Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

eclipse4

#800
Taj tenk se vidi da nije od juce tu.ruska vojska vezba uzivo i na pravim metama i naravno da se nalaze u siriji....ja to ne osporavam niti zelim da osporim!ali ovog sahistu bih smatrao za covrka kao sto jesam nekad da je samo izasao na tvu i rekao "ruski narod ne sme niko i nigde u ijati,intervenisacemu bilo kojoj zemlji gde ruski narod bude bio ugrozen" i da stoji iza tog stava i ni korak dalje.
Stvarno mi dodje da izgubim dve nedelje da pokupim i pronadjem sve njegove,pjeskove i lavrove izjave opet njihove kontra izjave pa da ih umontiram u jedan video i da onda ljudi sami mogu da vide koliko oni seru sami po sebe.jer to nemoze da zna sve neko ko gleda tv povrsno i ko prati samo jednu stranu...a meni je vise muka od tih njihovih izjava i o "mi smo za mirno resenje" a u zbunju lezi tenk.pa kazi bre javno pred svima ko sto amerikanac kaze i boli ga kurac sta rus ili neko drugi misli o tome.

A ne "Izadjite na izbore i priznacemo vas,cestitamo sto ste izasli na izbore pokazali ste volju,zao nam je mi ne mozemo da vas primimo i priznamo"....cela ruska politika je nazalost ovakva!

Sad im partneri i prijatelji  traze da oslobode neke njihove zatvorenike iz rusije da bi im dozvolili reparaciju dalekovoda i ne bi mecudilo da im ispune zelju i pocaste ih popustom na gas....a sa druge strane citam da su rusi poslali par tenkova ka srusenim dalekovodima....gde su poslali tenk u ukrajini ili?a vak i da jesu ukrajinci mogu da obore naredni dalekovod....tako da neznam dokle ce da zalaze tenkovima u ukrajini.....

gane

Citat: eclipse4 poslato 23 Novembar, 2015, 22:50
Citat: monsterbnt poslato 23 Novembar, 2015, 21:16
Jbg eclipse,  mozemo mi sve to da gledamo logikom nekog zdravog razuma ili ljudskosti, ali politika nema veze ni sa jednim ni sa drugim. Da, smatram da je putin sposobniji od zapadnih politicara (niti ga obozavam niti sam cak rusofil) i da ga zbog svih njegovih poteza rusi generalno obozavaju. Jeste izvukao rusiju iz pepela, sto dalje doprinosi njegovom rejtingu u rusiji. Ako za to treba da zrtvuje par hiljada novorusa, jbg.... Politicari mnogo drukcije razmisljaju od nas obicnih smrtnika.... Za njih to nisu deca, samo brojevi na papiru...

Upravo tako,radi se o politici monsteru i ako ce neko da smanji cenu nafte smanjice je politicki a kao razlog moze da se navede bilo sta ali ne treba da veruejm u neciju mastu i deda mraza (ne mislim na tebe ili na reva vec na zapadne medije i amere) da isis utice na globalnu cenu nafte.


Ne zaboravi da putin trenutno vozi u kontra smeru i samo je pitanje vremena kada ce mediji da se oslobode i  objave istinu, da mu zapravo rejting nije 186%.jer po njemu i njegovim sledbenicima najbitniji je rejting puta.narod interesuje hleb a hleba je sve manje.
Kakvi bre brate potezi pa to je samo grska za greskom,napisao sam vec samo putinoidi (nekad i ja bio a daj boze da me ubedi i postanem opet) veruju u njegove lukave planove.njegova najjaca strana je pisan govor i to je sve.

Sa kim sad pregovara u siroji?a?sa fantomima?tako ih je nazvao....ali necu o siriji....postao je smesan....zato ga vise niko i ne uzima za ozbiljno.


Putin je potvrdio da su deca za njega samo broj na papiru.kad se bude probudio iz vlaznih snova shvatice da je Donbas ne resen,krim ne resen,sirija neresena....gubitak i trosak napravljen....koji ce platiti opet gradjani rusije a ne on.....i bure baruta pred vranivom puno...samo se ceka kad ce da eksplodira....a za novu godinu ce mu ameri ustito vatromete iz nove baze na samoj granici....

Zalosno je samo sto ce ove greske kostati potomke rusije a neznam kako ce se brzo i bezbolno resiti.

@oki jedna moja drugarica je bila kod dve vracare...ja je pitam da li joj pogodile nesto a ona mi kaze "jesu,ali vise mi se svidja Julka (ime)" a ja je pitam sto? Kaze ona "zato sto mi je ona vise govorila onako kako bih ja volela da bude"

Kad bi ovo sve bilo onako kako bih ja voleo da cujem i ja bih aplaudirao monsteru medjutim stvar je daleko od toga da je tako....ali svako ima pravo na svoje verovanje i postujem svacije misljenje.

Jos jednom ko o cemu putin o rejtingu koji je probio plafon....

Jebem ti telefon u picku mater 300 puta ispravljam tekst.


odlukom vlade ukrajine obustavljen je i terretni transport izmedju ukrajine i krima...(cisto da malo podsete ruse da ima i ovde problem,odmah pred vratima ........nije samo u siriji na 5.786.976 km od rusije...

http://www.bbc.com/russian/news/2015/11/151123_poroshenko_crimea_transport



ne volim ovde da komentarisem politiku, posebno svetsku, ali druze bas si opleo po Rusima i greskom za greskama koji oni prave. Ja ne mislim da voze u kontra smeru cak naprotiv, mislim da se dobro snalaze u IZNUDJENIM SITUACIJAMA. Naravno da se oni pitaju da ne bi ratovali i trosili svoje resurse i pare Ukrajini i Siriji, ali oni su bili napadnuti u Ukrajini , zivi spaljeni u Odesi itd itd.
dalje Krim je REsen i od sada , dok je Rusije on nece biti vracen Ukrajini. nikada.
Kazes u Siriji je postao smesan, pa ako pratis strane komentare i analize, sve je samo im nije smesno, a posle Pariza i ovoga u Breiselu jos manje.
mogao bi sada nasiroko ali niti je on slab i los , niti su Ameri, i ovde uopstre se neradi o ratu i borbi Rusa sa Ukrajinom ili Sirijom, druze ovde se radi o borbi Rusije i Amerike preko tudjih ledja, a deca ...mislis da ih briga?

eclipse4

O ovome sam pisao jos na pocetku.nemogu sa svakim ponovo da prezvakam tekst iznova i iznova.
To sto ti pricas ja stvarno nigde ne vidim a voleo bih da je tako.
Nista nije reseno,sankcije su tu i nece se ukinuti dok krim ne vrate,amerima to odgovara i tako ce biti.
Kao sto je sasaafilipovic napisao "vidimo se kad rusi krenu na mariupolj" pa jos ne krenuse tako i ti kazes krim je resen....nista nije reseno...dokle god rusija krvari ili dok veliki vodja ne resi da konacno podigne gace.a kaf se to bude desilo i ja cu slaviti sa vama JA NISAM PROTIVNIK RUSIJE ZAPRAVO JA SAM ZA RUSIJU ALI NE MESAJ RUSIJU KAO NAROD I POLITICKI VRH RUSIJE.

gane

Citat: eclipse4 poslato 24 Novembar, 2015, 00:37
O ovome sam pisao jos na pocetku.nemogu sa svakim ponovo da prezvakam tekst iznova i iznova.
To sto ti pricas ja stvarno nigde ne vidim a voleo bih da je tako.
Nista nije reseno,sankcije su tu i nece se ukinuti dok krim ne vrate,amerima to odgovara i tako ce biti.
Kao sto je sasaafilipovic napisao "vidimo se kad rusi krenu na mariupolj" pa jos ne krenuse tako i ti kazes krim je resen....nista nije reseno...dokle god rusija krvari ili dok veliki vodja ne resi da konacno podigne gace.a kaf se to bude desilo i ja cu slaviti sa vama JA NISAM PROTIVNIK RUSIJE ZAPRAVO JA SAM ZA RUSIJU ALI NE MESAJ RUSIJU KAO NAROD I POLITICKI VRH RUSIJE.
Sa ili bez sankcija Krim ostaje u Rusiji, a rusi nece uci u Ukrajinu, mada su im tako namestili...

eclipse4

Verovatno ce amerika da bankrotira zbog toga sto ce krim ostati ruski sa sankcijama ili bez...

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

gane

Citat: eclipse4 poslato 24 Novembar, 2015, 01:20
Verovatno ce amerika da bankrotira zbog toga sto ce krim ostati ruski sa sankcijama ili bez...
kakve to veze ima, nece, ali Ukrajina hoce...Druze moj ovo je mnogo sire nego sto mislis , ovde se dve sile koje mogu da nas vrate u kameno doba bore...nije naivno niti jednostavno, udarli su na Rusiju, ko zna kako ce to na kraju izaci...

eclipse4

Citat: gane poslato 24 Novembar, 2015, 12:22
Citat: eclipse4 poslato 24 Novembar, 2015, 01:20
Verovatno ce amerika da bankrotira zbog toga sto ce krim ostati ruski sa sankcijama ili bez...
...Druze moj ovo je mnogo sire nego sto mislis...

ja ovo pratim od prvog dana i smatram a dosta toga znam....istinu verovatno nezna niko sem par ljudi....ja govorim ono sto se vidi a ne ono kako bih ja hteo da bude...citam i slusam i najbolje i najgore a ne sta bih ja voleo da cujem...postujem misljenja i onih koji se ne slazu sa mojim.....

nece niko da pokrene treci svetski rat zbog jebene ukrajine i tu je kraj price. i nece niko nikog dovesti u kameno doba....na tu temu ni ne zelim da razmisljam....tom temom se samo zamajava narod da bi bio tih i uplasen i nista vise.

Citat: gane poslato 24 Novembar, 2015, 12:22

kakve to veze ima, nece, ali Ukrajina hoce


ne brini nece ni ukrajina,dokel god ameri budu vrsili funkcije na najosetljivijim drzavnim mestima.
a to dal ce da zive ko psi vezani na lanac to je druga stvar ali bankrota nece biti.....
jedina solucija za bankrot bi bila okretanje opet ka rusiji....ali to vise nece biti u skorijoj buducnosti....

eclipse4

Citat: monsterbnt poslato 24 Novembar, 2015, 10:54
Idemo....
https://www.rt.com/news/323215-warplane-crash-syria-turkey/

najgore sto ce rusija preduzeti je protestna nota ambasadi turske
blaza je da gospodin lavrov ministar u ministarstvu za duboku zabrinutost rusije izjavi svoju zabrinutost.
najblaze da ce se naci solucija da turci zapravo nisu oborili avion vec je pao zbog tehnicke greske....

turci su u tom delu ipak velesila u odnosu na ruse,da se razumemo,govorim o tome ko sa cime raspolaze.
a i toliko o tim anti-elektro-vizuelno-cujno i necujno uredjajima koji pokrivaju celu siriju.....nesto kao onaj nas kisobran od nikole tesle.


OKi




monsterbnt

Navodno im je oboren jos jedan spasilacki helikopter TOW raketom... Oborili ga pobunjenici... Jedan pilot je potvrdjeno mrtav, a pominje se i da je drugi... Videcemo sta ce rusi da urade...
Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

ima da bombarduju granicu sirije i turske do iznemoglosti i ako se pojavi ijedan turski avion ima da ga obore....do sada su leteli bez lovacke pratnje....od sada ce leteti i lovci....

toliko o tome da minorna kolicina nafte koju proizvodi isis ide preko turske na trziste....ako turci rizikuju da im se rusi najebu keve, onda znaci da nije smesna cifra u pitanju...

samo me zanima kako ce sada da izvedu Turski tok.....a mozda zavrnu gas evropi u decembru....i nemcima...pa nek im amerikanci daju gas .....rusija ima keca u rukavu ali nikako da ga izvuce.....ima nacin da ubije evropsku ekonomiju....ceka se verovatno da kinezi pocnu da kupuju gas od njih da ne budu zavisni od nemackih para....ne znam kad planiraju kraj tog kineskog gasovoda....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

Od kako je ISIS preuzeo naftna polja u iraku i siriji cena nafte je pala sa 105$ po barelu na 50$... Nije uopste bitno koliko rusija moze nafte da proizvede ako je cena niska... Cenu obara saudijska arabija prodajuci vise nafte nego sto mogu da proizvedu... Elem, turska sigurno nece biti napadnuta, spekulacije su od ekonoskih posledica, zatvaranja gasa, pa cak i do toga da rusi pocnu da naoruzavaju kurde pre svega PVO sistemima... A turkmeni i FSA su posle ovoga verovatno proslost... 

I da... Amerikanci su se vec ogradili od svega... Izjavili su da ovo nema veze sa njima i da je to stvar Rusije i Turske...
Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

gore sam vam postavio sve u vezi isisove nafte...ako vam to nije bilo dovoljno,uzaludno je pisanje.

zabravio si da bosfor moze da se zatvori pa ce biti toliko o tome svemu o cemu vi pricate.

eclipse4


ЯЭВОЛУТИОН

moze bosfor da se zatvori kao sto moze i suec i gibraltar.....a moze i da ih ne bude.....rusi kao i amerikanci mogu da sebi prokrce put.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

#818
ma jeste,tako ce i biti revoluciju....na kukovo leto... (samo se vi drzite tih fantazija,pre ili kasnije cete shvatiti o kakvim se bezmozgasima radi....kao sto sam NA ZALOST i ja shvatio)

pogotovu sa ovakvim ljudima na celu:

«Было бы неправильно сейчас давать какие-то оценки, предположения, делать какие-то выводы до того, как мы обладаем всей полнотой картины", — сказал журналистам во вторник Д.Песков, отвечая на соответствующий вопрос.



pjeskov:
bilo bi nepravedno davati neke ocene i pretpostavke pa cak i zakljucke zato sto mi nemamo potpunu informaciju  [facepalm]   (ukrajina 2)

(jedan od komentara na to:

Ну вот турки (пиндосы) проверили какие яйца у голубя с железными крыльями...

turci (amerikanci) su samo proveravali kakva su jajca kod goluba sa gvozdenim krilima)


http://www.youtube.com/watch?v=2XO6nOoZgj0



Citat: monsterbnt poslato 24 Novembar, 2015, 16:43
Navodno im je oboren jos jedan spasilacki helikopter TOW raketom... Oborili ga pobunjenici... Jedan pilot je potvrdjeno mrtav, a pominje se i da je drugi... Videcemo sta ce rusi da urade...

nije navodno i nije oboren nego jeste unisten

(dva su poslata u misiju,jedan je bio ostecen u vazduhu pa je sleteo na livadu gde je kasnije raznesen TOU-om)

http://www.youtube.com/watch?v=IschF-ihjS0

monsterbnt

Video posle to. Pobunjenici ce definitivno popiti debelo preko picke... A videcemo sta ce sa turcima...

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/608999/ODGOVOR-MOSKVE-Ispalicemo-projektil-cim-uocimo-bilo-kakvu-pretnju
Smrt SVIMA!!!!