Glavni meni

Izgradnja novog motodroma u Loznici

Započeo Zeljko King, 01 Februar, 2015, 17:57

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Mik

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Septembar, 2015, 22:20
staza na petlovom brdu......rooster ring.....gotov i evo spijunskih snimaka prve probne voznje

http://bebindo.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/2/42-114000_1.jpg

E, pa ti si, bice, mlad!  :)
U moje vreme  :) autici su bili manji i lepsi, podvaljivalo se transformatorom na 18V, kad se skupi nas oko 5-torica (+/- 2 do 3) pa sastavimo stazu od svega sto imamo ...  :) Ono jeste to stalo u vecu sobu, ali nismo imali Loznicu u ponudi.

Pa onda podmazemo stazu (ne znam i ne secam se kojim) uljem, da to proklizava ... Ma bili smo gluplji od Alvirovica 300% (s tim da smo imali oko 15 godina tada  :))


Hohštapler

Citat: Zeljko King poslato 31 Mart, 2015, 23:52
Citat: castor poslato 31 Mart, 2015, 23:12
Citat: Zeljko King poslato 31 Mart, 2015, 23:00
Stent JESAM sam sebi implantirao. Naravno uz ogromnu pomoæ kompletnog tima kardiologa. Kateterizacija srca, balon dilatacija i stenta¾a (d¾ojstikom, u epiduralu) je preozbiljna i obimna, da bih je obja¹njavao. (Verovatno i ne zanima ljude)

Mene zanima, ali ono ¹to i koliko znam (obzirom da nisam ni doktor, a kamoli interventni kardiolog) mi govori da je moguæe izvr¹ti sam sebi postavljanje stenta, naroèito na trulom zapadu gdje je to potpomognuto robotikom, a kod nas se jo¹ uvijek radi ruèno sve i naroèito u istom onom epiduralu koji se daje trudnicama na poroðaju… Pa, ako tolike ¾ene mogu da vri¹te i mlate rukama i nogama i na kraju rode ¾ivo, pravo i zdravo dijete, ne vidim ¹to smiren, koncentrisan, edukovan i struèan èovjek ne bi mogao sam sebi uz pomoæ robotike da ugradi jedan jebeni stent?! Pa nije to nuklearna fizika, veæ èisti manuelni rad. Jbte, kod mene to poslije 15 dana sestre mogu da rade...
Vene,venikule,arterije i arteriole nemaju nervne zavr¹etke,pa ni¹ta ne boli.Zato se i radi "u lokalu".Le¾eæi je moguæe uraditi 90% posla.Ne mogu sam sebi "pustiti" kontrast,podiæi pedalom sto,"navuæi " stent na "makaze"....itd.Ali,kada odredim mesto gde se nalazi su¾enje krvnog suda,balon dilataciju (naduvavanje krvnog suda)mogu uraditi bez problema.Kateterzaciju(èi¹æenje krvnog suda sajlom,skidanje plaka ili razbijanje tromba) mora uraditi kolega,jer sam u le¾eæem polo¾aju.D¾ojstik se nalazi na preponskom delu,preko karotide,gde se i "uvodi" sve ¹to je potrebno.Kada odredim mesto gde je neophodna stenta¾a i "broj" (veliæina,¹irina,debljina licne.....u zavisnosti od problema),stenta,lièno ga (vozim) name¹tam na to mesto."otpu¹tam makaze",pogledam na monitore na zidu ¹ta sam uradio,kolege "pu¹taju " kontrast i "slikaju"......
Verujte.sala za kateterizaciju srca KCS beograd je VODEÆA ustanova tog tipa u Evropi!Doktori-VRH VRHOVA!
Sala radi 14 godina.Procenat smrtnosti u sali-0....da da NULA!!!
Hvala Vam na interesovanju za ovo,mada nema veze sa temom,bilo mi je zadovoljstvo da napi¹em.....
Castore,veliki pozdrav za Vas i ®IVI I ZDRAVI BILI,,,,


Ovo u knjigu best of the best by MotoManijaci...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

srbac


x3mer89

Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

ЯЭВОЛУТИОН

brateee, bice deset staza u regionu...engleska ce biti kurac...svaki vikend trka na drugoj stazi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ostoja

Shto si zavidan, pa i mi sporaci negde da se vozimo, ono, druga pa gas do daske...   [panic] :'(
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

aæimo

Politicka proseravanja i igrarije. Trenutna vlast u Lo nije po volji sns-a pa su lepo smislili igru, ali ih izjebali na njihovom terenu. Zvanicno od staze nema nista niti ce, ali je lik poceo u dedinoj sumi da pravi enduro stazu. Ne izlazi sa skipom iz sume po ceo dan.

srbac

Taj pravi put da krèi ¹umu !!!   [rofl] [rofl] [rofl]

aæimo


ЯЭВОЛУТИОН

zatvara finansijsku konstrukciju...a nisu mu rekli da su u pitanju stotine miliona evra a ne dinara...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga

Jbt, u Kovinu postoji aerodrom koji se ne koristi, napu¹ten zapu¹ten, ko zna koristi ga kao preèicu, , a ima pistu dugu 3500m

srbac

Bilo je nezvaniènih trka tamo a neki su i pasli kukuruz sa 200 na sat  [rofl] [rofl] [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

jel zna neko sta se desava sa loznickom stazom za trke svemirskih brodova.....ako u medjuvremenu ne postanemo vantelesna bica :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

aæimo

Izgradnja se odvija u stelt tehnologiji.

Conti-Moto

Citat: aæimo poslato 18 Decembar, 2015, 12:44
Izgradnja se odvija u stelt tehnologiji.

Mislis da je pri kraju ali da mi ne vidimo nista zbog nove tehnologije ?
... nadam se da ce postaviti table do motodroma da bi mogli da ga nadjemo.
Novo !!!
Conti ROAD !!

Gavrolini

Juce zvanicno objavili da se pravi staza u zrenjaninu

Lazic

Citat: srbac poslato 06 Oktobar, 2015, 09:31
Bilo je nezvaniènih trka tamo a neki su i pasli kukuruz sa 200 na sat  [rofl] [rofl] [rofl]
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Lazic

Citat: Mik poslato 04 Septembar, 2015, 00:58
Spomenuo mi je neko skoro ideju o ZZR1400 !

Pa na tu temu, evo izgleda da rade put za takva cudovista (poranis, iskrsnes na more, bucnes se, osusis, i eto te kuci pre nego sto se smrkne.)

! No longer available

(Video sam neki delic tog puta uzivo, stvarno izgleda kao nesto dobrodoslo za brze motore velike zapremine. (xx1100, Hayabusa, zzr1400.))

Jebe¹ posao kad ga dron na baterije preleti za 45 minuta...

aæimo


ninja66