Glavni meni

Preko negde ili ovde? Gde je bolje?

Započeo Hurricane, 26 Januar, 2015, 21:54

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivicat

Ових дана размених неколико порука са колегом који је отпутовао на ''само'' месец дана. Написао сам ''само'' под наводницима јер није било прошло ни пола а он је почео да кука како једва чека да се врати и каже, *ебеш паре, не могу више.

Сви смо ми различити. Њему не одговара што не значи да неко не би уживао.

Serpente

Nije vise ni poenta u parama,bar ne meni.Ja vise hocu da bezim odavde zbog odvratnog mentaliteta ovih ljudi.Ne kulturnih ljudi,stoke koja se dernja po autobusu kao da su na planini,lopova koji kradu i prolaze nekaznjeno,legalnih lopova koji naplacuju benzin 145 dinara dok bnzin svuda osim kod nas pada sa cenom itd...mogao bih do sutra da nabrajam
Be the change you want to see in the world!

freepartyman

#262
Upravo  :D

Citat: Ivicat poslato 29 Januar, 2015, 11:32
Ових дана размених неколико порука са колегом који је отпутовао на ''само'' месец дана. Написао сам ''само'' под наводницима јер није било прошло ни пола а он је почео да кука како једва чека да се врати и каже, *ебеш паре, не могу више.

Сви смо ми различити. Њему не одговара што не значи да неко не би уживао.
Zasto mnogi izjednacavaju teznju ka sreci sa teznjom ka uzivanju.
Tragamo za srecom kroz preterivanje u seksu,kroz uzivanje u najfinijoj hrani,voznji skupocenih automobila,kroz opijanje u ektremnijim slucajevima kroz uzimanje narkotika.
Ali da li uzivanje samo po sebi donosi srecu?
Ako zelite da upoznate nesrecne ljude dovoljno je da odete u Holivud,gde zive ljudi koji sebi mogu da pruze sva uzivanja ovog sveta,kupuju jahte kuce od 20 soba itd... A  mnogi od njih umiru od uzimanja prekomerne doze narkotika i lece se od depresije. Zasto. Zato sto kada nam fali duhovno teziste pokusavamo da ga nadomestimo stvarima. Ali stvari nikada nece biti dovoljno jer duhovna "rupa" nema dna. Sta njima nedostaje...Pretpostavljam pravi smisao zivota.Kao da imaju prazninu u sred grudi koju pokusavaju da popune materijalnim bogatstvima. Stvara se klasa bogatih a veoma nesrecnih ljudi.
Ono sto je potrebno za postizanje srece jeste-Ljubav. Sto vise ljubavi imate u svom zivotu to ce te biti srecniji. Kada kazem ljubav ne mislim na partnera po difoltu. Mislim na ljubav prema samom sebi prvenstveno, na ljubav prema bliznjima, prema prijateljima,prema partneru i na kraju krajeva prema poslu koji radite.
 Sreca nije ni odrediste ni putovanje. Sreca je stanje u kojem putujete.
Kako biste pronasli srecu morate da budete produhovljeni. Ako postavite sebe kao centar sveta,tako da radite sve sto pozelite,cesce cete se osecati lose nego sto cete biti srecni. Niko nema tu snagu da drzi svoje zelje pod kontrolom. Cesto ljudi postaju frustrirani zbog nemogucnosti da kontrolisu sve sto njihov ego pozeli.
Potrebno je da shvatimo da mi ne kontrolisemo stvari, treba da nekad popustimo nad zivotnom istinom. Jer prihvatajuci svoje mesto  u zivotu, postajemo ponizni i manje arogantni. Na taj nacin se oslobadjamo stresa izazvanog zudnjom za necim nedostiznim. Poenta je da je u redu zeleti ali nije u redu ocekivati.  Treba da imamo zelje i da damo sve od sebe da ih ostvarimo, ali ne treba da ocekujemo da ce se one ostvariti. Treba samo da pustimo...da stvari idu svojim tokom.
I became a beast to rid myself the pain of being a man


Slaninar

Tako nekako. S tim ¹to je potrebno imati i nivo prihoda da se zadovolje one osnovne potrebe za hranom, krovom nad glavom i nekom osnovnom sigurno¹æu. Ako ne postoji taj neki minimum prihoda, onda je te¹ko biti sretan uz sve zen i joga majstorije.  Kod nas 90% ljudi nema taj nivo prihoda, da znaju da neæe biti gladni.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Biti gladan je dobro.....tera coveka da se vise trudi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

ili krade
u ocaju


jbg polazis od sebe ali nisu svi inteligentni
a ni snalazljivi

TEEfqd

#267
Citat: freepartyman poslato 29 Januar, 2015, 14:41
Upravo  :D

Citat: Ivicat poslato 29 Januar, 2015, 11:32
Ових дана размених неколико порука са колегом који је отпутовао на ''само'' месец дана. Написао сам ''само'' под наводницима јер није било прошло ни пола а он је почео да кука како једва чека да се врати и каже, *ебеш паре, не могу више.

Сви смо ми различити. Њему не одговара што не значи да неко не би уживао.
Zasto mnogi izjednacavaju teznju ka sreci sa teznjom ka uzivanju.
Tragamo za srecom kroz preterivanje u seksu,kroz uzivanje u najfinijoj hrani,voznji skupocenih automobila,kroz opijanje u ektremnijim slucajevima kroz uzimanje narkotika.
Ali da li uzivanje samo po sebi donosi srecu?
Ako zelite da upoznate nesrecne ljude dovoljno je da odete u Holivud,gde zive ljudi koji sebi mogu da pruze sva uzivanja ovog sveta,kupuju jahte kuce od 20 soba itd... A  mnogi od njih umiru od uzimanja prekomerne doze narkotika i lece se od depresije. Zasto. Zato sto kada nam fali duhovno teziste pokusavamo da ga nadomestimo stvarima. Ali stvari nikada nece biti dovoljno jer duhovna "rupa" nema dna. Sta njima nedostaje...Pretpostavljam pravi smisao zivota.Kao da imaju prazninu u sred grudi koju pokusavaju da popune materijalnim bogatstvima. Stvara se klasa bogatih a veoma nesrecnih ljudi.
Ono sto je potrebno za postizanje srece jeste-Ljubav. Sto vise ljubavi imate u svom zivotu to ce te biti srecniji. Kada kazem ljubav ne mislim na partnera po difoltu. Mislim na ljubav prema samom sebi prvenstveno, na ljubav prema bliznjima, prema prijateljima,prema partneru i na kraju krajeva prema poslu koji radite.
  Sreca nije ni odrediste ni putovanje. Sreca je stanje u kojem putujete.
Kako biste pronasli srecu morate da budete produhovljeni. Ako postavite sebe kao centar sveta,tako da radite sve sto pozelite,cesce cete se osecati lose nego sto cete biti srecni. Niko nema tu snagu da drzi svoje zelje pod kontrolom. Cesto ljudi postaju frustrirani zbog nemogucnosti da kontrolisu sve sto njihov ego pozeli.
Potrebno je da shvatimo da mi ne kontrolisemo stvari, treba da nekad popustimo nad zivotnom istinom. Jer prihvatajuci svoje mesto  u zivotu, postajemo ponizni i manje arogantni. Na taj nacin se oslobadjamo stresa izazvanog zudnjom za necim nedostiznim. Poenta je da je u redu zeleti ali nije u redu ocekivati.  Treba da imamo zelje i da damo sve od sebe da ih ostvarimo, ali ne treba da ocekujemo da ce se one ostvariti. Treba samo da pustimo...da stvari idu svojim tokom.


ovo sto je frimen rekao ti prvo bude jasno kad pohasas pecurke :D .
niko nema pojma o zivotu, bukvalno, niti ima pojma o cemu se radi sta kako itd. i najvaznije, koj smo mi svi kurac ovde.
cuti kenjaj za zivota radi sta oces da bude lepo i tebi i drugima pa pod zemlju boli te kurac.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 30 Januar, 2015, 03:29
ili krade
u ocaju


jbg polazis od sebe ali nisu svi inteligentni
a ni snalazljivi
kako rece Urke u filmu poslednji krug u monci..."ja umem samo da otimam, a to nije lako"....ali glad tera coveka da se bori....dok krade da bi jeo...to nije strasno....strasno je kad krade a nije gladan....vec hoce da zivi preko svojih mogucnosti....kriminal je visoko profitabilna delatnost, ali gubi smisao kad zbog 20 evra platis 5000 advokatu da te izvadi....vecinu oniih koji ukradu uhvate, jedino je problem sto oni to ukradeno obicno potrose do tada....
Ja sam za to da u svakoj kafani ima po jedan sto za one koji su gladni a nemaju da plate...sednes i kelner ti donese nesto za jelo...ne mozes da biras ali imas da jedas....a ove sto ipak misle da je dobro krasti bi kaznjavao teskim radom do isplate dvostruke stete koju su napravili...neko par nedelja a neko dozivotno...kako si sejao tako ces i znjeti.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kengur

Citat: Serpente poslato 29 Januar, 2015, 14:34
Nije vise ni poenta u parama,bar ne meni.Ja vise hocu da bezim odavde zbog odvratnog mentaliteta ovih ljudi.Ne kulturnih ljudi,stoke koja se dernja po autobusu kao da su na planini,lopova koji kradu i prolaze nekaznjeno,legalnih lopova koji naplacuju benzin 145 dinara dok bnzin svuda osim kod nas pada sa cenom itd...mogao bih do sutra da nabrajam

Ne slazem se... I ja sam mislio da smo stoka... ali...

Provedi par meseci u parizu... Burazeru... Bio, video, nikad vise... Jebes pare, ko je imalo pametam i ima malo nasledjenog od predaka, taj ce ziveti lepo..
Mozda se nece voziti u kolima od 20 000e, ali ce biti srecan... Meni nedeljni rostilj vredi mnogo vise od toga, preko se zakljucavaju vec u podne...

Boban_m

Nemoj tako druze Kengure, rostiljam i ja, po danu i uvece. Lijepo se druziti oko rostilja pored Drine, lijepo i pored Atlantika. Naravno da nismo stoka, i nijedan rezimski ritam nereda ne bi trebao da nam slomi kolektivno pamcenje i samopouzdanje i ubijedi u to.

Kengur

Ti mozda rostiljas... Ali u parizu je rizicno otici do prodavnice posle 6....
Ja kad sam krenuo oko 7 da kupim neke gluposti, samo sto batine nisam dobio od ovih prijatelja... U fazonu dal si normalan bre...
Doduse usput sam mogao da kupim i bombu, i dop i auto,.,. Samo presrecu..

A komsije skoro da se ne javljaju jedni drugima... Ja mom bar opsujem majku ako nista drugo :)

metarex

ako nekoga interesuje svica.... nadjoh ovaj informativni link na srpskom
http://www.migraweb.ch/sh/about/
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

goranvojska

http://youtu.be/zogdxBpt9hw evo treca generacija gastarbajtera pocela je pored drzavljanstva da menja i veru.inace ovo je cerka mom drugaru bajkeru iz beca.htedoh da ga pozovem al nemogadoh.smorio sam se na njegov red.on kazu poludeo u sta ne sumnjam.i ja bi jbt.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

i ja hocu da odem preko, pretprosle godine zamalo odoh na maltu ali moji me smorise sa pricom sto idemo preko kad ovde imam sve a imam i malo dete koje treba u vrtic i jos se nesto naljutise sto uopste i pomisljamo da idemo, kao da su zaboravili na sve probleme u zadnjih 20 godina koje smo imali, mislim da nije prosla godina da nismo bili u nekom problemu sa lokalom tj radnjom
sada radim 2 posla, nocu od 12 do 5 i ujutru od 8 do 16h i pitam se dokle cu izdrzati, jer ni to mi ne resava sve probleme, nocni posao evo vec 16 meseci bez duze pauze od 2 dana

ne hvalim se da sam zavrsio fakultet jer sam shvatio jos pre par godina da mi je dzabe sto sam ga uopste i upisao kad retko ko to i ceni a i kad vidim kako se sve dodje do diplome zao mi sto nisam poslusao calete i otisao na bilo kakav zanat

neko pominje srecu, ja sam imao srecu da pocnem da radim dobar posao za jako dobre pare cak i za sadasnje pojmove ali neko je imao malo vise "srece" (citaj veze) jer i pored sranja koje je napravio on je ostao a ja nisam

ali ne zalim se, ne volim da kukam jer od toga nemam nista
nisam nesposoban i umem svasta da radim, vise volim sam nesto da uradim nego da gledam kako mi neko to radi

jedini razlog zasto bih otisao preko jeste da vidim da li bih bolje prosao tamo nego ovde cak i da radim potpuno isti posao kao i ovde
ne zelim da se jednog dana pitam sta bi bilo kad bi bilo

Boban_m

Ljutili su se i moji, pa sta cu im ja. I oni kad su donosili odluke u svoje vrijeme, siguran sam da su gledali sta je najbolje za porodicu. Na kraju su se pomirili s tim, jer vide i oni sta se desava...

Ivicat

Samo nas ti nagovaraj. videcu te sta ces da radis kada ti tamo zakucamo na vrata :D

Che

Rece jedan moj projatelj (sada vec stanovnik US vec godinu i po dana),
ja se nazad vracam samo u sanduku.

Boban_m

Citat: Ivicat poslato 30 Januar, 2015, 23:29
Samo nas ti nagovaraj. videcu te sta ces da radis kada ti tamo zakucamo na vrata :D
Hahahaha...dobar ;D

Nije mi namjera ikoga da nagovaram, ali hocu da prestavim iz svoje vizure kako stvari stoje. Nekom ce mozda informacije pomoci da prelomi, neko ce rascisititi s tim da u stvari zeli da ostane. I sve je to OK. Cinjenica je da postoji mnogo predrasuda u vezi s inostranstvom. Ja sam ovde, neko od manijaka je u nekoj drugoj zemlji, tako da mozemo da pruzimo bar neke osnovne informacije iz prve ruke, bez baronisanja.