Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Novembar, 2015, 17:41
strateski ukraina bez krima je kurac na bicikli...livada koje po rusiji ima za izvoz....

u kom smislu?ako nije problem malo objasni.....stvarno ne razumem.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Novembar, 2015, 17:41
rusija je trenutno pod pritiskom....

oni su pod pritiskom od samog pocetka....nazalost napustili su Novorusiju tj drze ih na infuziju....kad zapad salje signal "krim je ruski" rusija uzvraca "Donbas je ukrajinski",prosta trgovina....jedino sto neznaju (glupo je da tako pisem jer znaju) da zapad i ameri nece da se smire dok se krim ne vrati ukrajini i da ce sankcije tek tada biti ukinute.
sto duze rusija lezi pod sankcijama sve je duzi oporavak...kome to ide u prilog...rusiji? ili mozda amerima i zapadu? (ni zapadu ne ide u korist ali nazalost pavijani iz ameriku ih drze mirne i poslusne)
i sta su ovim lukavim planom putina dobili?

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Novembar, 2015, 17:41
amerikancima nije trebala ukrajina ni zasta....

???da li mozes i ovo da objasnis..... :) :) :)

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Novembar, 2015, 17:41
a ukrajina bez gasovoda je banana republika....

da li znas kolika je cena bila za vreme janukovica (koji je bio rus na celu ukrajine)??? da li znas koliko je sada cena gasa koju rusi daju ubicama sopstvenog naroda i dece??? ajd samo toliko da te pitam....kakav BEZ pa zar ne vidis da ce jos malo rusi da plate ukrajincima da bi koristili njihov gas a ti pricas o BEZ gasovoda.....dve godine od kad se govori o  lukavom planu putina da ce zimi ugasiti gas ukrajini da bi se smrzli pa umesto toga svake zime sledi pokon snizenje....a vlast vice narodu "ne koristite ruski gas kupite peci na drva"....a evo,nakon toliko ostrih reci celnika rusije da nece biti restruktuiranja duga ukrajine....ipak....mora da se slusaju ljubavnici iz eu i amerike i ipak biti restruktuiranja....


Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Novembar, 2015, 17:41
nemci iskoristili priliku da stopiraju juzni tok, i pojacavaju severni te oni postaju skoro jedini transporteri gasa za evropu....
rusi pokusavau strateski da pridobiju jug evrope turskim tokom jersu im osujetili dosadasnje planove.....

tesko da ce u skorijoj buducnosti biti ista od bilo kog gasovoda (ruskog)...jos jedan od cilja amerike je da se rusi trose i nista ne urade...zapocnu ovde,sve ide po planu dok se ulaze a zatim se stopira posao....krenu kroz drzavu drugog partnera,sve je super al cim krenu ulaganje opet zastoj...pa treci i cetvrti i peti......i sve ce to biti ulog bez povratka ulozenog...
a nemac se tu nista ne pita,opet se pitaju oni pavijani od preko vodu....kao i uvek....

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Novembar, 2015, 17:41
Ma sta evropa pricala niko nema dovoljno gasa da snadbe evropu osim rusa.....amerikanci nesto kenjaju ali i oni su svesni da su ostale opcije preskupe i premalog kapaciteta....
ako bude bilo moranja i prinude i to ce se uraditi i graditi samo da se rus spreci da prosperira....

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Novembar, 2015, 17:41
uglavnom se sve svodi na rat oko energenata....trenutno ISIS obara cenu sirove nafte te su rusi intervenisali da sprece obaranje cene svom proizvodu.....

mozes li mi samo reci kako to isis utice na pad cene nafte?; :)

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Novembar, 2015, 17:41
...sirija je pocetak.....amerikanci su izmislili al kaidu...ISIS je stvaran ....

revolucijo....kojom naftom raspolaze sirija,kojom kolicinom u trenutnom stanju (a moze i bez trenutnog stanja :) )? a isis jeste stvaran...i stvoren.....tu se slazem


OKi

Citat: eclipse4 poslato 22 Novembar, 2015, 04:08
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Novembar, 2015, 17:41
uglavnom se sve svodi na rat oko energenata....trenutno ISIS obara cenu sirove nafte te su rusi intervenisali da sprece obaranje cene svom proizvodu.....

mozes li mi samo reci kako to isis utice na pad cene nafte?; :)

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Novembar, 2015, 17:41
...sirija je pocetak.....amerikanci su izmislili al kaidu...ISIS je stvaran ....

revolucijo....kojom naftom raspolaze sirija,kojom kolicinom u trenutnom stanju (a moze i bez trenutnog stanja :) )? a isis jeste stvaran...i stvoren.....tu se slazem


http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=10&dd=24&nav_id=1055104

http://www.vestinet.rs/tema-dana/islamska-drzava-zaraduje-50-mil-dolara-mesecno-od-prodaje-otete-nafte-dok-ih-amerika-bombarduje-vise-od-godinu-dana

eclipse4

sta se tu vidi,sem da oni,zaradjuju onoliko koliko mediji pisu da oni zaradjuju?
Ako neko ima tacan uvid u to koliko proizvode i zaradjuju onda sigurno znaju i kome to prodaju a ako se vec zna kome prodaju zasto se to ne zaustvi?ili mozda ta nafta ide bas tamo gde treba da ide?


Ali ja ne pitam sta i koliko zaradjuju,pitam koliko oni uticu na globalnu cenu nafte.....samo da izvor ne bude njuz net :-)

eclipse4

rev jos nema tvog odgovora u vezi isisa i smanjenju cene nafte na globalnom nivou.... ;) ;) ;)


u medjuvremenu :

krim koji NE zavisi od ukrajine vec ukrajina ZAVISI od krima (kurac na bicikli bez krima) je ostao bez struje jer su digli u vazduh energetsku liniju koja idu IZ ukraine (IZ hersonske oblasti) KA krimu a ne obrnuto.....jos ako se desi da se zatvori i slavina sa vodom IZ ukrajine ka krimu a ne obrnuto.....bice zajebano PO ove ukrajince ili? :)

http://www.rbc.ru/politics/22/11/2015/5650ef289a79470398c4ac87

a u Sevastopolju je vanredno stanje....nista ne saobraca ulicama

http://ria.ru/incidents/20151122/1325996129.html

nadam se da ce putin jos sutra ujutru dati ukrajincima novi popust na gas  [rofl] [rofl] [rofl]

lukavi plan velikoh sahovskog velemajstora  [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

dalekovode u vazduh dizu fasisti iz ciste obesti.....a rusi mogiu da napoje krim sa strujom iz nuklearne podmornice .... ne znam dali znas da struja kosovu nikada nije isecena uprkos dugovanjima i otcepljenju a jedino snadbevanje ide preko Srbije....
Ja sam pricao o strateskom znacaju ne ekonomskom.....ko kontrolise krim kontrolise crno more...kao sto znas krim je sa ukrainom povezan jednim tankim zemljanim putem a od rusije ga deli nepun kilometar prolaza u azovdko more.....
nece pocrkati ljudi bez struje...pocrkace bez vode i hrane.... a ovim akcijama samo potpomazu definitivnom razdvajanju krima od ukraine....znas na krimu zive i ukrainci....u manjini ali zive....necija ideja je bila da ukine struju ruskim bazama, ne znajuci valjda da one imaju autonomne agregate i struju iz atomskih plovila na raspolaganju....da je tesko sranje aranje je....ali ne znam sta treba rusija da uradi po tom pitanju...to je anticivilizacijski cin i ukrajinska fasisticka vlada je toga svesna....ne dobijaju time nista....a jos sleeca godina i rusi zavrcu gas...kolio se secam...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Rev za isis me vise interesuje i obaranju cene nafte meni to nije jasno sta si napisao.jes da nije tema al kad smo vec potegli....

monsterbnt

Cenu nafte namerno obara saudijska arabija koja je inace jedan od najvecih pomagaca isis-a. Nafta koju isis vadi ide u saudijsku arabiju... Prodaje se po niskim cenama i tako saudijci obaraju cenu nafte...

! No longer available
Smrt SVIMA!!!!

Bori¹a

saudijci su najgori... audijci a6 a8 [rofl]

eclipse4

#788
Citat: monsterbnt poslato 23 Novembar, 2015, 12:43
Cenu nafte namerno obara saudijska arabija koja je inace jedan od najvecih pomagaca isis-a. Nafta koju isis vadi ide u saudijsku arabiju... Prodaje se po niskim cenama i tako saudijci obaraju cenu nafte...

! No longer available
necu vise komentarisati,samo cu reci da se zajsta nisam nadao da ces napisati ovakve,neznam,nebuloze (nemoj pogresno da me shvatis)....

znaci po tebi i po nekoj logici i zdravom razumu scenario je ovakav:

saudijci,posto kazes da su na stranu isisa i da u kooperaciji sa njima obaraju cenu,prihvataju naftu od isisa na crno.....takolicina nafte je toliko znacajna da saudijci uz pomoc toga obaraju cenu na svetskom trzistu....dalje, obaranje cene nafte steti jako ruskoj ekonomiji ali zapravo isisu jako jako jako odgovara sto im je cena nafte (cime se jedino i finansiraju) bezvredna??? tako to funkcionise?

mislim,daj molim te....pa i onom iz isisa odgovara da dobije 100 dolara a ne 15 dolara.....sta mislis kad bi dobili 1 dolar sta bi jeli?corbu od peska i pesak ala bolonjeze? a umesto oruzja bi koristili kamenje....ah,da i trckarali bi goli kroz pustinju


ako uporedimo koliko isis dnevno crpi naftu u odnosu na ceo svet je isto kad bih ja poredio moju bastu sa vasionom i kao kad bih ja rekao da ako neko baci petardu u mojoj basti,raspasce se cela vasiona!!!....samim tim imas predstavu koliko isis moze da utice na rast ili opadanje cene.rusija kao proizvodjac je samo kap u moru a mi pricamo o isisu koji crpi naftu iz sirije koja nije sposobna ni za samu sebe (pre rata je,cini mi se,cak i uvozila naftu a iovako skoro da je nema medju grafikonima proizvodjaca nafte)  i iz iraka a i tamo je u vecini pod vladom iraka.....gde ce sa naftom iz sirije u saudijsku arabiju??? ili ce u tursku?

sa naftom koju oni prodaju,nemogu da kupe ni gace za celu njihovu armiju djihadista (mozda zato i ne koriste gace) a kamoli da se finansiraju necim ozbiljnijim.
trebas naci informaciju koliko isis kosta jedan borac dnevno ili mesecno pa ces sam zakljuciti sve.

pazi,oni proizvode  40-45.000 barela na dan,a prodaju je za 20 dolara a normalno kad stigne u tursku svercerskim kanalima tamo je cena kao i sva druga nafta!
ono sto oni proizvode dnevno moze da se smesti u 500 najobicnijih desetokubnih cisterni  ;D ;D
i to je komicna cifra za bilo kakav poremecaj svetskog trzista.
da se vratim nazad,rusija proizvodi  10 miliona barela dnevno a u svetu se proizvodi  100 miliona a to je kao sto sam ti napisao gore samo kap u moru.

borba protiov sverca je skuplja nego vrednost te nafte koja se svercuje a bombardovanje busotina i nije bas isplativa jer se proizvodnja moze obnoviti u roku od par dana i to uz najminimalnije troskove jer su i troskovi vadjenja minimalni.... (ako se secas sta je sadam uradio)

pazi nije ni isis labav...imaju i oni svoje cenovnike...ako kupac dodje po naftu cena je mizerna,ako oni prevoze do turske onda je druga cena :)

znaci jos jednom znacaj isisobve nafte za svet je ravan NULI,ali zasto s druge strane onima koji se bave svercom iste obezbedjuje finu zaradu.....nekolicini.....ostali se samo site otpadcima a resto posle onih,da se pokrpe troskovi boraca....
to je ta primitivna ekonomija druze moj.
i na kraju od toga je svima pomalo dobro...pa cak i samom Asadu......ali neka prica o obaranju cene....sve sto mogu je da  [clapp] [clapp] [clapp] na takve price.....mozda to pali kod kauboja na tv-u ali kod zdravog razuma i logici ne pali....

ne zelim nikog da ubedjujem ni u sta.....i hajdemo da se bolje vratimo nazad na Novorusiju.nit je tema za siriju,nit imamo potrebe za ovim..zima je  [cheers]


ЯЭВОЛУТИОН

oni koji finansiraju ISIS trebaju dosta kesha i to odmah....amerikancima treba dosta keshau to odmah....te tudju naftu prodaju jeftinije nego sto bi mogli.....naravno u sklopu obaranja cene nafte i je i slabljenje ruske ekonomije....
Novorusija ce opstati kao i republika srpska, samo ako to oni budu hteli...ukrajina nema resurse da ih pobedi...a ostali nemaju pristup terenu u dovoljnom broju.....
Status kvo je ono sto trenutno ima novorusija i on ce potrajati onoliko dugo koliko su zapadne sile i rusija zamajane ISIS-om.....Jebe se njima za pijane ukrajince i novoruse....oni ne dizu u vazduh kafice, stadione i skole
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

revolucijo ti si mi pobego odgovorom o nafti a uleteo je monster u jedanaesterac ;)

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Novembar, 2015, 18:14
oni koji finansiraju ISIS trebaju dosta kesha i to odmah....amerikancima treba dosta keshau to odmah....

oni ce stampati novca koliko im je volja ili ce pozajmiti sami od sebe.....sve je samo virtualno sa tim novcem.... :)

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Novembar, 2015, 18:14
te tudju naftu prodaju jeftinije nego sto bi mogli.....naravno u sklopu obaranja cene nafte i je i slabljenje ruske ekonomije....

ciju isisovu?otiso si u pivaru da prodas casu piva i pivara ce globalno spustiti cenu FLASE piva sa 150 dinara na 45dinara jer si je ti zaduzio jednom casom tj unosis svaki dan jednu casu piva a pivara proizvodi 10.000.000 litara piva
sve je u obaranju ruske ekonomije i svega ruskog slazem se sa tobom ali najgore od svega je to sto rusija to odobrava uz skinute gace! i niko nece da kaze "sta uradi putin majku mu j$%^" nego svi kazu "to je samo lukavi plan putina"

ali se ovde ne radi o tome ko koga i kako slabi vec se ovde radi o pobrkanim babama i zabama o isisu i cenama na globalnom trzistu....i o tome da je ovo jos jedan plan putina....kakav crni plan putina...


Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Novembar, 2015, 18:14
Novorusija ce opstati kao i republika srpska, samo ako to oni budu hteli

Novorusije vise nema,sada je DNR i LNR  nema ni DLNR......kraj,ideja je ubijena ubili je RUSI ne ni ukrajinci,ni ameri,ni svabe ni nato.....samo licno rusi,putin i njegova ekipa....svakog ko se borio za Novorusiju (oideju) svakog su ubili,oni koji su se odmah bez povoda okrenuli od te ideje,jos su zivi.
a o ovome pisem ne bas od pocetka ali skoro......Donbas je na infuziji (kao sto kazes) onog momenta kad amer kaze,krim je vas,rus ce reci hvala,Donbas je vas!
a do tada ce samo narod na Dnbasu da umire i da gine.to je to.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Novembar, 2015, 18:14
ukrajina nema resurse da ih pobedi...a ostali nemaju pristup terenu u dovoljnom broju.....

ukrajina ima resurse ali nema mozga,to je njihov problem....ljudi nemaju motivaciju,jedno je ona bagra po gradu sto vicu "kolji rusa!" a kad ga nateras na silu na bojnom polju on sedi popisan u gace!
Donas nikad ne bi opstao bez pomoc RUSA ne rusije,jer je rusiju mozda bilo sramota da javno intervenise za svoj narod.opet kazem zamislite da u nekoj drzavi ubijaju svaki dan amerikance i njihovu decu...pa za manje od 3 dana napravili bi autoput od te drzave....a sta je rusija radila?izrazavala je duboku zabrinutost!to je to,sto se javnog tice.

a na koje ostale mislis da nemaju pristup?ako mislis na amere=nato=eu tamo su...prisutni....ali nemaju muda da udare na ruse vojno.....zato imaju ukrajince kao topovsko meso....a ne verujem da bi nemci zbog ukrajine dozvolili da im naredne generacije idu sa dve glave i tri para ruku od radijacije.....

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Novembar, 2015, 18:14
Status kvo je ono sto trenutno ima novorusija i on ce potrajati onoliko dugo koliko su zapadne sile i rusija zamajane ISIS-om.....Jebe se njima za pijane ukrajince i novoruse....oni ne dizu u vazduh kafice, stadione i skole

zapravo isis nema vezu sa ovim....ne jebe im se uopste,al sto je duze status kvo to ce duzije rusija da placa cehove.....dublje ce da tone....i dublje ce da zavlace ruke u dzepove a to i jeste cilj zdruzenih snaga..sto duze potraje propast rusije duzi ce biti oporavak i kad pukne rusija,pucice bez ijednog ispaljenog metka...

bilo kakav napredak na bolje,ameri ce stopirati ako ne ide u njihovu korist.

ЯЭВОЛУТИОН

precenjujes moc amerike i uticaj ne rusiju...........
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

ne precenjujem nikog.....samo gledam ocima sta se desava....ja bi najvise voleo da je bum tras i da se pavijani smire jednom za svagda....ali ocigledno nije tako na zalost.

ЯЭВОЛУТИОН

ako mozes da ucinis nesto u vezi toga....nemoj da se nerviras.
ako ne mozes da ucinis nista u vezi toga....nemoj da se nerviras.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

meni je zao samo one dece koja je poginula i koja ce da gine jos....drugo nista vise,iskren da budem pocelo sve da mi bude smesno (mislim na ponasanje i korake rusije)

monsterbnt

Jbg eclipse,  mozemo mi sve to da gledamo logikom nekog zdravog razuma ili ljudskosti, ali politika nema veze ni sa jednim ni sa drugim. Da, smatram da je putin sposobniji od zapadnih politicara (niti ga obozavam niti sam cak rusofil) i da ga zbog svih njegovih poteza rusi generalno obozavaju. Jeste izvukao rusiju iz pepela, sto dalje doprinosi njegovom rejtingu u rusiji. Ako za to treba da zrtvuje par hiljada novorusa, jbg.... Politicari mnogo drukcije razmisljaju od nas obicnih smrtnika.... Za njih to nisu deca, samo brojevi na papiru...
Smrt SVIMA!!!!

OKi


eclipse4

#797
Citat: monsterbnt poslato 23 Novembar, 2015, 21:16
Jbg eclipse,  mozemo mi sve to da gledamo logikom nekog zdravog razuma ili ljudskosti, ali politika nema veze ni sa jednim ni sa drugim. Da, smatram da je putin sposobniji od zapadnih politicara (niti ga obozavam niti sam cak rusofil) i da ga zbog svih njegovih poteza rusi generalno obozavaju. Jeste izvukao rusiju iz pepela, sto dalje doprinosi njegovom rejtingu u rusiji. Ako za to treba da zrtvuje par hiljada novorusa, jbg.... Politicari mnogo drukcije razmisljaju od nas obicnih smrtnika.... Za njih to nisu deca, samo brojevi na papiru...

Upravo tako,radi se o politici monsteru i ako ce neko da smanji cenu nafte smanjice je politicki a kao razlog moze da se navede bilo sta ali ne treba da veruejm u neciju mastu i deda mraza (ne mislim na tebe ili na reva vec na zapadne medije i amere) da isis utice na globalnu cenu nafte.


Ne zaboravi da putin trenutno vozi u kontra smeru i samo je pitanje vremena kada ce mediji da se oslobode i  objave istinu, da mu zapravo rejting nije 186%.jer po njemu i njegovim sledbenicima najbitniji je rejting puta.narod interesuje hleb a hleba je sve manje.
Kakvi bre brate potezi pa to je samo grska za greskom,napisao sam vec samo putinoidi (nekad i ja bio a daj boze da me ubedi i postanem opet) veruju u njegove lukave planove.njegova najjaca strana je pisan govor i to je sve.

Sa kim sad pregovara u siroji?a?sa fantomima?tako ih je nazvao....ali necu o siriji....postao je smesan....zato ga vise niko i ne uzima za ozbiljno.


Putin je potvrdio da su deca za njega samo broj na papiru.kad se bude probudio iz vlaznih snova shvatice da je Donbas ne resen,krim ne resen,sirija neresena....gubitak i trosak napravljen....koji ce platiti opet gradjani rusije a ne on.....i bure baruta pred vranivom puno...samo se ceka kad ce da eksplodira....a za novu godinu ce mu ameri ustito vatromete iz nove baze na samoj granici....

Zalosno je samo sto ce ove greske kostati potomke rusije a neznam kako ce se brzo i bezbolno resiti.

@oki jedna moja drugarica je bila kod dve vracare...ja je pitam da li joj pogodile nesto a ona mi kaze "jesu,ali vise mi se svidja Julka (ime)" a ja je pitam sto? Kaze ona "zato sto mi je ona vise govorila onako kako bih ja volela da bude"

Kad bi ovo sve bilo onako kako bih ja voleo da cujem i ja bih aplaudirao monsteru medjutim stvar je daleko od toga da je tako....ali svako ima pravo na svoje verovanje i postujem svacije misljenje.

Jos jednom ko o cemu putin o rejtingu koji je probio plafon....

Jebem ti telefon u picku mater 300 puta ispravljam tekst.


odlukom vlade ukrajine obustavljen je i terretni transport izmedju ukrajine i krima...(cisto da malo podsete ruse da ima i ovde problem,odmah pred vratima ........nije samo u siriji na 5.786.976 km od rusije...

http://www.bbc.com/russian/news/2015/11/151123_poroshenko_crimea_transport

eclipse4

:)
rusa nema kopneno u siriji kao sto ih nije bilo ni u ukrajini......
zasto ljudi jednostavno ne kazu tu smo branimo ove i branimo one i kome se ne svidja mars u picku materinu....

http://military-informant.com/army/rossiyskie-voyska-vzyali-shturmom-pozitsii-povstantsev-vblizi-latakii.html

:)


monsterbnt

Pa rusi su odavno tu sa kopnenim trupama... Samo ne ucestvuju direkt u borbama... Jure vazne ciljeve.... Cak su posle obaranja aviona objavili da stizu alfe i FSB i da pocinju lov na komadante...
Inace T-90 su doneli i dali sirijskoj armiji...
Smrt SVIMA!!!!