Glavni meni

Anðelove ðakonije i recepti

Započeo Andjelo, 03 Februar, 2015, 20:18

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

tek sam pojeo i stavio da se susi, posle valjda na vlasno mesto (natopljeni ubris, pesak.. bem li ga) dok ne proklija pa se onda preseli u zemlju
e sad koliko se susi koliko gde stoji pojma nemam  [neampojma] pokusacu

Hattrick

Jel jeo neko licno ovu papriku ? Kakav je osecaj ?

UFF

pa ja, danas uz suljpa sa suvim mesom, nisu slike sa neta, tj sad jesu posto sam ih postavio na net  [rofl]
a za ukus svrati da probas

zVuk

ajd da ti banem, tamo negde posle ove praznicne histerije, ti uzmem malo tog semena..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

UFF


Hattrick

I ja cu takodje, obavezno. Kad malo prodju ove praznicke gungule. :D Ali za razliku od tebe, ipak ne bih da probam, bice mi dovoljan slikovit opis osecaja na 2 miliona skovila.  :)

Lazic

Jeo sam neku koju mo¾e¹ da isprati¹ celim putem od jela do sranja, sve vreme taèno zna¹ dokle je stigla... Uffe, ponesi mi sutra par semenki... :-*

Andjelo


Andjelo

Prasulence odimljeno .....sada jedno 10- tak dana na vazduhu , jos jedno 2 mraza da ga uhvati i spremno za kunzumiranje


milomir22

Nema vise termicke obrade za prase, ili ces peci posle?
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Andjelo

Citat: milomir22 poslato 31 Decembar, 2018, 20:34
Nema vise termicke obrade za prase, ili ces peci posle?
ovo sam dimio Kumu prase kaze da je jeo negde samo dimljeno kao prsut .....ne peceno

Andjelo

Inace ja cu za slavu Svetog Jovana da odradim Salamurenje sa zacinima .....zatim ide samo kedna blaga nota dima i posle kod pekara...i to je vrh radio sam vec jedno 20 - tak prasadi ali to moze da se radi samo u zimskim uslovima kada je temperatura vazduha do 10 stepeni

Andjelo

Od zacina ide So koja se prvo dobro utrlja  i ja otvorim dzepove kod plecki i buteva i tu uspem soli da svuda bude jednako slano.Zatim koristim beli luk u prahu , biber i malo pimenta i blago se posoli unutrasnji deo mesa ne koza .Ostavi se u nekoj posudi da nociva barem tri dana zatim se moze peci ili jedan blagi dim i pecenje

milomir22

Citat: Andjelo poslato 31 Decembar, 2018, 20:41
Citat: milomir22 poslato 31 Decembar, 2018, 20:34
Nema vise termicke obrade za prase, ili ces peci posle?
ovo sam dimio Kumu prase kaze da je jeo negde samo dimljeno kao prsut .....ne peceno

Zato pitam, prvi put vidim da neko susi komplet, relativno mlado prase, ne kazem da je lose, samo mi neobicno.

U mom kraju je za celo prase 20-40 kila razanj pod obavezno.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Andjelo

I Tirolska sunka odimljena i jedna pecenica  ......taman ce joj doci dobro ovaj mraz sto dolazi


Andjelo

Evo jedna Kavurmica sutra za Slavu, prase odneseno na pecenje kod pekara ....odradjeno sve po PS.




Andjelo

Evo i prasulenceta 100% domace  .....odradjeno soljenje sa zacinima , salamurenje , blago dimljenje i pecenje






Andjelo

Srecna slava Sv Jovan koji danas slave🍻

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Usoljeno, zaèinjeno, bilo u salamuri, pa odimljeno i onda ispeèeno... :o :o :o

Verujem da jo¹ nisam probao ne¹to toliko ukusno... [balavi]


Sreæna slava Belocrkvanine ludi... ;D [srce]