Glavni meni

Preko negde ili ovde? Gde je bolje?

Započeo Hurricane, 26 Januar, 2015, 21:54

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane

Evo teme ko hoæe da diskutuje o odlasku preko grane i dojajnom ¾ivotu negde tamo preko a i o tome koliko je ovde lo¹e, izvolite...

Meni je malo dosta toga da èitam i slu¹am, ali opet razumem da ima dosta Vas koji volite da æaskate o tome, pa da ne bi offovali

svaku drugu temu time, pi¹ite slobodno ovde do mile volje...


Unapred se izvinjavam svima i nadam se da nisam shvaæen pogre¹no, ¾elim sreæu svima koji ¾ele da idu, koji su veæ oti¹li,

u zdravlju ¾iveli i u zdravlju nam se svi vratili..

p.s. takoðe se izvinjavam ako ima duplikat tema na nekom drugom forumu, pripisao bih to kosmièko-astralnoj sluèajnosti...

goranvojska

uagan.ma dosta mi je tih strendzerskih zalopojki tipa mnogo adimo najebasmo tesko nema para itd.ma demantovacu svakog ko mi napise da je tamo TOLIKOlose.da nije ok slazem se a da je DALEKO bolje nego ovde stoji.
idemo sad...........

Hurricane

...ka¾e moj buraz koji je tamo, da je to sa kukanjem samo fol, jer svi zovu i tra¾e na zajam ako ne kuka¹..  ;D

UFF

Najbolje je smanjiti zelje i prohteve pa raditi onoliko koliko vam je odovoljno da ih ispunite, tad manje radite i ostane vam vise vremena da budete srecni i zadovoljni :)
Ko to ume da izvede (i pod uslovom da nema porodicu) boljeg resenja nema, bez obzira radio ovde ili tamo negde

MIGE


MIGE

godinama postavljam jedno ali samo jedno i uvek isto pitanje,rodjacima,prijateljima,poznanicima...i nikad ne dobijem odgovor...zanimljivo da niko ne moze da mi kaze sta ih sprecava da se ovde vrate...

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

goranvojska

Citat: UFF poslato 26 Januar, 2015, 22:30
Najbolje je smanjiti zelje i prohteve pa raditi onoliko koliko vam je odovoljno da ih ispunite, tad manje radite i ostane vam vise vremena da budete srecni i zadovoljni :)
Ko to ume da izvede (i pod uslovom da nema porodicu) boljeg resenja nema, bez obzira radio ovde ili tamo negde

pa kako kazu.nije bogat ko ima para nego onaj ko je srecan sa onim sto ima,al to je vrlo tesko.ljudska pohlepa je cudo.

MIGE

imam dosta svezeg primera zivota u svajcarskoj,i norveskoj...da ne bude rekla-kazala,drugar najbolji je u pitanju ...

goranvojska


freepartyman

Nije bogat onaj koji najvi¹e ima nego onaj kome najmanje treba ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

goranvojska

Citat: MIGE poslato 26 Januar, 2015, 22:40
imam dosta svezeg primera zivota u svajcarskoj,i norveskoj...da ne bude rekla-kazala,drugar najbolji je u pitanju ...
isto.i nisu price sve video bio prosao itd.

MIGE

Citat: goranvojska poslato 26 Januar, 2015, 22:38
Citat: UFF poslato 26 Januar, 2015, 22:30
Najbolje je smanjiti zelje i prohteve pa raditi onoliko koliko vam je odovoljno da ih ispunite, tad manje radite i ostane vam vise vremena da budete srecni i zadovoljni :)
Ko to ume da izvede (i pod uslovom da nema porodicu) boljeg resenja nema, bez obzira radio ovde ili tamo negde

pa kako kazu.nije bogat ko ima para nego onaj ko je srecan sa onim sto ima,al to je vrlo tesko.ljudska pohlepa je cudo.
U pravu si..covek tezi ka boljem i u toj teznji,zaboravi da je i ono sto ima,dobro...i tu se pogubi...bitno je biti zadovoljan sa onim sto imas a teziti ka boljem...naravno,ne preko mrtvih...

goranvojska

Citat: freepartyman poslato 26 Januar, 2015, 22:40
Nije bogat onaj koji najvi¹e ima nego onaj kome najmanje treba ;)
jbg isti qrac samo drugacije formulisano.hvala za ispravku.

slave74

Bolje je u Srbiji, ako je covek prosecne mesecne zarade, a uz to skroman.
Podrazumeva se da ima, svoju nekretninu u kojoj ce da boravi..
Svako nepotrebno trosenje ,i pretplate na kojesta dovode do zakljucka da je preko bolje.
Nostalgija kad cepa srce, to je ono sto retko ko priznaje od nasih gastosa, zbog toga utehu traze u nepotrebnim materijalnim sredstvima, uz to kad dodju na godisnji odmor od 15-20 dana u Srbiju moraju da pokazu kako je njima super. Daleko od toga.

Kad je covek sam , tamo il ovde mnogo mu je lakse, kad ima decu teze mu je da se vrati nazad zbog njih..

goranvojska

evo jedne situacije:sakupljamo dobrovoljni prilog u selu za crkvu i sad isto jedan moj seljak kaze"kako bre nemate 20e evo ja dajem odmah"ja mu kazem ne.ajde da damo po celu platu.ja 200e nasu srpsku a ti 2000e tvoju svapsku.kaze uuuuuu mnogo.qrac mnogo.mojih 20e je ekvivalent tvojih 200 tj 10% plate.ako ce se kurcimo ajde.malo razmislio i stao na loptu i nikad nije rekao nista.seljacki mentalitet je cudo.

TEEfqd

ja bejah u americi neko vreme..da budem iskren n od nostalgije nisam imao, isti kurac gde god da sam, skontas se sa ljudima. samo sto im je zemlja kurac pa sam se vratio. bilo gde u evropi bi mogao da zivim no problem i da se ne vratim u srbiju,amerika je smece od zemlje po meni, zato sam se vratio

goranvojska

Citat: MIGE poslato 26 Januar, 2015, 22:37
godinama postavljam jedno ali samo jedno i uvek isto pitanje,rodjacima,prijateljima,poznanicima...i nikad ne dobijem odgovor...zanimljivo da niko ne moze da mi kaze sta ih sprecava da se ovde vrate...
skupa karta za srbiju.

freepartyman

Svi oni ceznu da se vrate ovde, mozda ne uskoro ali vratice se kad tad...

- Ako je vraæanje cilj, èemu onda odla¾enje?

- Pa u tome i jeste sve: vraæati se. S jedne taèke na zemlji èeznuti, polaziti i ponovo stizati. Bez te taèke za koju si vezan, ne bi voleo ni nju ni drugi svet, ne bi imao odakle da poðe¹, jer ne bi bio nigde. A nisi nigde ni ako ima¹ samo nju. Jer tada ne misli¹ o njoj, ne èezne¹, ne voli¹. A to nije dobro. Treba da misli¹, da èezne¹, da voli¹."

                                                                                                                                                       Mesa Selimovic, Dervis i smrt
I became a beast to rid myself the pain of being a man

goranvojska

Citat: redshadow poslato 26 Januar, 2015, 22:49
ja bejah u americi neko vreme..da budem iskren n od nostalgije nisam imao, isti kurac gde god da sam, skontas se sa ljudima. samo sto im je zemlja kurac pa sam se vratio. bilo gde u evropi bi mogao da zivim no problem i da se ne vratim u srbiju,amerika je smece od zemlje po meni, zato sam se vratio
slusaj.neznam dal si zenjen,imas li dece itd ali ako si odvojen od porodice jebeno.kad si sam boli te qrac za sve.kakva nostalgija koje picke materine sto kazes zivecu bilo gde.