Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


zVuk

...to su propagandni pamfleti...to nije uvid u stanje na terenu...imas li nekog prijatelja/rodjaka koji je trenutno u rusiji ili ukrajini...??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 15 Mart, 2022, 09:44
...to su propagandni pamfleti...to nije uvid u stanje na terenu...imas li nekog prijatelja/rodjaka koji je trenutno u rusiji ili ukrajini...??

Pa... i to je propaganda, u zavisnosti od toga koliko su ljudi objektivni/ostra¹æeni, obave¹teni/dezinformisani.

Uvek, uvek je neprijatelj taj koji ¾eli rat, neprijateljske svinjarije su namerne, na¹e su sluèajnost, ili gre¹ka i tako dalje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

pa da, ali rusa bih pitao, na primer, koliko je dolar na crnom trzistu, kako su opskrbljene prodavnice....i td...ne verujem da bi te neki rodjak ili prijatelj lagao o tim stvarima...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 15 Mart, 2022, 15:33
pa da, ali rusa bih pitao, na primer, koliko je dolar na crnom trzistu, kako su opskrbljene prodavnice....i td...ne verujem da bi te neki rodjak ili prijatelj lagao o tim stvarima...


Zavisi od toga koliko je sigurna veza...
...khm, ovaj... ¾elim iskoristiti i ovu priliku da pozdravim politiku vlade Srbije i na¹ nezaustavni ekonomski napredak...

:)

©alim se malo - kapiram ¹ta prièa¹ i sla¾em se.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: Slaninar poslato 15 Mart, 2022, 15:46


... ¾elim iskoristiti i ovu priliku da pozdravim politiku vlade Srbije i na¹ nezaustavni ekonomski napredak...



[klanjam_se]
Ko se ljuti, uleti mu kruti

sasa ns 1

Citat: zVuk poslato 15 Mart, 2022, 15:33
pa da, ali rusa bih pitao, na primer, koliko je dolar na crnom trzistu, kako su opskrbljene prodavnice....i td...ne verujem da bi te neki rodjak ili prijatelj lagao o tim stvarima...

imam info iz prve ruke a prva ruka je moj mozak.On mi ka¾e kolko je dolar i da li su snabdevene prodavnice je bitno samo onima koji misle da rat vode profesionalci tamonegde daleko od njihovog konfora koji oni projektuju onda na sve druge  pa misle da kad nema robe u radnjama kolko oni misle  da treba     onda je propao narod i on se odma preda i potpi¹e kapitulaciju.
I to ba¹ odma na poèetku rata zato ¹to je to rekao bbc i cnn

El Jefe

Тако је Сале
Друштво за заштиту од животиња

milomir22

I èija je propaganda taèna? bbc i cnn ili sputnik i russia today?
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

zVuk

Citat: sasa ns 1 poslato 15 Mart, 2022, 22:51
Citat: zVuk poslato 15 Mart, 2022, 15:33
pa da, ali rusa bih pitao, na primer, koliko je dolar na crnom trzistu, kako su opskrbljene prodavnice....i td...ne verujem da bi te neki rodjak ili prijatelj lagao o tim stvarima...

imam info iz prve ruke a prva ruka je moj mozak.On mi ka¾e kolko je dolar i da li su snabdevene prodavnice je bitno samo onima koji misle da rat vode profesionalci tamonegde daleko od njihovog konfora koji oni projektuju onda na sve druge  pa misle da kad nema robe u radnjama kolko oni misle  da treba     onda je propao narod i on se odma preda i potpi¹e kapitulaciju.
I to ba¹ odma na poèetku rata zato ¹to je to rekao bbc i cnn


licno mislim da je komunistickom kgb kepecu, kao i propalom glumcu u interesu da rat traje sto duze, kako bi se oni licno i njihovi saradnici bogatili na racun nekih obicnih ljudi koji sa time nemaju nikakve veze....kepecu i glumcu i njihovim sirim familijama nece faliti ni dlaka sa glave...oni jedu kavijar i piju sampanjac dok neki obicni ljudi ginu za njihove pare...

da ne pricam o svetskim mocnicima, kojima ni imena neznamo, koji isto tako zaradjuju milijarde na ovom sranju...



kepec kaze da nece nato na svojim granicama,ako je tako, zasto nije napao estoniju i letoniju...??


ja postavljam pitanja da bih eventualno stekao uvid u situaciju i zato bih voleo da popricam sa nekim obicnim covekom....

u mojim ocima i komunisti i nato su zlo....komunisti nas ubijaju u mozak decenijama svojim kgb proizvodima u vidu dacica, vulina, seselja, koji nista dobro srbiji nisu doneli.... nato nas je bombardovao.

tako da nemogu da navijam ni zakomuniste ni za nato, zanima me sta ce biti ako dodje do nuklearnog vatrometa (nadam se da nece, ali cinjenica da ima oko 13000 bojevih glava na planeti mi govori da je samo pitanje vremena), odnosno posle toga...












Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Ti si od onih ¹to vide komuniste u ©e¹elju i sliènim?

Za ostalo se sla¾em delimièno. Tj. nisam siguran da Rusi imaju koristi od rata, èak ni sam Putin. Mislim da je za njih situacija da svakako najebavaju, samo je pitanje u kojoj varijanti manje najebavaju na du¾i rok. Za obièan narod je verovatno bolje da su pustili NATO da uðe i razguzi ih, bez da diraju Ukrajinu - amerièki rob ¾ivi ne¹to malo manje lo¹e od stanovnika zemlje koja se protivi Americi. Praktièno ceo svet su okrenuli protiv Rusije zahvaljujuæi ovome, ne znam kako æe se to zavr¹iti po narod. Na stranu ¹to je rat sam po sebi uber-svinjarija, te¹ko da ima ièeg goreg.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

viper

https://youtu.be/dq1vS7bjfpw

Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

zVuk

Citat: Slaninar poslato 16 Mart, 2022, 08:52
Ti si od onih ¹to vide komuniste u ©e¹elju i sliènim?

Za ostalo se sla¾em delimièno. Tj. nisam siguran da Rusi imaju koristi od rata, èak ni sam Putin. Mislim da je za njih situacija da svakako najebavaju, samo je pitanje u kojoj varijanti manje najebavaju na du¾i rok. Za obièan narod je verovatno bolje da su pustili NATO da uðe i razguzi ih, bez da diraju Ukrajinu - amerièki rob ¾ivi ne¹to malo manje lo¹e od stanovnika zemlje koja se protivi Americi. Praktièno ceo svet su okrenuli protiv Rusije zahvaljujuæi ovome, ne znam kako æe se to zavr¹iti po narod. Na stranu ¹to je rat sam po sebi uber-svinjarija, te¹ko da ima ièeg goreg.

svako koga podrzava kgb je komunista.

da pusin i njegovi oligarsi nemaju koristi od rata, pusin bi odavno bio ispricana prica...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

despic

Ma idi, kao volimo rusiju, rusija do kosova i te price a onda prosetamo po trznim centrima a la galerija koji su jelte, zapadnjacki proizvod...a to mozemo da priustimo jer smo zaposledi u firmi koja je...? ajd da pogodimo... tacan odgovor...US. Sta je to pa pametno stiglo iz rusije osim gasa? Dobro ajde, i par sabana koji su se preko noci obogatili...i jos par njih koji su napravili neke nevladine organizacije, ruske skole i razne kombinacije...Ne kazem da je ista pametno stiglo i iz us ali brate preceraste ga sa hvalisanjem divljaka/seljaka.
Kako ih tolko volimo a ja nigde po bg-u ne vidim nista rusko...osim ruskog parka ajde...i sto rusku salatu derem.  ;D
klasican divljak

sasa ns 1

#1074
Citat: despic poslato 16 Mart, 2022, 15:15
Ma idi, kao volimo rusiju, rusija do kosova i te price a onda prosetamo po trznim centrima a la galerija koji su jelte, zapadnjacki proizvod...a to mozemo da priustimo jer smo zaposledi u firmi koja je...? ajd da pogodimo... tacan odgovor...US. Sta je to pa pametno stiglo iz rusije osim gasa? Dobro ajde, i par sabana koji su se preko noci obogatili...i jos par njih koji su napravili neke nevladine organizacije, ruske skole i razne kombinacije...Ne kazem da je ista pametno stiglo i iz us ali brate preceraste ga sa hvalisanjem divljaka/seljaka.
Kako ih tolko volimo a ja nigde po bg-u ne vidim nista rusko...osim ruskog parka ajde...i sto rusku salatu derem.  ;D

pravi konformistaq iz tr¾nog centra koji se pita ¹ta æe biti ako mu se poremeti tr¾i¹te.Dr¾ava se brani ba¹ tako ko ¹to radi Rusija a i mi da smo upali u Albaniju i napravili sanitarni koridor za sve osim ptica i mu¹ica na 50 km od granice jo¹ 1998 ¹ta bi se desilo od onog ¹to se posle desilo-To na ¾alost ne va¾i za nas po¹to smo mi banana dr¾ava ali oni koji to mogu uvek rade, a da li je ne¹to bitno u prodavnici ili ne napisao je ovaj bend jo¹ 1979
https://www.youtube.com/watch?v=hZw23sWlyG0# ¹to se tièe divljaka Sankt Petrburg je grad posle venecije sa najvi¹e za¹tiæenih spomenika kulture,i da ne raèunamo visoku kulturu po kojoj su amerikanci inaèe naroèito poznati.Ali ni uop¹te nije bitno bitno je da sa tim stavom i dalje bi se Beograd zvap Nadorfehervar a ne Beograd ¹to su mu inaèe ime dali Bugari.A onda bi se ti lepo vozao po Terazijama koje se ne bi tako zvale  a zvao bi se  Karèika.

©to ¹ipci nisu rekli pa mi æe mo sigurno pre uæi sa Srbijom ili Jugoslavijom u eu aj da ih odr¾imo a ne da ratujemo.Ili Tuðman koji je odbio uèlanjenje u onda¹nju eez i pomoæ od 5 milijardi maraka zato da bi gradio svoju dr¾avu iako je znao da æe to izazvati rat.Ili ¹to Ukrajinci nisu rekli ko jebe donbas... priznamo ih lepo onda bez problema uðemmo u Eu jer nemamo sporova ni sa kim.Nego ba¹ za sve njh va¾i jedan proncip a za nas va¾i princip bolji je tr¾ni centar

milomir22

Nismo mi oduvek bili govna, 1946. su oborena 2 amerièka vojna transportna aviona, 2 daglasa c47.

Bahatim pona¹anjem amerièkih pilota je izazvan incident koji je vrlo lako mogao biti spreèen.

Naime, Tito i SAD u to vreme nisu ba¹ bili u ljubavi, SAD su bile privr¾ene èetnièkom pokretu Dra¾e Mihajloviæa, a u zavadi sa komunistima. Na bezbroj molbi da amerièke letelice, koje su vraæale vojnu opremu kori¹æenu u WWII, ne lete iznad Jugoslavije, ameri su se pravili ludim. Na Kraju je izdata naredba da transportni c47 presretnu 2 jugoslovenska lovca jak3. Prvo je amerima signalizirano da prate na¹e lovce van vazdu¹nog prostora Jugoslavije, o tu naredbu su se oglu¹ili, nakon toga im je signalizirano da moraju da slete, i tu su ignorisali naredbu, dok c47 nije bio izre¹etan mitraljeskom municijom. Taj avion je prinudno sleteo, a posada je uhap¹ena.

Nedugo nakon ovog incidenta, pametnjakoviæi su ponovo uradili istu stvar sa identiènim transporterom, s tim da je u drugom sluèaju avion bio oboren i uni¹ten. Ukupno su stradala trojica amerièkih vojnika, a Jugoslavija je njihovim porodicama isplatila masne od¹tete.

U SAD su mnogi lobirali da se na Beograd baci nuklearna bomba, ali je to odbaèeno jer su nas dovoljno ru¹ili u vi¹e navrata dok smo bili saveznici '44.

Nakon ovih incidenata, amerièki avioni vi¹e nisu naru¹avali jugoslovenski vazdu¹ni prostor.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

sasa ns 1

#1076
tako su i sovjeti pre 40 godina oborili korejski punièki avion i pobili svih skoro 300 putnika.Ameri su ¹pijunirali  iz civilnog aviona koji je u¹ao par stotina km u sovjetski prostor van putanje  i sovjeti ga obore a ameri su mislili sigurno neæe jer su civili unutra pa kao mo¾emo neka¾njeno da ¹pijunuramo .I na kraju najebali oni obièni civili.E isto tako su se preigrali  sad ovi u vezi Ukrajine.
Naravno govnari su porekli da su ¹pijunirali.Avion je odbijao bilo kakve pozive,upozorenja iz kontrole leta i aviona lovaca i poèeo da be¾i van SSSR a bio je par storina km udaljen ogd granice.

despic

pricajte vi sta ocete, trzni centri puni...
a o istoriji nema potrebe pricati. Dzabe drkate tastature
klasican divljak

sasa ns 1

to nije istorija to je sada¹njost.Po istom i jedino postojeæem principu se pucalo i kod nas a i u Ukrajini

mkt

Deluje mi da se u ukrajini vise prangija
Ocekivao sam da ce rusi sve za zavrse za manje od nedelju dana a ono na kraju kilav kurac od rusa  :violina: