Glavni meni

Anðelove ðakonije i recepti

Započeo Andjelo, 03 Februar, 2015, 20:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


Andjelo

Ukusni kao cips 😋  ......samo puckaju pod zube

Andjelo

A ovo je bilo pre mesec dana .....nista lepse od mesa sveze zaklane svinje przeno u mast 


Andjelo

Za przenje uzima se meso sa malo masnoce od paflaka ili vrat ....moze i  od grunika.Svinja mora da bude barem 130 kila pa nagore i starosti najmanje 9 meseci

Panta Zemunac

Citat: Andjelo poslato 13 Mart, 2020, 22:39
A ovo bilo prosle nedelje kiseli kupus sa suvim mesom pod sac


Andjelo, sto odmah stavljas slatku papriku? Na duze hoce da pusti malo gorcine! Ja je, recimo, 20tak min pre kraja stavljam!
Cesto gledam Lepog brku...nema jela u koje ne stavi punu kasiku suvog zacina...kao da ne ume drugim, zacinskim biljem da poboljsa ukus! Mada, reklama ''C'' mora da se ispostuje

Andjelo

Pantelija da ti kazem pravo ja nisam profesionalni kuvar , ali do sada u zadnjih 20-tak i vise godina kad me stigne zelja ja se bavim kuvanjem .Do sada nesto sam pojebao  ali je imao ko da pojede mislim moji kucni  ljubimci , jer kod mene se ne baca hrana to nije hriscanski.Ako nesto ne sjebes ne mozes ni da naucis .A sad sto se tice slatke paprike i domace tucanje  paprika se stavlja obavezno pri pocetku kuvanja gorcina paprike je od loseg kvaliteta i gde ima gorcine tu kasnije u zeludcu ima i kiseline ili zgaravice  posle tog jela .Bez dobre paprike i dobrih zacina nema ni ukusnog jela  i zato treba da znas kad sta treba da ubacis pri kuvanju

Panta Zemunac

Takodje samouk i to iz vremena kada sam mogao samo iz knjiga nesto nauciti. Najdraza mi je ''100 ludih ruckova Libera Marconia''...(nas pisac)!
Sada je, ovim pocetnicima, mnogo lakse. Tu je internet, ''Culinarka.hr'' kao najbolji sajt na Balkanu i pride jos stotinak! A gde je ''24 kithcen i dr. emisije, od Gordona, Bordena, Olivera i jos mnogo drugih, boljih!
Otvorio sam i ja temu pre vise godina ali zamrla...samo su je komentarisali, niko da se prikljuci, da naucim nesto drugo, novo!
Ziveo sam u Bolonji dve godine i tu mi se otvorila nova ljubav prema kulinarstvu...divna je to stvar samo nas neki smatraju varjacarima a mene bas, bas..da ne napisem sta!
Kuvanje nije samo kotlic pa pasulj ili gulas a ponekad i riblja corba...to je, po meni, stil zivota. Raditi, bez moranja, nesto sto volis!
Hvala na divnim receptima i savetu!
Ziv bio!

Lazic

Panteliæu, jebali te ®abari, veze oni nemaju sa kulinarstvom, gomila umi¹ljenih picopevaca, ne znaju bre picu da naprave k'o mi... Za 7 dana koliko sam bio pre par godina, samo sam razmi¹ljao kako bi ih neka Srbenda sa pljeskarnicom bacio na kolena, potpuno razoèaranje u njihovu kuhinju, fuj...

Panta Zemunac

#348
Oni veoma cesto rucaju i veceraju u restoranima i tu si u pravu...gde je masa, gleda se racunica!
Moras imati nekoga tamo, da ne odes u neki turisticki, vec njihov, gurmanski!
Gde god da se na putu nalazim, samo gledam gde su kamiondjije...samo oni znaju gde je dobra klopa, a i pristupacna!
U primorskim, mediteranskim mestima...auuu, ljudi tamo zaista zive za fudbal i hranu!
Uskoro u VOJSCI kuvacemo ovako vojnicki pasulj!!...snimio i SM na skupu...




Lazic

Pasulj u Vojsci ??? Taèno bi te Juga i Goran bacili u Moravu... :o ;D ;D ;D

Naravno da se jede i pasulj, treæi dan za u¾inu... :D

Andjelo

Evo pripreme za jedan poseban Gyros ili Kebab zavrsen je prvi deo , sutra idu zacini i u utorak pecenje.Mislim da jos niko nije probao da odradi Divljacki Gyros u pitanju je meso od divlje svinje , bice mesano sa slaninicom i pilecim batkovima .Meso usoljeno izlupano i marinirace se u mleku 24 sata


Andjelo


Lazic


Andjelo

Otisao ceo stap  bilo nas 15 -tak a kolicina za barem 25 osoba i  salate .......do sledeceg puta .Oko 20 tok treba da stigne kazan za rakiju pa ce biti jedno prasulence  na poseban nacin nesto novo da isprobamo

Andjelo

Idemo .....meso usoljeno stavljeno u marinadi , pileci batak ide za Gyros u ponedeljak po zelji za Srdjana Milosavljevica Ktmpromoto centar


Andjelo

I spremljene tzatziki salate posto se ima svezeg povrca pojacao sam pored standarda malo ukuse naseckao sam malo svezeg persunovog lista i mirodjije sveze .U drugoj crvenkaste  boje dodao sam kasikicu tucane ljute , jednu svezu papriku crvenu i malo lachmascum  zacina


Andjelo

Mogu samo da kazem da salate govore  10  jezika

UFF

taj srdjan se odomacio kod tebe

Andjelo

Citat: UFF poslato 16 Jun, 2020, 03:57
taj srdjan se odomacio kod tebe
svidja mu se atmosfera u radionici

Andjelo

Gyros otisao na brzinu .....od posla nisam stigao da uslikam ni jednu sliku