Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

pa vec je imao .... ono kad mu odvalili felnu, ono kad ga odvalila baba
u nekm bese belim kolima a onako kroz mahl se secam  nekog razvaljenog
reervoara za gorivo koji su posle brze bolje pobrisali slike sa foruma ;0)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

castor

On dobija kaznu za neregistrovano vozilo, a onaj koji ga je udario (tj. njegovo osiguranje) je du¾an da isplati ¹tetu.
It's the ride that matters, not the bike…

Kostić

проблем је ако те удари нерегистровано возило јер то возило нема осигурање па ти не вреди ни мурија ни закон ако се прави луд па неће да плати или једноставно нема паре а ти од његовог затвора немаш ништа зато се нерегистровани чувају да некога не оштете и не праве лом ако не рачунамо пијанце и децу оно неиживљени неодрасли и ако те одалами неко ко нема дозволу а регистрован је осигурање плаћа јер осигурање је осигурање нема везе са казнама и прописима аи томе служи осигурање управо кад те удари својом кривицом да исплати па се оно после са њим натеже да ли мора да враћа паре или не а тебе боле дупе

ту се увек наравно угради и закон па ако си на тотоару дај две црвене ако си оно ово дај неке паре а ко ће да ти плати штету њега  заболе

Glava Dole

Ne. Tebi onda stetu isplacuje garantni fond, ali je onda neregistrovani najeb'o u smislu potrazivanja... odstete itd, sve ono sto bi platilo osiguranje da je vozilo bilo registrovano ide iz licnog dzepa.

El Jefe

Гарантни фонд је нешто о чему сам чуо али га нисам видео, када ме је клепио тип и побегао
Друштво за заштиту од животиња

mrle

Citat: El Jefe poslato 23 Mart, 2021, 12:02
Гарантни фонд је нешто о чему сам чуо али га нисам видео, када ме је клепио тип и побегао
zato mene udari autobus i nema gde da be¾i.

Kostić

мене кад је поломио лик плус два аута сви смо платили закону по 2500 динџи у осам дана зато што смо стајали на тротоару а осигурање је све платило ал му све паре плус тражило назад јер је био пијан

ако побегне можеш само да имаш везу у мурији да ти неко шапне адресу

гарантни фонд можда плати ако ти нерегистрован удариш некога ако си ти нерегистрован а он јесте његово осигурање мора да плати па тражи паре од њега

mrle


Kostić

ако си ти паркиран на тротоару или боље на приватном паркингу испред куће гајбе продавнице етц регистрован или не небитно и неко те полупа ако тај неко нема осигурање платиће тај гарантни фонд па ће да јури оног ко те полупо за паре

El Jefe

Костићу, што рекла она баба од 90. година, да ме јебете не би знала ко је кога ударио и ко је коме платио
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

#9790
можда грешим али ако је неко изазвао удес нема шта да брине осигурање оног ко удес изазвао њихово је да плате а закон ће да узме себи

ко ће да ти плати ако регистровано возило удари твоје нерегистровано које стоји на приватном паркингу? исти курац и на улици с тим што закон ако си у саобрћају тражи ти паре ако си на сопственом паркингу не може да ти тражи паре ниси у саобраћају твој паркинг твоја ливада твоје двориште


ти приликом регистрације платиш неке паре осигурању да те покрива ако некога удариш да ли је то дрво кућа или нерегистровано возило не би требало да има везе

е сад ако није тако онда треба да нас боли курац за осигурање моје је да ли ћу ја да изађем у саобраћај нерегистрован и ја плаћам казну и ако његово осигурање неће да плати штету коју је он направио а не ја чему онда служи

ако ја грешим а и ако кастор греши јер исто кажемо онда свако ко је стрејт по пеесу може да га боли курац и да удара уз јебига извини платиће моје осигурање а онај оштећени ако није по пеесу не сме да се жали мислим закон је једно осигурање возила од штете друго осигурање може да има правила оно ако си стрејт по пеесеу плати и не тражи ти паре али ако си пијан или немаш дозволу тражи ти да им вратиш дупло и то је океј ако осигирање не гледа да ли је оштећеми по пеесу јер за то постоји закон које ће оштећеном да наплати казну ако није по пеесу и то нема везе са штетом треба разликовати неке ствари аи осигурање тебе штити јер си ти крив ако некога удари а не ударени али те штити само ако си ти по пеесу ако ниси опет плати али тражи да вратиш паре а то оштећеног не занима њега занима да платиш штету а ако се оштећеном исплати да плаћа казне закону за своју ''неисправност'' а да нема кривицу конкретно у самом удесу ок али обично није тако осим ако ти неко не згужва нов ауто од 20 30 к евра

наравоученије ако немаш дозволу и ниси регистрован а неко те удари а има своје осигурање а направи ти штету рецимо 200 евра ти рачунаш штета 200 амо моја казна зкнону пет пута већа па ако ћеш ти терај ако нећеш кажи му извини што си ме ударио твојом кривицом док ја возим по улици сасвим норманалан или ако имаш ауто од 20 к евра а није регистрован па му тај направи штету пешес иљада е онда нема бриге плати закону хиљаду узми својих пет четри си намирио а она хиљадарка јебига иде закону

milomir22

Ako je tako, onda ispada da su oni ¹to registruju motore budale, samo d¾abe rizikuju kazne od saobraæajnih kamera, a ako i nekad nekom naprave ¹tetu, koliko je u¹tedeo na registracijama moæi æe da plati ¹tetu i na majbahu, a kamoli ovim na¹im kantama.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Kostić

#9792
онај ко региструје своје возило и плати осигурање платио је унапред за свој грех ако га направи ако не неиком ништа и то је осигурање за твоју кривицу и нанешену штетуу

онај ко не региструје али вози сасвим нормално и никога не удари има проблем са законом па може да плати казну закону зато што није регистрован

нико од наведених није будала свако има своје разлоге

пешак није регистрован нема осигурање па ако га удариш ко плаћа твоје осигурање не оно плаћа штету на возилу возила се осигуравају а не онај ко њима управља

опет кажем ако грешим онда то ни није у реду ако сам о праву јесте у реду

а будале су они које боли курац да воде бригу о туђој имовини али то је трећа област

ти можеш да региструјеш своје возило рецимо једном и добијеш таблицу и ако не продужиш регистрацију самим тим ни осигурање које има важност до неког датума а не нагазиш на пандуре десет година ти се девет година возиш без продужене регистрације а имаш таблицу табилца је важна таблицу треба да има свако па и ако прођеш кроз камеру ако ти пошаљу слику и казну плати или немој онај ко нема таблицу он је неодговоран и њему се јебе то је сад четврта област и такво не би смели да се крећу кроз саобраћај били они регистровану са таблицом испод репа да се не види или били нерегистровани са јасно видливом таблицом па ако некага удариш и побегнеш он запише број па дође мурија па тако мисли тако се некада радило ако неко побегне а има таблицу

и опет кажем неке ствари треба јасно разликовати јер је основа игре да сви буду безбедни невезано за оне грехе нема дозволу није регистрован пијан бла бла свако нека одговара за себе

фикција претпостављам боље регистрован са таблом под репом да се не види јелда па кад удариш и фурнеш јак си најачи а по пеесу си

ја рецимо не возим без тааблице ако ми је скину ја напишем на папиру и залепим управо јер нисам неодговоран а да ли имам паре да продужим или не боле ме курац ја морам да живим исто као и сви остали моје је да никога не оштетим да никога не повредим и ако погодим рецимо пешака и побегенем рецимо оно страх неко ће да запише па ће да ме нађу или ћу да одем сам да се јавим (теорија) не бих побегао ако сам ја крив али исто тако не станем пандурима ако сам нерегистрован а они нека читају па нека шаљу разгледнице мени је душа мирна а они ако им требају паре за касу нека изграде економију и привреду па да сви имамо паре да будео тип топ

Kostić

ако бисмо сви водили рачуна о туђој имовини и о туђем животу у том саобраћају имали бисмо мање мука али ми све гледамо кроз паре и ако ћемо по некој нормалности будала је онај ко је по пеесу а боли га курац па дивља и лупа туђа возила платиће осигурање или побегне са сакривеном таблицом та нека нота спада под оно лоше а не нерегистровани без дозволе кој живе свој живот у вечитом огледалу и бајају куда да идеу да избегну хајдуке по ћошковима и пазе се да их не отресе неки уштогљени по пеесу ал већа будала је онај ко није по пеесу а дивља ко манијак па кад направи карамбол усрани новинари одма дрвље на имо немо дозволу имо немо регистрацију мислим ок тако ваљда фуннкционише овај свет

тако да миломире ако успеш да разликујеш будалу од нормалног човека исчитај ово пророчанство и не брини

Kostić

опет сам поломио филтер за уље низ неке степенице пао на ливади и плакао сам зато што ми кавасаки крвари однео га кући и сад му превијам ране и размишљам где има јефтин доминатор овако не иде с јаја у коприве много боли

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Kostić

реко сам му да ћу да га продам за педесес иљада

Kostić

црко ми акумулатор на мртво нема живота не може да упали ни низ мајдан али то мене није спречило да гурао сам мотор до краја улице испала ми душа и спустио се доле до општине кроз камеру махно сам вам и одгуро га назад доле равно ал сам умро испред куће чувајте слику за успомену бог ће да вам плати казну видимо се у паклу

Glava Dole

Radio svasta...

Sve je pocelo tako sto je poceo da puca iz auspuha s vremena na vreme ali isao lepo...

Kupim nove svecice, aj svakako im je i vreme... isto... prva 3 cilindra, svecica braon, lepa, samo na cetvrtom garava... ne da mi djavo mira, aj da skinem poklopac ventila, premerim kompresiju...






I dalje isto... odradim reparaciju karburatora(iglice i gumice imao odavno na polici)... unutra shock, dobro im je doslo svakako... malo sam se smorio jer aludira na problem s rezervoarom al dok ne curi dobro je... pupupupu





Provera nivoa:





Pocne usput da curi gorivo, gledam odakle bre... kad ono naprslo crevo koje sam montirao 2018e bese... a skinuo japanska oridjiji stara skoro 30god kojima nista nije falilo, preventive radi... budala...



I dalje nije dobro... setim se da je izlaz na jednoj bobini bio polomljen jos otkad sam kupio motor, pa sam to fino vezao paljenom zicom i zaboravio na to... unutra shock... raskopam to biaxom, ulepim sodom i super lepkom... proradio konacno skoro bez pucanja al nije mi djavo dao mira... pojurio drugu i nasao drugu originalnu, identicnu... :D








E onda da se vratim na proveru ventila... stari dihtung athena s ebaya se skupio k'o posle pranja... ili ukrutio posle 2-3god koliko vec ima... sta je ne znam ali u svim polozajima sam pokusavao, nema teorije... preko pola cm mu fali... a samo na jedan nacin moze... nista, taj ulepim silikonom nekako na stolu uz razvlacenje, montiram posle... naravno piska... sreca imali su na stanju u motobajku drugi... narcum, dotle ovo terao uz mokru patiku bez oklopa... madmax fazon...

novi dihtung... igranka... aj sto sam se napatio da ga montiram jer je previse tanak(al bar nije skupljen) pa nece da stoji u zljebu nego je na prvom punom gasu prozvizdao i poceo da pravi baricu... nisu mogli srafovi dovoljno da pritisnu... dodao na kraju podloske, ispuskarao u samousluznoj blok bez oklopa i za sad je suvo... suv blok, suva patika, doke videcemo... procvetao sam i ja konacno od srece... jer, jelte, sreca je u malim stvarima :D

Al posto je prelepo radio, posle tolke muke nisam mogao da se skinem s njega i odolim da ga ne isprobam u svim rezimima, pa se preklopni nosac nije preklopio nego savio al u kontra stranu... kako u kontra stranu u odnosu na kretanje motora je i dalje misterija... ide direktno, ja vozim po propisima nema sta da preklapam... uvek moze slucajno da naidje neka kesa i ulepi se... u voznji mislim  [zvizdi]



E da, sto se oklopa tice... uspeo da zgazim levi ali srecom tako strucno na dnu da mogu da zakrpim kako mi dusa zeli a da se ne vidi :D Za sad je to to... bitno da je mehanicki tip top a periferne sitnice nikad nisu ni bile bitne :D :D :D

FANTOM

    Citam ovo i mislim se pa moj motor je Nov  ;) [zvizdi] [cheers]