Glavni meni

Preko negde ili ovde? Gde je bolje?

Započeo Hurricane, 26 Januar, 2015, 21:54

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Nadalina

Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 18:28
nego, neko ko ima faks  ine treba da radi kao prodavac, vozaè, etc... ¹ta æe da rade oni koji nemaju ¹kole? to je veoma pogre¹na politika, jer jedan deo populacije nema egzistenciju u tom sluèaju. o otme se slabo misli, uglavnom se ide logikom, pa ¹ta ako ima¹ faks, za to nema posla, aj na trafiku ili za vozaèa, etc. nije to re¹enje, pa ni ti ¹to imaju faks i neæe to da rade su po meni ok. ja sedim bez posla jer nem ¹kolu, a neko vozi recimo dostavno vozilo u nekoj firmi sa faksom. pa ¹ta ja da radim? da èekam sedmicu na lotou, pa kupim morot i oderem uffa? sreæa pa ne igram loto :)

A je l' onda taj neko sa faxom da sedi kod kuce i ceka da mu ponude posao u struci samo zato sto, eto, neko ko nema skolu ipak treba da dobije posao na trafici?
Znaci, ja da imam nula prihoda i x rashoda jer sam zavrsio fax, i da budem 'kaznjen' time i ostanem bez posla? ;D

K'o sto rece Serpente... Od nule se krece. Ili, ako imas srece, onda imas kuma koji ima ortaka koji ima tetku kom je sin na poziciji pa ce da te ubaci... Kroz deset godina... Mozda. Ako tetka do tad ne umre. ;D ;D ;D
Dzukela u podznaku

Kostić

ti dete ne kapira¹ ekonomiju, al nebitno. kad ostari¹ znaæe¹.

Serpente

Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 18:37
èetiri godine u stankom partneru. izmeðu svih ostalih poslova. a di¾em sidro kad osetim da æe bude radi tri meseca bez plate. saæu da idem opet u zavod za sport gore u vinograde i da ¾ickam sezonski da kosim travu na bazenima. i odbiæe me. imaju svoje roðake. lako je tebi da tako prièa¹, obijao sam ja mnoga vrata bezuspe¹no.
Ne razumem sta je meni lako da pricam? lako mi je sto sam spao sa 1500e na 250e? Ne nije ali ne sedim kuci i ne odbijam ono sto mi se pruzi od posla.Ne kazem ni da ti odbijas,kao sto vidis rekao sam da VELIKA vecina ljudi sa fakultetom ne zeli da radi za 30000 pa kazu nema posla,a u stvari ima posla ali ne direktorskog posla sto oni traze."imam fakultet pa necu da radim kao prodavac,bolje da me sa 30 godina izdrzavaju matorci sa penzijom od 15000" to je bas pametno razmisljanje.
Be the change you want to see in the world!

Kostić

pa dobro. fi sa faksom kreæite od nule - prodajte novine. a ¹ta ja da radim za to vreme?

Kostić

Citat: Serpente poslato 27 Januar, 2015, 18:41
Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 18:37
èetiri godine u stankom partneru. izmeðu svih ostalih poslova. a di¾em sidro kad osetim da æe bude radi tri meseca bez plate. saæu da idem opet u zavod za sport gore u vinograde i da ¾ickam sezonski da kosim travu na bazenima. i odbiæe me. imaju svoje roðake. lako je tebi da tako prièa¹, obijao sam ja mnoga vrata bezuspe¹no.
Ne razumem sta je meni lako da pricam? lako mi je sto sam spao sa 1500e na 250e? Ne nije ali ne sedim kuci i ne odbijam ono sto mi se pruzi od posla.Ne kazem ni da ti odbijas,kao sto vidis rekao sam da VELIKA vecina ljudi sa fakultetom ne zeli da radi za 30000 pa kazu nema posla,a u stvari ima posla ali ne direktorskog posla sto oni traze."imam fakultet pa necu da radim kao prodavac,bolje da me sa 30 godina izdrzavaju matorci sa penzijom od 15000" to je bas pametno razmisljanje.
ovo sam reko ufu bre :)

Serpente

Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 18:39
ti dete ne kapira¹ ekonomiju, al nebitno. kad ostari¹ znaæe¹.
Koja bre ekonomija?firma u kojoj ja radim UVEK prima ljude,placaju 26000-28000.Tako da iz prve ruke znam da posao moze da se nadje ako nisi alav i hoces odmah da budes direktor,Kad kazem ti,ne mislim na tebe licno pricam generalno.Prodavac kod mene u firmi ima platu 26000-28000,ponuim ljudima kazu malo para,vozaci imaju 35000-40000 , ponudim to kazu ma ne mogu ja po ceo dan da se vozim u kombiju i istovaram robu.A sta mozes?
Be the change you want to see in the world!

Serpente

Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 18:41
pa dobro. fi sa faksom kreæite od nule - prodajte novine. a ¹ta ja da radim za to vreme?
Da napomenem,ja nemam fax :)
Be the change you want to see in the world!

Aleks Cross

Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 18:41
pa dobro. fi sa faksom kreæite od nule - prodajte novine. a ¹ta ja da radim za to vreme?

idi poravljaj komsijin motor ;-)

p.s.

9 stranica a od toga 90% u off, svaka cast

Nadalina

Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 18:41
pa dobro. fi sa faksom kreæite od nule - prodajte novine. a ¹ta ja da radim za to vreme?

Radi sta hoces, snalazi se - nemoj da sedis i kukas kako ti ovi sa faxom uzese posao.
Posla ima, ako hoces da radis.
Kad ti je frka i kriza, radices i na gradilistu i lomiti kicmu a ne sedeti i kukati.

Razumem ja o cemu ti pricas i ekonomiju koju spominjes, ali ti pricas o nekoj utopijskoj zemlji, zemlji koja ne postoji nigde... A kamoli o modelu primenjivom na Srbiju. ;)
Dzukela u podznaku

Kostić

oæu ja da vozim taj kombi. sam æu da utovaram i istovaram. radio sam ja ko crv u velikoporojajama prehrane. i kod ba¹iæa u kote¾u i u vidu i zemuno, u idei od otvaranja... meni nije te¹ko kad plata bude na vreme. radio sam bre godinu dana za 16 iljada od jutra do mraka, putovo po srbiji, kuæi donosio ni¹ta....

poèeli ste da me smarate, palim ja sa ove teme ;D

Slaninar

Citat: freepartyman poslato 27 Januar, 2015, 18:29
Citat: Slaninar poslato 27 Januar, 2015, 18:28
Citat: freepartyman poslato 27 Januar, 2015, 18:27
Igram ja rulet stavim 5000 na crveno, dodje crveno dupliram pare. Kaze meni drugar pored mene "imao si srece". Imao sam muda prvo da stavim 5 soma, a sanse su bile 50-50..Nema velike nagrade u zivotu bez velikog rizika to je proporcionalno. Osim berze :)

Ali ti muda ne bi pomogla da je stalo na crno. Znaèi ipak sreæa. :)
To je statistika nema veze sa srecom..nekad padne crno nekad crveno...

Na ruletu "statistika", tj. verovatnoæa radi uvek na ruku gazdi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

freepartyman

 Statistika je 50% da ces da dobijes...Problem je sto vecina igra brojeve gde su velike sanse na strani kazina. Ja igram sistem gde su moje sanse 60+% u odnosu na kazino.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Hurricane

....u zabludi si dru¾e, veruj mi...


dobiæe¹ partiju, dve ili pet... ¹to je opet u njihovu korist...

Kostić

ne mogu da radim na gradili¹tu, slomio sam vrat na dva dela kad sam se motorom zakuco u auto pre dvaesiosam godina. bi ja. a ova politika, snaði se, pa to je politika ove zemlje, da vi sa faksom radite poslove koje treba da radimo mi bez ¹kole, da bi mi bez ¹kole pocrkali a dr¾ava postala fina i lepa. a vi ako to prihvatate kao da tako treba, pa vi ste bre blesavi. mojih osam razreda osnovne je veæe od va¹e srednje ¹kole na dana¹nje vreme. kako vas uèe, za 50 godina æete sa faksom da gurate kantu i metlu po ulicama i govoriæete, nekako mora da se poène. pa jedno 40 godina, u nadi da æete dospeti do onog ¹to visi na kamionu koji nosi ðubre. jedini koji æe dobro da proðu u ¾ivotu æe d budu oni koji su sa roditeljima ostali na obradi zemlje, ukoliko i to dr¾ava ne pootima i podeli velikima. jedini koji danas vrede su ti mladi koji obraðuju zemlju po ceo dan, a ne be¾e u grad nebili postali manager ili pr ili nt ili ko zna koji veæ moderan kurac. oni jedu zdravo meso i svoj kajmak, imaju za motor, za provod od svojih sopstvenih ruku, koje proizvode hranu koju mi gracki seratori tro¹imo i nikad nismo zadovoljni. al aj kad vi ka¾ete da tako treba, odo ja malo da umrem èekajuæi da vi sa faksom dobijete posao u struci, da bi ja bez struke mogao da vozim novine za crnu goru ili nedajbo¾e da budem kurir u dr¾avnoj firmi i radim od 8 - 16 za proseènu platu od tries dinara manje od  pedeset iljada.

SSZGO

ovde kod nas u emiratima nije lose al moram svaki dan da radim po 3-4 sata
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Nadalina

Kosta, uz sve duzno postovanje prema tvojim godinama,

Ti bas teras neki inat, ali meni se cini, inat samom sebi.
Ili mi ne zivimo na istoj planeti i u istom univerzumu...

Boli bre mene uvo da li je neko zavrsio sest fakulteta ili samo 4 razreda osnovne - ako ce da radi, posao ce i da nadje. Sta da kazu ostali prosvetari koji sa diplomom fakulteta, i master diplomom rade za 40 hiljada i obrazuju buducu naciju, a plate im samo sisaju?! I, neko da kaze da je to ok? Nije. Profesor, da je srece, trebalo bi da ima 100 000! Naravno, ima i tu izroda i losih radnika - kao i u svakoj struci, jelte, ali opet, oni vise vremena provedu sa decom nego roditelji. I mozemo sad mi tu do sutra da tupimo kako lekar treba da ima bar 300 000, ovaj ovoliko, ovaj ovoliko, ovaj nista... Opet se svodi na praznu pricu i nesto nerealno skroz.

Stvarnost je sad i ovde, a ne pre 30 godina u vreme Tita i za 100 godina, kad roboti budu radili umesto nas. Sad. Ovde. Tu. Gde god da je pojedinac.

Ti svoje (ne)obrazovanje samo koristis kao izgovor, u ovom slucaju konkretno, kako bi neko drugi bio kriv za tvoje nemanje posla ili imanje lose placenog posla. Ne svidja ti se u trenutnoj firmi? A ti promeni firmu. Ne svidja ti se ni u sledecoj? A ti opet promeni. Ne svidja ti se ni u sledecoj? E, onda se zapitaj ko je tu problem...

Je li nam drzava u k? Jeste.
Pa, sta sad?!
Je l' treba mi sad svi da pocrkamo od gladi jer ne mozemo da se zaposlimo u struci sa faxom, za platu od 100 000, kako bi onaj sa srednjom mogao da ima 50-60, a onaj sa osnovnom, recimo 30?

Ne znam da l' si primetio, ali moderno doba i kapitalizam namecu i nacin ponasanja i delanja... Da li je ispravno ili ne, nema smisla polemisati... Svako ce uvek imati drugacije vidjenje toga... Da je iscrpljujuce i da nam oduzima ljudskost - tacno. Ali nema tu filozofije - ili guras napred, ili pustis da te pregaze. Jadnog malog i nemocnog. Jadan ti. Selekcija je cudo. ;)
Ako ti se svidja - svidja, prihvatis i super ti je. Ako ti se ne svidja, ili cutis i trpis i radis i prehranjujes porodicu ili sviras k i kukas i krivis sistem za sve...

Da je banja, nije.
Da je lose - jeste, ali uvek moze i losije da bude.

Na nama je da se trudimo da nam bude dobro.
Dzukela u podznaku

Nadalina

Citat: SSZGO poslato 27 Januar, 2015, 19:55
ovde kod nas u emiratima nije lose al moram svaki dan da radim po 3-4 sata

I to jos na toj temperaturi... Pih... I teraju vas da radite u klimatizovanom... A svi znamo da je klima zlo! I da ce nam svima glave doci!
Jok, jok. Ja da sam na tvom mestu, ja bi' odma' lepo kofer u ruke i nazad.
Dzukela u podznaku

Kalesin

Citat: Nadalina poslato 27 Januar, 2015, 13:12
Sto se tice skolstva, Srbija je bila jedna od vodecih zemalja u Evropi... A onda su nam uveli Bolonju.... I srozali nam sistem poprilicno, ali se i dalje drzimo...

Nadalina, nase skolstvo je otislo u kurac, imam dva skolska deteta i zgrazavam se kako se ocenjuje, uci, a takodje radim na Poljoprivrednom fakultetu i kad vidim nasu "buducnost" kako ne ume da prica, pise a jos manje je zainteresovana za isto...uhh...

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 18:02
Dzaba ti i sreca ako si mozga bez i konstantno donosis pogresne odluke i pravis lose izbore, ni ovi srecniji nemaju nepresusan izvor iste

Sa ovime se moram apsolutno sloziti jer ove reci sam ponovila vise puta ljudima oko sebe...

A sad malo o temi, odavno vec planiram da zbrisem odavde, da sam sama i bez klinaca ne bih ni trepnula ali sad moram da razmisljam o tome da imam neki startni kapital, oni ipak treba da idu u skolu, ove nase skole su blago uzasne, stariji klinac mi je sad 7 razred, sluzi se engleskim a uci i nemacki, mali seronja je 4 razred i pravo je derle koga zanima samo da se igra, jebe mu se za jezike i te stvari...obojica su rukometasi i stvarno su dobri u tome. Ja imam zavrsen poljoprivredni faks ovde sa njime posla nema, srecom...ostadoh da radim na njemu plata....plata je katastrofalna ispod onog nazovi srednjeg primanja u drzavi. Zelim klincima da obezbedim bolju buducnost...razmisljam o Novom Zelandu, Australiji, Kanadi, mada Austrija ili neke EU zemlje su zanimljive (jedino moram nauciti Nemacki, sto uz "madam Rosetta Stone" nije toliko tesko).
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Serpente

Citat: Nadalina poslato 27 Januar, 2015, 19:59
Kosta, uz sve duzno postovanje prema tvojim godinama,

Ti bas teras neki inat, ali meni se cini, inat samom sebi.
Ili mi ne zivimo na istoj planeti i u istom univerzumu...

Boli bre mene uvo da li je neko zavrsio sest fakulteta ili samo 4 razreda osnovne - ako ce da radi, posao ce i da nadje. Sta da kazu ostali prosvetari koji sa diplomom fakulteta, i master diplomom rade za 40 hiljada i obrazuju buducu naciju, a plate im samo sisaju?! I, neko da kaze da je to ok? Nije. Profesor, da je srece, trebalo bi da ima 100 000! Naravno, ima i tu izroda i losih radnika - kao i u svakoj struci, jelte, ali opet, oni vise vremena provedu sa decom nego roditelji. I mozemo sad mi tu do sutra da tupimo kako lekar treba da ima bar 300 000, ovaj ovoliko, ovaj ovoliko, ovaj nista... Opet se svodi na praznu pricu i nesto nerealno skroz.

Stvarnost je sad i ovde, a ne pre 30 godina u vreme Tita i za 100 godina, kad roboti budu radili umesto nas. Sad. Ovde. Tu. Gde god da je pojedinac.

Ti svoje (ne)obrazovanje samo koristis kao izgovor, u ovom slucaju konkretno, kako bi neko drugi bio kriv za tvoje nemanje posla ili imanje lose placenog posla. Ne svidja ti se u trenutnoj firmi? A ti promeni firmu. Ne svidja ti se ni u sledecoj? A ti opet promeni. Ne svidja ti se ni u sledecoj? E, onda se zapitaj ko je tu problem...

Je li nam drzava u k? Jeste.
Pa, sta sad?!
Je l' treba mi sad svi da pocrkamo od gladi jer ne mozemo da se zaposlimo u struci sa faxom, za platu od 100 000, kako bi onaj sa srednjom mogao da ima 50-60, a onaj sa osnovnom, recimo 30?

Ne znam da l' si primetio, ali moderno doba i kapitalizam namecu i nacin ponasanja i delanja... Da li je ispravno ili ne, nema smisla polemisati... Svako ce uvek imati drugacije vidjenje toga... Da je iscrpljujuce i da nam oduzima ljudskost - tacno. Ali nema tu filozofije - ili guras napred, ili pustis da te pregaze. Jadnog malog i nemocnog. Jadan ti. Selekcija je cudo. ;)
Ako ti se svidja - svidja, prihvatis i super ti je. Ako ti se ne svidja, ili cutis i trpis i radis i prehranjujes porodicu ili sviras k i kukas i krivis sistem za sve...

Da je banja, nije.
Da je lose - jeste, ali uvek moze i losije da bude.

Na nama je da se trudimo da nam bude dobro.


Ne vredi kosti objasnjavati veruj mi :D
Be the change you want to see in the world!

Kalesin

A da i + za onaj post gore....Odgovor #175 - 27 Januar, 2015, 18:59

Apsolutno se slazem...

Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain