Glavni meni

Anðelove ðakonije i recepti

Započeo Andjelo, 03 Februar, 2015, 20:18

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Andjelo


Andjelo


Andjelo

Meso i slatku papriku i turski salcasi sa vodom izmuceno


Andjelo

I neki krompir da se raskuva da bi se dobila gustina , zaciniti po ukusu  so biber lovor tucanu ljutu i moze kockice za supu ili dve

Andjelo

Pustiti da se ukuva i dobije zeljena gustina

Andjelo

A ovo je salcasi turski paprika slatka uprzena kao ajvar bez konzervansa i zacina


Andjelo


Andjelo


Andjelo

Pala svinja 170kg kobasice napravljene po recepturi sutra se rade bele po banatski ili ti dzigernjaca u prirodno crevo po staroj recepturi

Andjelo

Najbitniji deo u dzigernjaci je na oko 10kg mesa da se lepo 1.5kg crnog luka sitno isecka i da se dobro uprzi na mast luk mora biti zute boje zato na tihoj vatri proprziti luk , ostali sastojci koji su bitni majoran i najkverc tj. Piment...pa ide malo slatke paprike tucane ljute i beli luk usitnjen

Andjelo

A vino sto mi ispalo , nisam se nadao za prvi put ...radio sam od Moldove 21dan je stojalo .za 21 dan pretakano je 3 puta i na 21 dan ubacen a je fruktoza 0.5kg na 17-18l vina a sutradan i vinobran


ЯЭВОЛУТИОН

pio sam gomilu tih domacih vina....neka su bila sasvim dobra.....ali nikada ni blizu kvalitetnih koje sam kupovao.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andjelo


Andjelo


Andjelo

A sutra bice koja slika Langosa  sa slatkim i sa slanim prilozima , napravljen i preliv od pavlake sa belim lukom i malo tucane ljute pa idu kobasice , slaninica sa kiselim kupusom i ukiseljenom paprikom

Andjelo


friziderdzija


Andjelo

Od danas jedna tura .....nikad  bolji nego sad


Andjelo

Dosla zima .....pa su na redu Djakonije da se prave .Evo trenutno se kuvaju pihtije i dime se 20kom pilecih bataka koji su usoljeni i zacinjeni odstojali 2 dana pa cemo videti sta ce ispasti

Andjelo