ja to prihvatam i poshtujem, ne razumem motive ali ne dajem sebi za pravo da pljujem. Ja volim XX, keneracija sa starom tablom i injection-om... Za mene je to kraj, kupicu ga vrlo brzo i bicu sretan-presretan, ne treba mi noviji, bolji, jachi, lepshi, brzi, savremeniji. Prosto je, zar ne?
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

SACO


juga

Brate pa vi¹e nisi BRAAAAAAP, to mora da promeni¹, ali zna¹ da ima¹ gde da se javi¹ da provoza¹ pravu ma¹inu da te ¾elja mine!!! :P