Glavni meni

Yamaha FZR 600

Započeo Glava Dole, 31 Januar, 2015, 21:24

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

clutch&brake

ma jok... naviki smo na  prelep,prejebano dobar,najbolji,crveni najbrzi....
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Balsa Wrx

Znam,znam gledao sam na forum sve o toj temi i o tzr itd itd..Bio registrovan na forum godinu i kusur..
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

Glava Dole

#22
125cc club?Ako da znas onda sve o njoj...pravio cdi, sam sistem automatske regulacije ventila,vise puta farbao, generalnu itd, kolikk je samo ona truda, vremena i para progutala mislim da sam mogao da kupim 2 FZRke...ali smo se i navozali za te 3god...mada mislim da je ona bila uklet,zezala kad god nije trebala :D Vozim se sa drugaricom zapusi se odusak na hladnjaku i okupa nas antifriz na preko 100kmh, sa drugom drugaricom stane na periferiji grada po kisi a sa trecom stucala i skakala od kovina do SDa i to:opet po kisi(naravno njena jbna struja),jebala me kad god nije trebalo kao da je neka zla ljubomorna drugarica :D kad sam je kupio na putu do kuce pukne lanac u pola 11 nocu na sred puta kod grocke pa ga ja i cale sami ubacili u malog fiat una, odem kod druga 25km od kuce, krenem kuci a ona crkne ni manje ni vise nego bas kod njega u dvoristu i to je upalila i samo riknuo cdi kako sam krenuo...kad su moji dosli po mene naisli smo na patrolu na putu do kuce a ja popio 2-3 spricera i tako...bilo je puno raznih situacija sa njom...i kad sam je prodao isto vece se slupao a zbog nje i otisao autom...sta kaze, mene si prodao, izneverio, e neces vala vise ni brava da vozis hahaha

Balsa Wrx

Skuteri.org davno bjese al udjem jedno godisnje..znam da ti je pukao lanac to sam citao tamo na forum i sl..Znam sta je cvaja,sve mi je jasno,vise sam oko nje no na nju uf,daleko joj lijepa kuca :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

Glava Dole

Tamo nisam odavno ni ja, tamo sam vise pisao o skuterima, najdetaljnije o njoj je na 125cc club

Hohštapler

 [rofl]
znao sam ja odma da æe od tebe biti pravi manijak...

ps.
æizaL, da nema¹ ti jo¹ neprijavljenih potomaka...?  ;D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Aj da dignem malo temu iz mrtvih, ispravio sam rucicu kocnice i vozikam se malo ovih dana, mada niti imam tablicu niti jos uvek dozvolu(komplikacije sa auto skolom) pa je ostalo jos da se kupi retrovizor(ako neko ima onaj cetvrtast za njega povoljan polovan nek se javi), prednji zmigavci(neki univerzalni, to vec novo naravno) i da zakrpim i ofarbam prednju i bocnu masku(to vec kad bude vremena).

Nego me nervira to sto tesko pali kad je vruc pa odstoji samo malo, hladan pali na zub, kad odstoji duze isto, kad odstoji samo malo posle voznje trazi veliki gas pa nekad sastavi brzo, malo zaprdi i nastavi normalno a nekad bas trazi ono verglanje pod gasom par sekundi pa na pola gasa radi na 2K jos sekund-dve i kad probije posle motor radi super, drzi ler, prima gas, spusta lepo obrtaje itd tako da mi je jasno da su karbovi tj. bogata smesa u pitanju(pali i bez sauha kad je hladan) pa koji sraf to regulise?
Gledao sam karbove onako od oka na motoru i primetio da su kucista ocigledno nekih dizni zalomljena na cini mi se 2 karba, ako su to srafovi za smesu na malom gasu onda je sve jasno zasto se tako ponasa....mada opet imam osecaj kao da ga, da kazem "zalije" gorivom pa mu treba vremena da zapali to...imao je nove DENSO svecice kad sam ga kupio i sve su probile odmah, stavio sam NGK i sa njima dugo radi ok ali se bojim da ce i one da riknu ako ih stalno bude zalivao pri toplom startu

A sem ovoga nema drugih primedbi u radu motora, cim sastavi prede kao mala agresivna maca :D




Glava Dole

Dobila je podmazivac lanca, sklepao ga na brzaka danas, crevo i ventl za protok od akvarijma (170din 3m crva i 2 ventila, jedan rezervni), elektroventil polovan 500din(spojen na zadnju poziciju), boca od lade(250din) i igla u apoteci(trazio najdeblju i dala mi ovu crvenu, valjda za vadjenje krvi, 3,5din), dakle ni 1000din sve skupa i slozio sam za oko sat ipo i to radim prvi put i to po mraku, dakle nista komplikovano, samo da ovu iglu tj mazalicu malo bolje ucvrstim(nestalo vezica veceras pa radila zica), i nadam se da ce biti ok i u voznji, to cu da vidim sutra(ulje neki dvotakol za probu dok ne kupim za menjace)





























VR 46

 Javi kako je prosla test voznja  [clapp]
Twist of wrist!

Glava Dole

Hocu naravno, i ja jedva cekam da ga sutra provozam :)

Glava Dole

Danas sam sredio malo bolje kapalicu(kupio vezice i ubacio gumu izmedju lima i viljuske da povecam trenje kad se pritegne jer se onako stalno udaljavala od lancanika), presao danas 80km sa ovim podmazivacem, potezao ga i do 200 a i inace malo forsirao i nista nije mrdnulo sa mesta, sto se mene tice odlicna je stvar...ja nisam jos kupio sae90 ulje nego je u posudi mesavina dvotaktola i nekog motornog, tj retko je pa sve zbaci sa lanca(zato su felna i guma ovako uflekani) ali je opet sasvim ok, mogu da ga nastelujem kako hocu i teraj, cim ugasim motor automatski prestaje da ide i ulje, sve lepo dihtuje(prenocio je motor i nije bila ni jedna kap ispod lancanika na betonu), dakle samo povremeno dopuniti bocicu i o lancu ne treba razmisljati...videcu kako ce da se pokaze vremenom ali za sad je odlicno, sto se mene tice preporucujem svakom da napravi :)

Skroz je diskretan, ko ne zna ne bi ni provalio da je tu(znam, znam, place za deeeetaljnim pranjem, dobice i to):










Ovde se vidi kakav je lanac posle voznje(a u prethodnom postu kakav je bio pre)

VR 46

Operi tu gumu od tog suvisnog ulja :)
Twist of wrist!

Glava Dole

Ma kakva guma treba oprati ceo motor detaljno, ima da se pomucim boga mi cini mi se vise nego oko izrade ovog podmazivaca al sad nemam volje ni da ga lickam dok ne zamenim retrovizor, zmigavce i ofarbam prednju i bocnu masku, kad je ovako oguljen bez retrovizora....jednostavno mi je stayling na poslednjem mestu dok ga ne doteram :)


Glava Dole

https://www.youtube.com/watch?v=oXGLqN7QAL8

Ala prsti :D
Sta mislite, je l' mnogo duva? Uzivo se manje vidi(a i na snimku kad sam udaljio telefon), iz onog prvog kadra izgleda i gore nego sto jeste...ja mislim da nije tako strasno :)

Inace sam danas izduvao kompresorom filter vazduha i skinuo mu onu mrezicu koja je preko njega, valjda ce malo da mu poveca protok vazduha jer je ocigledno malo bogatija smesa u leru pa teze pali kad je vruc i odstoji samo malo tj trazi gas i malo duze verglanje a pali bez sauha i kad je hladnije...

Ah da i potrosnja testirana, crvena na 100km tacno, provereno 2 puta, znaci oko 7 a nisam ga bas stedeo :D

beli-nsr

Koliko ti trosi ulja na 1000km?

Glava Dole

#35
Pa boga mi voli malo da popije i ulja, kad zamenim znacu tacno ali u glavnom litar sam vec sipao za nekih 1500km(do duse to jos nije potrosio, jos je oko maximuma), ja se sve nadam da je lose ulje i da ce novo da pije manje...a one su koliko ja znam i inace poznati po malo vecoj potrosnji ulja...

A sto se filtera tice sad imam ovakav:


U kojem se valjda menjaju ulosci...a po nedu vidjam da stavljaju onaj klasican metalni kao od auta, pa sta je vas predlog kad budem menjao?


beli-nsr

To nije nista za motor od 20 god. :)  vozio si tzr, to ti sad dodje isto kao da i dalje vozis 2t, dolivaj na vreme i nemas brige :D

Glava Dole

Pa bas tako otprilike i ispada, potrosnja goriva ista kao kod TZRa a i potrosnja ulja a komfor i snaga puta 3 tako da se ja ne zalim samo eto pitam onako za vase misljenje sto se stanja masine tice a inace nista ne cuka i ide kao besan tako da...

A i zanimljiv snimak, fontana iznad karburatora na gasu :D

Alekre

Komsija vidjao sam te par puta :)))

Odracu te kada te nahvatam Kawom. Svrati kod mene da ti dam krstene vezice sa plocicama da lepo sprovedes to crevo od podmazivaca, sacuvaj Boze kako ti izgleda ta viljuska.

Spremaj tu masinicu da bude bar upola pouzdana kao Kawasaki pa idemo na neke touring voznjice.

orlovi

#39
Nego nisi odgovorio na pitanje.Koliko ide u sestoj???