Glavni meni

Anðelove ðakonije i recepti

Započeo Andjelo, 03 Februar, 2015, 20:18

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Andjelo

Evo i jedan recept za domaci hleb ili domace lepinje ili langos
1kg brasna tip 850
300g krompira
4dl mleka
2dl jogurta
1 kocka kvasca
1kasikica secera
1-2 kasicice soli
1 kasicica sode bikarbone
So i sodu bikarbonu stavite u posudi sa brasn
om  , od krompira napravite pire i staviti jogurt ....sve to vruce umesiti na suvo u brasno .Mleko ugrejte da bude mlako staviti kvasac i kasikicu secera , kada krene kvasac umesiti sa ostalom smesom brasna .Ostaviti da nadodje testo  premesiti u jufke za lepinje ili formirajte hleb , ostaviti da krene testo 10-tak minuta i peci

Andjelo

Pici Dunjica 2 dan  18l po kazanu od 120l


®or¾

Ozbiljan radman,za dunju,èak izvanredan [klanjam_se] [cheers]

Andjelo

Izvinjavam se nije 18 l to je bilo prvi dva , inace u proseku je oko 14 -15l  .Secujem da ce u proseku biti 8kg   za 1 l rakije na 42% alkohola . I danas riba na meni smudj ......danas cujem od prijatelja da 1kg smudja porcijas kosta 400-500 din u Staroj Palanci na Dunavu posto nema kupaca a ima ribe




ЯЭВОЛУТИОН

drugar moj kupio 20 kila za slavu po 450....po 600 gr...ove godine nema sarana smrdljivog debelog na slavi.....uiiii
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andjelo

Po meni  Smudj je najbolja riba pogotobo da je 6-7 kila mada i ovaj mali nije los , zatim Deverika isto przena na mast , Som je ekstra na rostilju sa marinadom da se zalije cim se skine sa vatre mada i Smudj veliki nije los na rostilju a i Deverika .Stuka nije losa dimljena pa przena isto tako je odlicna Deverika dimljena pa sa povrcem u rerni pecena .Takodje spremao sam stuku sa slaninom domocom kao gulas a inace keciga je isto odlicna kao gulas ali ko zna da je spremi ......mada i Karas ili Babuska je isto odlicna przena ali na mast kada nema ove druge ribe

Andjelo

A Saran je po meni najlosija riba .....ali to je stvar ukusa

ЯЭВОЛУТИОН

sarana ne jedem...super je za pecanje ali smudj je za njega jare licno....i soma ns kotlete mogu da jedem ali sarana nema sanse....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

pored svinjetine vi jedete ribu ... uzas
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Па сакријте се колега
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

ja se ne krijem od postara ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Citat: El Jefe poslato 14 Novembar, 2020, 23:16
Па сакријте се колега
За сваки случај, ако пређемо на свињетину
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

nek si ti nama samog sebe citirao ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

cega se pametan stidi
dzefe se citira ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andjelo

Dal je to neko pomenuo Svinjetinu


Andjelo

Evo jedne ture za dimljenje dok ne bude glavni svinjokolj

Andjelo


bogdan