Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 41 gostiju pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Ja sam ureznicu br.2 proterao jednom i zavrnuo se lepo

UFF

Citat: Hoh¹tapler poslato 06 Mart, 2019, 20:21
Ja bi takvu sa DCT tako rado posedovao...

pre nego afriku sa dct-om?
ona je debela krmaca u odnosu na novu trafiku na plin i ne mora offfroad da bude u pitanju jer vozices se dosta i po gradu po guzvama

doktor

Zippacope ima novu Afriku adventure DCT...vozio sam je par puta, sto na off-u sto na asfaltu. DCT koliko god nisam ocekivao, oduvao me je...radi kao sat u svim uslovima. Mislio sam da ce mi nedostajati poluga menjaca, ali nije zafalila ni jednom...eventualno ponekad medjugas.
U svakom modu se podesava snaga motora, traction control i kocenje motorom. Inace ima nekoliko modova plus gravel za koji ima i dugme na tabli da kada skrenes sa asfalta ne prebiras po meniju vec samo stisnes dugme. Saltanje na asfaltu je kao na nekom vrh menjacu u kolima, u delicu sekunde...i na gore i na dole.
Voznja na makadamu skoro bez koriscenja kocnice...samo u nizu i motor brutalno usporava. Vesanje na off-u se ponasa odlicno...nisam verovao sa kojom lakocom se razvuce preko stotke, a da nemas osecaj da si preterao.
Sve u svemu vrh motor za one koji imalo razmisljaju o voznji van asfalta...tockovi 21-18.
Bikers work is never done!

megaidiot

ja bi jednu afriku bez dct, iskreno.
nisam probao to cudo, ova koju sam probao je bila obicna, i verujem da je dojaja sistem, al meni to ne treba.

mali_zmaj

jin-jang

Lazic


UFF

DCT je keva
u kolima DSG i ne menjam ga ni slicajno, samo jos na motoru da prenos resim i vise ne vozim, samo upravljam :)

sasa ns 1

znam neke ¹to su vozili  na krostureru pa su imali oseæaj da voze skuter ,tojest da on vozi njih i prodali.
Pre par godina kad se pojavio taj menjaè  test krosranera  i LOOO©EEE.
Test je radio motopuls u kom za 15 godina nisam proèitao nijednu reèenicu koja nije na svom mestu osim putopisa po Lici gde se spominju Japodi koji su je naseljavali pre 2000 godina a Srbi su naravno izostavvljeni.
E taj motopuls ka¾e da menjaè ima problema sa ¹altanjem na ni¾e u krivinama .Jednostavno neradi dobro.Ponekad prebacije na dole u temenu krivine i stvara lo¹ oseæaj u vo¾nji.Motor se minimalno ili ni¹ta ne uznemirava ali ima¹ oseæaj da je ovo skroz lo¹e jer niko tako netera motor.
Mislim da postoje veæina testova u digitalnom izdanju na njihovom sajtu.Isto tako je moguæe i da je to re¹eno.

megaidiot

pa i matora auta sa automatskim menjacem ne mogu da se porede sa novim.
ako ne gresim na africi je 'druga generacija' dct-a za koji su svi 'novinari' rekli da je dojaja, a na najnovijoj africi kazu ni da subframe vise ne puca

sasa ns 1

dobro je da su sredili ,ali bilo bi jo¹ bolje  da su preskoèili generaciju i da su se ve¾bali o svom tro¹ku

megaidiot

eee pa nema to, mora da se naplati sav taj razvoj.
zato treba uvek pustiti sve sto je novo da malo prodje, pa da se vidi sta ne valja, pa da se usavrsi... pa da predje famoznih 30 hiljada, pa da se razmislja o kupovini

Gagy

Konaèno juèe raspakovao maèkicu iz zimske joj odore. Malo manje od trocifrene kilometraze za zagrevanje prvog dana. Danas turio napred led migavce, jer sam ciradom jesenas pred kraj sezone odlomio prednji desni 🙄. Sad jo¹ samo da Tesla doðe sutra da re¹imo da ne svetle sva 4 istovremeno, pa polako da montiram Scottoiler i da neki dan jo¹ samo ulje da zamenim. ©ta pametno sipati a da nije Bardahl po¹to nisam ne¹to raspameæen tim uljem?

Lazic

®ivotinjo jedna, slomio migavac ciradom... :o ;D :-*


@Sa¹a NS1:
Provozao sam jednom VFR sa tim menjaèem prve generacije... Radio je normalno samo je bio buèan k'o na n'ume da koristi kvaèilo... :o Èujem da su to re¹ili... Juèe sam kod firme gledao jednu Afriku sa tim, lepo zvuèi...

doktor

Poredjenje ovog DCT menjaca sa klasicnim je kao poredjenje nekog namunjenog auta sa sifterima na volanu i takvog sa manuelnim menjacem.
Te prethodne generacije nisam probao, ali ova radi brutalno...i u manuelnom i u automatskom modu.
Bikers work is never done!

El Jefe

Сигурно је лакше возити аутоматски мењач него мануелни. Све се чини да се возачу олакша вожња. Неминовним напретком технике ми има да седимо кући а мотоцикли ће сами да се возе и  уживају. Тој нирвани се највише приближио онај газда из Београда који у недостатку времена због бизниса пошаље свог радника да му провоза мотоцикл, да се агрегат не улењи.
Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Citat: El Jefe poslato 08 Mart, 2019, 12:23
Сигурно је лакше возити аутоматски мењач него мануелни. Све се чини да се возачу олакша вожња. Неминовним напретком технике ми има да седимо кући а мотоцикли ће сами да се возе и  уживају. Тој нирвани се највише приближио онај газда из Београда који у недостатку времена због бизниса пошаље свог радника да му провоза мотоцикл, да се агрегат не улењи.

U buduænosti onaj ko je dobar u Need for Speed æe da se navoza :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Ni¹ta se ne bi bunio da je klepetalo automatik... I onako sam stalno u pogre¹noj brzini...

friziderdzija

razmi¹ljao ja da pravim neku varijantu poluautomata...kvaèilo za kretanje, a dalje ¹altanje na dugmiæe...dva elektro magneta za menjaè i jedan za kvaèilo i mali kontrolerèiæ...ostavi se dostupno korisniku da mo¾e pode¹avati neke parametre sam

Gavrolini

Sunce vam jebem lenjo..... Ja imam jedno pitanje, kako se dize na zadnji motor u drugoj koji ne moze na gas?

PECA BMW

Citat: Gavrolini poslato 08 Mart, 2019, 17:50
Sunce vam jebem lenjo..... Ja imam jedno pitanje, kako se dize na zadnji motor u drugoj koji ne moze na gas?

ima dugme ;)
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !