Glavni meni

Yamaha FZR 600

Započeo Glava Dole, 31 Januar, 2015, 21:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Radilo se malo :)

Prvo krpljenje starom metodom sa limom i pop-nitnama. Ovo provereno vise ne pusta tu gde uhvati, staroj je polovina oklopa bila ovako sredjena i uvek je pustilo na drugom mestu, nikad tu gde je krpljeno :)























Malo gitovanja(nisam kupovao fiber za ovo malo jer sam vec imao skoro celu kutiju cementnog, star je par godina pa se ne razmazuje bas kako treba ali zavrsava posao):





Onda smirglanje, danas sam uradio prednju, naravno nanosio vise puta dok nije postalo savrseno tj popunio svaku rupicu:



Zastitio ono sto ne planiram da farbam, onu straftu tj lakiracu sve zajedno ali baza ostaje njena jer je neka vrsta air brusha koji ja nikad nisam radio a i nemam mali pistolj pa ne bih da se ucim u sred sezone umesto da se vozim :D



I onda spric git...



Ovde recimo falilo celo parce:


Sutra da se jos samo predje sa P800 i prednja je spremna za farbanje...
Inace radim i oplatu rezervoara i sivi deo desne maske i crni deo leve maske(lakiram sve komplet).

To be continued... :D

Balsa Wrx

- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

UFF

htedoh da kazem ne radi se to tako i sa time ali ako ce da drzi koga boli qrac bas

Glava Dole

Pravilno jeste kupiti pistolj i elektrode ili platiti varemje ali cu pre 3 puta da ga zajebem dok ne ispadne kako treba nego da idem laksim putem :) A ova metoda provereno drzi, pogledaj recimo masku stare yamahe kad mi zena vozac naglo oduzela prvenstvo:














I tako je i ostalo, sto ti kazes koga boli kurac kako je krpljeno ako drzi, i ostatak motora je bio tako uradjen pa nista, bocna mi bila naslonjena uza zid i skoci ker na nju, pukne tamo gde nikad nije ni bila krpljena a tu gde su lim i nitne nista tako da je za mene odlicno, mana su samo delovi gde se vidi unutrasnji deo mada i tu ja stavim debelo crni bodi za zastitu podova automobila i sve se izjednaci, ko ne zna ne provaljuje :D Ko jebe maske, bitno da se tera, nego ajd cisto da ne bude razlomljen :D

Inace nisam stigao da uradim vise nista posebno, cim budem prvo ovde kacim naravno :)

PS malo zvrljanja po rezervoaru, dok smirglam nakupi se prst prasine za cas :D






Hohštapler

 [clapp]
Koliko ti ima¹ godina?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Hvala, bas danas napunio 19 :D Voleo sam da cackam sve i svasta otkad znam za sebe, takav mi je isti i cale pa sam valjda na njega(majstor svastar, kad nesto popravi bez mene dok sam u vrticu placem i derem se i svadjam zato sto je uradio bez mene i terao ga da vraca nazad da vidim kako je uradio), a to me nekako ispunjava a i nema lepseg osecaja nego kad nesto sredim sam, ni jedna nova stvara, u skoli strucni predmeti sve petice bubalacke preklinjem za dvojke :D
Mana je jedino sto sam preterano lenj ali sto se tice motora nista mi nije tesko, otkad sam sa 10god dobio prvog kineza to mi je uslo u krv i nema vise nazad, preko tomosa pa tuninga skutera preko 125ica sad dosao do ovde i naravno nadam se da ce biti prilike da idem i dalje, jedva cekam da stanem na svoje noge, sve sto zaradim ima da ide na motore i gorivo :) (dobro, po malo i na picke :D )

A ti detalji i opisi nikog ne treba da cude, zovu me i filozof izmedju ostalog hehhe na to ste se valjda svi navikli do sad, napravim roman od svega :) Da ima materijala za citanje kad vec nisam nista uradio :D

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Upravo gotovo lakiranje :) Sta kazete, nije lose za totalnog amatera i samouka bez ikakvih posebnih uslova i pistoljem od 1200din sa buvljaka aa? :D



Ovaj FZR sablon sam pravio sam, slikao pazljivo pod pravim uglom, istampao, prelepio sa obe strane papir selotepom, onda isekao pazljivo lenjirom i skalperom ali nije mogao lepo da prijanja uz masku pa se farba po malo podvlacila ali opet mislim da nije ispalo tako lose :)








Sivu nismo radili po motoru precizno masinom u farbari nego otprilike pa se nije uklapala nijansa kad sam zastito ovaj veliki crni YAMAHA znak(vidi se na drugoj masc na sta mislim, na sivom delu) pa sam sve prefarbao, stavicu posle samo tu istu takvu nalepnicu i ko ga jebe, ko da ce neko da pipka i zagleda sta je nalepnica a sta farba :D



Ispadalo je to i bolje, kad se uzivo gleda vidi se po negde neka dlacica, truncic, prljavstina i tako ta sitna sranja koja se podvukla al jbg... svakako je bolje nego sto je bilo, bar vise nije izlomljen :D

Sad odmascivanje i pranje ostatka motora dok je ovako rasturen, sklapanje i to je to :D



makinjo

Bravo momcino .:)
S obzirom na uslove ovo izgleda ekstra .
Ako je tebi dobro i nama je :)
Sklapaj to da vidimo kako izgleda :)

Andreja

Odlièno, malo FZR znak kvari utisak n'o dobro, ¹ta je, tu je, èekamo da vidimo slike sklopljenog motora po danu :) Svaka èast!
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Hvala :D Za znak jbg, s ozbirom da prvi put radim ovako sa farbom po sablonu i da sam i sablom pravio sam odlicno je, imam ideju kako da bude bolje, prvo istampam na obicnom papiru, papir zalepim za karton i onda secem karton kroz papir i to bi bilo cvrsce i bolje bi prionulo al za sad sta je tu je, ovako izgleda kad se gleda tako izbliza, ovako na motoru iz daleka ne verujem da ce biti toliko uocljivo, ni ja jos ne znam da li je sve ok jer ne vidim mnogo sad po mraku, s ozbirom da me je sve to kostalo manje od 2500din odlicno je i meni 5X sladje koliko god imalo mana nego da sam uzeo gotove savrsene maske od iskusnog farbara :D U ostalom sticem i iskustvo sto je neprocenjivo :D

A konacne slike dobijate kad kupim i retrovizor i zmigavce i sve sklopim, a dok to cekam imam jedan skuter za generalnu da mi ne bude dosadno :D

Biker-Boy

Jbt nisam znao da FZR ima lazni rezervoar, tj gore plasticni poklopac, a ispod njega rezervoar, znaci nista od magnetne tank torbe :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Glava Dole

A jbg, ima to i svojih prednosti, sa rezervoarom ispod mozes da radis sta hoces, u slucaju curenja krpis kako hoces itd i samo preklopis lepom maskom, tank torbu nemam tako da me to ne pogadja, nosim ranac na ledjima kad nesto nosim, kad mi bude trebala skarabudzicu ja vec nesto hehhe :D

Biker-Boy

nemas brige, neke tank torbe imaju pored magneta i dodatne kaiseve bas zato da bi mogli i motori sa plasticnim rezervoarima da ih koriste, samo rtebas obratiti paznju kad kupujes
I feel the need..... the need for speed !!!

Glava Dole



Jos da se detaljno opere, nabace novi cuveni zmigavci i levi retrovizor i gotovo :D Slika opet nocna jbg do malo pre sam je dzarao, ovoliko vozio 125icu pa sad seo na 600, uzeleo sam je se, da nemam usi smejao bih se oko glave, 500din goriva sam potrosio veceras za 30km odjednom kako sam je terao a ona samo pevusi :D Nista vise ne zvekece cuje se samo auspuh, a koliko znace sredjeni karburatori, znaci bas je odsecniji u niskim obrtajima, ostrije prima gas u niskim, lepse i mirnije radi, extra, samo da imam para za gorivo ne bih sad silazio sa nje :D

E da riknuo mi i akumulator sa starim sam se malo igrao, izlio kiselinu pa ga ispirao obicnom vodom, pa destilovanom pa onda sipao rastvor soda bikarbone i dest vode pa punio i praznio naizmenicno pa opet drugi rastvor soda bikarbone pa opet punio i praznio pa onda cistu destilovanu i opet punio i praznio i sipao na kraju novu kiselinu, ako ga je jebala sulfatizacija pomocice valjda malo, videcu kako ce da radi, sad sam stavio onu spominjanu fabricku yuasu od 9Ah(na nju ide 12ica inace) iz 2008 i radi, pali ko mina :D



VR 46

Svaka cast :)
Nego jel si pitao ti Bokyboy-a da li smes da farbas FZR-a u boju tandzare? ;D
Twist of wrist!

makinjo

Boki je drugarcina nece se ljutiti za boju ali za lonac ako budes menjao moras da ga pitas :D
I ubacuj slike preko dana da se vidi rad kako treba  [thumb_up]

Glava Dole

Jok, vec je bio takav al podmiticu ga nekim ladnim za autorska prava, nabacim mu neku tetu, dogovoricemo se vec :D

Mislio sam da ga slikam detaljnije kad kupim retrovizor i zmigavce al skljocnucu koju sutra kad ga operem :)

makinjo

Jebes zmigavce kome jos to treba :D

Hohštapler

I koènice. Samo te usporavaju.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.