Glavni meni

Zimski radovi Yamaha fz6n

Započeo makinjo, 08 Februar, 2015, 03:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

 [rofl] a lepo sam ti rekao da ne pokusavas da letis pre nego sto dospes red bull u rezervoar bre

makinjo

Ma dosuo ja zato i jeste ta boja antifriza nego nisam dovoljno :D
Ja ludak sipao ko za 250cc :D

makinjo

Morao sam i da zalepim rezervoar da ne curi posle pada sa mosta :D



perlx

Nije busan od pada nego od sidra koje ga je pronaslo :D

Andreja

Citat: Mik poslato 09 Jun, 2015, 01:56

(Posle 90.000 km na Yugo-u  to nije tako izgledalo, skoro da se raspao hladnjak, ali nije imalo takvu braon boju.)

(Da nije pomesao nesto motor tecnosti, jbg. Dobio ulje  ....  [neampojma] )



Koliko ja znam, preporuèljivo je zameniti antifriz svake dve godine, ne vidim nikakav problem u tome :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Mik

#45
Citat: Andreja poslato 09 Jun, 2015, 22:01
Citat: Mik poslato 09 Jun, 2015, 01:56

(Posle 90.000 km na Yugo-u  to nije tako izgledalo, skoro da se raspao hladnjak, ali nije imalo takvu braon boju.)

(Da nije pomesao nesto motor tecnosti, jbg. Dobio ulje  ....  [neampojma] )



Koliko ja znam, preporuèljivo je zameniti antifriz svake dve godine, ne vidim nikakav problem u tome :)

A kol'ko ja znam, to samo ako padnes sa mosta - evo tako pise gore  :)! A vec vidim i problem, imam 50 godina pa ne bi umeo da padnem sa mosta  :).

Nego sad bez sale. Antifriz strada od velikih promena temperatura, dakle najvise od hladnog starta. A ta zamena na dve godine ima smisla samo prodavcima. A vala i majstorima, neki to ne urade u "domacoj radinosti" kako valja pa zajebu mehanicki zaptivac na pumpi, pa mora da se rastura ses' cetvrtina  :) motora da se to zameni, a to izgleda tuznije nego groblje. Ima motora koji sami izbace vazduh iz sistema, ima onih kojima se isteruje vazduh na termostatu (na pumpi obavezno) itd.  (Kad se ti detalji znaju, onda lako.)

Ne mogu nista tacno da ti kazem kao zakljucak. Antifriz treba da je blago baznog karaktera, posle nekog vremena/upotrebe prelazi u kiselo. Medjutim antifriz sadrzi i aditiv za podmazivanje mehanickog zaptivaca pumpe za ciji rok trajanja nisam nasao podatke (a po meni je to presudno, nece motor tako lako da se "ukiseli" :).).  

Vidi tu negde ima tema o antifrizu, tamo sam stavio link za Galax-ov sajt (mislim da je "rnb", tacka, pa nesto. :) . Ono sto oni propisuju kao rok upotrebe je visestruko duze od trgovackih preporuka tipa dve godine. Dok je svet bio posten (ako je ikada !), u servisnoj knjizi za VW iz '90-te pise da se antifriz ne menja nikad (osim ako je generalni remont).


UFF

i antifriz i kocionu je dobro promeniti sa vremena na vreme ali ako zaboravis ili jednostavno ne zelis a nigd ene curi nece ama bas nista da mu fali
on ce i dalje uspesno da hladi a ventilator ce da mu pomaze, zimi ga ionako ne vozis pa te zabole Q za mraz a kociona iako pocrni i iako ti se na vrhu cantre uhvati gel kondenzovane vode sve dok motor upotrebaljavas na ulici a ne na trkama nikakve razlike nema

ja licno menjam zato sto nije skupo a ne zato sto moram ili sto ce nesto da mu fali

makinjo

Od januara kako je sredjen preslo se 5000km manje vise sve u lokalu ,red je da ga malo osvezimo :)
Ipak je leteo sa mosta :D

makinjo

Ljudi treba mi pomoc a da ne otvaram novu temu.
Slajdere koje sam porucio preko alija vec dva puta vracaju nazad a ja imam druge koje mi je drugar napravio na strugu ali nemam srafove koji su duzi od fabrickih za 4-5cm.

Znaci potreban mi je ovakav sraf duzine 10cm od glave :)

Korak navoja je 1,25 fi 10 i kako sam presao sve prodavnice u Ns u par su mi rekli da necu ni naci takve srafove jer se namenski ne prave :(

Hohštapler

Neæe¹. Strugar. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

makinjo

Mislis moze da mi napravi ceo sraf sa ovakvim navojem??

Darko

Ili te duzine a deblji pa ga srezes na ono sto ti treba

makinjo

Nasao sam isti kao moj samo je krupniji navoj.
Jel moguce da strugar nareze sitni navoj samo ? :)

*zeka*

Nije moguce ako si isto uzeo m10. Uzmi m14*100 i odnesi kod strugara,sacekas par minuta i na montiranje.

makinjo

Hvala brate :)
Javljam sta sam uradio :)

makinjo

Ispolirana far a i ceo motor :)


Kupljena ralica od brrke jos pre dva meseca ali nikako da nahvatam drugara da je montira pa da saljem na farbanje :)

makinjo


UFF

dzaba sad kad je dekla vec izgrebana

makinjo

Ma nije dzaba veruj mi Uffe . Moze i da pukne:) A preko zime ce je sredimo :)

makinjo

Uradjen servis :)

I stigli slajderi sa alija posle pet meseci :)