Glavni meni

Anðelove ðakonije i recepti

Započeo Andjelo, 03 Februar, 2015, 20:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Uhh dobro je... ;D Inaèe bih opet balavio u prazno... ;D

Andjelo

#361
Evo malo sac sa mesom divlje svinje i srndaka i gulas isto divljacki





Andjelo

#362
Ovako izgleda u tanjiru



Ubio sam se od ovo malog sutra cu gulas

Lazic


Andjelo

#364
Posto je danas stigao nov kazan, resio da se malo pocastimo prasetinom. Uz klasiku so, biber, beli luk u prahu dadao sam i malo pimenta(najkverc) i mogu da vam kazem da je ukus nezamisiv🤤



Andjelo

Isprobao i bakarni kotlic nov ......corba je za 30-40 % bolja




Andjelo

Petak post i jos blag dan Velika Gospojina krompirici i smudj na ulju




Andjelo

Evo juce bila jedna kavurmica od 2 prasica a danas domacinski pasulj bez zaprske




Andjelo

Krenula i vinogradarska na lulu a i Hamburg stigo




Andjelo

Evo od petka oko 15 kom smudja na tanjiraci bilo i plavog paradajza uvaljano  u palentu sa belim brasnom ispalo extra




Andjelo

A pre jedno 2-3 nedelje za petak bila deverika u tanjiraci i na zaru




Andjelo

Evo da probam i vino da opravim posto mi rakija ide od ruke iscedio sam oko 18l vina od nekih 35 kila moldavke  ,pa sad ce da vidimo hocu da napravim slatkasto vino ....ako uspem dogodine najmanje 200l .Grozdje je toliko jake boje da ostaju fleke




Andjelo

Evo stavljene i greenschmidt oko 450kg u kominu a u ponedeljak ide i dunja  1000kg




Andjelo

Trenutno u podrumu oko 500l rakije ......kad odlezi koliko treba bice za konzumiranje a i prodaju

Andjelo

Dunja je sredjena u ponedeljak  , samlevena  stavljen secer i enzimi  ....radi odlicno u ponedeljak da ubacim kvasce i hranu za kvasce i nadam se za 8 dana pecenje


Andjelo

 ;)A u ponedeljak ide i jabuka na pecenje , komina odradila kao metak sa enzimima cak sam imao i problema u sredu koliko je burno radila da je krenula iz bureta , morao sam da rasteretim u jos jedno bure  a probacu da odradim i ovu rakiju  ;)


Andjelo


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Andjelo poslato 24 Oktobar, 2020, 12:45
Evo stavljene i greenschmidt oko 450kg u kominu a u ponedeljak ide i dunja  1000kg





jel mozes da mi pojasnis ovo ,,,greenschmidt,,,, jer ne sam jea tau jabuku....a ova nije sigurno mda ime lici

https://en.wikipedia.org/wiki/Granny_Smith
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andjelo

A posto je petkom post  za promenu malo gilice




Andjelo

Evo i za one koji vole da spremaju ribu jedan savet, napraviti slanu vodu .Ribu barem jedan dan pre przenja usoliti a u smesu za paniranje staviti 3 dela palente ili projinog brasna 1 deo belog , vegete oko kasiku ili dve i jednu kasiku slatke mlevene paprike .Ribu pre przenja ostaviti u slanoj vodi 5do 10 minuta ocediti i uvaljati u smesu za paniranje i na jakoj vatri peci , riba mora da pliva u ulju ili jos bolje svinjska mast .A sto se tice lepe prasetine za dobru boju prase pre pecenja istrljati sa vegetom na kozuri a posle pecenja na toplo zaliti sa 2- 3 litre slane vode , so mora biti potpuno rastopljena u vodi