Glavni meni

Preko negde ili ovde? Gde je bolje?

Započeo Hurricane, 26 Januar, 2015, 21:54

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Ima, nisu ni skupe. Zena se navadila da pravi paprikas. Mene je jednom jedna pojurila u moru, ali se ispostavilo da je raza.

freepartyman

Dobro je. Znam da tu ima bik ajkula one su najludje. Zivotinja koja ima najveci broj testosterona u krvi..Ukratko mnogo je besna
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mazzi

Da se vratim malo u temu :) Zasto je ljudima normalno da napolje sa fakultetskom diplomom peru sudove a u Srbiji ne? ;)

zVuk

pretpostavljam zato sto si napolju za pranje sudova placen mnogo vise, nego ovde da radis posao u struci....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Kostić

peru i ovde ali za sitan ke¹. tamo dobiju vi¹e

Boban_m

Mislim da se radi o 2 osnovna razloga. Prvi je zato sto napolju dobro i redovno placaju. Od toga mozes da zivis, odradis svojih 8 sati, izadjes napolje i zivis svoj zivot. Drugi jer ne postoji pritisak sredine da je to nedostojno tvog obrazovanja i (umisljenog) drustvenog statusa.

mazzi

Ne verujem da je igde pranje dobro placen posao. A pitanje je bilo zasto ljudi ovde nece da rade posao koji nije u njihovoj "struci" a kad odu napolje onda im to nije problem. E ovo drugo mislim da je najveci problem Srba. Ispod casti mi je da u Srbiji perem sudove :)

Kostić

meni nije. ja bi i ulice èistio sa metlom bez blama, ako ima redovna plata dovoljna za pristojan ¾ivot.

DaChaS

Zato sto je 90% poslova placeno slicno verovatno zato ljudi biraju da rade nesto lakse tipa nocni cuvar,market,trafika  itd jel je kesh isti  kao i za pranje sudja koji spominjete

Boban_m

Citat: mazzi poslato 28 Januar, 2015, 20:46
Ne verujem da je igde pranje dobro placen posao. A pitanje je bilo zasto ljudi ovde nece da rade posao koji nije u njihovoj "struci" a kad odu napolje onda im to nije problem. E ovo drugo mislim da je najveci problem Srba. Ispod casti mi je da u Srbiji perem sudove :)
Svakako se neces obogatiti, ali mozes da zivis od toga. Imas neku sigurnost jer nema bojazni da te nece platiti. Uglavnom je to privremena varijanta dok ne nadjes nesto bolje, ne znam nikog ko je ostao da pere ceo zivot.

slave74

Zato sto ti preko ne priznaju diplomu stecenu ovde.. Ni vozacku..

freepartyman

U norveskoj ti priznaju diplomu moras samo da polozis jezik ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

penzos

jesili ti nekada èuo Norve¹ki???  [panic] par prijatelja je tamo, rade i zarade, ali samo to. Nema ¾ivota dok ne odu na odmor. E tada se izduvaju pa nazad. Ipak im je bolje nego ovde.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

freepartyman

#253
 Meni otisao komsija koji je doktor,polozio je jezik. Jbg ako uzmes da ucis naucices ga. Kaze da su u deficitu sa zdrastvenim radnicima, svi se zaposle. A plata.. :o  Jedino sto je jebeno je klima..Ali na jugu je jos ok :)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

ЯЭВОЛУТИОН

najavili za koju deceniju tropsku klimu kod nas....kazu leti do 50 zimi 20 stepeni.....ne idem nigde cekam.....valjda ce benzina da potraje jos 50 godina....kazu da su rusi nasli veliko podvodno nalaziste u severnom moru.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 28 Januar, 2015, 22:38
najavili za koju deceniju tropsku klimu kod nas....kazu leti do 50 zimi 20 stepeni.....ne idem nigde cekam.....valjda ce benzina da potraje jos 50 godina....kazu da su rusi nasli veliko podvodno nalaziste u severnom moru.

Dobro za klimu smo sredili, sad da smislimo kako da primaknemo more.
Moram na vreme da nabavim seme palme.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

perlx

Raste nivo mora, i to smo resili.
Sad ce cene nekretnina po brdima da skoce ;D

con3


con3

Samo da se ogradim meni je ovde ekstra  :) FUCK RULES

Slaninar

Citat: perlx poslato 29 Januar, 2015, 00:05
Raste nivo mora, i to smo resili.
Sad ce cene nekretnina po brdima da skoce ;D

Meni keva ¾ivi na Fru¹koj, jedinoj planini u krugu od 100 km od Novog Sada. Kad su krenule te prièe o klimatskim promenama, poèeo sam da je zezam: samo pazi na ishranu i joga, a za desetak godina, ¾iveæe¹ u kuæi pored mora. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen