Glavni meni

kineske kocione plocice

Započeo SSZGO, 09 Februar, 2015, 07:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Februar, 2015, 14:03
Citat: Slaninar poslato 09 Februar, 2015, 13:31
Nije to ciganija, ¹to da baca pare, ako ne mora?  
veca je tamo to ciganija nego lepljenje plocica u Srbiji......
razlika u ceni je 100 dolara sto je za njega kao 10 evra

Nemoj biti tako dare¾ljiv s tuðim parama.

Inaèe, kad mi neko ka¾e kako NJEMU (njoj) ni¹ta ne znaèi taj i taj iznos, samo pitam da mi pokloni toliko para. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: njanja poslato 09 Februar, 2015, 14:25
kaciga gume ulje i plocice kako treba... sve ostalo koliko ko ima love... moj stav

Ovo je moje mi¹ljenje, mada kapiram ¹ta prièa¹:

Gume imaju standard koji moraju zadovoljiti (indeks brzine npr), a ostalo mo¾e¹ sam isprobati zadovoljava li.

Ploèice isto - vidi¹ kako rade i kako se pona¹aju.

Kineska kaciga koja ima DOT i barem 4 zvezdice na SHARP testu - samo ostaje da se lièno proba da li duva.  :)

E kod ulja je jebeno ¹to samo kod katastrofalno lo¹ih mo¾e odmah da se primeti da ne valjaju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

OKi

#22
@@@  [flashing]

bigbad86

SSZGO, probaj te kineske da ugradis samo na zadnji tocak pa par dana koci malo vise sa zadnjim, zagrevaj plocice, diskove, ovo-ono. Opet napred bolje da ti ostanu one proverene a ove pozadi malo testiraj. A i ako sjebu disk bolje jedan nego tri.

SSZGO

honda fabricke traze oko 150e, nisam bio zadovoljan prosli put kad sam ih stavio
u poredjenju sa EBC plocicama koje sam imao pre toga, slabije koce i traju duplo duze

kocnice su ok ali za 150e pre cu potraziti nesto drugo

i tako sam zavrsio na ebayu...

nasao sam neke brembo za 200usd i ove kineske za 25usd

i posto mi plocice ne deluju kao svemirska tehnologija, pogotovo za gradsku voznju, odlucio sam da probam


ocigledno NIKO odavde nije probao a vec znaju da nisu dobre, putem telepatije ili kako vec
ako nisu dobre to ce se znati odmah i uvek mogu da ih zamenim
ali ako su dobre ili iste kao fabricke onda je ovo dobar dil

znam da je vama 100 ili 150 ili 200 usd razlike u ceni sitno ali meni jbga nije, ja moram da radim za to
pa sta god vozio, ne znaci da moram da se razbacujem bez potrebe, cak i da su ove kineske sranje, 25usd je mala cena za test

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Citat: Conti-Moto poslato 09 Februar, 2015, 12:33
Citat: SSZGO poslato 09 Februar, 2015, 11:31
Citat: idanijel poslato 09 Februar, 2015, 11:15
Uz te plocice obavezno i gume neke poruciti  Cheng shin ili shinko  [thumb_up]

treba uskoro i da menjam gume

preporucene su mi dunlop d212 , set sa ugradnjom je nekih 1400aed sto je nekad bilo 280e a danas je 350e sa katastrofalnim padom eura

Ovaj ti je u komsiluku ...
Continental uvoznik, nabaci Conti Sport Attack 2 i gaaasssss ...
Sheikh Zayed Road +971 4 3394 230  :-*

prosle godine sam svratio do njih, oni rade program za automobile a za motore slab izbor i jake cene...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

jevta

Ima u NS jedan motor ko tvoj sa tim plocicama i vlasnik je zadovoljan.

Conti-Moto

Citat: SSZGO poslato 10 Februar, 2015, 05:16
Citat: Conti-Moto poslato 09 Februar, 2015, 12:33
Citat: SSZGO poslato 09 Februar, 2015, 11:31
Citat: idanijel poslato 09 Februar, 2015, 11:15
Uz te plocice obavezno i gume neke poruciti  Cheng shin ili shinko  [thumb_up]

treba uskoro i da menjam gume

preporucene su mi dunlop d212 , set sa ugradnjom je nekih 1400aed sto je nekad bilo 280e a danas je 350e sa katastrofalnim padom eura

Ovaj ti je u komsiluku ...
Continental uvoznik, nabaci Conti Sport Attack 2 i gaaasssss ...
Sheikh Zayed Road +971 4 3394 230  :-*

prosle godine sam svratio do njih, oni rade program za automobile a za motore slab izbor i jake cene...

Hm ...
ContiSportAttack 2 120+190, Manijacka cena 253 eura (u Srbiji).
Novo !!!
Conti ROAD !!

SSZGO

Citat: Conti-Moto poslato 10 Februar, 2015, 10:40
Citat: SSZGO poslato 10 Februar, 2015, 05:16
Citat: Conti-Moto poslato 09 Februar, 2015, 12:33
Citat: SSZGO poslato 09 Februar, 2015, 11:31
Citat: idanijel poslato 09 Februar, 2015, 11:15
Uz te plocice obavezno i gume neke poruciti  Cheng shin ili shinko  [thumb_up]



treba uskoro i da menjam gume

preporucene su mi dunlop d212 , set sa ugradnjom je nekih 1400aed sto je nekad bilo 280e a danas je 350e sa katastrofalnim padom eura

Ovaj ti je u komsiluku ...
Continental uvoznik, nabaci Conti Sport Attack 2 i gaaasssss ...
Sheikh Zayed Road +971 4 3394 230  :-*

prosle godine sam svratio do njih, oni rade program za automobile a za motore slab izbor i jake cene...

Hm ...
ContiSportAttack 2 120+190, Manijacka cena 253 eura (u Srbiji).

meni su prosle god rekli 1800aed za set sto je skoro 400e i to nisam siguran da li je montaza ukljucena u cenu
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

juga

Ne verujem da bilo ¹ta drastièno æe se desiti sa tim ploèicama, ili rade ili ne, a to æe¹ brzo ustanoviti, jedino ¹to mogu da pojebu disk, ali i to æe¹ videti na vreme.
Probaj, lièno nisam koristio niti montirao kineske ( bar svesno), ako rade ¹to da ne. Pa ako æemo iskreno , sve je kinesko, a oni odo¹e u kosmos pa ti vidi!!!

Conti-Moto

Da Jugo, ali gore im ne trebaju kocione plocice ...  :P [rofl] [yahoo]
Novo !!!
Conti ROAD !!

clutch&brake

Citat: Conti-Moto poslato 10 Februar, 2015, 13:12
Da Jugo, ali gore im ne trebaju kocione plocice ...  :P [rofl] [yahoo]

a kako da zakoce sa raketu??  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

bigbad86

Ja sam stavio Lucas (Louis) na moju kawu kada sam skinuo Tokico i osetio sam da slabije koce. Ali bile su samo 19e dok Tokico je bio nesto mnogo skuplji. Mozda ce te Kineske da koce slabije al za gradsku voznju ne verujem da ce biti problema. Mnogi u srbiji lepe plocice sa sumnjivim materijalima( za traktor) pa se opet voze. Ja da sam na tvom mestu bih probao.

ЯЭВОЛУТИОН

jebo vas ja.....kade sam prvi motor kupio sa diskom bio sam jos klinac.....nikad nisam lepio plocice.....one LOIS sto prodaje su garant Kineske pa rebrendirane.....SAITO....
Staviti na motror od 5000 evra plocice koje su najeftinije od najeftinijih je svetogrdje.....idi stavi polovne...bolje su sigurno.....radis za pare.....jok nego za kikiriki, ali SRCE HOCE DUPE KLOKOCE.....uzmi sipaj u motor malo alkohola.....brusilicom docrtaj saru na gumi....istoci ulje iz viljuski jer ti sline semerinzi...

p.s.
@SSZGO
dodji sutra licno i ja cu ti pokloniti set plocica za tvog cbra.....i montiracu ih gratis.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

..u in¾enjerstvu , kad ne¹to deluje jednostavno i prosto, logièno,  znaèi da iza njega stoji ozbiljniji umni rad, projektovanje.
Ploèice su "jednostavna " stvar za laika,  ali ko ¹to se guma ne gleda po ¹ari veæ po sastavu, tako je i najbitnija stvar kod ploèice materijal. Tehnologija dobijanja tih materijala je prljava i skupa, ogroman utro¹ak energije,  udeo ovog-onog u frikcionom sloju ,  ¹to drastièno menja karakteristike ploèice. Za sve to na kraju postoji kontrola kvaliteta, ¹to je verovatno i najveæa stavka u proizvodnji ovakvih "jednostavnih" sklopova.
OK,  kod top brendova plaæa¹ kvalitet ali i ime,  kod ovih ni¾ih ne¹to manji kvalitet ali brend ne sponzori¹e Rosija ili pola motoGP ekipa pa je i cena manja.

Ali ne brendirane koèione ploèice... zajebi brate. ja ne. a vozim laminu od 17 godina.
Da ga jebe¹, neke stvari ko¹taju sa razlogom.
Sve se pravi u kini, nemam sumnje u to,  i brembo i nissin i tokico, ali podle¾e nekom standardu, neki tehnolog je plaæen da to kontroli¹e.
a za¹to na ovim kineskim ne  postoji brend i da li imaju konstantnost proizvoda - ne ¾elim da znam.
Ja sam jo¹ uvek siroma¹an pa ne mogu da priu¹tim taj luksuz da kupim jeftino.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Sve se slazem sa tobom. Koju konkretno havariju bi on mogao da ima ako ih ugradi?  Ako slabo koce to ce odmah da vidi pa ce da skine?

idanijel

Mogu da se odle[pe od metala,prilikom kocenja,samo to,a ne ne nebrini nece to nista da explodira. samo nestanes kad ti hoces/ [pop]


bigbad86

Meni cale vec godinama ne moze da nadje original prednje paknove za nasu Argentu 2000. Original pasuju od Lade Samare koja je laksi auto, kostaju 500 din za oba tocka :P Pa teramo, jebes ga :)

idanijel


Slaninar

Citat: idanijel poslato 11 Februar, 2015, 19:55
Mogu da se odle[pe od metala,prilikom kocenja,samo to,a ne ne nebrini nece to nista da explodira. samo nestanes kad ti hoces/ [pop]



Jebote!    :o

Koèi¹ oèima.  :)


Nego, ja bih uzeo te pakne da mogu da nestanem kad god hoæu.   [andjeo]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen