Glavni meni

Anðelove ðakonije i recepti

Započeo Andjelo, 03 Februar, 2015, 20:18

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Andjelo

U prvi red ove tamne levo   kosuta meso i slanina od svinje u nastavku pola svinjsko pola kosuta , a u drugi i treci red cisto svinjsko


Andjelo

A Dunjevace  ovoliko na 42 -43 stepena


®or¾

Dobronameran,savet.Rastoèi to ¹to pre u staklo [cheers]

Andjelo


Andjelo

Svezi cvarci od danas otisli za sat vremena i 2 vekne hleba

Lazic


Andjelo

Od sledece godine sirimo delatnost u radionici.Pocecemo sa proizvodnjom domacih kobasica i prirodnim destilatom rakije bez primese secera .....

Andjelo

Danas je bila degustacija proizvoda


Lazic


castor

Nemoj da mi slini¹ tu po monitoru, ne mogu da postignem da obri¹em... [rofl]
It's the ride that matters, not the bike…

El Jefe

Тако је колега Анђелко. Попови су плаћени да посте.
Друштво за заштиту од животиња

Andjelo

Evo mala pauza u dimljenju  , 2 dana na vazduhu pa ponovo 2 dana u pusnici .....pa opet vazduh , pa dimljenje i onda je spremno za konzumiranje


Andjelo

Za ovu godinu sam okasnio jer sam vec poceo da dimim ....a video sam jedan dobar recept za rolovanu dimljenu pancetu , slaninicu

Lazic

Citat: Andjelo poslato 31 Decembar, 2019, 15:43
Evo mala pauza u dimljenju  , 2 dana na vazduhu pa ponovo 2 dana u pusnici .....pa opet vazduh , pa dimljenje i onda je spremno za konzumiranje


Boles'... [balavi]

Andjelo

Evo juce tj. prekjuce sam dobio oko 10 kila mesa divlje svinje  rebra i but , pa sam to lepo odkostio i iseckao sitne komade a i sav visak masnoce sam skinuo  .Meso iseckano u sitne kocke sam delimicno posolio i posecerio i ostavio da prenoci.Juce sam to lepo samleo i dodao jos 2 kila ledjne slanine od pitome svinje zacinio i napunio creva


Andjelo

I evo trenunto se dime u pusnici .....

Receptura je na kolicini od 10 kg mesa
- 200g soli  gore- dole  neki gram po ukusu
- 60 g pimenta ili ( najkverc ) po Vojvodjanski
- 60- 80 g belog luka istisnjenog na presi
- 80g tucane ljute ili po ukusu da ljutne
- malo  tj. 20g kurijandera ko voli i ne mora
a moze i malo geram masale zacina ko voli

I najvaznije 1-2 kasike secera  da meso bude mekano i crvene boje

®or¾

   [clapp] E da,napreduje¹ definitivno.Ovo ne mo¾e da ne bude dobro.Mora¹ povesti raèuna da ih ne presu¹i¹,inaèe te divlje imaju fenomenalan ukus,leðna slanina ih lepo ve¾e i ne da im da se unutra otvaraju [cheers]

Andjelo

Kod mene zadnjih godina obavezni sastojci su So morska , tucana ljuta paprika domaca , beli luk domaci ne Kineski  i beli biber ....Slatku papriku ne stavljam jer nema da se nadje kvalitetna  nego podrigusa .Meso obavezno bez masnoce i zilica uz dodatak ledjne slanine  uz malo duze mesanje daje kompaknu smesu za kobasice koja se ne razdvaja prilikom secenja

Andjelo

A za sledecu zimu moracu da spremim jedno 2m3 kubnih divlje sljive  za dimljenje mesa i bice par specijaliteta u pripremi

Andjelo

Juce dim ......danas malo  provertravanje