Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: Laziæ poslato 19 Avgust, 2019, 15:08
Yuasa je skoro neuni¹tiva, al' ko¹ta k'o sPk...

5800 din. me ko¹tala
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

To ti prièam... Upali klepetalo na kvrc bez sauha... 18 dana... Al' je vruæe napolju, spalio sam se do ade i nazad...

Taraba

Citat: mareskin poslato 19 Avgust, 2019, 16:13
Citat: Laziæ poslato 19 Avgust, 2019, 15:08
Yuasa je skoro neuni¹tiva, al' ko¹ta k'o sPk...

5800 din. me ko¹tala
Gde nadje Yuasu za 5k?
Meni je Exide 5k za moj motor, a Yuasa je 10k+
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

El Jefe

Не купујем више скупа срања. Купујем само јефтина срања. Када ми је цркла Варта купио сам неки за 2500. дин.
Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Citat: Taraba poslato 19 Avgust, 2019, 17:05
Citat: mareskin poslato 19 Avgust, 2019, 16:13
Citat: Laziæ poslato 19 Avgust, 2019, 15:08
Yuasa je skoro neuni¹tiva, al' ko¹ta k'o sPk...

5800 din. me ko¹tala
Gde nadje Yuasu za 5k?
Meni je Exide 5k za moj motor, a Yuasa je 10k+

Ne znam koja ampera¾a tebi treba, ali ovaj moj "Yuasa YTX9-BS 12V 8Ah 135A L+" je 5800 din. naruèio mi èovek u auto delovima ovde. Inaèe na netu ih ima¹ po 5200 + po¹tarina.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

nije to yuasa
bar ne ona iz prve ugradnje
zavisi od kapaciteta naravno ali su preko 100e sigurno za svaki krsteni motor

Lazic

Pro¹la Varta koju sam platio ispod 20e 2012-te je trajala 5 godina, ova od 23 ako izdr¾i toliko ja sreæan... Da bi se Yuasa isplatila treba da izdr¾i 20 godina... :o :D

UFF

drzi oko 7 po mom iskustvu
i ne placas dugotrajnost vec pouzdanost

ta govna AKO izdrze 2-3 god a mozda crkne i posle 6 meseci negde u vukojebini kad si
ova iz prve ugradnje CE da izdrzi bar 5 godina sigurno

Lazic

Imao sam... Nikad pre¾alio... :D Mo¾da bi jo¹ radila da ne bi mene idiota sa tablicom... :o ;D

mareskin

Citat: UFF poslato 19 Avgust, 2019, 22:52
nije to yuasa
bar ne ona iz prve ugradnje
zavisi od kapaciteta naravno ali su preko 100e sigurno za svaki krsteni motor

Sve je moguæe. Ova je zvanièno uvezena i kupio sam je sa Yuasa garancijom. Ono ¹to mogu odmah da vidim je da sada pali na èvrgu isto kao sa Yuasa koji je bio u motoru kada sam ga kupio.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

PECA BMW

Citat: Laziæ poslato 19 Avgust, 2019, 23:04
Imao sam... Nikad pre¾alio... :D Mo¾da bi jo¹ radila da ne bi mene idiota sa tablicom... :o ;D

ma i jebes taj aku koji ne izdrzi da usrafis par holsrafa u njega !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kostić

варта није баш неки квалитет ја дао шес иљада за варту курцу не ваља кад смо палили хонду једва је заверглала кавасаки неће а онај стари јуаса радио и наопачке празан ко суво дупе  само налио киселину 70/30 и ко нов и тако сам га продо боље да сам продо нову варту упола цене...

са слике дими цигара немате срече

јел оће неко да ми купи филтер за уље онај HF - 303 успео сам мој да пробушим цури му крв а ја га тешим даћу му испросим па ако неко оће нек купи донесе и затури у волан

UFF

kad mi umrla oem yuasa posle 7me godine kupio sam vartu agm gel (50eur 3 godine garancije) i evo je sljaka vec treca godina tj usla u cetvrtu, cak je ni ne vadim zimi napolje a motor stoji u hladnoj prostoriji

Glava Dole

Dogradio mu elektroventil za gorivo, zavrnuo smesu za cetvrtinu kruga(time se resio minijaturne knedlice po ovim vrelim danima u prelaznom rezimu), i nasuo do cepa ko gospodin covek bez gledanja u pasulj dal ce nivo u rezervoaru da se popne iznad nivoa loncica pa me posle zajebava, tesko pali vruc, pola sistemom kap po kap ode na spavanju itd :) Hteo sam i da ga operem al ne da se vec drugi dan... jedna perionica na godisnjem, druga mi se zatvorila ispred nosa... za danas u svakom slucaju dosta :) Sad je u planu da montiram prednju gumu kad nabavim lezajeve(cisto preventive radi) i onaj lim za pinjon(budzevina sa srafcicem inace jos radi bez greske al 'ocu original) i da operem i podmazem lanac(sto mi teze pada od svega ovoga zajedno al dobro :) ).

Lazic

Citat: UFF poslato 20 Avgust, 2019, 12:25
kad mi umrla oem yuasa posle 7me godine kupio sam vartu agm gel (50eur 3 godine garancije) i evo je sljaka vec treca godina tj usla u cetvrtu, cak je ni ne vadim zimi napolje a motor stoji u hladnoj prostoriji
Agm ili gel? :) U agm ima¹ kao sinðer od fiberglasa koji se natopi obiènom kiselinom i onda je stabilniji napon i nema muækanja, gel je kiselina sa aditivima da bude k'o pi'tije i onda je takoðe stabilniji napon i nema muækanja... :D

UFF

da ga jebem, mislim da je pisalo agm ili sam to zapamtio da moj c-teck moze da oporavlja a varta je gel pojma nemam, moracu da proverim jer se ne secam kad sam poslednji put skidao sediste da dodjem do nje, ove zime nisam ni dopunjavao rekoh napunicu ako ne upali na prolece ali je upalila
znam da sam gledao cene li-ion baterija koje su mnogo manje i lakse ali one osim sto ih nema kod nas krecu od 200-250e pa na gore tako da je to jos uvek rezervisano samo za "trkace"

Boban_m

Sve sto ste htjeli da znate o vrstama akumulatora ali vas truba da pitate

https://www.youtube.com/watch?v=3ywopGAXP-I#

Lazic

Ma svi su ok dok ne primeni¹ hol¹rafove... :o ;D

Glava Dole







Kupio dizalicu i konopac na metar pa zamenio gumu ipak odmah... sad mogu da se kurcim i skidam tocak kad mi se prohte, ostalo otom potom... guma mekana, fina, drzi kao zalepljena... noktom je pipnem ostane trag :D

Da, i oprao ga :D

mrle