Glavni meni

Preko negde ili ovde? Gde je bolje?

Započeo Hurricane, 26 Januar, 2015, 21:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Serpente

Kanada je jako stroga po pitanju ko im dolazi u zemlju,valjda su zato i najbolja zemlja,e sad moram da napomenem da je ovo sve iskljucivo za iseljenicku vizu.
Be the change you want to see in the world!

Kostić


ЯЭВОЛУТИОН

Novac koji dobijes za posao koji radis je adekvatan tvojim zaslugama ili veci.....ako je manji onda smanjis rad i opet je kako treba....
Ja sam svoju karijeru gradjevinskog preduzimaca i trgovca nekretninama zavrsio tako sto sam resio da radim ono sto volim.....i to u svojoj radionici....placam sebe minimalac...ne moz manje...ali kako radim dobro sam i placen.
Imam dosta drugara u inostranstvu i svi su pod kreditom....neki sljakaju za gazdu i oni su pod kreditom za kuce i stanove....ovi koji vode privatan posao su pod kreditom za posao.....i jedni i drugi rade za kamatu bankama, i ako se bilo sta poremeti sve sto imaju gube....surovi kapitalizam.
Brat od mog drugara radi za BASF, ovde zavrsio hemiju, a posle doktrirao i magistrirao u americi, na nekom prestiznom trt, mrt kako vec fakultetu.....I zena mu takodje...para koliko hoces ali dolaze da vide matore jednom ili nijednom godisnje....para imaju ali vremena nemaju.....masina.
Svako bira sta ce da radi, ali bira i za koga ce da radi.....skupi automobili gube vrednost brzo...nekretninu moze zemljotres da srusi....zamlja moze da se poplavi i zagadi......Jedino deca ako bog da zdravlja i srece su dobra investicija.....i lepo je deci dati mali start up....da ne krenu od nule...pa nek posle gule sami.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Nadalina

Rev, pa da, ali si stekao to sto si stekao dok si radio kao preduzimac i s nekretninama i to ti je omogucilo da sad mozes da radis kol'ko hoces i sta hoces, zar ne?

Tome svako normalan i treba da tezi - da je u stanju da radi ono sto voli i da moze da uziva u isto vreme.

A sto se dece tice - upravo tako, start up pa nek onda oni nastave ako umeju... A ja cu se sigurno potruditi da im objasnim dok budu rasli da pare ne padaju s neba itd, itd...
Dzukela u podznaku

ts.marko

I mi smo debelo u¹li u kapitalizam. Ali samo ¹to se rada tièe. Kad su plate od kapitalizma smo dobili k....
Jo¹ uvek se u Evropi koliko-toliko po¹tuje radno vreme od 9-17h. Amerika je surova. Tamo si rob 7 dana u nedelji.
Novi Zeland je lepa zemlja za ¾ivot. Nema velike kinte, ali ima divne prirode za one koji vole pecanje, ronjenje, skijanje, a i ludi su za motorima.
Ili, kao ¹to sam veæ rekao zemlje Mediterana. Lepa klopa, piæe i ¹to manje rada.

mkt

jos malo da se zajebavam ovde pa odo ja na Lefkadu da pecam ribu i osoljavam moooda u nekoj stracari jbga meni malo treba
on line sljaka i bole me

UFF

sto se mene tice potrebno je da zadovolji 3 uslova:

1. Bolji zivotni standard tj veca zarada (inace niko ne bi ni odlazio)
2. Vremenski uslovi (dzaba mi sve pare ako cu po ceo dan u stanu zatvoren da budem zato jebes Norvesku)
3. Jezik (sto da ucim Norveski, Nemacki ili neki treci kad vec ceo svet prica Engleski koji dobro znam?)

Znaci ostaje centralna amerika, australija i novi zelnad

Amerika zajebana zbog skupog zdravstva radis ceo zivot pa posle sve ostavis lekarima tako da izgleda ostaje ovo "ostrvo" :D

evo ko zeli da se informise kako da ode nas covek dole se bavi time i mislim da je sesti sa foruma otisao preko njega (tj bar mi je on dao njegov kontakt)
http://www.future-aotearoa.com/

e-mail: [email protected]

Skype: Future.Aotearoa

Kostić

moj ujak je ceo ¾ivot ¾iveo u australiji, jedan drugar ¾ivi u australiji, jedan kom¹ija ¾iveo u australiji al se obesio tamo a niko ne zna za¹to. èovek ka¾e da tamo uveèe niko ne izlazi, da ima mnogo kriminala i da nije sjajno kao ¹to se prièa.

ts.marko

 Uffe, a jel zna¹ da svr¹avam na Zeland?
Pre 7 god. sam bio na dlaku od odlaska, ali ona moja  [zena] ode u kurac sa zdravljem. I ja osta da se mlatim po Evropama

UFF

Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 21:42
moj ujak je ceo ¾ivot ¾iveo u australiji, jedan drugar ¾ivi u australiji, jedan kom¹ija ¾iveo u australiji al se obesio tamo a niko ne zna za¹to. èovek ka¾e da tamo uveèe niko ne izlazi, da ima mnogo kriminala i da nije sjajno kao ¹to se prièa.

tesko da na plazama niko ne izlazi :)
mada ja ne izlazim ni ovde koga boli Q za to, ne treba ti neka diskoteka, ludilo i guzva da bi sa ortacima otisao na pivo
jedino sto sam ja mislio da mozes po onim prostranstvima da teras enduro ko covek ali sesti kaze da je sve ogradjeno i kao ne moze a po gradu ako prekoracis brzinu ili dignes na zadnji jure te i hapse odmah
ko moze da ti zabrani ovuda da se vozis?

Dirt bike New Zealand - High Country Trail NZ


Citat: ts.marko poslato 27 Januar, 2015, 21:44
Uffe, a jel zna¹ da svr¹avam na Zeland?
Pre 7 god. sam bio na dlaku od odlaska, ali ona moja  [zena] ode u kurac sa zdravljem. I ja osta da se mlatim po Evropama

nikad nije kasno sta cekas? :)

Kostić

èujem da novi zeland ima neke probleme, dal sa klimom il ne znam sèim, a australija mi se ne dopada. meni se pali za ju¾nu ameriku, tamo ima posla, ono, ima belo, ¾uto, po¹teno ... a priroda im je ledilo ;D

goranvojska

Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 21:59
èujem da novi zeland ima neke probleme, dal sa klimom il ne znam sèim, a australija mi se ne dopada. meni se pali za ju¾nu ameriku, tamo ima posla, ono, ima belo, ¾uto, po¹teno ... a priroda im je ledilo ;D
pises a siguran sam da ne mislis tako.samo zamajavas narod .

Kostić

ma jok ,ozbiljan sam. zajebavam bre, naravno, a ne primam platu :)

Boban_m

Da razjasnimo par predrasuda o Americi:

Citat: ts.marko poslato 27 Januar, 2015, 21:27
Amerika je surova. Tamo si rob 7 dana u nedelji.
Zavisi sta hoces. 8 sati radnog vremena je standard. Sve preko toga je prekovremeni dobro placen. Ja radim 8 sati, supruga takodje. Poznanici takodje. Imamo za pristojan zivot, a nesto i ostane. Radim na tome da nadjem i bolje placen posao. Rmbanje od 16h dnevno me ne interesuje. Ne znam kako ce kasnije biti, sad je tako.

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 21:38
Amerika zajebana zbog skupog zdravstva radis ceo zivot pa posle sve ostavis lekarima tako da izgleda ostaje ovo "ostrvo" :D
Ne znam kako je bilo ranije (mislim znam ponesto) ali sad je ovako: postoji tzv Obama care. To je mogucnost da odaberes onaj plan osiguranja koji ti odgovara. Cijena je u skladu sa primanjima. Ja treba da kupim vise nego solidno zdravstveno za sebe i porodicu cija je cijena oko 900$ mjesecno. Zato sto trenutno nemamo previsoka primanja, ja cu taj paket placati 115$. Prethodno sam dobio besplatno osiguranje za primarne medicinske usluge od svog okruga. Besplatno znaci da placas sitnu participaciju prilikom pregleda, a svaki lijek je 5$. Kad ostaris Medicare ti placa sve. U principu, osnovna razlika izmedju Amerike i Kanade je socijalna politika. U Kanadi je porez na prihode uzasno veliki i nemas izbora hoces ili neces. Analogno tome, i socijalne usluge su bolje. U Americi mozes isto tako da placas kojekakva osiguranja ali imas i izbor da ih ne placas nego da stavis pare u dzep jer te ne primorava niko. Sem odredjenog minimuma. Cijena goriva ovde je ispod 2.5$ za barel (3.8l), u Kanadi je oko 3.9$.

Hurricane

...jesi li uzeo neki auto tamo? Amerièki? Daj slike..  [watching]

Boban_m

Pa odmah sam se upisao, jos prosle godine, ali nisi ispratio. Uzeo sam sektaski BMW.

Ivicat

Citat: Boban_m poslato 27 Januar, 2015, 22:46
... U principu, osnovna razlika izmedju Amerike i Kanade je socijalna politika...
A lepo vreme :) ?

http://youtu.be/52NucNSGLHA?t=1m43s

mareskin

Ja sam za sada re¹io samo da bi i¹ao kod Nadaline da vidim da li je u Kini stvarno kao ¹to je na njenim fotkama.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Boban_m

Citat: Ivicat poslato 27 Januar, 2015, 23:10
Citat: Boban_m poslato 27 Januar, 2015, 22:46
... U principu, osnovna razlika izmedju Amerike i Kanade je socijalna politika...
A lepo vreme :) ?

http://youtu.be/52NucNSGLHA?t=1m43s
To da ne pominjem. Trenutno ovih sa Quebec tablama ima kao mrava ovde, provode citavu zimu. Voze 30, slom zivaca dobijem kad ih vidim ispred sebe.

Slaninar

Moj buraz re¹io sa sve ¾enom i æerkom paliti za Australiju. 45 godina.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen