Glavni meni

Anðelove ðakonije i recepti

Započeo Andjelo, 03 Februar, 2015, 20:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo


Andjelo

Za mene od poslastice na prvo mesto je
1.domaca pita sa jabukom
2.dulecnica sa tegljenim korama
3. Strudla orah, mak

Andjelo

A juce za veceru ......dzigernjaca domaca i slanina


mali_zmaj

Andjelo kad si masnoæu i ¹eæer mjerio!?  ;)
jin-jang

Lazic


Andjelo


Andjelo

Recept za testo.....
0.5kg brasna tip 400
200g krompira
300 ml mleka
1/2 kocke kvasca
1 kasicica secera
1 kasikica soli

200g krompira i kasikica soli se obari , u 3 dl mleka se stavi pola kvasca i kasikica secera i malo se smlaci mleko .....zatim u mikser staviti malo brasna i sipati mleko i dodati krompir .Kada se umesi ostavite testo da naraste

Andjelo

Cekam da naraste testo pa przenje iskljucivo u mast, ove ce biti sa dodatkom fete sira u sredini testa

Andjelo


Lazic

D'ide¹ u per¹un... :o ;D [balavi]

Samo bi umesto fete stavio onaj Flojdov sjenièki sir...

Andjelo

Danas bio malo do Temisvara .....i ajd malo do centra posto su postavili Bozicnu pijacu ......kad ono 😀🤗








Andjelo

Nista posebno .....Domacinski dorucak


Andjelo


Andjelo


Lazic

Pored ove maèku o rep sve italijanske pice...

megaidiot

ne treba da otvaram ovu temu, odma ogladnim...

Citat: Laziæ poslato 12 Decembar, 2018, 19:20
Pored ove maèku o rep sve italijanske pice...
najgoru picu koju sam ikada pojeo sam jeo u veneciji.... nisam video da su originalni italijanski tradicionalni restoran preuzeli kinezi i da prave kako znaju :D :D :D

Lazic

Probao u Napolju, Rimu i Firenci, sve gora od gore, veze nemaju sa sopstvenim jelom... La¾em, na¹ao na parèe u Rimu bila ok, èak nije bila ni skupa... 

UFF

i ja jeo u veneciji i rimu, jednu u restoranu drugu na ulici obe odvratne i zavrsio sa picama kod njih

Darko

pice djene djene , ali kecap u italiji i svugde u svetu - nebo i zemlja , palac i malic , bog i sesirdzija ...samo bi kecap i pomrit jeo

Flojd

Sve ste u pravu drugari...Nigde grðe pice nisam jeo nego po Italiji. Niti testo niti nadev. Sramota ¾iva! Od mnogih na¹ih picerija po Beogradu, Novom Sadu i uop¹te po Srbiji treba da uèe osnove zanata. A, by the way, dosta picerija kod nas dr¾e ljudi koji su nekada bili konobari po Italiji.

Anðelo, daj brzo neki dobar recept za testo za picu...