Glavni meni

Preko negde ili ovde? Gde je bolje?

Započeo Hurricane, 26 Januar, 2015, 21:54

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Citat: Kalesin poslato 27 Januar, 2015, 20:01
Citat: Nadalina poslato 27 Januar, 2015, 13:12
Sto se tice skolstva, Srbija je bila jedna od vodecih zemalja u Evropi... A onda su nam uveli Bolonju.... I srozali nam sistem poprilicno, ali se i dalje drzimo...

Nadalina, nase skolstvo je otislo u kurac, imam dva skolska deteta i zgrazavam se kako se ocenjuje, uci, a takodje radim na Poljoprivrednom fakultetu i kad vidim nasu "buducnost" kako ne ume da prica, pise a jos manje je zainteresovana za isto...uhh...

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 18:02
Dzaba ti i sreca ako si mozga bez i konstantno donosis pogresne odluke i pravis lose izbore, ni ovi srecniji nemaju nepresusan izvor iste

Sa ovime se moram apsolutno sloziti jer ove reci sam ponovila vise puta ljudima oko sebe...

A sad malo o temi, odavno vec planiram da zbrisem odavde, da sam sama i bez klinaca ne bih ni trepnula ali sad moram da razmisljam o tome da imam neki startni kapital, oni ipak treba da idu u skolu, ove nase skole su blago uzasne, stariji klinac mi je sad 7 razred, sluzi se engleskim a uci i nemacki, mali seronja je 4 razred i pravo je derle koga zanima samo da se igra, jebe mu se za jezike i te stvari...obojica su rukometasi i stvarno su dobri u tome. Ja imam zavrsen poljoprivredni faks ovde sa njime posla nema, srecom...ostadoh da radim na njemu plata....plata je katastrofalna ispod onog nazovi srednjeg primanja u drzavi. Zelim klincima da obezbedim bolju buducnost...razmisljam o Novom Zelandu, Australiji, Kanadi, mada Austrija ili neke EU zemlje su zanimljive (jedino moram nauciti Nemacki, sto uz "madam Rosetta Stone" nije toliko tesko).
Kanada je od ove godine ponovo u akciji uvoza imigranata. Informisi se, mislim da sa tom strukom imas dobre sanse.

Nadalina

@ Kalesin

Rozeta je odlicna za ucenje, ali zaista!

A, sto se tice klinaca.... Znam za osnovnu skolu, tuga... Isto je i sa srednjom.... Faksovi se jos malo i drze...
A, oni ako vole sport, i dobri su, forsiraj ih na tom polju.... Evo, moj brat od ujaka je otisao za Ameriku, kosarkas je, dobio je finu stipendiju, lepo mu je... Skoluje se, igra kosarku i zadovoljan je. Ti gledaj koje drzave su u fazonu rukometa... Pa onda lepo na tu stranu pokusati, sto da ne...

I, da... To za Kanadu je tacno... Ako si im ok zanimanje, za sest meseci ode ti tamo.
Dzukela u podznaku

Serpente

Citat: Nadalina poslato 27 Januar, 2015, 20:06
@ Kalesin

Rozeta je odlicna za ucenje, ali zaista!

A, sto se tice klinaca.... Znam za osnovnu skolu, tuga... Isto je i sa srednjom.... Faksovi se jos malo i drze...
A, oni ako vole sport, i dobri su, forsiraj ih na tom polju.... Evo, moj brat od ujaka je otisao za Ameriku, kosarkas je, dobio je finu stipendiju, lepo mu je... Skoluje se, igra kosarku i zadovoljan je. Ti gledaj koje drzave su u fazonu rukometa... Pa onda lepo na tu stranu pokusati, sto da ne...

I, da... To za Kanadu je tacno... Ako si im ok zanimanje, za sest meseci ode ti tamo.

Evo da informisem za kanadu,oni non stop imaju neke programe za iseljenicku vizu.od prvog januara moras da imas fakultet ,polazes njihove testove engleskog skupljas poene na osnovu fakulteta,iskustva itd.Sve kosta oko 4000e.Do ove godine je ako si u baku trebala jedna osoba da ima fakultet i polaze ispite a od 1. januara moraju i muz i zena da imaju zavrsen fax.Sto je meni za sada problem :)
Be the change you want to see in the world!

Kostić

sve si dete u pravu. i mali serpente je u pravu. eno moja æerka zavr¹ila ¹kolu i zaposlila se. radi za 25 iljada i ne ¾ali se. al meni je skoro 50, a vakih ko ja ima za izvoz u srbiji. obijam i ja vrata al slaba je vajda.

ja u kanadu na dana¹nje vreme ne bi i¹ao. prvoj biv¹oj ¾eni dolazi neka familija svake godine na leto. ka¾u da su tamo oboleli od prenormalnosti u poslednje vreme. imaju sve al ¾ive ko robovi. skoro pa da ne smeju da jebu roðenu ¾enu bez pismene molbe. teèa jedva èeka da doðe u slankamen da mo¾e da potpali normalan ro¹tilj...

Hurricane

..znam da je bilo ali ako sluèajno neko nije slu¹ao, da razvedrimo malo...

GRTALICA.wmv

Nadalina

Jebiga, to je moderno doba i zakonom uredjene drzave.... To sto smo mi navikli da mozemo sta hocemo i kako hocemo, a onda kukamo kako nema zakona kad nama taj zakon ide u nasu korist - takvi smo, od toga cemo i da umremo. ;D ;D ;D

A, sto se cerke tice, ako treba bilo kakav savet ili je zanima nesto o odlasku preko - i ne samo njoj, nego i bilo kome od manijaka, tu sam... I da posavetujem i da pomognem ako mogu, upravo da ne bismo dosli u situaciju da za 20, 25 godina i mi budemo u problemu oko posla... [cheers]

A da je u Srbiji teze starijima posao naci, i to je tacno... Isto tako, kad te na razgovoru za posao pitaju, jesi li udata i imas li porodicu u planu uskoro samo kako bi te odma' precrtali ako kazes da... Tuga...
Dzukela u podznaku

Kostić

ja sam bogami moju decu vaspitao da ne stvaraju porodicu u srbiji da ne bi raðali buduæe robove. mo¾da je to neispravno, al kad pogledaju mene jasno im je da im ¾elim dobro. a i neæu da budem deda u pet banki ;D

a ovo ¹to kalsin prièa, pa ona je luda kao svoju decu odvede u kanadu. ta njihova moderna dr¾ava nije zdrava. amerika je ne¹to drugo, skandinavija je isto obolela, nemci su bedak, evropa nije cveæe. ima posao, deca igraju rukomet, ¹ta æe joj bolje. vi dez porodice a mladi ste druga prièa.

Serpente

Ja koliko vidim tebi nijedna zemlja osim srbije ne valja a u njoj posao ne mozes da nadjes :D
Be the change you want to see in the world!

Kostić

ja ne mogu, ali moja deca mogu. jebe¹ mene, oni trebaju da ¾ive, a srbija je po meni jo¹ uvek slobodna u odnosu na svet. u svetu ima dobra plata al nema du¹a. a plata bez du¹e ko ¾ena bez dupeta

u kanadi æe¹ kurac da ode¹ u kafanu  i napije¹ se ko tele posle posla ;D

Kalesin

Kole ja mozda jesam luda ali posto sama odgajam svoju decu a ovde od mog posla moze samo da se plate racuni al da se jede tesko,
sport ovde niko ne gleda specijalno rukomet da su fudbaleri pa mozda nesto..., nigde ne cvetaju ruze ali ovde tek ne cvetaju. Za sad Skandinavija mi ne pada na pamet mozda je ekonomski naj jaca ali neka hvala, Kanada je koliko sam mogla saznati bolja od Amerike.

Testovi engleskog nisu nikakav problem IELTS ili TOFL pikin dim... a za sta 4000e majku mu boziju ( inace moja porodica smo ja i moja dva deteta)
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

UFF

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 18:15
Koletu ni sreca ne bi pomogla jer kad bi npr imao srece pa dobio na lotou on bi kupio motor i vozio se dok sve ne potrosi umesto da ulozi u neki posao da bi imao sta da radi i da povecava kapitaj tj sebi obezbedi neku buducnost, a kad sve sjebe posle bi opet bilo evo nemam posla, nemam para, ni za gorivo kao ni za leba i pivo

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 18:31
Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 18:28
hehe pa ni to nije neka istina. moj pradeda krenuo na solunski front, on se vratio ali mnogi hrabri nisu. nevazano za temu, al vezano za sreæu :) narod bre ima tih prireèica za sve.

nego, neko ko ima faks  ine treba da radi kao prodavac, vozaè, etc... ¹ta æe da rade oni koji nemaju ¹kole? to je veoma pogre¹na politika, jer jedan deo populacije nema egzistenciju u tom sluèaju. o otme se slabo misli, uglavnom se ide logikom, pa ¹ta ako ima¹ faks, za to nema posla, aj na trafiku ili za vozaèa, etc. nije to re¹enje, pa ni ti ¹to imaju faks i neæe to da rade su po meni ok. ja sedim bez posla jer nem ¹kolu, a neko vozi recimo dostavno vozilo u nekoj firmi sa faksom. pa ¹ta ja da radim? da èekam sedmicu na lotou, pa kupim morot i oderem uffa? sreæa pa ne igram loto :)



zaposli se za pocetak kao cuvar u nekoj firmi, spavaj nocu na objektu ili pisi na forumu i uzimaj pare za to
jes da ce bude 20-25k ali bolje i to nego nista
a nista vala i ne radis, samo se obuces i provedes noc tamo umesto kuci gde bi isto radio samo losije obucen :)

Kostić

okej, kako ti volja. ja samo ka¾em, kako se ¾ale na¹i koji tamo ¾ive ima 40 godina. mo¾da æe da ti bude bolje finansijski, al tvoji klinci su na¹ gen. ti si matora pa se mo¾da navikne¹.  da se ne pokaje¹ jednog dana.

Kostić

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 20:43
Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 18:15
Koletu ni sreca ne bi pomogla jer kad bi npr imao srece pa dobio na lotou on bi kupio motor i vozio se dok sve ne potrosi umesto da ulozi u neki posao da bi imao sta da radi i da povecava kapitaj tj sebi obezbedi neku buducnost, a kad sve sjebe posle bi opet bilo evo nemam posla, nemam para, ni za gorivo kao ni za leba i pivo

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 18:31
Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 18:28
hehe pa ni to nije neka istina. moj pradeda krenuo na solunski front, on se vratio ali mnogi hrabri nisu. nevazano za temu, al vezano za sreæu :) narod bre ima tih prireèica za sve.

nego, neko ko ima faks  ine treba da radi kao prodavac, vozaè, etc... ¹ta æe da rade oni koji nemaju ¹kole? to je veoma pogre¹na politika, jer jedan deo populacije nema egzistenciju u tom sluèaju. o otme se slabo misli, uglavnom se ide logikom, pa ¹ta ako ima¹ faks, za to nema posla, aj na trafiku ili za vozaèa, etc. nije to re¹enje, pa ni ti ¹to imaju faks i neæe to da rade su po meni ok. ja sedim bez posla jer nem ¹kolu, a neko vozi recimo dostavno vozilo u nekoj firmi sa faksom. pa ¹ta ja da radim? da èekam sedmicu na lotou, pa kupim morot i oderem uffa? sreæa pa ne igram loto :)



zaposli se za pocetak kao cuvar u nekoj firmi, spavaj nocu na objektu ili pisi na forumu i uzimaj pare za to
jes da ce bude 20-25k ali bolje i to nego nista
a nista vala i ne radis, samo se obuces i provedes noc tamo umesto kuci gde bi isto radio samo losije obucen :)

¹ta si me bre zaja¹io, neæu da radim i taèka :)

Havarisan

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 20:43
Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 18:15
Koletu ni sreca ne bi pomogla jer kad bi npr imao srece pa dobio na lotou on bi kupio motor i vozio se dok sve ne potrosi umesto da ulozi u neki posao da bi imao sta da radi i da povecava kapitaj tj sebi obezbedi neku buducnost, a kad sve sjebe posle bi opet bilo evo nemam posla, nemam para, ni za gorivo kao ni za leba i pivo

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 18:31
Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 18:28
hehe pa ni to nije neka istina. moj pradeda krenuo na solunski front, on se vratio ali mnogi hrabri nisu. nevazano za temu, al vezano za sreæu :) narod bre ima tih prireèica za sve.

nego, neko ko ima faks  ine treba da radi kao prodavac, vozaè, etc... ¹ta æe da rade oni koji nemaju ¹kole? to je veoma pogre¹na politika, jer jedan deo populacije nema egzistenciju u tom sluèaju. o otme se slabo misli, uglavnom se ide logikom, pa ¹ta ako ima¹ faks, za to nema posla, aj na trafiku ili za vozaèa, etc. nije to re¹enje, pa ni ti ¹to imaju faks i neæe to da rade su po meni ok. ja sedim bez posla jer nem ¹kolu, a neko vozi recimo dostavno vozilo u nekoj firmi sa faksom. pa ¹ta ja da radim? da èekam sedmicu na lotou, pa kupim morot i oderem uffa? sreæa pa ne igram loto :)



zaposli se za pocetak kao cuvar u nekoj firmi, spavaj nocu na objektu ili pisi na forumu i uzimaj pare za to
jes da ce bude 20-25k ali bolje i to nego nista
a nista vala i ne radis, samo se obuces i provedes noc tamo umesto kuci gde bi isto radio samo losije obucen :)

https://www.youtube.com/watch?v=hQhgyQRrHI0

UFF

Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 20:49
neæu da radim i taèka

eto

o kakvoj onda sreci pricas koji Q?
nema srece za one koji sede kuci i nece ni da rade :)
za tebe i jeste Srbija, negde preko bi vec bio na ulici u kartonskoj kutiji

Kostić

SR BI JAAAAAAAAA! :)

i ovde ¾ivim u kartonskoj kutiji, krov mi od kartona :) nema¹ ti pojma, kako je dobro ¾iveti u kartonskoj kutiji. samo nek je gikser pored mene :)

a sreæa je kad imam kilo bra¹na i malo ¹eæera. nabacim debelu palaèinku i boli me kurac, meni dosta da pre¾ivim èetri dana.

havi, opaka muzika i lud film :)

Hurricane

..dobro je Kole, idi odmori malo...

Serpente

Citat: Kalesin poslato 27 Januar, 2015, 20:39
Kole ja mozda jesam luda ali posto sama odgajam svoju decu a ovde od mog posla moze samo da se plate racuni al da se jede tesko,
sport ovde niko ne gleda specijalno rukomet da su fudbaleri pa mozda nesto..., nigde ne cvetaju ruze ali ovde tek ne cvetaju. Za sad Skandinavija mi ne pada na pamet mozda je ekonomski naj jaca ali neka hvala, Kanada je koliko sam mogla saznati bolja od Amerike.

Testovi engleskog nisu nikakav problem IELTS ili TOFL pikin dim... a za sta 4000e majku mu boziju ( inace moja porodica smo ja i moja dva deteta)

Prevod svih papira i dokumenata na engleski itd,necu napamet da pricam cene ali mogu da ti dam i tacan spisak za koji dan + oko 1500 e za karte za kanadu.E sad ne znam koliko imas godina ali daju veliku prednost ljudima do 35 godina.Naravno i sa vise prihvataju ali su im mladji prioritet :( a sto se tice Australije cena je mislim i vise nego dupla.
Be the change you want to see in the world!

mi¹ko_kolo

I u Australiju sada primaju Induse, tj. Indijce. Evropljane listom vraæaju i ako uspeju da dou do Australije. Kolega mi isprièao da su svi iz Evrope koji su sa njim bili u nekakvoj ¹koli tamo (Italijani, Grci...) vraæeni kuæi. On sada èeka da se vlasti smiluju i izdaju mu porodiènu vizu iako ima garantovan posao, kuæu i sve ¹to je potrebno da ne ¾ivi o tro¹ku dr¾ave.

UFF

za Australiju ako imas zavrsen fax i 10.000eur upises doktorat i kad zavrsis drzava ti nadjes stan i posao (mada si ga sam nasao do tad sigurno a i odplatio troskove) i daju ti iseljenicku
Pricao sam sa nasim covekom koji tamo radi u drzavnoj organizaciji koja pomaze iseljenicima da dodju i zive u njihovoj drzavi.
Kaze to je najsigurniji nacin, jedina mana je sto moras da imas fax, 10k eur i da budes spreman da ucis i radis.... neki odpadnu na prvom driterijumu a neki na trecem, drugi i da ne ispunjavas uvek mozes da nadjes/pozajmis od rodbine/ prodas stan, auto, motor... ako si vec resio