Glavni meni

Anðelove ðakonije i recepti

Započeo Andjelo, 03 Februar, 2015, 20:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

®or¾

Citat: Andjelo poslato 16 Januar, 2020, 17:57
Kod mene zadnjih godina obavezni sastojci su So morska , tucana ljuta paprika domaca , beli luk domaci ne Kineski  i beli biber ....Slatku papriku ne stavljam jer nema da se nadje kvalitetna  nego podrigusa .Meso obavezno bez masnoce i zilica uz dodatak ledjne slanine  uz malo duze mesanje daje kompaknu smesu za kobasice koja se ne razdvaja prilikom secenja
Za sledeæu godinu,lepo na vreme ka¾e¹,i to tamo odma posle berebe paprika,da bi dobio prvu klasu i obezbedimo najkvalitetniju slatku i ljutu iz Baèkog trougla Apatin-Bezdan-Baèki Mono¹tor,dalje od njihove nema.Ne samo za su¹ene svinjarije nego i za kuvanje,po¹to vidim da voli¹ i kotliæ da zavrti¹.Ova godina i nije bila ba¹ neka,pa su i cene bile takve.Od 1300-2400 dind¾i za kg [cheers]

Andjelo

Najbolja slatka paprika je iz Bezdana dokazano ....gledao emisiju Petkazanja na RTV  manifestacija Manic - Tisa  od 6- 8 decembra 2019 god u Novom Beceju , gde tvrde najbolji proizvodjaci Kulena pa cak iz Slavonije da je Bezdanska slatka paprika najbolja i da se prodaje po Madjarskoj i okolnim zemljama

misa-pei

Znam da je najbolja paprika iz tih krajeva, ¹to reèe ®or¾, ali mi nije jasno kako oni paprikare tole, s jug, ne mogu da naprave takvu? U èemu je trik? Sorta, naèin su¹enja, obrade...?
Država je najveći neprijatelj naroda

Andjelo

Ja imam od ove Turske firme Sultan tucanu ljutu i slatku papriku .Tucanu sam stavljak u kobasice i odlicna je nije prejako ljuta a slatku kuvam riblju corbu , paprikase i gulase odlicna je , nisam se usudio jos da je probam u kobasicama


®or¾

Ima svega ali je najva¾nije da baèvani,odnosno ti ozbiljniji igraèi melju suvu ,zdravu i bez ko¹tica i peteljki papriku.Ovi na jugu su majstori za roge i ajvaru¹e,a ovi odavde ba¹ za zaèinsku.Razlike su ogromne i u boji i u tom ¹to aleva parika kada se kuva recimo mora da se raskuvava sa teènosti,ne sme da se odvaja od tekuæine ,a u mesnim preraðevinama,da ne gorèi ,nego da daje slast i ljutinu

®or¾

Inaèe Anðelo,bukvalno cela Slavonija i pola Hrvatske kupuju papriku u tom trouglu Apatin-Bezdan-B.Mono¹tor

Andjelo

#326
Zimske carolije........malo ga pretera


Lazic

Nije mi jasno kako nema¹ 200 kila... :o ;D

El Jefe

Колега Лазичу снимите оно курје око у чинији лево.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic


Andjelo


Andjelo

#331
Divlje prase sa slaninicom pod sac


Andjelo

#332
A ovo bilo prosle nedelje kiseli kupus sa suvim mesom pod sac






Lazic

Citat: Andjelo poslato 13 Mart, 2020, 22:38
Divlje prase sa slaninicom pod sac







Sa ovim sastojcima sam prekjuèe skuvao kupus, leèi sidu i Koronu odjednom... :o :D






Andjelo

Evo od pre neki dan gulas od divlje svinje ....meso mekano kao puter plecka i rebra , malo dimljene domace slanine i dimljena rebarca

Andjelo


Andjelo

Prvo prodinstati meso sa slaninom na mast , zatim to sve izvaditi oprati kotlic i staviti luk da se dinsta zatim i povrce .Kada to sve bude kao kasa ubaciti meso doliti vode , umutiti 2 kasike pune pire papriku i 2do 3 kasike aleve slatke sve to da bude kasasto i razmutiti u gulas ....dalje kuvati nekih 2 -3 sata na blagoj vatri da polako vri .Kada ispari visak vode i dobije se zeljena gustina , sipati u tanjir da se malo prohladi  i probati

Andjelo

Ovo sam pastu koristio umesto zaprske


Andjelo

Uz prilog su bile i domace lepinje evo i recepta
1kg brasna tip 500
0.5l mleka
2dl jogurta
Kockica kvasca
Kasika soli
Kasikica secera za kvasac


Andjelo

Nista lepse od pravih domacih presovanih cvaraka