Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Citat: El Jefe poslato 21 Mart, 2022, 10:07
Пецо, ја сам почео да носим црвено одкако су комунисти почели да се облаче у црно

Pita mali ciga oca :
Tato a sto za komuniste pricali da oni bili crveni ?
Zlatni sine bili zlatni

:D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

monsterbnt

Sva vozila su jasno obelezena. Ovo obezbedjenje ne sluzi da te cuva na prvoj liniji, tu ti realno nema pomoci i sve zavisi od srece i tvog iskustva. Na ukrajinskoj strani postoje ozbiljni problemi koji zahtevaju obezbedjenje. Mnogo naoruzanih civila koji formiraju ''odrede'' i preuzimaju zakon u svoje ruke (u prevodu naoruzane bande lokalaca). Ide dotle da su cak neke hapsili i pokusali da mobilisu, a pljacke i prebijanja su redovni. Generalno je sad tamo daleko sigurnije ici sa rusima, em se ne ponasaju kao lokalne kabadahije, em imaju strogu kontrolu predpostavljenih posto im ne treba vise ni trunke negativnog publiciteta.
Samo kad pratis direktno jedinice u borbu, nosis njihovu uniformu jer ako se razlikujes, postajes meta. taj neko tamo sa par stotina metara ne vidi da si novinar, samo vidi da se izdvajas.

Citat: PECA BMW poslato 22 Mart, 2022, 02:20
kakvi desnicarski portali sta pricas ?

Nasi desnicarski portali su bas tu fotografiju prenosili kao ''dokaz'' da se ukrajinci maskiraju u novinare....
Smrt SVIMA!!!!

PECA BMW

Citat: monsterbnt poslato 22 Mart, 2022, 04:15
Sva vozila su jasno obelezena. Ovo obezbedjenje ne sluzi da te cuva na prvoj liniji, tu ti realno nema pomoci i sve zavisi od srece i tvog iskustva. Na ukrajinskoj strani postoje ozbiljni problemi koji zahtevaju obezbedjenje. Mnogo naoruzanih civila koji formiraju ''odrede'' i preuzimaju zakon u svoje ruke (u prevodu naoruzane bande lokalaca). Ide dotle da su cak neke hapsili i pokusali da mobilisu, a pljacke i prebijanja su redovni. Generalno je sad tamo daleko sigurnije ici sa rusima, em se ne ponasaju kao lokalne kabadahije, em imaju strogu kontrolu predpostavljenih posto im ne treba vise ni trunke negativnog publiciteta.
Samo kad pratis direktno jedinice u borbu, nosis njihovu uniformu jer ako se razlikujes, postajes meta. taj neko tamo sa par stotina metara ne vidi da si novinar, samo vidi da se izdvajas.

Citat: PECA BMW poslato 22 Mart, 2022, 02:20
kakvi desnicarski portali sta pricas ?

Nasi desnicarski portali su bas tu fotografiju prenosili kao ''dokaz'' da se ukrajinci maskiraju u novinare....

Pa bas o tome pricam , pre neki dan otisli neki novinari na mesto gde se vode borbe i puca se celog dana , srecom pogodili kamermana u kameru , uspeli da pobegnu .
Posle oni pricaju kako su samo novinari i neko je pucao na njih ( a puca se na sve strane) . Tu sam se ja mislio pa mrdni mu se sa nisana i on nece da puca u tebe .

A te portale i to sto pominjes ne pratim ti ja to uopste , ni stampu ne pratim , od svih informacija koje prikupljam su "24 minuta " i ponekad ako ima nesto zanimljivo na " insajder " YT kanalu .
Mozda i ponekad vesti na N1 .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

despic

 Ma ko jebe novinare, iovako samo seru  :D
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

vecina novinara radi za pare...dakle izvestava kako vidi...ali...urednistva rade za vlasnike koji ionako vec imaju previse para pa se izvestaji sa lica mesta filtriraju...ide ono sto odgovara intreasima amerike kao najuticajnije na zapadu...gomila ljudi se vodi kao niovinari a placeni su da sire dezinformacije ...nazalost ne postoji eticki kodeks kod novinara gde bi mu se zabranio rad u struci ako se njegovo izvestavanje pokaze kao laz i obmana...i ne postoji nacin da kaznis izdavaca koji je to objavio...sve u svemu informativne tehnologije su donele haos..i istina je laz a laz je istina....dobrodosli u orvelova prorocanstva.
@despic
ja razumem da svoj konformitet dugujes zapadu i tehnologiji od koje zaradjujes pare i hranis porodicu...znam da je mnogima lakse da budu vazali i sluge za vece ili manje pare nego da probaju da imaju svoju slobodu...mozda cak ona nije dostizna , ali bi trebala biti cilj.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


zVuk

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Mart, 2022, 12:42
vecina novinara radi za pare...dakle izvestava kako vidi...ali...urednistva rade za vlasnike koji ionako vec imaju previse para pa se izvestaji sa lica mesta filtriraju...ide ono sto odgovara intreasima amerike kao najuticajnije na zapadu...gomila ljudi se vodi kao niovinari a placeni su da sire dezinformacije ...nazalost ne postoji eticki kodeks kod novinara gde bi mu se zabranio rad u struci ako se njegovo izvestavanje pokaze kao laz i obmana...i ne postoji nacin da kaznis izdavaca koji je to objavio...sve u svemu informativne tehnologije su donele haos..i istina je laz a laz je istina....dobrodosli u orvelova prorocanstva.
@despic
ja razumem da svoj konformitet dugujes zapadu i tehnologiji od koje zaradjujes pare i hranis porodicu...znam da je mnogima lakse da budu vazali i sluge za vece ili manje pare nego da probaju da imaju svoju slobodu...mozda cak ona nije dostizna , ali bi trebala biti cilj.

komunisticke vodje su poznate po slobodi na svim nivoima....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Mart, 2022, 12:42
vecina novinara radi za pare...dakle izvestava kako vidi...ali...urednistva rade za vlasnike koji ionako vec imaju previse para pa se izvestaji sa lica mesta filtriraju...ide ono sto odgovara intreasima amerike kao najuticajnije na zapadu...gomila ljudi se vodi kao niovinari a placeni su da sire dezinformacije ...nazalost ne postoji eticki kodeks kod novinara gde bi mu se zabranio rad u struci ako se njegovo izvestavanje pokaze kao laz i obmana...i ne postoji nacin da kaznis izdavaca koji je to objavio...sve u svemu informativne tehnologije su donele haos..i istina je laz a laz je istina....dobrodosli u orvelova prorocanstva.
@despic
ja razumem da svoj konformitet dugujes zapadu i tehnologiji od koje zaradjujes pare i hranis porodicu...znam da je mnogima lakse da budu vazali i sluge za vece ili manje pare nego da probaju da imaju svoju slobodu...mozda cak ona nije dostizna , ali bi trebala biti cilj.

To je dilema. Ako te ameri sravne sa zemljom, pobiju ti sve, da li je vredno truda, ili je bolje biti vazal?
I hoæe li se i¹ta promeniti na bolje ako zasedne Rus, umesto Amera?

Uz to, ja ne vidim globalno alternativu modernom robovskom sistemu. Èak i komunistièka Kina fura neki dr¾avni kapitalizam. Rusija je uveliko kapitalistièka.
Obièan ¹ljaker je najebao u bilo kom od tih sistema.
Masovan automatizovan nadzor, kontrola, ispiranje mozgova i robovlasnièki sistem - gde god da pogleda¹.

Mo¾da Kuba - ali i tu æe uskoro "demokratska revolucija."
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

to je zato sto sitna ljudska dusa zeli da poseduje najnoviji iphone, pentium, mercedes, kawasaki i da zivi u beogradu na vodi....sloboda ne postoji ali postoji cilj...tesko dostupan...a ako se neko velik oseti ugrozenim ili ima neki cilj...onda gazi sve pred sobom dok ne udari na nekog iste ili vece snage...uvek bilo i bice.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Lepo ti je rekao zvuk...a i slanina, Rusija je i te kako kapitalisticka.
Pusti ti mene i mani se ajfona...ja sam slobodniji od bilo koje radnicke klase prijatelju moj. Cak slobodniji i od brokera na berzama sto su ispred monitora 24/7. To sto licno ja par meseci iscepam bulju u fotelji, da posle mogu da radim sta ocu to je moj problem. Radio sam i 30 dana na moru, tako sam hteo, meni je dosadno kad ne radim nista.
A secam se i dok sam radio obican ovozemaljski posao, (jer tako me je otac ucio, da mora od postenog rada da se zivi) jedva sam cekao da mi dodje neki gastarbajter, posto od radnicke klase nema leba rodjace. Kapiram da je isto i u tvom poslu...ne a?
Ne znam o kojoj slobodi pricas...jel moze dete da ti krene u skolu ako ne ide u predskolsko? Ne moze. Jel moze dete da ti krene u vrtic ako ne primi vakcinu? Ne moze. Jel se neko obogatio da nije zajebao nekog? Nije...
A svakako su novinari govna ... i istina je negde tamo.
Moram da izmenim ovo je jako vazno.
Taj konformitet koji mi je dao zapad (mogao je da mi da bilo ko... svejedno) mi je zapravo omoguco da se borim za tu slobodu o kojoj ti pricas. I to mnogo vise nego obican sljaker. Jer taj sljaker ce da cuti i pogne glavu, a ja cu da se bunim kad nesto ne valja il mi samo nije po volji.
klasican divljak

monsterbnt

Pa ovi su tek odlepili.... Po ovome ispada da su rusi samo u Barbarosi imali procentualno vece gubitke....

https://www.minusrus.com/en
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Mart, 2022, 16:23
to je zato sto sitna ljudska dusa zeli da poseduje najnoviji iphone, pentium, mercedes, kawasaki i da zivi u beogradu na vodi....sloboda ne postoji ali postoji cilj...tesko dostupan...a ako se neko velik oseti ugrozenim ili ima neki cilj...onda gazi sve pred sobom dok ne udari na nekog iste ili vece snage...uvek bilo i bice.

Strahovi i ¾elje su odlièan naèin da se manipuli¹e i vlada ljudima.
Doveli su to do perfekcije - i ja ne vidim svetlo na kraju tunela, barem ne u nekoj doglednoj buduænosti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

monsterbnt

Al se neko slatko igrao sa gifom koji sam vuko sa imageshack-a kao potpis.....




Smrt SVIMA!!!!

sasa ns 1

Citat: mkt poslato 20 Februar, 2015, 04:22
nije sve tako crno

svaka èast.®enska podr¹ka uvek znaèi.
Nego ja imam mozilu i preko gugla nema ¹anse da navatam spitnjik.Ima li neko ideji kako da pristupim srpskom sputnjiku

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

despic

A jeeeste, ustala, doruckovala, stavila ajlajner, senku, sjaj za usne i krenula u rat...decko sedi kuci, cupa obrve, ceka da se vrati
klasican divljak



Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen