Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Pratim malo ovu vasu temu o ratu ali posle svega sam prilicno zbunjen , koliko ovde ima ucesnika ? ko tu protiv koga ratuje .. malo sam se pogubio.

Kontam ima :

Pro- rusi  (valjda stanovnici ukrajne koji hoce da oscepe deo teritorije i pripoje rusiji ?)
Ukrainska redovna vojska
Ukrainska neformalna vojska (oni sto su bez posla pa bar da idu da ratuju posto nemaju pametnija posla )
Ukrainska milicija
Donjecka neka valjda paravojna organizacija ?  (sta je to neka regija u ukrajini ima neku svoju teritorijalnu odbranu ?)

iz nekih postova ovde vidim jos vazdan tih nekih formacija , nego sto ne znam zasto se tuku uopste ?
Jedino sto iz svega ovoga predpostavljam sto se rusi ne bune , taman ce im ovi pro-rusi probiti blizi put do strateski vaznog Sevastopolja koji im treba po svaku cenu ...

Moze li neko da uprosti i objasni nama laicima sta se tu desava ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

sasafilipovic

Pro-rusi su rusi iz donbasa. Sa dobrovoljcima i ruskom vojskom koja je tamo inkognito èine DNR.
Ukrajinska vojska nema samostalne dobrovoljaèke jedinice veæ su sve u sastavu i pod komandom Ukrajine. rasporedjene su u nekoliko bataljona. Bataljon Donbas, od dobrovoljaca iz Donbasa (ovo je ba¹ bilo pametno :) ), bataljon Ajdar, od dobrovoljaca iz cele Ukrajine, baraljon Azov, prikuplja dobrovoljce desnièarskih (Neo Naci) stranaka iz celog sveta. Svi su u sastavu Ukrajinske vojske i ne deluju samostalno. Vode ih kao jedinice specijalne namene (¹atro specijalci). Svi su na nivou bataljona, relativno male jedinice.
Nacionalna garda su rezervisti.
Nema ukrajinske milicije u smislu paravojnih formacija veæ obiène policije (kod njih se to jo¹ uvek zove milicija).

Za¹to ratuju... Jbte ja vi¹e nemam pojma... Valjda im Ukrajinci ukinuli ruski jezi kao jedan od zvaniènih jezika u ukrajini i doneli odluku da se koristi samo ukrajinski. Jeste bezveze, u ukrajini da koristi¹ ukrajinski jezik. ©ta su im jo¹ ukinuli nemam pojma, izgleda ne¹to mnogo, jer ovakav rat sa ovim stepenom razaranja nije normalan. Pa ni mi kad smo oslobadjali (osvajali) Vukovar, Sarajevo i nemam pojma koja mesta nismo koristili toliko te¹ko neoru¾anje i nismo toliko razaranje napravili. Ovi ludaci se rokaju VBRovima po gradovima bez milosti. To jednostavno nije normalno. VBR je toliko neprecizan i poklapa veliku povr¹inu da jednostavno ne mo¾e¹ da izostavi¹ velike civilne ¾rtve. Na kraju krajeva i bombardovanje onog punkta ukrajinske vojske kada je od jedne rakete poginulo dal be¹e 13 putnika u autobusi najbolje pokazuje kakvo je to zlo.
Moje mi¹ljenje je da je jedini cilj postojanja DNR obezbedjivanje kopneneog koridora do Krima, jer celokupna instalacija, putevi, pruga, gasovod, vodovod, struja dolazi sa Ukrajinskog kopna. Takodje i da se trguje sa svetom zbog priznavanja aneksije Krima. Mislim da ih rusi prodaju za priznanje Krima.

PECA BMW

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 04:52

Ukrajinska vojska nema samostalne dobrovoljaèke jedinice veæ su sve u sastavu i pod komandom Ukrajine.


E to mene i zbunilo .. Znaci kad ovi Hrvati (a cujem i ma i Srba ) odu u Ukrajnu i udju u rovove postaju regularna Ukrainska vojska ? ?
Ne mislim cak tu samo na ove nase nego bilo ko ko se pojavi na ratistu sa strane Ukraine to je automacki njihova regularna vojska ..  Ja zbunjen do bola ...

U svakom ratu je bilo tih paravojnih formacija sa svake strane pa me cudi kako to samo Ukraina nema ?
U Bosnu je Bin Laden slao svoje al-kaidovce da se bore , u Hrvatskoj je logistika bila iz USA , svuda toga ima ....

Uglavnom vidim da je to jos jedan besmisleni rat u kome nema pobednika , bice kao u bivsoj YU , da udjemo u rovove i odmerimo snage pa kad vidimo kako stojimo onda u pregovore ,
A pregovore dobije onaj ko ima jace saveznike i prijatelje u svetu ,
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

eclipse4

postoji samo ukrajinska vojska koja je u kooperaciji sa nato-m i ostalim zapadnim sljamom kao i ukrajinske paravojne nacisticke i fasisticke formacije koje DA SU POD KONTROLOM UKRAJINSKE VOJSKE NE BI SE POUBIJALI GDE GOD IMAJU PRILIKU!
tako bi poTrosenko voleo da ih sve kontrolise pa se onda velica kako ih kontrolise a kad naprave sranje onda se ogranicava od njih....


s druge strane se bori narod Donbasa ili Narodna milicija.
to sto pise o Ruskoj vojsci nema veze sa zivotom,tj tako bi on voleo da bude medjutim za to amerika nema dokaze a ni sasafilipovic.
tamo ima RUSKIH dobrovoljaca ali daleko da ima veze direktno sa ruskom vojskom.

e sad da se udje u stos cele price preko noci...tesko....moraces da cistas na mnogo vise mesta.....

eclipse4

Citat: PECA BMW poslato 15 April, 2015, 06:01
E to mene i zbunilo .. Znaci kad ovi Hrvati (a cujem i ma i Srba ) odu u Ukrajnu i udju u rovove postaju regularna Ukrainska vojska ? ?
Ne mislim cak tu samo na ove nase nego bilo ko ko se pojavi na ratistu sa strane Ukraine to je automacki njihova regularna vojska ..  Ja zbunjen do bola ...

da hrvat kad ode u ukrajinu da se bori za naciste on automacki postaje ukrajinski vojnik,dobije pasos licnu kartu i ujedno je i gradjanin ukrajine....po teoriji sasefilipovica  [rofl]

Citat: PECA BMW poslato 15 April, 2015, 06:01
U svakom ratu je bilo tih paravojnih formacija sa svake strane pa me cudi kako to samo Ukraina nema ?

....nadam se da ti je vec jasno sta citas ;)

Citat: PECA BMW poslato 15 April, 2015, 06:01
U Bosnu je Bin Laden slao svoje al-kaidovce da se bore , u Hrvatskoj je logistika bila iz USA , svuda toga ima ....

oni koji su rasturili ceo svet gde god je mogao,rastura i ukrajinu....na njih ne gleda kao na ljude vec kao na topovsko meso....


Citat: PECA BMW poslato 15 April, 2015, 06:01
Uglavnom vidim da je to jos jedan besmisleni rat u kome nema pobednika , bice kao u bivsoj YU , da udjemo u rovove i odmerimo snage pa kad vidimo kako stojimo onda u pregovore ,
A pregovore dobije onaj ko ima jace saveznike i prijatelje u svetu ,

ovde nece biti bas tako....zapad i ameri trenutno pokusavaju da idu do kraja....nadam se da ce rusija uskoro podici gace i pantalone....

eclipse4

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 04:52
Pro-rusi su rusi iz donbasa. Sa dobrovoljcima i ruskom vojskom koja je tamo inkognito èine DNR.

ako se vec hvatas da objasnjavas objasni kako jeste:

1.na Donbasu nema ruske vojske tj ima je onu koju si ti umislio i izmislio....a za koju ni amerikanac ni evropejac nema dokaz pa cak su i neki ukrajinski generali za tvoju informaciju izjavili da na Donbasu NEMA ruske vojske!
ko vidi rusku vojsku na donbasu:

a.)azov (oni su ubili oko 30.000 ruskih najsavremenijih robo-vojnika)
b.)kiborzi koje jos uvek vade od ispod rusevina,oni su cak bili gadjani sa 3 atomske bombe i preziveli,zatim je nad njima koriscena najnovija ruska tehnika hipnoze ali su se i tome odupreli....na kraju su unistili 100 jedinica armata i jos sto sta na kraju ih pobise Narodna milicija.
c.)desni sektor oni su takodje unistili pola ruske vojske i rasturili im skoro sve tenkove koje su imali.
d.)poTrosenko
e.)yacenjuk
f.)turcinov
g.)lisjenko
h.)sasafilipovic
i.)filip visnjic

2.znaci pro-rusi +dobrovoljci+ruska vojska =DNR  [rofl]........a sta je onda LNR?  [rofl] gde se nalazi u kini?  [rofl] sta je DLNR?  [rofl]


Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 04:52
Ukrajinska vojska nema samostalne dobrovoljaèke jedinice veæ su sve u sastavu i pod komandom Ukrajine. rasporedjene su u nekoliko bataljona. Bataljon Donbas, od dobrovoljaca iz Donbasa (ovo je ba¹ bilo pametno :) ), bataljon Ajdar, od dobrovoljaca iz cele Ukrajine, baraljon Azov, prikuplja dobrovoljce desnièarskih (Neo Naci) stranaka iz celog sveta. Svi su u sastavu Ukrajinske vojske i ne deluju samostalno. Vode ih kao jedinice specijalne namene (¹atro specijalci). Svi su na nivou bataljona, relativno male jedinice.
Nacionalna garda su rezervisti.

sale citaj malo o situaciji u ukrajini,mani se tekstova iz knjige "mein kampf" i vatrogasci uce kojom se stranom creva krece u teoriji a u praksi niko ni ne gleda ko se gde krece bitno je da se pozar lokalizuje...
odgovorio sam peci,toliko su pod zajednickom komandom da se prosto kolju gde se nadju (ne bas bukvalno) a cim se nesto desi samo svaljuju krivicu jedni na druge.
pa imao si i video i tekst...ako te mrzelo da gledas i citas...ja ti ne mogu pomoci :)

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 04:52
Nema ukrajinske milicije u smislu paravojnih formacija veæ obiène policije (kod njih se to jo¹ uvek zove milicija).

nema milicije u smislu paravojnih formacija zato sto je sva milicija u paravojnim nacistickim formacijama....
berkut im je sada medju Narodnom milicijom a oni koji nisu medju Narodnom milicijom su u rusiji.....
Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 04:52
Za¹to ratuju... Jbte ja vi¹e nemam pojma... Valjda im Ukrajinci ukinuli ruski jezi kao jedan od zvaniènih jezika u ukrajini i doneli odluku da se koristi samo ukrajinski.

zbog jezika se bore?  [clapp] [clapp]

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 04:52
Jeste bezveze, u ukrajini da koristi¹ ukrajinski jezik.

zajsta jeste jer jedan od njih koji nezna da prica cisto ukrajinski je i sam poTrosenko ako nisi znao....kad god je na tv-u iako ima pripremljen govor izleti mu ruska rec i onda nezna vise da je ispravi.

http://f.hypotheses.org/wp-content/blogs.dir/981/files/2014/03/Bh0OXb9CEAAj2va.jpg



http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4d/Official_Russian_language_support_in_Ukraine.PNG


Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 04:52
©ta su im jo¹ ukinuli nemam pojma, izgleda ne¹to mnogo, jer ovakav rat sa ovim stepenom razaranja nije normalan. Pa ni mi kad smo oslobadjali (osvajali) Vukovar, Sarajevo i nemam pojma koja mesta nismo koristili toliko te¹ko neoru¾anje i nismo toliko razaranje napravili. Ovi ludaci se rokaju VBRovima po gradovima bez milosti. To jednostavno nije normalno.
sta su im stvarno ukinuli ili mozda nisu ukinuli,moras da se vratis na sam pocetak da bi saznao a o tome sam ti nekoliko puta govorio.....definitivno neznas druze zasto se rat vodi.

rekao sam ti...ti slusas englesku pesmu ne zato sto ti se svidjaju reci i zato sto znas o cemu se peva u njoj vec zato sto ti je ritam lep...

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 04:52
VBR je toliko neprecizan i poklapa veliku povr¹inu da jednostavno ne mo¾e¹ da izostavi¹ velike civilne ¾rtve. Na kraju krajeva i bombardovanje onog punkta ukrajinske vojske kada je od jedne rakete poginulo dal be¹e 13 putnika u autobusi najbolje pokazuje kakvo je to zlo.

vbr kriv ili ....hajde...ti si sluzio vojsku....da probamo malo da razradimo tematiku :)


http://www.washingtonsblog.com/wp-content/uploads/2015/01/bus-mines-claymore-signs-Eliason.jpg


pogled iz busa na ukropskog vojnika (posao da dopuni ili?)



mozda je samo torba a mozda i nije,nazalost slika nije najjasnija




sta mislis o ovome?



pogledaj ovako:

pogledaj na 1:10 kako dva coveka trce i ulaze u minsko polje i aktiviraju MRUD,tj prvi aktivira.....uzmi i pusti 20 puta za redom preko celog ekrana sve dok i sam ne vidis isto sto i ja.....

buhas bus attack east ukraine {dash cam full version }

na tacno 0:48 pretrcava prvi i na 0:50 drugi

Volnovakha shelling 13.01.2015: impact of GRAD missile near the bus recorded on dashcam

mozda ti jeovako lakse





Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 04:52
Moje mi¹ljenje je da je jedini cilj postojanja DNR obezbedjivanje kopneneog koridora do Krima

da im je to trebalo odavno bi bio spojen a jadan narod ne bi bio izmrcvaren,teziste rata bi bilo tamo a ne na svim frontovima i razvlacen...
mozda si ti samo neki zaebant koji ovde pise iz zajebancije samo,jer ovo sto pises poprilicno nije ni za temu vicevi ;)

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 04:52
Mislim da ih rusi prodaju za priznanje Krima.

hahaha ti mislis? ili si kopirao ono sto ja pisem celo vreme  [rofl] [rofl]
jos sam na 5-oj stranici izneo to misljenje (kad vec moram sam sebe da citiram:

Citat: eclipse4 poslato 06 Mart, 2015, 17:20
eclipse se oladio od kad je shvatio da je zabravo za putina taj Donbas samo sredstvo za potkusurivanje sa Krimom,tj prostije (vec sam napisao) putin bi odmah prodao Donbas za Krim samo kada bi amer to zahtevao od njega.

Citat: eclipse4 poslato 05 April, 2015, 04:10
dal je toliko glup da jos uvek veruje da ce amer trgovati sa njim,Donbas za Krim?...izgleda da stvarno jeste toliko glup.

brate razvaljujes za medalju!




sasafilipovic

Ispran mozak... u pravu je mts.
Ovako... ako nesto mirise kao govno, izgleda kao govno... ne moras da ga probad da bi znao da je govno.

U vezi Volhave... prilikom  raketiranja VBR neko utrcava u minsko polje da bi aktivirao MRUD. Aktivira ga i preko minskog polja vraca se nazad na put. Za to vreme putnici u autobusu mirno gledaju kako neki vojnik koji se zatekao pored autobusa i sasvim slucajno ima MRUD kod sebe. E sada kolona vozila iza autobusa mirno to gleda, jer je to svakodnevnica u ukrajini. E sada mene interesuje kako su napravili krater, spalili zemlju oko kratera i ubacili kosuljicu od VBR tako brzo za dva minuta koliko je trebalo da se okrene sigurnosna kamera. Stvarno mi je to cudno. Jer jurcati po livadi za vreme raketiranja bas nije najpametnija ideja pa i slucaju da si retardirani ukrajinac.
Stvarno eklipse preterujes. Mislim ovakve nebuloze su na nivou deteta. Ako ti verujes u ova sranja onda svaka ti cast. To samo pokazuje tvoj nivo svesti.
Ako napises "da definitivno neznas druze zasto se rat vodi" ocekujem da ti napises zasto se rat vodi. A ne da prolupavas "ako slusas stranu muziku..."

sasafilipovic

Citat: PECA BMW poslato 15 April, 2015, 06:01
Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 04:52

Ukrajinska vojska nema samostalne dobrovoljačke jedinice već su sve u sastavu i pod komandom Ukrajine.


E to mene i zbunilo .. Znaci kad ovi Hrvati (a cujem i ma i Srba ) odu u Ukrajnu i udju u rovove postaju regularna Ukrainska vojska ? ?
Ne mislim cak tu samo na ove nase nego bilo ko ko se pojavi na ratistu sa strane Ukraine to je automacki njihova regularna vojska ..  Ja zbunjen do bola ...

U svakom ratu je bilo tih paravojnih formacija sa svake strane pa me cudi kako to samo Ukraina nema ?
U Bosnu je Bin Laden slao svoje al-kaidovce da se bore , u Hrvatskoj je logistika bila iz USA , svuda toga ima ....

Uglavnom vidim da je to jos jedan besmisleni rat u kome nema pobednika , bice kao u bivsoj YU , da udjemo u rovove i odmerimo snage pa kad vidimo kako stojimo onda u pregovore ,
A pregovore dobije onaj ko ima jace saveznike i prijatelje u svetu ,
Zavisi sta podrazumevas pod regularna vojska. Aktivne vojnike, rezerviste i dobrovoljce.
U hrvatskoj i bosni smo i mi imali dobrovoljacke i stranacke jedinice koje su delovale samovoljno i samostalno. Pouceni tim iskustvom za vreme rata na kosovu nismo imali takve jedinice vec su svi dobrovoljci bili u sastavu vojske.
Milicija kao teritorijalna odbrana, seoska straza i slicno ne postoji.

Sto se tice DNR i DLNR smatram da je to jedno isto i izvinjavam se.

U hrvatskoj za vreme oluje i bljeska amerikanci su davali podrsku hrvatskoj vojsci-ZNG nisu ucestvovali kao dobrovoljci.

Besmisleniji rat nije mogao da bude, to si u pravu. Pogledaj Srbe u Hrvatskoj, kada je sa hrvatskim pasosem moglo da se ide u EU kako su se srbi iz republike srpske krajine vracali i uzivali putovnice sa sahovnicom bez predrasuda a zbog toga su ratovali sa hrvatima.
A posledice rata godinama ima da osecaju... ko god da pobedi. Samo pogledaj aerodrom u donjetsku... katastrofa. Godimama ima da rasciscavaju samo ono sto je sruseno. Kad ce da izgrade sve to ponovo... to niko ziv ne zna. A da ce da zive zajedno, pa naravno da hoce, samo je pitanje vremena.
Zasto je poceo rat, to vec posle godinu dana niko vise ne pamti.

mt:s

Ma istrèavanje na brisan prostor prilikom bombardovanja je najpametnija stvar koju èovek mo¾e da uradi. Naroèito ako je taj brisani prostor minsko polje :)

Evo i mog vidjenja tog sluèaja... Ukrajinci su postavili tu minu pored puta i èekali su da rusi bombarduju taj punkt. Za to vreme su iskopali krater koji je simulirao mesto udara rakete i tamo ubacili ispaljlenu raketu koju su negde prona¹li. Èekali su tako danima i mesecima sve dok jednog dana rusi nisu stvarno bombardovali. Istovremeno sa bombardovanjem specijalci su po ispaljenju te mine otrèali do mesta opaljenja kroz minsko polje i pokupili ostatke mine koje su odneli u nepoznatom pravcu.
Ostaje pitanje kako su napravili crni trag udarara rakete na zemlju, jer je sneg napadao u medjuvremenu, ali ovde ima "pametnijih" koji æe to da objasne.

eclipse4

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 10:53
Ispran mozak... u pravu je mts.
Ovako... ako nesto mirise kao govno, izgleda kao govno... ne moras da ga probad da bi znao da je govno.

opet kazem bolje ispan nego bez.....

i dalje to sto ti tvrdis niko nema dokaza..uz svu danasnju tehnologiju,satelitskih snimaka,americkik spiuna i britanskih 007 niko nemoze da tvrdi da u ukrajini ima regularne ruske vojske...sem tebe i mts a...ali vi vicete na glas to vise nego ukrajinci....a nemate nista od dokaza....

No Russian Troops in Ukraine says Kiev General

"danas,mi imamo umesanost nekih clanova vojske ruske federacije kao,individualne ruske gradjane koji se bore kao clanove iligalnih oruzanih snaga.
trenutno,mi (UKRAJINSKA VOJSKA) nismo umesani u direktne ratne operacije protiv ruske vojske.imamo dovoljno sila da zadamo finalni udarac"

izvinjavam se zuraim da okrecim jos nesto pa nemam vreme evo nasao sam i na sprpskom:

http://voxbblog.blogspot.com/2015/01/nacelnik-ukrajnske-vojske-gen-pukovnik.html

ako nesto smrdi kao govno i izgleda kao govno mora da je ukrajinsko nacisticka propaganda!!!a ne ispran mozak a ni rska propaganda!
a vi broco dokaze pod misku i ravac obama.

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 10:53
U vezi Volhave...

mislim da mesto pod tim imenom ne postoji u ukrajini,mozda i postoji ali sigurno ne tamo na tom mestu gde je napadnut bus.


Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 10:53
prilikom  raketiranja VBR neko utrcava u minsko polje da bi aktivirao MRUD. Aktivira ga i preko minskog polja vraca se nazad na put.

samo se ti druze sasofilipovicu pravi slep!
tamo su dva coveka,a jedan od njih se vise ne vraca,verovatno ni drugi!

a iskreno,znas koliko se sekiram da li ces ti to da prihvatis ili neces?nemogu da objasnim.ja ovde demantujem tebe i kolegu T72BE3 aka mts,zbog i za druge a ne zbog sebe.i do sad se jasno vidi od pocetkavasa "reklama"


Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 10:53
Za to vreme putnici u autobusu mirno gledaju kako neki vojnik koji se zatekao pored autobusa i sasvim slucajno ima MRUD kod sebe.

za to vreme jer ti ni neznas sta gledas STAKLA SU RAZBIJENA NA BUSU A TA RUKA KOJA SE VIDI JE RUKA MRTVAKA!,ali kazem ti ti si toliko zaslepljen onima sto dizu ruku u visini cela i vicu "SIEG HEIL" da ostalo ni ne vidis.
opet to je tvoja stvar.
vojnik je NAKON eksplozio ili uklonio resto da se ne vide ili je mozda dopunio eksplodiranu da izgleda da nije ona pukla.


Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 10:53
E sada kolona vozila iza autobusa mirno to gleda, jer je to svakodnevnica u ukrajini.

svuda je svakodnevnica DA NAKON napada dodju ljudi,policija,vojska,eksperti bla bla bla i osude ili istraze.

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 10:53
E sada mene interesuje kako su napravili krater, spalili zemlju oko kratera i ubacili kosuljicu od VBR tako brzo za dva minuta koliko je trebalo da se okrene sigurnosna kamera. Stvarno mi je to cudno. Jer jurcati po livadi za vreme raketiranja bas nije najpametnija ideja pa i slucaju da si retardirani ukrajinac.

ima tu jos 10000 slika i dokaza da se radi o MRUD a ti znas da i mrud ima u vise velicina.nego postavi sliku kratera i sigurnosne kamere o kojoj pricas.sacekacu,pogotovu cekam SLIKU SA SIGURNOSNE KAMERE.

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 10:53
Stvarno eklipse preterujes. Mislim ovakve nebuloze su na nivou deteta.

drug nije frka sto su na nivou deteta,bar se trudim da nesto prikazem ostalim ljudima ovde koji citaju.
idi ti sa tvojim nevidljivim dokazima brate obami nek te pocasti tamo necim za izuzetan trud i zalaganje u istrazi.
od mene uvek imas pivo ili sok ili 10 kad god se vidimo i gde god se vidimo.
i ti i kolega T72B3 ;) na mene ovo ne utice u negativnom smislu.

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 10:53
Ako ti verujes u ova sranja onda svaka ti cast. To samo pokazuje tvoj nivo svesti.

zajsta mi je lakse verovati u opipljive dokaze nego u vase nikom nevidljive ;)
vidim jasno dvojicu koji trce u minsko polje i eksplodira mina i ti meni savetujes da je to glupost.
e cek da ti naglasim DVOJICU prvi trci i stize tacno tamo gde se i vidi eksplozija,reko sam ti pogledaj druze 20 puta!

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2015, 10:53
Ako napises "da definitivno neznas druze zasto se rat vodi" ocekujem da ti napises zasto se rat vodi. A ne da prolupavas "ako slusas stranu muziku..."

ja tebi da ti napisem sad preko kulina bana zbog ceva se vodi rat?pa sta si ti radio brate celo vreme od prosle godine?
gledao ukrajinske klipove i stampu a neznas ukrajinski,citas americku propagandu a neznas engleski...jos si naklonjen ukrajincima pa sta si druze onda radio sem slusao muziku bez teksta.

da si bar 1% kritikovao ukrajinu koliko sam JA rusiju....mozda bi i video malo vise ispred sebe.
uostalom pogledaj koliko pitanja imas neodgovorena od pocetka teme...stotina...a ja sam odgovor ocekivao na svako.
evo bas si skoro primenio taktiku "sacekaj da dodje nova strana zaboravice se da nisam odgovorio nista".... ;) to vam je valjda lakse nego da kazete "izvini" ili "u pravu si" ;)

ali neka je tako,meni je zanimljivo.


T72B3 tebi pisem kasnije idem da zavrsim posao.



sasafilipovic

Citat: eclipse4 poslato 15 April, 2015, 16:59
zajsta mi je lakse verovati u opipljive dokaze nego u vase nikom nevidljive ;)
vidim jasno dvojicu koji trce u minsko polje i eksplodira mina i ti meni savetujes da je to glupost.
e cek da ti naglasim DVOJICU prvi trci i stize tacno tamo gde se i vidi eksplozija,reko sam ti pogledaj druze 20 puta!

Znaèi video si dvojicu kako su otrèali minsko polje... i to bi znaèilo da ©TA?? ©ta je to toliko bitno?

eclipse4

nisam video samo ja,vidi svako ko pogleda samo treba da hoce da vidi nista vise ;)

a to bi znacilo da:

Citatkada je od jedne rakete poginulo dal be¹e 13 putnika u autobusi najbolje pokazuje kakvo je to zlo.

mozda nije od te rakete mozda je bas od MRUD-a.i mozda je aktivirao minu covek koji se uplasio i otcao da trazi zaklon negde ....
usput ono drvo....zajsta izgleda kao da je seceno motorkom

postavi sliku sa kamere pa da diskutujemo o krateru,uvek sam za otvorenu diskusiju ;)


nego ne rece mi ti,ovaj muzenko sto prica javno da nema ruske vojske na Donbasu,sta mislis ti o njemu?lazov?mozda domaci izdajnik?

eclipse4

Citat: mt:s poslato 15 April, 2015, 12:22
Ma istrèavanje na brisan prostor prilikom bombardovanja je najpametnija stvar koju èovek mo¾e da uradi. Naroèito ako je taj brisani prostor minsko polje :)

neki se cak i useru u gace a ukapiraju tek posle sta im se desilo,tako legenda kaze...nema tu pauze pa da vidimo gde cemo i sta cemo,nego mozak reaguje onako kako reaguje....po njega je njegov mozak kobno reagovao.

Citat: mt:s poslato 15 April, 2015, 12:22
Evo i mog vidjenja tog sluèaja... Ukrajinci su postavili tu minu pored puta i èekali su da rusi bombarduju taj punkt.

ukrajinci su postavili MINE pored puta jer je kontrolni punkt a trebao bi da znas gde se i sta miniria....al mozda nisi bio u vojsku kao i ja ;)
dakle nije jedna nego kao sto si i sam napisao gore MINSKO POLJE,sam sebi kontriras,zasto?

Citat: mt:s poslato 15 April, 2015, 12:22
Za to vreme su iskopali krater koji je simulirao mesto udara rakete i tamo ubacili ispaljlenu raketu koju su negde prona¹li.

postavi slike brate da znamo o cemu pricas....jel ti neko zabranio da postavis slike i napises nesto tj sta mislis?

Citat: mt:s poslato 15 April, 2015, 12:22
Èekali su tako danima i mesecima sve dok jednog dana rusi nisu stvarno bombardovali.

nakon gore navedenog tj sam si napisao,tj nisi corav vidis sliku sa upozorenjima minsko polje a ne mina,ovo tvoje dalje izlaganje vec prelazi u lupanje gluposti.....

Citat: mt:s poslato 15 April, 2015, 12:22
Istovremeno sa bombardovanjem specijalci su po ispaljenju te mine otrèali do mesta opaljenja kroz minsko polje i pokupili ostatke mine koje su odneli u nepoznatom pravcu.

mmmmm...nisu odneli....sto bi odneli?.....mada....iskreno i zvucis ko ukrajinske vesti ;)
ne cudi me ;)


Citat: mt:s poslato 15 April, 2015, 12:22
Ostaje pitanje kako su napravili crni trag udarara rakete na zemlju, jer je sneg napadao u medjuvremenu, ali ovde ima "pametnijih" koji æe to da objasne.

ajde da diskutujemo o tome.....budi pametan ;)


eclipse4

nasao sam neke zanimljive stvarcice....ali me mrzi da prevedem sve,ako nista vise,pogledajte samo slike

http://colonelcassad.livejournal.com/1986452.html

sasofilipovicu ti znas,odnosno neznas,ali po tvoj misljenju:

1. sa koje strane je gadjano gradom...ispred busa,iza,levo ili desno od busa? (odakle je doleteo grad na to mislim)

dalje,pogledaj video:
Ð'ідео обсÑ,рілу Ñ,ерорисÑ,ами блокпосÑ,у сил АТО біля Ð'олноваÑ...и (13.01.2015)

2.kazi mi ovako sa leve trake stoji crni auto,kad grad pocinje da pada,od auto istrcava covek i prelazi ulicu....izgleda kao da trci u zaklon,medutim par sekundi pre njega iz te kucice istrcava pas,evo slika mozda je bolje ovako

zatim,covek trci do kucice i odjednom staje,lici (kazem lici) kao da on zapravo trci da bi zaustavio psa? (mozda da ne uleti i on u minsko polje) zatim se bez problema okrece i vraca se nasred puta bez straha i tamo stoji sa kolegom i pricaju....nesto mi se cini da si imao komentara na korektore vatre kod aerodroma...da se ne plase da stoje tamo jer su znali da nece da gadjaju po njima.....mozda i ovi imali info da nema drugog udara?

3.zadnja raketa pada u 14:25 zasto kameru okrecu ka autobusu tek u 14:51? .....mada ok je malo i glupo pitanje,odakle ti znas zasto,al eto necu obrisati pitanje.

ajde mozda nije sto bi ameri rekli claymore ali je mozda OZM 72?

http://www.youtube.com/watch?v=QiOn7s_YFdw#t=379

gledao sam bus sto je pao grad blizu njega i boga mi ostecenje nije i slicno.

jel moguce da nesto prereze ovako lepo drvo sem motorke (na 0:37) ili je od pre iseceno,kojim razlogom...neznam.

ako gledamo video onda bi krater bio ovako postavljen....ono naj naj slicnije






jel ovo krater eksplodiranog ili ne eksplodiranog grada? ili je mozda ozm recimo?

spojene slike da bi se jasnije video...krater?



postavite i vi nesto nece vam ruke otpasti






eclipse4

snimak nacista azova u napadu na Sirokino

Ð'ій за Широкино

evo reportaze na jeziku koji cete razumeti

DONJECK 13 04 2015

"rusi rekli da nece tolerista nato na njihovim granicama"

ovo mora da je skrivena kamera za putina i lavrova  [rofl] [rofl] [rofl]

Американский десанÑ, высадился во Львове, США гоÑ,овяÑ, вÑ,оржение в Новороссию?! 14.04.15

malo nase tehnike

ТеÑ...ника боевиков по пуÑ,и в Алчевск

dejstvo naseg tenko...jako dobar zum kamere...verovatno nato tehnika....

Happy Easter/Щаслива ПасÑ...а


za ove nisam ni ja cuo do sada ;) "dizel" ...lepu tehniku imaju :)

Ð"изель Ñ,яжело в учении

vaspitanje ukrajinske dece,zdrava sredina!

Ukraine | Right Sector lawlessness in Kherson | Eng. Subs.

skoro sam napisao da je istok napustio svoje borbene polozaje,Givi demantuje to....nesto mi ne lici na njega,mozda mu je naredjeno da "zaobidje istinu" u vezi istoka...

[eng subs] Givi's interview regarding the recent UAF attacks on Peski and Spartak

malo akcije iz rova nasih u Spartaku

[eng subs] UAF attack on Spartak combat footage from militia trenches

americki dobrovoljac kod nasih   [facepalm]

[eng subs] Country song by "Texas" -- NAF volunteer from the US






monsterbnt

Autobus je izbusen kuglicama..... Grad nema kuglice i ostavlja maaaaalko veci krater.... E moj artiljerac rezervista....
Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

video povredjenog novinara tv "zvezda".....tu su i ojebs u nekim kadrovima se jasno vidi kako novinari leze na stomaku,verovatno odmaraju bez obaveza....nadam se da ce ovi degenerici napisati i neku istinu u svojim izvestajima a ne samo obelezavanje pozicija nasih na karti radi lakseg kasnijeg artiljeriskog gadjanja...

14 04 2015 Incident with "Zvezda" TV channel journalist Lunev in Shyrokino

specijalno za sasufilipovica sa prevodom

Ukraine Nazi Kids - Nazi-Kinder Ukraine

nastradali ukrop na aerodromu (prekjuce kada su pokusali proboj)

[eng subs] Body of UAF soldier killed during yesterday's UAF attack handed over to Ukraine

mali Vanja sa tigrom

Russia: Tiger brought to meet child injured in Ukraine conflict


"According to the observations of soldiers and journalists of Donetsk Republic, after visits of OSCE to the front line, the army of Kiev junta begins to fire more accurately toward firing points of Donetsk republic army. It is possible that some members of the OSCE act as spies and artillery spotters."

iskreno se nadam da nasima nece trebati vecnost da to ukapiraju!!!!!!
pretpostavljam da vec znate da je rusija skinula sankcije iranu i da ce im dopremiti s300

Russia: Putin lifts ban on export of S-300 missiles to Iran


ukrajinska milicija



sasofilipovicu zamisli kad i ukrajinci kazu da RUSI pucaju na UKRAJINSKU bespilotnu letelicu u Donjecku...ma mora da lazu  [rofl]

Ukraine War - Russian forces firing anti aircraft guns vs. an Ukrainian drone over Donetsk city

eclipse4

sto vise gledam ovaj gif sve mi vise lici na usmerenu eksploziju.
uopste nemojte gledati eksploziju nit coveka sto trci samo bus i iskljucivo bus.....jasno se vidi dim koji ide do busa i u samom busu jos jedan mali bljesak...




PECA BMW

Citat: monsterbnt poslato 16 April, 2015, 03:09
Autobus je izbusen kuglicama..... Grad nema kuglice i ostavlja maaaaalko veci krater.... E moj artiljerac rezervista....

Sve da te pitam pa nikako , evo moram ovde da napravim off ...

sta ti je ovo u potpisu ? izgleda kao los link ka slici nekoj , ili ugasen upload sajt ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

sasafilipovic

Citat: monsterbnt poslato 16 April, 2015, 03:09
Autobus je izbusen kuglicama..... Grad nema kuglice i ostavlja maaaaalko veci krater.... E moj artiljerac rezervista....
Ti to onako iz glave... u to si potpuno siguran ili samo mislis da je mozda tako?
Ako nisi siguran prvo postavis neko pitanje "cudno je da su rupe od kuglica a pala je grad raketa". Ja bih ti onda odgovorio da VBR nema livenu kosuljicu vec kuglice u plasticnom omotacu.
Ali ne, ti odmah nastupas kao da znas... jbga kao i za tenkove (nema spoljne razlike u tenkovima) tako i za ovaj slucaj gresis.

VBR kao i MRUD ima celicne kuglice.

Jbga rezervista artiljerac... :)